Wiza do Kamerunu.

Wiza do Kamerunu wydawana jest przez Konsulat w Berlinie. Polacy objęci są obowiązkiem wizowym bez względu na charakter podróży.

Rodzaje wizy do Kamerunu

 • Pobytowa – Turystyczna, prywatna lub biznesowa w zależności od celu podróży. Wizy są wielokrotne. Wiza na 3 miesiące kosztuje 120 Euro. Wiza na pół roku kosztuje 200 Euro.

Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić.

Kolejka

Załatwisz bez wizyty w urzędzie

 • Bez wizyty w konsulacie w Berlinie.
 • Bez kolejek i szukania konsulatu.
 • Bez ryzyka bezproduktywnego dalekiego wyjazdu.
Proces

Od A do Z

 • Kompleksowa usługa całego procesu.
 • Pomożemy w usługach dodatkowych: tłumaczenia, ubezpieczenie, bilet.
Dokumenty

Uzupełniamy formularze

 • Pomagamy uzupełnić druki urzędowe.
 • Udzielamy pomocy w wyborze wizy.
 • Wypełniamy załączniki wizowe.

Ile kosztuje wiza?

Standard

197 zł

Czas realizacji 14-16 dni

Opłata konsularna według typu wizy

Usługa kurierska od 147 PLN

Ekspres

297 zł

Czas realizacji 8-10 dni

Opłata za wizę

Kurier do Berlina 347 PLN

Kurier do Berlina liczony jest od zlecenia. Ta sama cena dla 1 aplikacji i 10. Dowiedz się więcej o usłudze.

Zamów wizę do Kamerunu.

Wypełnij dane a w kolejnym kroku otrzymasz pełne informacje, jak przygotować dokumenty. Poprowadzimy Cię krok po kroku.

Wiza do Kamerunu
Rodzaj wizy
Tryb uzyskania

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

400 referencji

Każda z nich podpisana z imienia i nazwiska przez osoby decyzyjne w firmach lub instytucjach. Jesteśmy najbardziej rekomendowaną firmą w Polsce.

Ponad 100 000 zleceń

Na rynku od 2006 roku. Wiele tysięcy przeprowadzonych spraw. Jesteśmy autoryzowanym agentem w kilku ambasadach w Warszawie i Berlinie.

Bezpieczeństwo

 • Budynek monitorowany 24 h z ochroną i rejestracją wejść.
 • Ogniotrwały sejf.
 • Zabezpieczony system przechowywania danych.
 • Monitoring 24h pracy biura.

Wymagania

 • Paszport ważny minimum 180 dni dłużej niż wnioskowana wiza
 • 2 x zdjęcie paszportowe na białym, jednolitym tle, aktualne
 • 2 x wypełniony i podpisany wniosek wizowy do Kamerunu
 • Kopia żółtej książeczki ze szczepieniem przeciwko żółtej febrze
 • Rezerwacja biletu lotniczego
 • Do wizy biznesowej: zaproszenie i list delegujący
 • Do wizy prywatnej: zaproszenie od osoby z Kamerunu zalegalizowane na policji

Opłaty urzędowe : 120 EUR

Spodziewany czas : 14 days

Jak otrzymać wizę?

 1. Wypełnij wniosek wizowy.

  Przygotuj formularze wizowe, dołącz paszport, zdjęcia i załączniki. Prześlij do nas.

 2. Aplikacja w konsulacie.

  Dokumenty składamy w ambasadzie Kameruniew Berlinie. Czas oczekiwania na wizę około 2 tygodnie.

 3. Paszport z wizą gotowy.

  Możesz odebrać osobiście lub wskazać dowolne miejsce a odeślemy kurierem.

Uwagi:
 • Aktualna książeczka szczepień.
Potrzebujesz:
 • Komplet dokumentów.

Wiza do Kamerunu – najważniejsze informacje

Kopia biletu lotniczego lub rezerwacji w dwie strony jest wymagana do uzyskania wizy. Jeśli nie masz, to możemy zrobić na potrzeby wizy. Nie musisz jej wykorzystywać.

Informacje o kraju

Kamerun – Republika Kamerunu. Państwo w środkowej Afryce, nad Zatoką Gwinejską. Graniczy z NigeriąCzademRepubliką ŚrodkowoafrykańskąKongiemGabonem Gwineą Równikową. Stolicą jest Yaounde. Wiza będzie Ci potrzebna, aby odwiedzić ten kraj.

Kamerun
WizaSerwis.pl – Wizy, apostille, legalizacje – foto Unplash.

Wiza do Kamerunu – pytania i odpowiedzi

Jak uzyskać wizę na wyjazd na misję religijną do Kamerunu?

Do Kamerunu można uzyskać wizę tradycyjną, wklejaną do paszportu w konsulacie w Berlinie. Należy dostarczyć do nas w oryginale wymagane dokumenty. Dołącz odpowiednie zaproszenie i dokument delegujący.

Czy muszę się stawić osobiście w Waszym biurze w Warszawie, ubiegając się o wizę do Kamerunu?

Nie, ponieważ wymagane dokumenty można wysłać do nas kurierem, pocztą lub przekazać przez osobę trzecią, w zależności od tego, która opcja jest dogodniejsza dla klienta. Nasz pośrednictwo zwalnia także z obowiązku osobistego stawiennictwa w konsulacie Kamerunu w Berlinie.

Zanim wykupię bilet do Kamerunu chciałbym uzyskać wizę. Nie posiadam jednak rezerwacji lotu – co w takiej sytuacji? Widzę, że taki dokument jest wymagany przez konsulat. Czy jeśli nie będę tego posiadać to nie uzyskam wizy?

Możemy uzupełnić braki w rezerwacjach biletów lotniczych. Właściwy bilet można więc bezpiecznie zakupić dopiero po uzyskaniu wizy.

Czy wniosek do wizy do Kamerunu mogę wypełnić odręcznie?

Wniosek można wypełnić ręcznie lub na komputerze. Nie zapomnij o odręcznym podpisie pod aplikacją. Prosimy o czytelne uzupełnianie formularza wizowego, najlepiej drukowanymi literami. Uwaga! W punkcie dotyczącym kontaktu w Kamerunie prosimy wpisywać koniecznie numer telefonu do osoby kontaktowej tam na miejscu lub do hotelu, w którym planują się Państwo zatrzymać. Ponadto w miejscu dotyczącym daty podróży prosimy wpisać datę planowanego wylotu z Polski do Kamerunu, a nie powrotu z Kamerunu.

Czy muszę przykleić zdjęcie do wniosku o wizę do Kamerunu?

Zdjęcie musi być przyklejone na wniosku o wizę do Kamerunu, ale możemy to zrobić w Twoim imieniu. Można więc zdjęcia włożyć np. do paszportu i dostarczyć oddzielnie, nie przyklejać ich do wniosków.

Czy planowanie podróży do tego kraju to dobry pomysł?

Aktualne informacje i zalecenia dotyczące podróży do Kamerunu można śledzić na oficjalnej stronie MSZ – https://www.gov.pl/web/dyplomacja

Nie posiadam obywatelstwa polskiego, ale na stałe mieszkam i pracuję już wiele lat w Polsce – czy ubiegając się o wizę do Kamerunu muszę przedstawić dodatkowe dokumenty?

Tak, należy dołączyć kopię karty pobytu lub potwierdzenie zameldowania, aby potwierdzić legalny pobyt w Polsce. Konsulat wymaga takiego zaświadczenia.

Kiedy złożycie mój wniosek w konsulacie Kamerunu?

W Berlinie jesteśmy w każdy wtorek, ale dokumenty przyjmujemy do poprzedzającego piątku, do godziny 13:00.

W Kamerunie chciałbym zatrzymać się u znajomego – nie posiadam jednak rezerwacji hotelu, a wystawienie zaproszenia i jego legalizacja jest problematyczna dla tej osoby. Co w takiej sytuacji?

Możemy uzupełnić braki w rezerwacji hotelowej. Sprawdź Usługi dodatkowe. Po przyjeździe do Kamerunu oczywiście będą Państwo mogli zatrzymać się w dowolnym miejscu.

Posiadam zaproszenie od znajomego z Kamerunu, ale jest to zwykły list, napisany na komputerze i wydrukowany, podpisany przez tę osobę. Czy taka forma zostanie zaakceptowana przez konsulat Kamerunu w Berlinie?

Niestety nie, gdyż zaproszenie powinno być zalegalizowane. Najprościej dokonać tego na najbliższym posterunku policji, w mieście zamieszkania osoby zapraszającej. Bez pieczątek i podpisów legalizacyjnych zaproszenie nie spełnia wymogów konsulatu. Kamerun wiza.

Jak uzyskać wizę wielokrotną, ważną 6 miesięcy?

Decyzja o wydaniu takiej wizy jest zależna od konsula, ale w praktyce nie zdarzyło się, żeby któryś z naszych klientów po opłaceniu opłaty wizowej za taką wizę nie otrzymał jej.

Niestety nie jestem w stanie dostarczyć dokumentów do wizy do Kamerunu do piątku, do godziny 13. Jednak zależy mi bardzo na wydanie wizy jak najszybciej. Czy za dodatkową opłatą jest możliwość złożenia aplikacji w innym dniu?

Jak najbardziej – wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych klientów i jesteśmy w stanie zorganizować wyjazd do Berlina także w innym dniu niż standardowy wtorek. Wiąże się to jednak z dodatkowym kosztem – opłata kurierska “Kamerun wiza” kosztuje wówczas 1390 zł brutto zamiast standardowych 297 zł brutto.

Czy jest jakakolwiek możliwość przyspieszenia procedury?

Na wizę czeka się tydzień w samym konsulacie. Niestety konsulat Kamerunu w Berlinie nie przewiduje trybów ekspresowych i wydaje wizy zazwyczaj po 4-5 dniach roboczych licząc od dnia ich złożenia. W praktyce będąc tam w każdy wtorek, procedura trwa tydzień.

W paszporcie mam ostatnie trzy, wolne strony. Czy to wystarczy na wbicie wizy do Kamerunu?

Tak – wymogiem jest posiadanie przynajmniej dwóch, wolnych stron obok siebie, aby w konsulacie mogli wbić wizę kameruńską.


Sprawdź tematy pokrewne