Wiza do Polski – Schengen typ C lub Krajowa typ D.

Wiza do Polski wydawana jest głównie w 2 rodzajach. Jako wiza Schengen oraz wiza krajowa. Rodzaj wizy do Polski uzależniony jest od celu wizyty i przedstawionych dokumentów, które potwierdzają wnioskowany rodzaj wizy.

Rodzaje wiz do Polski

 • Wiza Schengen typ C- Przeznaczona dla wizyt w celach turystycznych, prywatnych, biznesowych. Wiza jednokrotna, kilkukrotna lub wielokrotna. Łączna ilość pobytu do 90 dni na każde 180.
 • Wiza Krajowa typ D – Wydawana na pobyty z natury dłuższe. Np. rodzinne, studia, do pracy. Wiza jedno, kilku, lub wielokrotna na maksymalnie rok.
 • Tranzytowa typ A – wydawana sporadycznie i dotyczy niewielu narodowości poruszający się tranzytem przez Polskę.

Wiza Schengen może być nazwana krótkoterminową a wiza krajowa jako długoterminowa.

Nasza pomoc w otrzymaniu wizy polskiej polega na przygotowaniu aplikacji, umówieniu spotkania i weryfikacji dokumentów. Natomiast każdy konsulat Polski ma dodatkowe wymagania uzależnione od kraju.

Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić.

Rodzaj wizy

Pomożemy wybrać rodzaj wizy

Zły rodzaj, to jeden z częstych powodów odmowy przyznania wizy.

Do wyboru jest wiele opcji wizy. Kilka typów i ponad 20 celów wydania. Należy wybrać odpowiedni i dołączyć dokumenty.

Dokumenty do wizy

Przygotujemy poprawnie załączniki

Błędy formalne, to chyba najczęstsza przyczyna odmowy przyznania wizy. Aplikacja to kilkanaście dokumentów, które powinny do siebie idealnie pasować.

Umówienie na spotkanie w Chińskim Centrum.

Umawiamy na spotkanie z konsulem

W niektórych konsulatach, sam kontakt z naszą placówką jest sporym wyzwaniem. Jeśli jest taka możliwość, to kierujemy na umówioną wizytę w konsulacie lub biurze podawczym.

Ile kosztuje wiza do Polski?

Konsultacja

297 zł

Godzinna rozmowa telefoniczna

Analiza przesłanych dokumentów

Rekomendacja, jaki rodzaj wizy wybrać

Lista wymaganych dokumentów

Pakiet normalny

597 zł

Konsultacja +

Pomoc w przygotowaniu wniosku

Weryfikacja wszystkich załączników

Umówienie na wizytę, by złożyć aplikację i odciski palców

Monitorowanie przebiegu aplikacji.

Pakiet pełny

897 zł

Pakiet normalny +

Rezerwacja lotnicza w cenie

Pomoc w wyborze ubezpieczenia

Ewentualne odwołanie od decyzji

Najszybszy z możliwych trybów realizacji usługi

Czas oczekiwania zależny jest od dostępności miejsc w danym kraju. Do opłaty należy doliczyć koszt samej wizy. Zwykle 60 – 80 Euro lub równowartość w lokalnej walucie wpłacany podczas umówionego spotkania.

Zamów pakiet do wizy do Polski

Wypełnij dane a w kolejnym kroku otrzymasz pełne informacje, jak przygotować dokumenty. Poprowadzimy Cię krok po kroku.

Wiza do Polski

Wybierz rodzaj usługi

Wybierz pakiet
Cel wizyty w Polsce:
Ze względu na sytuację pandemii uzyskanie wizy prywatnej, turystycznej, czy biznesowej jedynie po indywidualnej konsultacji.
Dokumenty składane w konsulacie Polski w Afryce?
1

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

400 referencji

Każda z nich podpisana z imienia i nazwiska przez osoby decyzyjne w firmach lub instytucjach. Jesteśmy najbardziej rekomendowaną firmą w Polsce.

Ponad 100 000 zleceń

Na rynku od 2006 roku. Wiele tysięcy przeprowadzonych spraw. Jesteśmy autoryzowanym agentem w kilku ambasadach w Warszawie i Berlinie.

Bezpieczeństwo

 • Budynek monitorowany 24 h z ochroną i rejestracją wejść.
 • Ogniotrwały sejf.
 • Zabezpieczony system przechowywania danych.
 • Monitoring 24h pracy biura.

Co mówią klienci?

“Today my husband collected Schengen visa (…). Thank you so much for your support and help.”

Mihee, Wiza uzyskana w ZEA

“Mamy wizę 🙂 Bardzo dziękuję za pomoc :).”

Daria, Wiza uzyskana w Turcji.

“bardzo Panu dziękuję jeszcze raz, nie mogę uwierzyć że się udało”

Abby, Wiza uzyskana na Filipinach

Wymagania

Dokumenty wymagane do wizy polskiej nie są ściśle określone. Inne przedstawia biznesman a inne student. Co do zasady można podzielić je na 3 grupy dokumentów:

 • Podróżne – paszport, bilet, hotel, ubezpieczenie itd.
 • Osobiste – wniosek, zdjęcia, wyciągi, zaświadczenia
 • Potwierdzające cel pobytu – zaproszenie, powierzenie, zezwolenie, kontrakt, umowa itp.

Opis szczegółowy wybranych dokumentów:

 • Paszport musi być ważny min. 3 miesiące dłużej niż planowana podróż. Biometryczny. Rekomendujemy ważność paszportu minimum 6 miesięcy po zakończeniu podróży. Do paszportu trzeba dołączyć ksero pierwszej strony + ksero poprzednich wiz Schengen, jeśli takowe są.
 • Zdjęcie paszportowe biometryczne, białe tło, twarz skierowana na wprost. Dołączone do wniosku. Niekiedy wymagane są 2 zdjęcia w zależności od kraju.
 • Wypełniony i podpisany wniosek wizowy. Wypełnia się na stronie internetowej danego konsulatu. W naszej usłudze zawarte jest wypełnienie i umówienie spotkania. Wypełniony formularz wysyłamy na adres email, by wydrukować i podpisać.
 • Ubezpieczenie. Wartość ubezpieczenia min. 30,000 Euro. Ważne na terenie krajów strefy Schengen.
 • Bilet lotniczy na dokładne daty wpisane we wniosku wizowym. Możemy pomóc w przygotowaniu biletu.
 • Rezerwacja hotelowa lub voucher. W przypadku wizy turystycznej wymagane jest potwierdzenie rezerwacji hotelowej lub voucher wykupionej wycieczki w polskim biurze turystycznym.
 • Zaproszenie do Polski. W przypadku wizy prywatnej i biznesowej. Urzędowe zaproszenie. Możemy pomóc w przygotowaniu zaproszenia. Sprawdź inne nasze usługi. Najczęściej wystarczy kopia, ale niektóre kraje wymagają oryginału.

Inne – w zależności od rodzaju wizy, sytuacji aplikanta i jeszcze wielu innych czynników, należy okazać inne załączniki: wyciąg z konta, zaświadczenie z pracy, odprowadzanie składek emerytalnych, umowę serwisową, wpis na uczelnię, akt ślubu itd. Lista dokumentów jest bardzo długa i każdy przypadek można inaczej udokumentować.

Opłaty urzędowe : 80 EUR

Spodziewany czas : 20 days

Jak otrzymać wizę do Polski?

 1. Wybierz typ wizy.

  Zwykle do wizy wymagane są załączniki, które należy przygotować dużo wcześniej. Wybór rodzaju wizy wskaże, jakie dokumenty trzeba uzyskać wcześniej.

  Wniosek wizowy

 2. Skompletuj pakiet dokumentów.

  Przygotuj wniosek, paszport, zdjęcia i inne załączniki w zależności od wybranego rodzaju wizy.

 3. Złożenie dokumentów.

  Musisz umówić się na spotkanie z konsulem lub w biurze podawczym. Wraz z aplikacją wnosisz opłatę i odciski palców.

  Umówienie na spotkanie w Chińskim Centrum.

 4. Paszport z wizą gotowy.

  Gotową wizę najczęściej trzeba odebrać osobiście.

  Odbiór wizy

Uwagi:
 • Lista załączników nie jest ściśle określona.
Potrzebujesz:
 • Pełen komplet dokumentów.

Wiza do Polski – najważniejsze informacje

Zaproszenie do Polski często jest wymagane przez dany konsulat. Natomiast brak tego dokumentu nie jest zawsze przeszkodą w uzyskaniu wizy do Polski. Wystarczy, że udowodnisz posiadanie większej ilości środków na pobyt w Polsce.

Opłaty za wizy wynoszą z reguły 60 Euro lub tyle samo liczone w lokalnej walucie. W przypadku wiz rodzinnych wiza może być wydana za darmo.

Informacje konsularne

Uwaga! W czasie pandemii związanej z COVID-19 konsulaty polskie w wielu sytuacjach wydają wizy tylko w celach rodzinnych i związanych z pracą, studiami, serwisem urządzeń itp.

Konsulaty przyjęły zasadę, że będą rozpatrywać tylko te wnioski, które dotyczą sytuacji opisanych przez rozporządzenia Straży Granicznej. Mówiąc krótko, złożyć można wniosek, tylko wtedy, gdy otrzymana wiza umożliwi wjazd do Polski. Kto może wjechać, informuje Straż Graniczna – Informacja ze Straży Granicznej. Informacje mogą się zmieniać. Nie śledzimy informacji na co dzień. 

Konsulaty Polski często przyjmują wnioski osobiście. W kilku krajach funkcje wizowe świadczy zewnętrzne biuro podawcze VFS. Nie ma możliwości umówienia spotkania w konsulacie a należy złożyć dokumenty u pośrednika.

Wiza Schengen
WizaSerwis.pl – Wizy, apostille, legalizacje

Wiza do Polski – pytania i odpowiedzi

Jak długo czeka się na wizę upoważniającą do pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej?

Czas oczekiwania wynosi zazwyczaj około 10-20 dni, licząc od momentu wizyty w konsulacie. Ustawowo czas ten wynosi do 14 dni i może być w niektórych przypadkach przedłużony do 30 lub 60 dni. Długość oczekiwania uzależniony jest od ilości aplikantów składających podania o wizę Schengen w danej placówce.

Otrzymałem odmowę przyznania wizy Schengen. Co robić?

Istnieje tryb odwoławczy, w którym można złożyć dodatkowe dokumenty. Konsulat zwykle podaje powód decyzji nieprzyznania wizy. Najczęściej są to uchybienia w dokumentach np. niezgodności w zaproszeniu, różne daty czy niepełne dane. Dlatego warto skorzystać z usług naszej firmy, bo już na etapie weryfikacji możemy określić, które dokumenty należy poprawić. Zwiększa to szanse uzyskania wizy do Rzeczypospolitej Polskiej.

Czy w przypadku odmowy przyznania wizy mogę złożyć aplikację ponownie?

Możliwe jest złożenie kolejnej aplikację zaraz po otrzymaniu odmowy. Natomiast ponowienie złożenia takiej samej aplikacji będzie skutkowało prawdopodobnie kolejną odmową. Nie przysługuje prawo do zwrotu wpłaconej kwoty. Rekomendujemy naszą pomoc celem przygotowania dobrej aplikacji już za pierwszym razem.

Nie mam pracy i środków na utrzymanie, a chcę złożyć formularz o polską wizę. Czy mogę otrzymać odmowę?

Prawdopodobnie tak. Brak środków i stałej pracy jest częstym powodem negatywnej decyzji przyznania wizy. Natomiast dopuszcza się przedstawienie innych wyciągów, które mogą pomóc uwiarygodnić status materialny wystarczający na uzyskanie wizy.

Wybieram się w celach biznesowych, ale nie mam zaproszenia. Co robić?

Możemy pomóc w uzyskaniu zaproszenia dla cudzoziemca. Wystarczy skontaktować się z nami i pomożemy w sprawach urzędowych. Natomiast wymagamy, aby w uzyskaniu zaproszenia pomagała firma zapraszająca z Polski. Nie udzielamy pomocy w fikcyjnych zaproszeniach. Jest to niedozwolone i karalne.

Wiza do Polski wymaga zaproszenia, które wydawane jest przez Urząd Wojewódzki. Możemy pomóc w pełnej procedurze. 

Czy mogę samodzielnie uzupełnić wniosek o wizę do strefy Schengen?

Tak, oczywiście jest to możliwe. Więcej informacji uzyskasz na stronach rządowych RP.

Czy mogę uzupełnić aplikację wizową w innym języku niż polski?

Tak jest to możliwe. Trzeba sprawdzić to na stronie konsulatu danego kraju, w którym ubiegasz się o wizę.

Jakie dokumenty muszę złożyć? Czy jest to standardowa procedura?

Większość dokumentów jest taka sama – wniosek, paszport, zdjęcia, ubezpieczenie i dokumenty podróżne (bilet, hotel). Natomiast każdy kraj ma inną politykę i wymagane dodatkowe dokumenty uzależnione od wewnętrznych uwarunkowań. Np. w Rosji należy przedstawić paszport wewnętrzny, a w Zjednoczonych Emiratach Arabskich lokalne ID. Prosimy o e-mail lub telefon a sprawdzimy, jakie dokumenty niezbędne są w Twoim przypadku.

Jaka jest ważność wizy do Polski?

Wiza krajowa jest wydawana na różne pobyty powyżej 90 dni . Wiza Schengen może mieć ważność do 90 dni.

Czy posiadając w paszporcie wizę do Polski mogę podróżować do innych krajów Unii Europejskiej?

Tak. Możesz poruszać się po całej strefie Schengen, która nie nie ma granic, ale pierwsza wizyta powinna odbyć się do kraju docelowego.

Czy istnieje możliwość wypełnienia wniosku o wizę u Państwa w biurze?

Tak, można zrobić to w biurze po wcześniejszym umówieniu się.

Czy złożenia wniosku wizowego są możliwe codziennie?

W naszym biurze można zostawić dokumenty lub umówić się na spotkanie od poniedziałku do piątku, w g. 8-15:30. Natomiast już złożenie aplikacji wizowej w Ambasadzie Polski w danym kraju należy sprawdzić bezpośrednio w placówce.


Sprawdź tematy pokrewne