Wiza do Ghany

Wiza go Ghany ma tradycyjną postać, wklejaną do paszportu w konsulacie w Berlinie. W zależności od celu wyjazdu, należy przedstawić odpowiednie dokumenty. Wizy do Ghany wydawane są w 3 trybach: normalnym, ekspresowym i super pilnym.

Rodzaje wiz do Ghany

Turystyczna lub Biznesowa

Przeznaczona w celach typowo turystycznych lub biznesowych np. spotkania, targi, konferencje, krótkie prace serwisowe.

Tabela opłat i rodzaje wiz

Wiza/TrybNormalnyEkspresowySuper pilny
Jednokrotna na 90 dni110160260
Wielokrotna na 3 miesiące180230330
Wielokrotna na pół roku260310410
Wielokrotna na rok360410510
Ceny w Euro.

Tryb normalny to 2 tygodnie oczekiwania od momentu złożenia. Tryb ekspresowy tydzień a Super pilny oznacza wydanie paszportu z wizą tego samego dnia.

Wymagania

  • Paszport, który musi być ważny przynajmniej 6 miesięcy po zakończeniu wizy.
  • Wypełniony i podpisany wniosek wizowy do Ghany
  • Zaświadczenie o zatrudnieniu w j. angielskim. W przypadku emerytów kopia legitymacji emeryta. Studenci – kopia legitymacji.
  • Kopia żółtej książeczki ze szczepieniem przeciwko żółtej febrze.
  • Saldo z konta bankowego z aktualnym stanem w j. angielskim lub dołączone własne tłumaczenie.
  • Do wizy biznesowej: list delegujący i zaproszenie. List z firmy delegującej w języku angielskim. Zaproszenie od partnera biznesowego z Ghany.
  • Bilet lotniczy lub rezerwacja hotelu

Cennik

Proste zasady bez żadnych “haczyków”. Jedyne dodatkowe opłaty jakie poniesiesz zlecając prace nam:

Standard

97 zł

  • Czas realizacji 16-19 dni roboczych

+ opłata konsularna
+ usługa kurierska do Berlina

Ekspres

147 zł

  • Czas realizacji 10-12 dni roboczych

+ opłaty wizowe
+ kurier Berlin

Super pilny

197 zł

  • Czas realizacji 2-3 dni robocze

+ opłaty konsularne
+ usługa kurier do Berlina

Kurier do Berlina liczony jest od zlecenia. Ta sama cena dla 1 aplikacji i 10. Dowiedz się więcej o usłudze.

Zamów wizę online

Pomożemy wybrać odpowiedni rodzaj, jeśli nie masz pewności.
W przypadku kilku osób, zapytaj o niższą cenę!
Podaj więcej szczegółów - data wyjazdu, długość pobytu, dane do faktury itp.
Prosimy o zgodę na kontakt. Dane z formularza wykorzystujemy jedynie do przesłania odpowiedzi. Nigdy nie wysyłamy reklam, spamu i innych ofert.

Wiza do Ghany – najważniejsze informacje

Ambasada pracuje od poniedziałku do czwartku, jedna konsulacie w Berlinie jesteśmy w każdy wtorek. Dokumenty zbieramy do poprzedzającego piątku, do godziny 13. Mamy oczywiście możliwość organizacji wyjazdu do Berlina w innym dniu tygodnia – po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu.

Wyciąg z konta może być w wersji polskiej z tłumaczeniem na język angielski. Wystarczy, że wydrukujesz aktualny stan konta i odręcznie, czytelnie przetłumaczysz zawartość. Możemy pomóc w tym.


Wiza do Ghany – pytania i odpowiedzi

Czy muszę się stawić osobiście w Państwa biurze w Warszawie, ubiegając się o wizę do Ghany?

Wymagane dokumenty można wysłać do nas kurierem, pocztą lub przekazać przez osobę trzecią. Wszystko zależy od tego, która opcja jest wygodniejsza dla Państwa. Korzystając z naszego pośrednictwa nie ma także konieczności udawania się osobiście do konsulatu Ghany w Berlinie, co znacząco ułatwia procedurę i ogranicza koszty z tym związane.

Zanim wykupię bilet chciałbym/chciałabym uzyskać wizę. Nie posiadam jednak rezerwacji lotu, a widzę w wymogach wizowych, że jest to dokument niezbędny do aplikowania. Co w takiej sytuacji? Czy mogę uzyskać wizę bez tego?

Możemy uzupełnić braki w rezerwacji biletu lotniczego. Sprawdź Usługi dodatkowe. W ten sposób można będzie spokojnie wykupić bilet dopiero po uzyskaniu wizy. Wiza do Ghany będzie gotowa zanim zaplanujesz podróż.

W Ghanie chciałbym zatrzymać się u znajomego, w jego prywatnym domu. Nie posiadam jednak rezerwacji hotelu, a zaproszenie jest także dla niego problematyczne do wystawienia. Co w takiej sytuacji?

To także nie stanowi najmniejszego problemu. Możemy uzupełnić braki w rezerwacjach. Po przylocie będzie Pan mógł zatrzymać się u znajomego bez problemów. Voucher będzie wystawiony tylko na potrzeby uzyskania wizy biznesowej do Ghany.

Czy wniosek do wizowy do Ghany mogę wydrukować i wypełnić ręcznie?

Niestety nie ma takiej możliwości. Wniosek należy wypełnić on-line na stronie https://berlin.ghanagovernmentmission.com/index.portal.php. Musisz wydrukować i podpisać odręcznie na dole strony. Podpis powinien być zbliżony do tego, widniejącego w paszporcie. 

Uwaga! Wniosek wizowy do Ghany prosimy wypełnić w systemie nie wcześniej niż 1-5 dni przed planowanym złożeniem dokumentów w naszym biurze. 

Jest ważny w systemie Ambasady Ghany tylko przez okres 10 dni. Do tego czasu należy przedstawić komplet dokumentów do wizowania.

Czy muszę dołączyć zdjęcie do wniosku o wizę do Ghany?

Zdjęcie w formie papierowej nie jest wymagane. Do wniosku wypełnianego online dołącza się zdjęcie elektroniczne. Powinno być typowo paszportowe. Twarz na wprost, wyraźne, kolorowe, na białym, jednolitym tle, paszportowe. Zdjęcie musi być aktualne, a wydruk wniosku najlepiej kolorowy, choć konsulat nie robi większych problemów także przy wydrukach czarno-białych. Najważniejsze, aby zdjęcie po wydrukowaniu wniosku było widoczne i wyraźne.

Jak wygląda obecnie sytuacja w Ghanie? Czy jest tam bezpiecznie i mogę bez problemów planować wakacje z rodziną w tym kraju?

Aktualne informacje i zalecenia dotyczące podróży można śledzić na oficjalnej stronie MSZ – https://www.gov.pl/web/dyplomacja

Jestem obcokrajowcem, mieszkającym na stałe w Polsce. Czy ubiegając się o wizę do Ghany muszę przedstawić dodatkowe dokumenty potwierdzające mój legalny pobyt tutaj?

Tak, należy dołączyć kopię karty pobytu lub potwierdzenie zameldowania. Konsulat w Berlinie wymaga, aby taki dokument znalazł się w aplikacji wizowej. Ma to na celu udowodnienie, że może Pan aplikować o wizę w Niemczech.

Możliwe, że będę chciał latać do Ghany kilka razy w ciągu roku. Jednak będą to wyjazdy typowo turystyczne i w odwiedziny znajomych. Czy są przewidziane wizy dłuższe i wielokrotne? Wolałbym nie wysyłać co 2-3 miesiące paszportu po nową wizę.

Jak najbardziej. Konsulat w Berlinie wydaje wizy także w opcji wielokrotnej. Ważne są 3-, 6- lub 12 miesięcy od daty wydania. Są to także wizy turystyczne, nie tylko biznesowe, więc nie będzie z tym najmniejszego problemu.

Często podróżuję i wolałbym nie rozstawać się z paszportem na dłużej niż tydzień. Czy istnieje jakakolwiek szansa na uzyskanie wizy np. w jeden dzień?

Jak najbardziej. Nasza firma ma możliwość złożenia i odbioru dokumentów w konsulacie Ghany w tym samym dniu. Dostępna jest wiza turystyczna w opcji ,,instant”. Oczywiście wszystko może się udać, jeśli tylko konsul jest na miejscu i może podpisać wizę.

Niestety nie zdążę dostarczyć dokumentów wizowych do Ghany do piątku, dotrą do Państwa dopiero w poniedziałek. Jednak bardzo zależy mi na czasie. Czy w takiej sytuacji można zorganizować wyjazd do Berlina w innym dniu niż standardowy wtorek?

Jak najbardziej jest to możliwe. Jesteśmy elastyczni w tej kwestii i uzyskanie wizy na czas jest dla nas priorytetem. Możemy zorganizować wyjazd do Berlina naszego pracownika w dowolnym, innym dniu roboczym. Wyjątkiem jest piątek, gdyż wtedy konsulat Ghany jest zamknięty. Wiąże się to jednak ze znacznie wyższym kosztem kurierskim, gdyż jest to wyjazd indywidualny. Nasz pracownik jedzie wówczas do Berlina tylko z Państwa paszportem lub paszportami. Koszt kuriera wynosi w takiej sytuacji 1390 zł brutto zamiast 297 zł.

Interesuje mnie wolontariat w Ghanie. Czy pośredniczą Państwo także w przypadku wizy na taki rodzaj wyjazdu do tego kraju?

Jak najbardziej. Dodatkowym dokumentem do takiego rodzaju wizy może być np. zaproszenie ze strony z Ghany potwierdzające charakter wyjazdu. Rezerwacja hotelowa nadal może być wymagana, nawet fikcyjna, chyba że w zaproszeniu znajdzie się informacja o zakwaterowaniu.

WizaSerwis.pl – Wizy, apostille, legalizacje

Informacje o kraju

GHANA – Republika Ghany ze stolicą w Akrze. Państwo w zachodniej Afryce, położone nad Oceanem Atlantyckim. Graniczy z Togo, Burkina Faso i Wybrzeżem Kości Słoniowej. Potrzebna jest Ci wiza do Ghany?


Sprawdź tematy pokrewne

Wiza do Algierii

Wiza do Angoli