Wiza do USA.

Czy wizy do USA zostały zniesione dla obywateli Polski? Wiza amerykańska jest nadal wymagana. Procedury wizowe uległy znacznemu uproszczeniu. Jeśli spełniasz wymagania, nie musisz już iść na rozmowę z konsulem. Polacy zostali objęci programem tzw. ruchu bezwizowego (visa waiver program). Wiza do USA – ESTA może być wydana online, po wypełnieniu odpowiedniego wniosku.

Nadal możesz starać się także o tradycyjną promesę wizową, wklejaną do paszportu. Nazywana potocznie “wizą do USA”. Ważne są najczęściej 10 lat od momentu wydania. Pamiętaj, że o taką wizę musisz się starać w przypadku wcześniejszych odmów, przekroczenia terminów pobytu w Stanach Zjednoczonych albo wizyt w niektórych krajach.

Rodzaje wiz do Stanów Zjednoczonych:

 • ESTA. Cel wyjazdu: turystyka, odwiedziny znajomych, rodziny lub rozmowy, spotkania biznesowe w firmie amerykańskiej. Zezwolenie jest ważne 2 lata od daty wydania, na pobyt do 90 dni na miejscu. Opłata wizowa 21 USD.
 • Biznesowa lub wiza turystyczna dla osób udających się na spotkania biznesowe, konferencje, targi a także dla podróży typowo turystycznych. Jest to najpopularniejszy rodzaj wizy konsularnej B1/B2.
 • Marynarska dla członków załóg udających się na statki.
 • Studencka przeznaczona jest dla wizyt naukowych i podjęcia studiów.

Wizy wydawane przez konsulat USA są wielokrotne i zwykle na 10 lat. Okres może zostać skrócony. Kosztują 185 USD według kursu ambasady USA i rodzaju wizy.

Wizy nieimigracyjne w przypadku odmowy wydania wizy.

Czy Twoja sytuacja wymaga specjalnej pomocy? Miałeś już kilka odmów, albo masz bardzo nietypową sprawę? Profesjonalnie pomożemy Ci przygotować się do rozmowy z pracownikiem konsulatu USA w Polsce. Przygotujemy Cię na pytania, jakie będziesz mógł usłyszeć podczas rozmowy z konsulem oraz na wypadek możliwych komplikacji.

Napisz do nas. Zobaczymy, co możemy pomóc.

Ile kosztuje wiza do Stanów Zjednoczonych?

ESTA Standard

Tanio, planuj z wyprzedzeniem.

197

Czas realizacji 2-4 dni.

Opłacamy wizę kartą.

Ważną wizę wysyłamy na e-mail.

Do ceny dolicz opłatę wizową 21 USD.

ESTA Ekspres

Na czas, priorytetowo.

297

Czas 1-2 dni.

Opłacamy kartą firmową.

Pomoc w wypełnieniu wniosku.

Obróbka graficzna załączników *.

SMS powiadomienia o statusie.

Gotową wizę wyślemy na e-mail.

Do ceny dodaj opłatę 21 USD

* Zrób zdjęcie telefonem a przygotujemy odpowiedni format.

Wiza konsularna

Wizyta w konsulacie w Warszawie lub Krakowie.

697

Czas według kalendarza konsulatu.

Umawiamy spotkanie w ambasadzie.

Wnosimy opłatę konsularną.

Pomagamy w wypełnieniu formularza.

Pomagamy w przygotowaniu skanów.

Wiza wklejona do do paszportu **

Ten rodzaj wizy wymaga opłaty 185 USD

** Po spotkaniu z konsulem paszport zostaje w konsulacie. Można odebrać lub konsulat odeśle kurierem.

Zamów wizę elektroniczną do USA

Wypełnij dane a w kolejnym kroku otrzymasz pełne informacje dotyczące uzyskania wizy amerykańskiej. Poprowadzimy Cię krok po kroku.

Sprawdź, dlaczego warto z nami złożyć wniosek o wizę ESTA.

Wnosimy opłatę firmową kartą.

My opłacamy. Nie ryzykujesz podając swoje dane do płatności.

Pomagamy we wniosku wizowym do Stanów Zjednoczonych.

Bez martwienia się o poprawność wypełnionego wniosku. Uzupełniasz w j. polskim według posiadanej wiedzy a my sprawdzamy i uzupełnimy poprawnymi danymi.

3 pakiety.

Wybierz odpowiedni tryb uzyskania wizy dla Ciebie. Także z wnioskiem DS-160 (wiza B1/B2).

Darmowa konsultacja odnośnie wizy USA.

Udzielamy pomocy także w przypadku odmowy wizy.

Od A do Z.

Wysyłasz elektroniczny wniosek wizowy i załączniki i nie martwisz się o nic. Umawiamy na spotkanie z konsulem Ambasady Stanów Zjednoczonych.

W kolejnym kroku wypełnisz krótki formularz i otrzymasz pełne informacje, jak przygotować dokumenty do wydania wizy USA, czy promesy wizowej.

Wymagania

 • Skan paszportu – kopia pierwszej strony paszportu.
 • Wypełniony wniosek wizowy do USA: wniosek do złożenia w systemie ESTA,
  wniosek do pozostałych rodzajów wiz.
 • Zdjęcie elektroniczne na białym, jednolitym tle, twarzą na wprost, wyraźne, kolorowe, aktualne, kwadratowe – 600×600 pikseli
 • Do wizy biznesowej: Skan listu delegującego lub zapraszającego.
 • W przypadku wizy studenckiej: Petycja z uczelni lub szkoły w USA z numerem SEVIS.
 • Do wizy marynarskiej: List od armatora z danymi statku.

Co może przekonać Cię do naszej usługi?

Katarzyna Konsultacja wizowa

Ponad 400 referencji. 120,000 spraw.

Każda z nich podpisana z imienia i nazwiska przez osoby decyzyjne w firmach lub instytucjach. Jesteśmy najbardziej rekomendowaną firmą wizową w Polsce.

120 000 spraw. Tyle zleceń przeprowadziliśmy od 2006 roku.

Taras Konsultacja wizowa

Pewnie i bezpiecznie.

Na rynku od 2006 roku. Jesteśmy autoryzowanym agentem w kilku ambasadach w Warszawie i Berlinie.

Budynek monitorowany 24 h z ochroną i rejestracją wejść.

Ogniotrwały sejf.

Zabezpieczony system przechowywania danych.

Monitoring 24h pracy biura.

Konsularna wiza amerykańska bez komplikacji.

Standardową wizę do USA wydaje konsul Stanów Zjednoczonych po wcześniejszej rozmowie z aplikantem. Przekonaj się, że z naszym pośrednictwem oszczędzisz sobie i swoim bliskim niepotrzebnych nerwów. Zajmiemy się poprawnym wypełnianiem wniosków wizowych, wybierzemy kategorię wizy. Pomożemy przygotować pozostałą dokumentację. Umówimy Twoje spotkanie w konsulacie w Krakowie lub ambasadzie USA w Warszawie.

Wiza do USA – informacje dla osób ubiegających się o wizę turystyczną.

Dla kogo jest rejestracja ESTA? Osoby, które nigdy nie otrzymały wcześniej odmowy przyznania wizy amerykańskiej lub nie przedłużyły nigdy swojego pobytu na terenie Stanów Zjednoczonych mogą ubiegać się o elektroniczną rejestrację w systemie ESTA. Program Ruchu Bezwizowego nie obejmuje osób, które po 1 marca 2011 roku odwiedziły Iran, Irak, Koreę Północną, Somalię, Sudan, Libię, Jemen czy Syrię. Wniosku ESTA nie mogą składać osoby, którym w przeszłości odmówiono wizy do USA. Promesa jest elektronicznym plikiem, którego nie musisz drukować. Pozwolenie na wjazd jest przypisane do numeru paszportu.

Wiza do USA – program ruchu bezwizowego.

ESTA (Electronic System for Travel Authorization) to rodzaj wizy do USA, która umożliwia bezwizowy wjazd do Stanów Zjednoczonych na okres do 90 dni dla obywateli krajów, które są uczestnikami programu ruchu bezwizowego. Wiza ESTA jest dostępna od kilku lat także dla obywateli Polski. Aby uzyskać wizę ESTA, podróżni musimy wypełnić formularz online i opłacić opłatę. Po uzyskaniu ESTA, będziecie mogli Państwo wjechać do USA wielokrotnie w ciągu dwóch lat lub do momentu wygaśnięcia ich paszportu.

Oprócz tego, dostępne są tradycyjne wizy, a raczej promesy wizowe, które można otrzymać do paszportu. Pamiętajmy, że to jest promesa i oficer graniczny może odmówić wjazdu na teren USA także osobie, która taką wizę posiada.

Są trzy podstawowe rodzaje wiz do USA:
 1. Wiza turystyczna (B-2) – przeznaczona dla osób, które chcą odwiedzić USA w celach turystycznych, rekreacyjnych lub wizyt rodzinnych.
 2. Wiza biznesowa (B-1) – przeznaczona dla osób, które chcą podróżować do USA w celach biznesowych, takich jak negocjacje, spotkania z klientami lub szkolenia.
 3. Wiza studencka lub wymiany (F-1 lub J-1) – przeznaczona dla osób, które chcą studiować lub uczestniczyć w programach wymiany kulturowej w USA.

Co daje nam przynależność do programu ruchu bezwizowego?

Przynależność do programu ruchu bezwizowego ułatwia i przyspiesza proces planowania i przeprowadzania krótkich wizyt w USA. Dzięki programowi ruchu bezwizowego (Visa Waiver Program) pozwala obywatelom wybranych krajów na podróżowanie do Stanów Zjednoczonych bez konieczności posiadania wizy turystycznej. Wymagane jest jednak uzyskanie zgody wstępnej w postaci zezwolenia na podróż elektroniczną (ESTA), które należy uzyskać przed wyjazdem.

Czy muszę się stawić osobiście po wizę w konsulacie USA?

Wymagane dokumenty wyślij na e-mail. Po złożeniu aplikacji, udasz się na osobistą wizytę w konsulacie amerykańskim w Warszawie lub w Krakowie. Tam będziesz rozmawiać z urzędnikiem konsularnym, który zadecyduje o wydaniu wizy. Wizyta zwykle jest bardzo krótka. Na spotkaniu będziecie Państwo przeprowadzać krótką rozmowę z pracownikiem konsulatu, który może zadać kilka pytań dotyczących celu podróży, planów pobytu w USA oraz innych istotnych kwestii.

Czy mogę kupić bilet bez otrzymania wizy do USA?

Do uzyskania wizy nie jest wymaganie posiadanie rezerwacji lotniczej. Konsulat amerykański zaleca robienie rezerwacji dopiero po uzyskaniu wizy. Aby wjechać na terytorium USA, konieczne jest posiadanie ważnej wizy lub innej formy uprawniającej do wjazdu, takiej jak wiza ESTA lub Green Card. Bez takiej dokumentacji, przewoźnik lotniczy może odmówić przyjęcia na pokład pasażera bez należytego zezwolenia na wjazd.

Czy dostanę wizę w celach turystycznych, jeśli 15 lat temu przedłużyłem swój pobyt w USA?

Niestety, ale nieprzestrzegania terminu ważności wizy w przeszłości, może skutkować odmową przyznania wizy. Wszystko zależy od urzędnika amerykańskiego i każda sytuacja rozpatrywana jest indywidualnie.

Czy mogę ubiegać się o wizę studencką do USA w Warszawie, jeśli jestem obcokrajowcem?

Aplikacja wizowa może być uzupełniona przez każdą osobę. Na rozmowę w konsulacie zalecamy wziąć dodatkowe dokumenty potwierdzające więzi z krajem, w którym aplikujesz o wizę. Takimi dokumentami jest karta pobytu, zaświadczenie o zameldowaniu czy umowa o pracę. Przed złożeniem wniosku o wizę studencką, musimy okazać potwierdzenie przyjęcia na studia w akredytowanej uczelni w USA. Wniosek o wizę studencką składać wtedy możecie Państwo w Ambasadzie USA w Warszawie lub w Konsulacie Generalnym USA. Wymagane dokumenty oraz procedura złożenia wniosku są uzależnione od rodzaju wizy studenckiej, na którą się ubiegacie, dlatego warto dokładnie zapoznać się z wymaganiami konsularnymi przed złożeniem wniosku.

Jak długo czeka się na ESTA?

Standardowo zgody są wydawane w ciągu 72 godzin od momentu złożenia aplikacji.

Czy muszę udowodnić, że posiadam wystarczające środki finansowe na pobyt w USA?

Osoba ubiegająca się o wizę do USA musi wykazać, że posiada wystarczające środki finansowe na pokrycie kosztów pobytu w USA. W przypadku wizy turystycznej, konsul amerykański może zapytać o jakieś potwierdzenie posiadania wystarczających środków finansowych na pobyt w USA oraz pokrycia kosztów lotu powrotnego do kraju pochodzenia. Można okazać wyciąg konta, albo inny dokument. W przypadku wizy studenckiej, ubiegający się o nią muszą wykazać, że mają wystarczające środki na pokrycie kosztów nauki oraz utrzymania się w USA przez cały okres studiów.

Jak się starać o wizę nieimigracyjną np. B-1?

Procedura uzyskania wizy nieimigracyjnej do USA zależy od rodzaju wizy, którą chce się uzyskać. Poniżej przedstawiamy kroki jakie będziemy razem przechodzić:

 1. Prosimy o wypełnienie wniosku. My później wypełnimy poprawnie formularz DS-160 na stronie internetowej Departamentu Stanu USA. Prześlemy do wydrukowania. Umówimy spotkanie.
 2. W Państwa imieniu dokonamy opłaty za wizę w banku lub za pośrednictwem systemu płatności online.
 3. Potwierdzimy umówione spotkanie w ambasadzie USA.
 4. Pozostanie wizyta w konsulacie i krótka rozmowa.
 5. Konsul wskaże termin i sposób odbioru paszportu gotową wizą.

Warto pamiętać, że wymagane dokumenty i procedury mogą różnić się w zależności od rodzaju wizy.

Czy oficer graniczny może odmówić zezwolenia wjazdu na lotnisku w Stanach Zjednoczonych?

Oficer graniczny ma prawo odmówić zezwolenia na wjazd do Stanów Zjednoczonych. Tak, jeśli stwierdzi, że osoba nie spełnia wymagań wizowych lub stwierdzi inny powód, który może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego lub porządku publicznego. W takim przypadku osoba może być odesłana z powrotem do kraju, z którego przyleciała.

Jak pomagacie dostać zezwolenie Esta?

Najpierw musimy otrzymać od Państwa wypełniony wniosek Później przygotujemy formularza online na oficjalnej stronie internetowej ds. ESTA. Formularz ten należy wypełniamy w języku angielskim. W przypadku dodatkowych pytań kontaktujemy się z Państwem. Po wypełnieniu formularza i dokonaniu opłaty, wniosek zostanie rozpatrzony automatycznie przez system. W większości przypadków odpowiedź na wniosek zostaje wygenerowana natychmiastowo, ale w niektórych sytuacjach może zająć to do 72 godzin.

Czy dzieci też potrzebują wizy?

Tak, dzieci również potrzebują wizy do USA, chyba że posiadają obywatelstwo lub są rezydentami kraju objętego programem ruchu bezwizowego. W przypadku wizy nieimigracyjnej, rodzice lub opiekunowie składają wniosek w imieniu dziecka. Do pewnego wieku nie jest wymagane stawiennictwo w konsulacie. W każdym przypadku wymagana jest opłata za wniosek oraz wizę, jeśli zostanie ona przyznana.

Jaka jest różnica pomiędzy „zezwolenie ESTA” a „visa waiver program”?

Zezwolenie ESTA (Electronic System for Travel Authorization) i program Visa Waiver są powiązane ze sobą a różnice polegają bardziej w nazewnictwie i do czego się odnoszą.

Program Visa Waiver to umowa międzynarodowa, która umożliwia obywatelom uprawnionych krajów podróż do USA bez wizy na okres do 90 dni w ramach turystyki lub biznesu. Zezwolenie ESTA jest elektronicznym systemem, który upoważnia obywateli krajów objętych programem Visa Waiver do wjazdu do USA na okres do 90 dni bez wizy. Wniosek o zezwolenie ESTA składa się online, a wynik zwykle jest udzielany w ciągu kilku minut lub godzin.

Zezwolenie ESTA jest częścią programu Visa Waiver i służy do uzyskania pozwolenia na krótki pobyt w Stanach Zjednoczonych, ale nie jest tożsame z programem Visa Waiver.

Czy urząd imigracyjny wydaje zezwolenie wjazdu w celach turystycznych?

Nie, w przypadku wjazdu do Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych zwykle wystarczy wiza turystyczna (B-2) lub zezwolenie ESTA (jeśli kwalifikujemy się do programu ruchu bezwizowego). Urząd imigracyjny może jednak dokonać kontroli granicznej i podjąć decyzję o przyznaniu lub odmowie wjazdu. Tak więc urząd nie wydaje zezwolenia, ale ostatecznie może podjąć decyzję, czy dane zezwolenie będzie wystarczające do przekroczenia granicy.

Czy mogę podjąć się pracy tymczasowej i podróżować do Stanów Zjednoczonych w celach innych?

Jeśli posiadacie Państwo odpowiednią wizę, to tak, można podjąć tymczasową pracę w Stanach Zjednoczonych i jednocześnie podróżować w celach innych. W przypadku wizy turystycznej lub wizy ESTA, które uprawniają do pobytu jedynie w celach turystycznych lub biznesowych, nie wolno podejmować pracy. Do pracy potrzebujemy ubiegać się o wizę pracowniczą lub inny rodzaj wizy, takiej jak wiza H-1B dla specjalistów lub wiza J-1 dla pracowników sezonowych. Pamiętajmy, że aby legalnie pracować w Stanach Zjednoczonych, musimy mieć zezwolenie na pracę (Employment Authorization Document – EAD).


Sprawdź tematy pokrewne