Wiza do Brazylii

Potrzebujesz wizy do Brazylii?

Wiza turystyczna wydawana jest na granicy, ale o wizę pracowniczą musisz ubiegać się wcześniej. Nasze biuro może pomóc w uzyskaniu wizy brazylijskiej obywatelom Polski. W przypadku obcokrajowców wymagane jest okazanie dodatkowo dokumentu potwierdzającego zamieszkanie lub pracę na terenie Polski – karta pobytu, potwierdzenie zameldowania. Konsulat mieści się w Warszawie.

Rodzaje wiz

Pracownicza

W celu podjęcia pracy, kontraktów krótkoterminowych i serwisowych.

Opłata konsularna 100 USD

Wymagania do wizy do Brazylii

  • Paszport ważny minimum 6-miesięcy ponad planowaną podróż
  • 2x zdjęcie paszportowe na białym, jednolitym tle, twarzą na wprost, wyraźne, kolorowe, aktualne
  • Wypełniony i podpisany wniosek wizowy online
  • Zaświadczenie o niekaralności. Oryginał. Nie starsze niż 3 miesiące od daty wydania – zamów zaświadczenie
  • Odpis aktu urodzenia z pieczęcią apostille.

Możemy wykonać legalizację aktu urodzenia i uzyskać zaświadczenie KRK.

Cennik

Proste zasady bez żadnych “haczyków”. Jedyne dodatkowe opłaty jakie poniesiesz zlecając prace nam:

Standard

97 zł

  • Czas realizacji 7 dni roboczych

+ 100 USD

Ekspres

147 zł

  • Czas realizacji 5 dni roboczych

+ 100 USD

Zamów wizę online

Pomożemy wybrać odpowiedni rodzaj, jeśli nie masz pewności.
W przypadku kilku osób, zapytaj o niższą cenę!
Podaj więcej szczegółów - data wyjazdu, długość pobytu, dane do faktury itp.
Prosimy o zgodę na kontakt. Dane z formularza wykorzystujemy jedynie do przesłania odpowiedzi. Nigdy nie wysyłamy reklam, spamu i innych ofert.

Wiza do Brazylii – najważniejsze informacje

Wizy mogą być wydane dopiero po otrzymaniu przez ambasadę Brazylii w Warszawie upoważnienia wydanego przez Wydział Imigracji (DIM) brazylijskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Upoważnienie to jest z kolei wydawane bazując na wcześniejszym zatwierdzeniu umowy lub zezwolenia o pracę przez Generalny Zarząd do Spraw Imigracji (Coordenação-Geral de Imigração – CGIg.) brazylijskiego Ministerstwa Pracy i Zatrudnienia (MPZ). Powyższe kroki poprzedzające uzyskanie upoważnienia w całości są procedowane przez stronę brazylijską (pracodawcę lub pośredników brazylijskich). Ambasada nie pomaga w tej procedurze.


Wiza do Brazylii – pytania i odpowiedzi

Czy potrzebna mi jest wiza do Brazylii?

Obywatele polscy przybywający do Brazylii w celu turystycznym lub biznesowym mają prawo do 90-dniowego pobytu bezwizowego w okresie 180 dni, dlatego też nie musisz ubiegać się wcześniej o wizę. Możesz bez problemu kupić bilet, zarezerwować hotel i cieszyć się wakacjami w tym największym kraju Ameryki Południowej.

Jak otrzymać wizę pracowniczą do Brazylii?

Prześlij komplet dokumentów na nasz adres. Możesz zlecić także uzyskanie legalizacji aktu urodzenia i zaświadczenia o niekaralności. Pamiętaj, że wcześniej firma w Brazylii musi zgłosić dokumenty do odpowiednich urzędów.

Jak długo czeka się na wizę pracowniczą do Brazylii?

Zazwyczaj procedura wizowa trwa 5-7 dni roboczych, ale w szczególnych przypadkach może trwać dłużej.

Czy zaświadczenie KRK również powinno zawierać apostille?

Nie musi posiadać klauzuli apostille. Konsulat brazylijski akceptuje zaświadczenie o niekaralności, które nie jest starsze niż 3 miesiące od daty wydania.

Gdzie znajdę wniosek o wizę brazylijską?

Formularz wizowy do Brazylii wypełnia się na oficjalnej stronie ministerstwa.

Jak wygląda obecnie sytuacja w Brazylii?

Aktualne informacje i zalecenia dotyczące podróży do Brazylii można śledzić na oficjalnej stronie MSZ. https://www.gov.pl/web/dyplomacja/

Czy złożenia w konsulacie Brazylii w Warszawie są możliwe codziennie?

Konsulat pracuje codziennie, od poniedziałku do piątku. Dokumenty muszą trafić do nas dzień roboczy wcześniej. Sugerujemy sprawdzenie rozkładu świąt i dni wolnych przed umówieniem na wizytę w konsulacie, jeśli nie korzystasz naszego pośrednictwa i całą procedurę chcesz przejść osobiście.

Czy wymagane są szczepienia przed podróżą do Brazylii?

Szczepienie przeciwko żółtej febrze wymagane jest, jeśli aplikujesz o wizę i w przeciągu ostatnich 90 dni odwiedziłeś: Boliwia, Ekwador, Gujana Francuska, Kolumbia, Peru, Wenezuela, Angola, Benin, Burkina Faso, Gabon, Gambia, Ghana, Gwinea, Kamerun, Demokratyczna Republika Kongo, Liberia, Nigeria, Sierre Leone, Sudan.

Do dokumentów należy dołączyć kopię żółtej książeczki z potwierdzeniem wykonania szczepienia. Jeśli nie odwiedziłeś żadnego z wymienionych krajów w ciągu ostatnich 90 dni, ale planuje pobyt w wymienionych poniżej stanach Brazylii, wykonanie szczepienia jest zalecane: Acre, Amazonas, Amapá, Distrito Federal, Goiás, Maranhão, Mato Grosso, Mato Grosso do Sul, Pará, Rondônia, Roraima, Tocantins.

Informacje o kraju

Oficjalnie Federacyjna Republika Brazylii, stolicą jest Brasilia. Jest to jedno z największych państw świata, które obejmuje swoim terytorium połowę Ameryki Południowej. Rozciąga się wzdłuż wybrzeża atlantyckiego oraz rzeki Amazonki.

Sprawdź tematy pokrewne

Apostille KRS

Legalizacja dokumentu handlowego

USA

Schengen do Polski