Odpis KRS z Apostille

Odpis KRS najczęściej pobierany jest przez przedsiębiorców, którzy chcą sprawdzić wiarygodność partnerów biznesowych. Znajdziesz tam wiele cennych informacji, które mogą pomóc w podjęciu decyzji dotyczącej wzajemnej współpracy.

Nasza usługa skierowana jest głównie dla przedsiębiorców, którzy potrzebują papierowej wersji wypisu z KRS. Najczęściej spotykane cele to:

 • konieczność przedstawienia w pełni wiarygodnego dokumentu z pieczątką Sądu lub Ministerstwa Sprawiedliwości. Taki dokument zapewnia w 100% braku jakichkolwiek ingerencji zewnętrznych
 • potrzeba okazania zalegalizowanego dokumentu do obrotu poza Polską. W wielu przypadkach kontrahenci poza granicą Polski wymagają dokumentu rejestracyjnego Spółki z uwierzytelnieniem Apostille lub pieczęciami ambasady kraju docelowego, który nie honoruje Apostille.
 • w przypadku pewnych czynności poza Polską – np. otwarcia konta bankowego, zakupu nieruchomości. Tu także dokument rejestracyjny musi być w oryginale i zalegalizowany przez MSZ lub ambasadę kraju docelowego

Co to jest odpis KRS?

Krajowy Rejestr Sądowy wydaje szereg dokumentów. Jednym z nich jest odpis z KRS, który przedstawia historię i aktualną sytuację podmiotu. Informacje podzielone są na 6 działów i każdy z nich zawiera inne informacje.

Jakie informację znajdują się w KRS?

Dzięki zapisom w rejestrze uzyskasz informację na temat statusu prawnego danego podmiotu. Sprawdzisz, czy firma jest spółką jawną, spółką z o.o. lub ma status organizacji pożytku publicznego. Zawiera sposób jej reprezentacji – kto i w jaki sposób reprezentuje firmę lub organizację. Także wysokość kapitału zakładowego, a także informacje zadłużeniu oraz zaległościach podatkowych.

Dział 1

przedstawia podstawowe informacje o podmiocie i formę prawną

Dział 2

informuje o reprezentacji podmiotu. Możesz zapoznać się kto może podpisywać wiążące prawnie umowy, jaką pełni rolę w podmiocie np. prezesa czy prokurenta.

Dział 3

to informacja o rodzaju PKD jako głównego dla podmiotu. Znajdziesz także wiadomość o sprawozdaniach finansowych oraz datach ich złożenia.

Dział 4

dotyczy informacji skarbowych np. zaległości w podatkach, składach na ZUS. Znajdziesz też informacje o toczących się egzekucjach toczonych przeciwko danemu podmiotowi i wszystkich szczegółach z tym związanych np. zabezpieczeniach majątkowych.

Dział 5

 informuje o ewentualnym powołaniu kuratora dla pomiotu.

Dział 6

to informacje głownie dotyczące likwidacji czy stanu upadłości podmiotu.

Odpis z KRS w 4 godziny

Przygotujemy nawet w kilka godzin. Wystarczy, że podasz numer KRS firmy. Wyciąg z Krajowego Rejestru Sądowego musi być przygotowany w wersji tradycyjnej (papierowej). Tylko taki dokument umożliwia pozyskanie Apostille w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Nie można uzyskać klauzuli Apostille na wersji pobranej z Internetu.

Wymagania do uzyskania odpisu KRS

 • Numer NIP lub KRS firmy.
  Potrzebujemy numer KRS lub NIP oraz dane firmy, której dokument mamy pobrać. Prosimy pamiętać, żeby podać dokładny REGON, NIP lub dokładną nazwę firmy.
 • Rodzaj odpisu
  Wypis aktualny kosztuje 30,00 zł a wypis pełny 60,00 zł
  Aktualny pokazuje obecny stan spółki, natomiast pełny zawiera pełną historię spółki wraz ze wszystkimi zmianami.
 • Zgoda RODO
 • Opcjonalnie (jeśli potrzebujesz)
 • Legalizacja zwykła lub apostille.
 • Tłumaczenie przysięgłe. Możemy także zrobić na Twoje zlecenie.

Ile kosztuje odpis KRS z Apostille?

Proste zasady bez żadnych “haczyków”.

Ekonomiczny

147

+
30 zł odpis aktualny
60 zł klauzula Apostille

Czas realizacji 3-4 dni robocze *

Standardowy

197

+
30 lub 60 zł KRS aktualny lub pełny**
60 zł Apostille MSZ
kurier na terenie Polski

Czas realizacji 1-2 dni robocze *

Super Ekspres

297

+
30 lub 60 zł opłata za odpis
60 zł klauzula MSZ
ekspresowy kurier na terenie Polski

Czas realizacji nawet 4 godziny ***

* Czas realizacji uzależniony od obecnej sytuacji związanej z COVID-19
** Wybierz jaki rodzaj jest wymagany
*** zlecenie musimy uzyskać do 8:30, aby zrealizować w tym samym dniu

Zamów odpis z KRS

Podaj więcej szczegółów np. ilość, dane do faktury itp.
Prosimy o zgodę na kontakt. Dane z formularza wykorzystujemy jedynie do przesłania odpowiedzi. Nigdy nie wysyłamy reklam, spamu i innych ofert.

Odpis KRS – pytania i odpowiedzi

Co to jest KRS?

Krajowy Rejestr Sądowy to spis podmiotów – przedsiębiorców, stowarzyszeń, fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej.

Czym różni się odpis od wyciągu?

Pełny lub odpis aktualny zawiera 6 działów. Możesz uzyskać tylko jeden dział, chociaż z reguły pozyskujemy całość informacji. Dokument zawierający informacje z wszystkich 6 działów to odpis z KRS a tylko jeden lub kilka działów to wyciąg z KRS.

Odpis z KRS najczęściej jest wydawany dla przedsiębiorców chcących sprawdzić historię zadłużenia swojego potencjalnego kontrahenta przed podpisaniem z nim umowy o współpracę, ale również jest on wymagany w procesach sądowych lub przez urzędy.

Czy w KRS znajdę informację o podmiotach prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą?

W Rejestrze Sądowym nie znajdziemy informacji dotyczących jednoosobowych działalności gospodarczych. Właściwym dla nich jest spis Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej (wypis z CEIDG).

Jak uzyskać klauzulę Apostille?

Apostille KRS wydawane jest przez MSZ. Jest to poświadczenie dokumentu, sporządzonego w jednym państwie, uprawniające do legalnego posługiwania się tym dokumentem w innym państwie. Apostille uzyskasz tylko na wersji tradycyjnej dokumentu. Musi mieć odpowiednie pieczęci i podpis urzędnika.

Czym się różni odpis pełny od aktualnego?

Odpis pełny zawiera informacje dotyczące podmiotu, od początku prowadzenia jego działalności, czyli od pierwszego wpisu. Aktualny odpis to bieżące treści o historii wpisów. Jest stan na konkretny dzień uzyskania dokumentu.

Ile kosztuje odpis KRS?

Koszt uzyskania pełnego odpisu z KRS wynosi 60 zł. W przypadku odpisu aktualnego opłata skarbowa to 30 zł.

Czym się różni dokument wydany przez Internet od tego uzyskanego w sądzie?

Oba wyciągi mają moc prawną. Wydanie odpisu przez Internet jest bezpłatne. Jednak w przypadku chęci dalszej legalizacji dokumentu (np. w MSZ), wypis musi być dokumentem wydanym przez Sąd, w formie papierowej, z wymaganymi pieczątkami urzędowymi. Elektroniczną wersję pobierzesz ze strony: ems.ms.gov.pl/krs/wyszukiwaniepodmiotu

Ile trzeba czekać na wydanie odpisu KRS w formie papierowej?

Dokument wydawany jest „od ręki”. W przypadku większej niż 10 ilości wniosków, trzeba je zostawić i gotowe dokumenty odebrać w kolejnym dniu.

Czy mogę uzyskać dokument w języku angielskim?

Niestety nie, ponieważ Ministerstwo Sprawiedliwości wydaje wyłącznie odpisy w języku polskim. Aby uzyskać dokument w innym języku należy go przetłumaczyć. Tłumaczenie powinno zostać wykonane przez tłumacza przysięgłego wpisanego na listę tłumaczy przysięgłych Ministerstwa Sprawiedliwości.

Jak długo muszę czekać na legalizacje dokumentu z KRS (uzyskanie klauzuli apostille KRS)?

Czas oczekiwania uzależniony jest od wybranego trybu. W przypadku wybrania ścieżki korespondencyjnej, procedura może trwać nawet 2-3 tygodnie.
Osobiste stawiennictwo w instytucjach znacznie skraca czas oczekiwania. Nasza firma może uzyskać Apostille nawet w jeden dzień.

Czy muszę uzyskać apostille na dokumencie z KRS zanim użyję go za granicą Polski?

Większość instytucji zagranicznych wymaga takiego poświadczenia. Nie jest to jednak regułą. Trzeba pamiętać, że pieczęć apostille na odpisie KRS jest honorowana wyłącznie przez kraje, które podpisały dokument konwencji haskiej. W innych przypadkach musimy przeprowadzić legalizacje tradycyjną.

Jak uzyskać wypis z KRS?

Wydawany jest przez Rejestr Sądowy a dostęp do danych publicznych możliwy jest dla każdego zainteresowanego. Wystarczy, że otrzymamy od Państwa dane podmiotu, którego dokument chcą Państwo uzyskać. Dane jakich potrzebujemy to: pełna nazwa spółki, adres, NIP lub Regon. Prosimy również o informację, jaki rodzaj wyciągu mamy pozyskać.

WizaSerwis.pl – Wizy, apostille, legalizacje

Gdzie pobieramy odpis z KRS

Ministerstwo Sprawiedliwości
ul. Czerniakowska 100
00-454 Warszawa
22 397 65 15
XIIIKRS@warszawa.sr.gov.pl

Godziny otwarcia KRS

Poniedziałek 8:30-18:00;
Wtorek-piątek 8:30-16:00


Sprawdź także inne procedury uzyskania klauzuli apostille oraz pośrednictwo wizowe:

Odpis KRS – Legalizacja dokumentów w Ambasadzie

Wiza Schengen do Polski

Zaproszenia dla obcokrajowców

Wypis z CEiDG

Oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy