Wiza do Polski wydawana jest głównie w 2 rodzajach. Jako wiza Schengen oraz wiza krajowa. Rodzaj wizy do Polski uzależniony jest od celu wizyty i przedstawionych dokumentów. Załączniki do wniosku muszą precyzyjnie określać cel wydania wizy.
Rodzaje wiz do Polski:
Wiza Schengen typ C
Przeznaczona dla wizyt w celach turystycznych, prywatnych, biznesowych. Wiza jednokrotna, kilkukrotna lub wielokrotna. Łączna ilość pobytu do 90 dni na każde 180.
Wiza Krajowa typ D
Wydawana na pobyty z natury dłuższe. Np. rodzinne, studia, do pracy. Wiza jedno, kilku, lub wielokrotna na maksymalnie rok.
Tranzytowa typ A
Wydawana sporadycznie i dotyczy niewielu narodowości podróżujących tranzytem przez Polskę.
Wiza Schengen może być nazwana krótkoterminową a wiza krajowa jako długoterminowa.
Nasza pomoc w otrzymaniu wizy polskiej polega na przygotowaniu aplikacji, umówieniu spotkania i weryfikacji dokumentów. Każdy konsulat polski ma dodatkowe wymagania uzależnione od kraju.
Zobacz film video, gdzie odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące wiz polskich.
Ile kosztuje wiza do Polski?
Konsultacja wstępna
Indywidualna sesja.
Dla osób, które będą składać dokumenty i nie mają pewności, co do procedur. Także przy odmowie przyznania wizy.
697 zł
Czas realizacji 1-2 dni.
Indywidualna sesja 45 minut.
Prezentacja multimedialna *
Dostęp do materiałów edukacyjnych **
Podsumowanie rozmowy na e-mail.
Wniosek, wzory załączników.
* w przypadku rozmowy video przez zoom
** dostęp do materiałów mailingu z materiałami video i pdf z pełnymi informacjami dotyczącymi procedury z wizą do Polski
Konsultacja rozszerzona
Indywidualna sesja.
Dla osób, które chcą pełniejszej pomocy przy wnioskowaniu o wizę do Polski.
1770 zł
Czas realizacji 2-4 dni.
Indywidualna sesja 2 x 45 minut.
Prezentacja multimedialna *
Dostęp do materiałów edukacyjnych **
Podsumowanie rozmowy na e-mail.
Wniosek, wzory załączników.
Sprawdzamy dokumenty do wizy.
Uzupełniamy wniosek wizowy.
Umówimy spotkanie w konsulacie ***
* w przypadku rozmowy video przez zoom
** dostęp do materiałów mailingu z materiałami video i pdf z pełnymi informacjami dotyczącymi procedury z wizą do Polski
Konsultacja odwoławcza
Indywidualna sesja.
Odmowa wydania wizy? Sprawdźmy, czy możemy skutecznie wnieść odwołanie od tej decyzji.
1397 zł
Czas realizacji 2-4 dni.
Indywidualna sesja 2 x 30 minut.
Podsumowanie rozmowy na e-mail.
Wzorce dokumentów do odwołania.
Rekomendujemy sposób odwołania.
Sprawdzimy finalne dokumenty.
Konsultację odwoławczą przeprowadzamy mając bazę dokumentów złożonych do konsulatu oraz pismo, które otrzymuje aplikant po odmowie.
Czas oczekiwania na wizę do Polski to zwykle 2 tygodnie od momentu złożenia aplikacji. Do opłaty należy doliczyć koszt samej wizy. Zwykle 60 – 80 Euro lub równowartość w lokalnej walucie wpłacany podczas umówionego spotkania.
Wiza do Polski.
Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z naszych usług.
Konsultacje lub pełna pomoc wizowa.
Pomożemy jeśli chcesz samodzielnie uzyskać wizę a potrzebujesz odpowiedzi na pytania. Poprowadzimy Twoją sprawę, jeśli chcesz całość prac zlecić nam.
Przygotujemy poprawnie załączniki..
Błędy formalne, to chyba najczęstsza przyczyna odmowy przyznania wizy. Aplikacja to kilkanaście dokumentów, które powinny do siebie idealnie pasować.
Pomożemy wybrać rodzaj wizy.
Zły rodzaj, to jeden z częstych powodów odmowy przyznania wizy.
Do wyboru jest wiele opcji wizy. Kilka typów i ponad 20 celów wydania.
Umawiamy na spotkanie z konsulem
W niektórych konsulatach sam kontakt z naszą placówką jest sporym wyzwaniem. Jeśli jest taka możliwość, to kierujemy na umówioną wizytę w konsulacie lub biurze podawczym..
W kolejnym kroku wypełnisz krótki formularz i otrzymasz pełne informacje, jak przygotować dokumenty do uzyskania wizy.
Nasze mocne strony.

Ponad 400 referencji. 120,000 spraw.
Każda z nich podpisana z imienia i nazwiska przez osoby decyzyjne w firmach lub instytucjach. Jesteśmy najbardziej rekomendowaną firmą wizową w Polsce.
120 000 spraw. Tyle zleceń przeprowadziliśmy od 2006 roku.

Pewnie i bezpiecznie.
Na rynku od 2006 roku. Jesteśmy autoryzowanym agentem w kilku ambasadach w Warszawie i Berlinie.
Budynek monitorowany 24 h z ochroną i rejestracją wejść.
Ogniotrwały sejf.
Zabezpieczony system przechowywania danych.
Monitoring 24h pracy biura.
Co mówią klienci?
“Today my husband collected Schengen visa (…). Thank you so much for your support and help.”
Mihee, Wiza uzyskana w ZEA
“Mamy wizę 🙂 Bardzo dziękuję za pomoc :).”
Daria, Wiza uzyskana w Turcji.
„bardzo Panu dziękuję jeszcze raz, nie mogę uwierzyć, że się udało”
Abby, Wiza uzyskana na Filipinach
Wymagania:
Dokumenty wymagane do wizy polskiej nie są ściśle określone. Inne przedstawia biznesmen a inne student. Co do zasady można podzielić je na 3 grupy dokumentów:
- Podróżne – paszport, bilet, hotel, ubezpieczenie itd.
- Osobiste – wniosek, zdjęcia, wyciągi, zaświadczenia
- Potwierdzające cel pobytu – zaproszenie, powierzenie, zezwolenie, kontrakt, umowa itp.
Opis szczegółowy wybranych dokumentów:
- Paszport musi być ważny min. 3 miesiące dłużej niż planowana podróż. Biometryczny. Rekomendujemy ważność paszportu minimum 6 miesięcy po zakończeniu podróży. Do paszportu trzeba dołączyć ksero pierwszej strony + ksero poprzednich wiz Schengen, jeśli takowe są.
- Zdjęcie paszportowe biometryczne, białe tło, twarz skierowana na wprost. Dołączamy do wniosku. Czasami konsulat wymaga 2 zdjęcia.
- Wypełniony i podpisany wniosek wizowy. Wypełnia się na stronie internetowej danego konsulatu. W naszej usłudze zawarte jest wypełnienie i umówienie spotkania. Wypełniony formularz wysyłamy na adres email, by wydrukować i podpisać. Rozpoczynamy od naszego wniosku online.
- Ubezpieczenie. Wartość ubezpieczenia min. 30,000 Euro. Ważne na terenie krajów strefy Schengen.
- Bilet lotniczy na dokładne daty wpisane we wniosku wizowym. Możemy pomóc w przygotowaniu biletu.
- Rezerwacja hotelowa lub voucher. W przypadku wizy turystycznej musisz okazać rezerwację hotelu lub voucher z polskiego biura podróży.
- Zaproszenie do Polski. W przypadku wizy prywatnej i biznesowej. Urzędowe zaproszenie. Możemy pomóc w przygotowaniu zaproszenia. Sprawdź inne nasze usługi.
Inne – w zależności od rodzaju wizy, sytuacji aplikanta i jeszcze wielu innych czynników, należy okazać załączniki. Przedstawiamy wyciąg z konta, zaświadczenie z pracy, odprowadzanie składek emerytalnych, umowę serwisową, wpis na uczelnię, akt ślubu itd. Lista dokumentów jest bardzo długa i każdy przypadek dokumentujemy inaczej.
Często szukane odnośniki:
- Wniosek wizowy do Polski online.
- Wniosek do zaproszenia.
- Konsultacje – zestaw pytań.
- 5 najczęściej zadawanych pytań związanych z polskimi wizami (video na youtube).
Wiza do Polski – najważniejsze informacje.
Zaproszenie do Polski często jest wymagane przez dany konsulat. Natomiast brak tego dokumentu nie jest zawsze przeszkodą w uzyskaniu wizy do Polski. Wystarczy, że udowodnisz posiadanie większej ilości środków na pobyt w Polsce.
Opłaty za wizy wynoszą z reguły 80 Euro lub tyle samo liczone w lokalnej walucie. W przypadku wiz rodzinnych wiza może być wydana za darmo.
Informacje konsularne
Uwaga! W czasie pandemii związanej z COVID-19 konsulaty polskie w wielu sytuacjach wydają wizy w celach rodzinnych, związanych z pracą, studiami i biznesem.
Wiza do Polski – procedura i koszty.

Konsulaty przyjęły zasadę, że będą rozpatrywać tylko te wnioski, które dotyczą sytuacji opisanych przez rozporządzenia Straży Granicznej. Mówiąc krótko, złożyć można wniosek, tylko wtedy, gdy otrzymana wiza umożliwi wjazd do Polski. Straż Graniczna informuje o możliwościach przekroczenia granicy – Informacja ze Straży Granicznej. Informacje mogą się zmieniać. Nie śledzimy informacji na co dzień.
Konsulaty Polski często przyjmują wnioski osobiście. W kilku krajach funkcje wizowe świadczy zewnętrzne biuro podawcze VFS. Nie ma możliwości umówienia spotkania w konsulacie i należy złożyć dokumenty u pośrednika.

Wiza do Polski – pytania i odpowiedzi
Ile się czeka na wizę do Polski?
Czas oczekiwania wynosi zazwyczaj około 10-20 dni, licząc od momentu wizyty w konsulacie. Ustawowo czas ten wynosi do 14 dni i może być w niektórych przypadkach przedłużony do 30 lub 60 dni. Długość oczekiwania uzależniony jest od ilości aplikantów składających podania o wizę Schengen w danej placówce.
Otrzymałem odmowę przyznania wizy Schengen. Co robić?
Istnieje tryb odwoławczy, w którym można złożyć dodatkowe dokumenty. Konsulat zwykle podaje powód decyzji nieprzyznania wizy. Najczęściej są to uchybienia w dokumentach np. niezgodności w zaproszeniu, różne daty czy niepełne dane. Dlatego warto skorzystać z usług naszej firmy, bo już na etapie weryfikacji możemy określić, które dokumenty należy poprawić. Zwiększa to szanse uzyskania wizy do Rzeczypospolitej Polskiej.
Czy w przypadku odmowy przyznania wizy mogę złożyć aplikację ponownie?
Możliwe jest złożenie kolejnej aplikację zaraz po otrzymaniu odmowy. Natomiast ponowienie złożenia takiej samej aplikacji będzie skutkowało prawdopodobnie kolejną odmową. Nie przysługuje prawo do zwrotu wpłaconej kwoty. Rekomendujemy naszą pomoc celem przygotowania dobrej aplikacji już za pierwszym razem.
Jak przedłużyć wizę w Polsce?
Przedłużenie wizy musi mieć ważne uzasadnienie. Najczęściej są to wypadki losowe np. choroba i konieczność leczenia. Wniosek składany jest do Urzędu Wojewódzkiego. Urząd wydaje decyzję w ciągu 30 dni. Obecnie na mocy ustawy tzw. „covidowej” wszystkie wizy są automatycznie przedłużane.
Co zrobić, gdy kończy się wiza?
Jeśli chcesz przedłużyć pobyt w Polsce, możesz starać się o pobyt czasowy lub przedłużyć wizę. Warunkiem złożenia dokumentów o pobyt czasowy jest przedstawienie realnego celu pobytu w Polsce, popartego odpowiednimi załącznikami. Celem pobytu może być praca, studia lub pobyt z obywatelem RP. Ważne, aby wniosek został złożony podczas legalnego pobytu, czyli ważnej wizy. Jest to jeden z kluczowych warunków. Jeśli wniosek złożyć po upływie ważności wizy, spotka się on z odmową.
Nie mam pracy i środków na utrzymanie, a chcę złożyć formularz o polską wizę. Czy mogę otrzymać odmowę?
Prawdopodobnie tak. Brak środków i stałej pracy jest częstym powodem negatywnej decyzji przyznania wizy. Natomiast dopuszcza się przedstawienie innych wyciągów, które mogą pomóc uwiarygodnić status materialny wystarczający na uzyskanie wizy.
Wybieram się w celach biznesowych, ale nie mam zaproszenia. Co robić?
Możemy pomóc w uzyskaniu zaproszenia dla cudzoziemca. Wystarczy skontaktować się z nami i pomożemy w sprawach urzędowych. Natomiast wymagamy, aby w uzyskaniu zaproszenia pomagała firma zapraszająca z Polski. Nie udzielamy pomocy w fikcyjnych zaproszeniach. Jest to niedozwolone i karalne.
Wiza do Polski wymaga zaproszenia, które wydawane jest przez Urząd Wojewódzki. Możemy pomóc w pełnej procedurze.
Czy mogę samodzielnie uzupełnić wniosek o wizę do strefy Schengen?
Tak, oczywiście jest to możliwe. Więcej informacji uzyskasz na stronach rządowych RP.
Czy mogę uzupełnić aplikację wizową w innym języku niż polski?
Tak jest to możliwe. Trzeba sprawdzić to na stronie konsulatu danego kraju, w którym ubiegasz się o wizę.
Jakie dokumenty muszę złożyć? Czy jest to standardowa procedura?
Większość dokumentów jest taka sama – wniosek, paszport, zdjęcia, ubezpieczenie i dokumenty podróżne (bilet, hotel). Natomiast każdy kraj ma inną politykę i wymagane dodatkowe dokumenty uzależnione od wewnętrznych uwarunkowań. Np. w Rosji należy przedstawić paszport wewnętrzny, a w Zjednoczonych Emiratach Arabskich lokalne ID. Prosimy o e-mail lub telefon, a sprawdzimy, jakie dokumenty niezbędne są w Twoim przypadku.
Jaka jest ważność wizy do Polski?
Wiza krajowa jest wydawana na różne pobyty powyżej 90 dni . Wiza Schengen może mieć ważność do 90 dni.
Jak uzyskać wizę do Polski dla Tunezyjczyka?
Każdy konsulat polski ma podobne wymagania i nie ma znaczenia narodowość. Zbliżona procedura dotyczy Ukraińca, Araba czy obywatelki Tajlandii. Musisz pamiętać o odpowiednim przygotowaniu dokumentów, które będą bardzo wyraźnie wskazywać cel wizyty w Polsce. Inne dokumenty okażesz do pracy, inne na studia a jeszcze inne, jeśli ubiegasz się o wizę na konferencję.
Czy posiadając w paszporcie wizę do Polski, mogę podróżować do innych krajów Unii Europejskiej?
Tak. Możesz poruszać się po całej strefie Schengen, która nie nie ma granic. Niektóre informacje wskazują, że pierwsza wizyta powinna odbyć się do kraju docelowego. Taką deklarację składasz podczas wypełniania wniosku. Dlatego aplikację wizową składasz w konsulacie kraju, do którego wybierasz się w pierwszej kolejności.
Czy istnieje możliwość wypełnienia wniosku o wizę u Państwa w biurze?
Tak, można zrobić to w biurze po wcześniejszym umówieniu się. Rekomendujemy skorzystanie z pakietu konsultacji. Wiza polska nie jest prostą procedurą i warto wcześniej omówić wiele szczegółów, zanim wypełnimy wniosek.
Czy złożenia wniosku wizowego są możliwe codziennie?
W naszym biurze można zostawić dokumenty lub umówić się na spotkanie. Pracujemy od poniedziałku do piątku, w g. 8:00-16:00. Natomiast już złożenie aplikacji wizowej w Ambasadzie Polski w danym kraju należy sprawdzić bezpośrednio w placówce.