Wiza do Polski

Wiza do Polski wydawana jest w 2 rodzajach. Jako wiza Schengen oraz wiza krajowa. Rodzaj wizy do Polski uzależniony jest od celu wizyty i przedstawionych dokumentów, które potwierdzają wnioskowany rodzaj wizy.

Nasza pomoc w otrzymaniu wizy polskiej polega na przygotowaniu aplikacji, umówieniu spotkania i weryfikacji dokumentów. Natomiast każdy konsulat Polski ma dodatkowe wymagania uzależnione od kraju.

Dlaczego warto wybrać naszą ofertę?

 • Zwracamy kwotę, jeśli otrzymasz odmowę przyznania wizy *
 • Weryfikujemy dokumenty i pomagamy w prawidłowym przygotowaniu
 • Pomagamy wybrać odpowiedni rodzaj wizy
 • Wspomagamy w rezerwacji lotniczej i ubezpieczenia

* jeśli odmowa będzie związana z błędami naszej pracy. Nie zwrócimy kwoty, jeśli odmowa przyznania wizy będzie wynikiem np. zatajenia ważnych informacji (konflikt prawny na terenie RP, handel niedozwolonymi przedmiotami, list gończy itp.) czy też zatajeniem innych starań o wizę np. poprzednich odmów, innych aplikacji, współpracy z kilkoma firmami w jednym czasie.

Uwaga! W czasie pandemii związanej z COVID-19 konsulaty polskie w wielu sytuacjach wydają wizy tylko w celach rodzinnych i związanych z pracą, studiami, serwisem urządzeń itp.

Rodzaje wiz do Polski

Wiza Schengen

Przeznaczona dla wizyt w celach turystycznych, prywatnych, biznesowych.

Wiza jednokrotna, kilkukrotna lub wielokrotna. Łączna ilość pobytu do 90 dni na każde 180.

Wiza Krajowa

Wydawana na pobyty z natury dłuższe. Np. rodzinne.

Wiza jedno, kilku, lub wielokrotna na maksymalnie rok.

Wiza Schengen może być nazwana krótkoterminową a wiza krajowa jako długoterminowa.

Wymagania

 • Paszport musi być ważny min. 3 miesiące dłużej niż planowana podróż. Biometryczny. Rekomendujemy ważność paszportu minimum 6 miesięcy po zakończeniu podróży. Do paszportu trzeba dołączyć ksero pierwszej strony + ksero poprzednich wiz Schengen, jeśli takowe są.
 • Zdjęcie paszportowe biometryczne, białe tło, twarz skierowana na wprost. Dołączone do wniosku. Niekiedy wymagane są 2 zdjęcia w zależności od kraju.
 • Wypełniony i podpisany wniosek wizowy. Wypełnia się na stronie internetowej danego konsulatu. W naszej usłudze zawarte jest wypełnienie i umówienie spotkania. Wypełniony formularz wysyłamy na adres email, by wydrukować i podpisać.
 • Ubezpieczenie. Wartość ubezpieczenia min. 30,000 Euro. Ważne na terenie krajów strefy Schengen.
 • Bilet lotniczy na dokładne daty wpisane we wniosku wizowym. Możemy pomóc w przygotowaniu biletu.
 • Dokumenty o zatrudnieniu. Niekiedy wymagana jest zgoda na uzyskanie wizy i zależy to od kraju aplikowania o wizę.
 • Dokumenty o posiadanych środkach. Rodzaj dokumentu zależny od kraju aplikowania, ale zwykle jest to wyciąg z konta z potwierdzeniem posiadanych środków.
 • Rezerwacja hotelowa lub voucher. W przypadku wizy turystycznej wymagane jest potwierdzenie rezerwacji hotelowej lub voucher wykupionej wycieczki w polskim biurze turystycznym.
 • Zaproszenie do Polski. W przypadku wizy prywatnej i biznesowej. Urzędowe zaproszenie. Możemy pomóc w przygotowaniu zaproszenia. Sprawdź inne nasze usługi. Najczęściej wystarczy kopia, ale niektóre kraje wymagają oryginału.

Ile kosztuje wiza do Polski

Proste zasady bez żadnych “haczyków”. Jedyne dodatkowe opłaty jakie poniesiesz zlecając prace nam:

Standard

597 zł

 • Czas realizacji ok 2-3 tygodnie.

+ opłata wizowa

Ekspres

797 zł

 • Czas realizacji najszybszy z możliwych

+ opłata konsularna

Czas oczekiwania zależny jest od dostępności miejsc w danym kraju. Do opłaty należy doliczyć koszt samej wizy. Zwykle 60 Euro lub równowartość w lokalnej walucie wpłacany podczas umówionego spotkania.

Wiza do Polski – najważniejsze informacje

Zaproszenie do Polski często jest wymagane przez dany konsulat. Natomiast brak tego dokumentu nie jest zawsze przeszkodą w uzyskaniu wizy do Polski. Wystarczy, że udowodnisz posiadanie większej ilości środków na pobyt w Polsce.

Opłaty za wizy wynoszą z reguły 60 Euro lub tyle samo liczone w lokalnej walucie. W przypadku wiz rodzinnych wiza może być wydana za darmo.


WizaSerwis.pl – Wizy, apostille, legalizacje

Wiza do Polski – pytania i odpowiedzi

Jak długo czeka się na wizę upoważniającą do pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej?

Czas oczekiwania wynosi zazwyczaj około 7-10 dni, licząc od momentu wizyty w konsulacie. Ustawowo czas ten wynosi do 14 dni i może być w niektórych przypadkach przedłużony do 30 lub 60 dni. Długość oczekiwania uzależniony jest od ilości aplikantów składających podania o wizę Schengen w danej placówce.

Otrzymałem odmowę przyznania wizy Schengen. Co robić?

Istnieje tryb odwoławczy, w którym można złożyć dodatkowe dokumenty. Konsulat zwykle podaje powód decyzji nieprzyznania wizy. Najczęściej są to uchybienia w dokumentach np. niezgodności w zaproszeniu, różne daty czy niepełne dane. Dlatego warto skorzystać z usług naszej firmy, bo już na etapie weryfikacji możemy określić, które dokumenty należy poprawić. Zwiększa to szanse uzyskania wizy do Rzeczypospolitej Polskiej.

Czy w przypadku odmowy przyznania wizy mogę złożyć aplikację ponownie?

Możliwe jest złożenie kolejnej aplikację zaraz po otrzymaniu odmowy. Natomiast ponowienie złożenia takiej samej aplikacji będzie skutkowało prawdopodobnie kolejną odmową. Nie przysługuje prawo do zwrotu wpłaconej kwoty. Rekomendujemy naszą pomoc celem przygotowania dobrej aplikacji już za pierwszym razem.

Nie mam pracy i środków na utrzymanie, a chcę złożyć formularz o polską wizę. Czy mogę otrzymać odmowę?

Prawdopodobnie tak. Brak środków i stałej pracy jest częstym powodem negatywnej decyzji przyznania wizy. Natomiast dopuszcza się przedstawienie innych wyciągów, które mogą pomóc uwiarygodnić status materialny wystarczający na uzyskanie wizy.

Wybieram się w celach biznesowych, ale nie mam zaproszenia. Co robić?

Możemy pomóc w uzyskaniu zaproszenia dla cudzoziemca. Wystarczy skontaktować się z nami i pomożemy w sprawach urzędowych. Natomiast wymagamy, aby w uzyskaniu zaproszenia pomagała firma zapraszająca z Polski. Nie udzielamy pomocy w fikcyjnych zaproszeniach. Jest to niedozwolone i karalne.

Wiza do Polski wymaga zaproszenia, które wydawane jest przez Urząd Marszałkowski. Możemy pomóc w pełnej procedurze. 

Czy mogę samodzielnie uzupełnić wniosek o wizę do strefy Schengen?

Tak, oczywiście jest to możliwe. Więcej informacji uzyskasz na stronach rządowych RP.

Czy mogę uzupełnić aplikację wizową w innym języku niż polski?

Tak jest to możliwe. Trzeba sprawdzić to na stronie konsulatu danego kraju, w którym ubiegasz się o wizę.

Jakie dokumenty muszę złożyć? Czy jest to standardowa procedura?

Większość dokumentów jest taka sama – wniosek, paszport, zdjęcia, ubezpieczenie i dokumenty podróżne (bilet, hotel). Natomiast każdy kraj ma inną politykę i wymagane dodatkowe dokumenty uzależnione od wewnętrznych uwarunkowań. Np. w Rosji należy przedstawić paszport wewnętrzny, a w Zjednoczonych Emiratach Arabskich lokalne ID. Prosimy o e-mail lub telefon a sprawdzimy, jakie dokumenty niezbędne są w Twoim przypadku.

Jaka jest ważność wizy do Polski?

Wiza krajowa jest wydawana na różne pobyty powyżej 90 dni . Wiza Schengen może mieć ważność do 90 dni.

Czy posiadając w paszporcie wizę do Polski mogę podróżować do innych krajów Unii Europejskiej?

Tak. Możesz poruszać się po całej strefie Schengen, która nie nie ma granic, ale pierwsza wizyta powinna odbyć się do kraju docelowego.

Czy istnieje możliwość wypełnienia wniosku o wizę u Państwa w biurze?

Tak, można zrobić to w biurze po wcześniejszym umówieniu się.

Czy złożenia wniosku wizowego są możliwe codziennie?

W naszym biurze można zostawić dokumenty lub umówić się na spotkanie od poniedziałku do piątku, w g. 8-15:30. Natomiast już złożenie aplikacji wizowej w Ambasadzie Polski w danym kraju należy sprawdzić bezpośrednio w placówce.

Sprawdź tematy pokrewne

Legalizacja dokumentów

Zaproszenie dla cudzoziemca

Zaświadczenie o niekaralności

Legalizacja pobytu

Oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy