Wiza do Kamerunu

Wiza do Kamerunu wydawana jest przez Konsulat w Berlinie. Polacy objęci są obowiązkiem wizowym bez względu na charakter podróży.

Rodzaje wizy do Kamerunu

Pobytowa

Turystyczna, prywatna lub biznesowa w zależności od celu podróży. Wizy są wielokrotne.

Wiza na 3 miesiące kosztuje 120 Euro. Wiza na pół roku kosztuje 200 Euro.

Wymagania

  • Paszport ważny minimum 180 dni dłużej niż wnioskowana wiza
  • 2 x zdjęcie paszportowe na białym, jednolitym tle, aktualne
  • 2 x wypełniony i podpisany wniosek wizowy do Kamerunu
  • Kopia żółtej książeczki ze szczepieniem przeciwko żółtej febrze
  • Rezerwacja biletu lotniczego
  • Do wizy biznesowej: zaproszenie i list delegujący
  • Do wizy prywatnej: zaproszenie od osoby z Kamerunu zalegalizowane na policji

Cennik

Proste zasady bez żadnych “haczyków”. Jedyne dodatkowe opłaty jakie poniesiesz zlecając prace nam:

Standard

97 zł

  • Czas realizacji 14-16 dni roboczych

+ opłata konsularna
+ kurier do Berlina

Ekspres

147 zł

  • Czas realizacji 8-10 dni roboczych

+ opłata wizowa
+ usługa kurierska

Kurier do Berlina liczony jest od zlecenia. Ta sama cena dla 1 aplikacji i 10. Dowiedz się więcej o usłudze.

Zamów wizę online

Pomożemy wybrać odpowiedni rodzaj, jeśli nie masz pewności.
W przypadku kilku osób, zapytaj o niższą cenę!
Podaj więcej szczegółów - data wyjazdu, długość pobytu, dane do faktury itp.
Prosimy o zgodę na kontakt. Dane z formularza wykorzystujemy jedynie do przesłania odpowiedzi. Nigdy nie wysyłamy reklam, spamu i innych ofert.

Wiza do Kamerunu – najważniejsze informacje

Kopia biletu lotniczego lub rezerwacji w dwie strony jest wymagana do uzyskania wizy. Jeśli nie masz, to możemy zrobić na potrzeby wizy. Nie musisz jej wykorzystywać.


Wiza do Kamerunu – pytania i odpowiedzi

Jak uzyskać wizę na wyjazd na misję religijną do Kamerunu?

Do Kamerunu można uzyskać wizę tradycyjną, wklejaną do paszportu w konsulacie w Berlinie. Należy dostarczyć do nas w oryginale wymagane dokumenty. Dołącz odpowiednie zaproszenie i dokument delegujący.

Czy muszę się stawić osobiście w Waszym biurze w Warszawie, ubiegając się o wizę do Kamerunu?

Nie, ponieważ wymagane dokumenty można wysłać do nas kurierem, pocztą lub przekazać przez osobę trzecią, w zależności od tego, która opcja jest dogodniejsza dla klienta. Nasz pośrednictwo zwalnia także z obowiązku osobistego stawiennictwa w konsulacie Kamerunu w Berlinie.

Zanim wykupię bilet do Kamerunu chciałbym uzyskać wizę. Nie posiadam jednak rezerwacji lotu – co w takiej sytuacji? Widzę, że taki dokument jest wymagany przez konsulat. Czy jeśli nie będę tego posiadać to nie uzyskam wizy?

Możemy uzupełnić braki w rezerwacjach biletów lotniczych. Właściwy bilet można więc bezpiecznie zakupić dopiero po uzyskaniu wizy.

Czy wniosek do wizy do Kamerunu mogę wypełnić odręcznie?

Wniosek można wypełnić ręcznie lub na komputerze. Nie zapomnij o odręcznym podpisie pod aplikacją. Prosimy o czytelne uzupełnianie formularza wizowego, najlepiej drukowanymi literami. Uwaga! W punkcie dotyczącym kontaktu w Kamerunie prosimy wpisywać koniecznie numer telefonu do osoby kontaktowej tam na miejscu lub do hotelu, w którym planują się Państwo zatrzymać. Ponadto w miejscu dotyczącym daty podróży prosimy wpisać datę planowanego wylotu z Polski do Kamerunu, a nie powrotu z Kamerunu.

Czy muszę przykleić zdjęcie do wniosku o wizę do Kamerunu?

Zdjęcie musi być przyklejone na wniosku o wizę do Kamerunu, ale możemy to zrobić w Twoim imieniu. Można więc zdjęcia włożyć np. do paszportu i dostarczyć oddzielnie, nie przyklejać ich do wniosków.

Czy planowanie podróży do tego kraju to dobry pomysł?

Aktualne informacje i zalecenia dotyczące podróży do Kamerunu można śledzić na oficjalnej stronie MSZ – https://www.gov.pl/web/dyplomacja

Nie posiadam obywatelstwa polskiego, ale na stałe mieszkam i pracuję już wiele lat w Polsce – czy ubiegając się o wizę do Kamerunu muszę przedstawić dodatkowe dokumenty?

Tak, należy dołączyć kopię karty pobytu lub potwierdzenie zameldowania, aby potwierdzić legalny pobyt w Polsce. Konsulat wymaga takiego zaświadczenia.

Kiedy złożycie mój wniosek w konsulacie Kamerunu?

W Berlinie jesteśmy w każdy wtorek, ale dokumenty przyjmujemy do poprzedzającego piątku, do godziny 13:00.

W Kamerunie chciałbym zatrzymać się u znajomego – nie posiadam jednak rezerwacji hotelu, a wystawienie zaproszenia i jego legalizacja jest problematyczna dla tej osoby. Co w takiej sytuacji?

Możemy uzupełnić braki w rezerwacji hotelowej. Sprawdź Usługi dodatkowe. Po przyjeździe do Kamerunu oczywiście będą Państwo mogli zatrzymać się w dowolnym miejscu.

Posiadam zaproszenie od znajomego z Kamerunu, ale jest to zwykły list, napisany na komputerze i wydrukowany, podpisany przez tę osobę. Czy taka forma zostanie zaakceptowana przez konsulat Kamerunu w Berlinie?

Niestety nie, gdyż zaproszenie powinno być zalegalizowane. Najprościej dokonać tego na najbliższym posterunku policji, w mieście zamieszkania osoby zapraszającej. Bez pieczątek i podpisów legalizacyjnych zaproszenie nie spełnia wymogów konsulatu. Kamerun wiza.

Jak uzyskać wizę wielokrotną, ważną 6 miesięcy?

Decyzja o wydaniu takiej wizy jest zależna od konsula, ale w praktyce nie zdarzyło się, żeby któryś z naszych klientów po opłaceniu opłaty wizowej za taką wizę nie otrzymał jej.

Niestety nie jestem w stanie dostarczyć dokumentów do wizy do Kamerunu do piątku, do godziny 13. Jednak zależy mi bardzo na wydanie wizy jak najszybciej. Czy za dodatkową opłatą jest możliwość złożenia aplikacji w innym dniu?

Jak najbardziej – wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych klientów i jesteśmy w stanie zorganizować wyjazd do Berlina także w innym dniu niż standardowy wtorek. Wiąże się to jednak z dodatkowym kosztem – opłata kurierska “Kamerun wiza” kosztuje wówczas 1390 zł brutto zamiast standardowych 297 zł brutto.

Czy jest jakakolwiek możliwość przyspieszenia procedury?

Na wizę czeka się tydzień w samym konsulacie. Niestety konsulat Kamerunu w Berlinie nie przewiduje trybów ekspresowych i wydaje wizy zazwyczaj po 4-5 dniach roboczych licząc od dnia ich złożenia. W praktyce będąc tam w każdy wtorek, procedura trwa tydzień.

W paszporcie mam ostatnie trzy, wolne strony. Czy to wystarczy na wbicie wizy do Kamerunu?

Tak – wymogiem jest posiadanie przynajmniej dwóch, wolnych stron obok siebie, aby w konsulacie mogli wbić wizę kameruńską.

WizaSerwis.pl – Wizy, apostille, legalizacje

Informacje o kraju

Kamerun wiza – Republika Kamerunu. Państwo w środkowej Afryce, nad Zatoką Gwinejską. Graniczy z Nigerią, Czadem, Republiką Środkowoafrykańską, Kongiem, Gabonem i Gwineą Równikową. Stolicą jest Yaounde. Wiza do Kamerunu będzie Ci potrzebna, aby odwiedzić ten kraj.


Sprawdź tematy pokrewne

Angola 

Namibia

Sudan Południowy

Mozambik

Wiza Schengen do Polski