Ambasada Brazylii

Informacje o ambasadzie i wydziale konsularnym Federacyjnej Republiki Brazylii w Warszawie.

Dane adresowe

Ambasada Brazylii
ul. Bajońska 15
03-963 Warszawa
0048226174800

Jakie są godziny pracy sekcji konsularnej ambasady Brazylii?

Konsulat przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątki w godzinach 9:30 – 12:30. Ambasada pełni swoje obowiązki od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 16.00.

Załatw sprawę do Brazylii online

  • Bez wizyty w konsulacie
  • Bez chodzenia od okienka do okienka
  • Bez stania w kolejkach

Od 2006 roku pomagamy w sprawach konsularnych.

  • Wypełniamy formularze
  • Doradzamy
  • Wszystko w jednym miejscu – od A do Z
Zamów wizę Zamów legalizację

Masz znajomych w Brazylii?

Sprawdź nasze usługi dla obcokrajowców.

Planujesz pracę w Brazylii?

Zamów usługi związane z przygotowaniem dokumentów:

Informacje konsularne

Ile kosztuje legalizacja dokumentu do Brazylii?

Federacja Republiki Brazylii od 14.08.2016 należy do grupy krajów honorujących zapisy konwencji haskiej, dlatego też dokumenty, których potrzebujemy do przedstawienia w tym kraju wystarczy zalegalizować w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w Polsce i otrzymać tak zwaną pieczątkę Apostille. Koszt takiej legalizacji to 60 zł od od dokumentu.

Ambasada Brazylii – informacje ogólne:

Historia relacji dyplomatycznych pomiędzy RP a Brazylią sięga 1919 roku. W 1920 rok datujemy jako początek oficjalnej pracy ambasady Brazylii w Polsce. Oba państwa nieprzerwanie współpracują pomimo różnych wydarzeń na świecie. Ambasada Brazylii ma zacieśnia współpracę z Polską w każdej możliwej dziedzinie: gospodarka, kultura, handel.

Obecnym ambasadorem jest Jego Ekscelencja Pan Hadil Fontes da Rocha Vianna, który pełni to stanowisko od 9.01.2019 roku.

Czy Polacy potrzebują wizy?

W celach turystycznych i prywatnych nie jest wymagana. Paszport podczas wjazdu musi być ważny jeszcze co najmniej 180 dni. Po przekroczeniu granicy, podróżujący otrzymują kartę wjazdu. Trzeba ją zachować i posiadać podczas pobytu. Przy wyjeździe jest ona sprawdzana przez służby graniczne.

Według danych Statystyki Turystyki Zagranicznej opublikowanych przez Ministerstwo Rozwoju, Turystyki i Handlu w 2019 roku Brazylię odwiedziło 21 230 Polaków. W poprzednim roku, czyli w 2018 roku, liczba ta wyniosła 19 174, a w 2017 roku 16 871. Jest to trend rosnący, ale warto pamiętać, że liczby te mogą ulec zmianie w związku z sytuacją pandemiczną i restrykcjami związanymi z podróżami.

Jeżeli osoba wyjeżdżają do Brazylii w celu zarobkowym lub nauki musi starać się o wizę wydaną przez konsulat Brazylii w Warszawie.

Czy przed złożeniem dokumentów w ambasadzie Brazylii trzeba się wcześniej umówić?

W przypadku aplikowania o wizę nie ma wymogu umawiania się na spotkanie. Komplet dokumentów należy dostarczyć w godzinach urzędowania konsulatu.

Podsumowanie kosztów opłat konsularnych

Rodzaj wizyopłaty wizowe
pracownicza100 USD jednokrotna pracownicza

Tematy pokrewne