Wiza do USA.

Wbrew obiegowej opinii mówiącej o tym, że wizy do USA zostały obywatelom Polski zniesione, to są one nadal wymagane. Procedury wizowe uległy tylko uproszczeniu. Jeśli spełniasz wymagania, to nie musisz już iść na rozmowę z konsulem. Polacy zostali bowiem objęci programem tzw. ruchu bezwizowego (visa waiver program)

Nadal możesz starać się o tradycyjną promesę, wklejaną do paszportu. Nazywana potocznie “wizą do USA”. Ważne są najczęściej 10 lat od momentu wydania.

Pomagamy uzyskać wizy do USA także w czasie COVID-19, piszemy odwołania, załatwiamy trudne sprawy.

Rodzaje wiz

 • ESTA – Cel wyjazdu: turystyka, odwiedziny znajomych, rodziny lub rozmowy, spotkania biznesowe w firmie amerykańskiej. Zezwolenie jest ważne 2 lata od daty wydania, na pobyt do 90 dni na miejscu. Opłata wizowa 14 USD.
 • Biznesowa lub turystyczna – Dla osób udających się na spotkania biznesowe, konferencje, targi a także dla podróży typowo turystycznych. Najpopularniejszy rodzaj wiz.
 • Marynarska – Dla członków załóg udających się na statki.
 • Studencka – Przeznaczona przy wizytach naukowych, studiach.

Wizy wydawane przez konsulat USA są wielokrotne i zwykle na 10 lat, ale okres ten może zostać skrócony. Kosztują 160 USD przeliczane wg kursu ambasady USA.

Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić.

Enjazti

Załatwisz online lub w konsulacie

 • Bez martwienia się o poprawność wypełnionego wniosku.
 • Umawiamy na spotkanie z konsulem.
 • Bez śledzenia przebiegu procedury.
Proces

Od A do Z

 • Kompleksowa usługa całego procesu.
 • Pomożemy w usługach dodatkowych: tłumaczenia, bilety, zaświadczenia.
Dokumenty

Uzupełniamy formularze

 • Wypełnimy druki urzędowe.
 • Udzielamy pomocy w wyborze wizy.
 • Uzupełniamy długi formularz DS-160.

Ile kosztuje wiza?

ESTA

127

Czas realizacji 1-4 dni

Opłata konsularna 14 USD

Wiza tradycyjna

397

Czas realizacji 7-9 dni

Opłata za wizę 160 USD

Pakiet specjalny

877

Trudne sprawy

Odwołania od odmowy

Przy przekroczeniu terminów powrotu

Ceny w PLN.

Zamów wizę do USA

Wypełnij dane a w kolejnym kroku otrzymasz pełne informacje, jak przygotować dokumenty. Poprowadzimy Cię krok po kroku.

Wiza do USA
Rodzaj wizy
Wiza wydawana przez konsulat w Warszawie lub Krakowie jest zwykle na 10 lat, ale okres ten może być krótszy i zależy od decyzji konsula. Kurs USD jest innym kursem niż kantorowy i wyznacza go konsulat.

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

400 referencji

Każda z nich podpisana z imienia i nazwiska przez osoby decyzyjne w firmach lub instytucjach. Jesteśmy najbardziej rekomendowaną firmą w Polsce.

Ponad 100 000 zleceń

Na rynku od 2006 roku. Wiele tysięcy przeprowadzonych spraw. Jesteśmy autoryzowanym agentem w kilku ambasadach w Warszawie i Berlinie.

Bezpieczeństwo

 • Budynek monitorowany 24 h z ochroną i rejestracją wejść.
 • Ogniotrwały sejf.
 • Zabezpieczony system przechowywania danych.
 • Monitoring 24h pracy biura.

Wymagania

 • Skan paszportu – kopia pierwszej strony paszportu.
 • Wypełniony wniosek wizowy do USA:
  wniosek do ESTA,
  wniosek do pozostałych rodzajów wiz.
 • Zdjęcie elektroniczne na białym, jednolitym tle, twarzą na wprost, wyraźne, kolorowe, aktualne, kwadratowe – 600×600 pikseli
 • Do wizy biznesowej: Skan listu delegującego lub zapraszającego.
 • Do wizy studenckiej: Petycja z uczelni lub szkoły w USA z numerem SEVIS.
 • Do wizy marynarskiej: List od armatora z danymi statku.
 • Zgoda RODO

Opłaty urzędowe : 14 USD

Spodziewany czas : 2 days

Jak otrzymać wizę?

 1. Prześlij skany.

  Prosimy o wypełniony wniosek ESTA i zeskanowany paszport.

  Skan

 2. Opłać wizę.

  Zanim złożymy aplikację, prosimy o wniesienie opłaty.

  Opłata za wizę

 3. Promesę wysyłany na e-mail.

  Gotową wizę wyślemy na wskazany adres email. Wydrukuj i posiadaj podczas odprawy paszportowej w Stanach.

  Wysyłamy wizę

Uwagi:
 • Możesz złożyć wniosek o tradycyjną wizę.
Potrzebujesz:
 • Wniosek i skan paszportu.

Wiza do USA – najważniejsze informacje

Dla kogo jest przewidziana ESTA? Osoby, które nigdy nie otrzymały wcześniej odmowy przyznania wizy amerykańskiej lub nie przedłużyły nigdy swojego pobytu na terenie USA mogą ubiegać się o elektroniczną rejestrację wjazdu. Program Ruchu Bezwizowego, nie obejmuje osób, które po 1 marca 2011 roku odwiedziły takie państwa jak Iran, Irak, Korea Północna, Somalia, Sudan, Libia, Jemen czy Syria. Nie dotyczy także osób, którym w przeszłości odmówiono wizy do USA, lub które miały konflikt z prawem. Promesa jest elektronicznym plikiem, którego nawet nie trzeba drukować. Pozwolenie na wjazd jest przypisane do danego numeru paszportu

Tradycyjna wiza amerykańska bez komplikacji

Standardowa wiza do USA, którą wydaje je konsul po wcześniejszej rozmowie z aplikantem.  Szybko przekonasz się, że z naszym pośrednictwem oszczędzisz sobie i swoim bliskim niepotrzebnych nerwów. Przecież twój pobyt na terytorium USA ma być tylko czystą przyjemnością! Zminimalizujemy ryzyko napotkania przeszkód oraz nieprzyjemności, na które możesz być narażony podczas uzyskiwania wiz do USA. Zajmiemy się zarówno poprawnym wypełnianiem wniosków wizowych, jak i nadzorowaniem pozostałej dokumentacji. Umówimy także Twoje spotkanie w konsulacie w Krakowie lub ambasadzie USA w Warszawie.

Wizy nieimigracyjne w pakiecie specjalnym

Jeśli będziesz tego potrzebował profesjonalnie pomożemy Ci przygotować się do rozmowy z pracownikiem konsulatu USA w Polsce. To od jego decyzji zależy bowiem to czy wiza zostanie wydana. Przygotujemy Cię na pytania, jakie będziesz mógł usłyszeć podczas rozmowy z konsulem oraz na wypadek możliwych komplikacji

Wiza do USA
WizaSerwis.pl – Wizy, apostille, legalizacje – foto Unplash

Wiza do USA – pytania i odpowiedzi

W jaki sposób mogę dostać wizę do USA?

Masz do wyboru 2 opcje:

 • wiza elektroniczna (promesa na 2 lata) – aplikujesz online, promesę otrzymujesz na adres email
 • wiza tradycyjna, wklejana do paszportu (na 10 lat) – wydaje ją konsul w placówce dyplomatycznej USA

W obu przypadkach możesz przesłać dokumenty w wersji elektronicznej na nasz e-mail. Przygotuj formularz, skan pierwszej strony paszportu, zdjęcie paszportowe oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Resztą prac nad uzyskaniem wizy zajmie się nasze biuro.

Czy muszę się stawić osobiście w waszym biurze, aby móc ubiegać się o wizę do USA?

Nie. Wymagane dokumenty wyślij na e-mail. Po złożeniu aplikacji, udasz się na osobistą wizytę w konsulacie amerykańskim w Warszawie lub w Krakowie. Tam będziesz rozmawiać z urzędnikiem konsularnym, który zadecyduje o wydaniu Ci wizy.

Czy mogę dostać wizę zanim kupię bilet do USA?

Do uzyskania wizy nie jest wymaganie posiadanie rezerwacji lotniczej. Konsulat amerykański zaleca robienie rezerwacji dopiero po uzyskaniu wizy.

Czy dostanę wizę, jeśli 15 lat temu przedłużyłem swój pobyt w USA?

Niestety, ale nielegalne przedłużenie pobytu w USA w przeszłości może skutkować odmową przyznania wizy. Wszystko zależy od urzędnika amerykańskiego i każda sytuacja rozpatrywana jest indywidualnie.

Kiedyś przedłużyłem nielegalnie pobyt w USA. Czy mogę zataić tę informację?

Nie zalecamy takich zabiegów. USA posiada wiele informacji na temat wcześniejszych pobytów. Próba ukrycia niekorzystnego faktu, może skutkować automatycznym odrzuceniem aplikacji. Jeśli wspomnisz o przedłużonym pobycie wypełniając dokumenty, możesz otrzymać pozytywną decyzję.

Jak wygląda obecnie sytuacja związana z bezpieczeństwem?

Aktualne informacje i zalecenia dotyczące podróży do USA można śledzić na oficjalnej stronie MSZ.

Czy mogę ubiegać się o wizę do USA w Warszawie, jeśli jestem obcokrajowcem?

Aplikacja wizowa może być uzupełniona przez każdą osobę. Jednak na rozmowę w konsulacie zalecamy wziąć dodatkowe dokumenty potwierdzające więzi z krajem, w którym aplikujesz o wizę. Takimi dokumentami jest karta pobytu, zaświadczenie o zameldowaniu czy umowa o pracę.

Ile ważna jest wiza do USA?

Elektroniczna wiza do USA (ESTA) ważna jest 2 lata od momentu wydania. Jest to opcja wielokrotnego wjazdu, a każda podróż maksymalnie 90 dniowa. Wiza wklejona do paszportu ważna jest najczęściej dziesięć lat.

Jak długo czeka się na ESTA?

Standardowo zgody są wydawane w ciągu 72 godzin od momentu złożenia aplikacji.

Czy jeśli uzyskałem kiedyś odmowę wydania wizy amerykańskiej, to mogę teraz starać się o wizę elektroniczną ESTA?

Niestety nie. Jednym z warunków możliwości aplikowania o ESTA do USA jest brak wcześniejszych odmów wydania wizy amerykańskiej.

Rok temu byłam na krótkich wakacjach w Iranie. Czy mogę teraz aplikować o wizę elektroniczną do USA?

Niestety nie. Program ruchu bezwizowego, nie obejmuje osób, które po 1 marca 2011 roku odwiedziły niektóre kraje. W takiej sytuacji należy aplikować o promesę wizową w konsulacie w Krakowie lub Warszawie. Zachęcamy do skorzystania z naszego pośrednictwa także przy takiej aplikacji.

4 lata temu byłem w Libii. Dostanę wizę, jeśli nie wspomnę o tym we wniosku o wizę amerykańską?

Nie możemy tego zagwarantować, że otrzymasz wizę. Zalecamy wskazywanie stanu zgodnego z prawdą. Nigdy nie możesz być pewny, że informacja o Twoim pobycie nie jest odnotowana w jakimś systemie. Poświadczenie nieprawdy we wniosku wizowym może skutkować wieloletnim zakazem ubiegania się o wizę amerykańską.

Posiadam w paszporcie promesę wizową do Stanów Zjednoczonych, wydaną w konsulacie w Warszawie. Czy muszę aplikować dodatkowo o elektroniczne pozwolenia na wjazd skoro w praktyce mam jeszcze ważną wizę?

Dopóki promesa wizowa wbita do paszportu i sam dokument podróży pozostają ważne, można podróżować do USA bez konieczności rejestracji w systemie ruchu bezwizowego.

Planuję przylecieć do Meksyku i stamtąd udać się do Stanów Zjednoczonych. Czy wiza elektroniczna upoważnia mnie również do podróży lądem czy tylko drogą lotniczą?

Posiadając wizę elektroniczną można podróżować do Stanów Zjednoczonych nie tylko samolotem, ale także samochodem, drogą lądową.

Jak długo czeka się na wizę wbijaną do paszportu?

Wszystko zależy od dostępnych terminów na rozmowę z konsulem. W praktyce czekasz zazwyczaj kilkanaście dni. Po pozytywnej decyzji urzędnika, paszport z wizą otrzymasz w ciągu kilku dni.

Jak mogę odebrać paszport z wizą amerykańska?

Paszport z wbitą promesą wizową otrzymasz w przesyłce kurierskiej TNT. Przygotuj 24 zł, które trzeba zapłacić kurierowi. Możesz też bezpłatnie odebrać w punkcie TNT. Odpowiednią opcję wybierasz w trakcie aplikowania o wizę.


Sprawdź tematy pokrewne