Odpis KRS z apostille – co to jest i ile kosztuje?

Odpis KRS najczęściej pobierany jest przez przedsiębiorców, którzy chcą sprawdzić wiarygodność partnerów biznesowych. Znajdziesz tam wiele cennych informacji, które mogą pomóc w podjęciu decyzji dotyczącej wzajemnej współpracy.

Do kogo kierujemy usługę?

Nasza usługa skierowana jest głównie dla przedsiębiorców, którzy potrzebują papierowej wersji wypisu z KRS. Najczęściej spotykane cele to:

 • konieczność przedstawienia w pełni wiarygodnego dokumentu z pieczątką Ministerstwa Sprawiedliwości. Taki dokument gwarantuje w 100% prawdziwość dokumentu.
 • potrzeba okazania zalegalizowanego dokumentu do obrotu poza Polską. W wielu przypadkach kontrahenci poza granicą Polski wymagają dokumentu rejestracyjnego spółki z uwierzytelnieniem apostille lub pieczęciami ambasady kraju docelowego.
 • w przypadku pewnych czynności poza Polską – np. otwarcia konta bankowego, zakupu nieruchomości. Tu także dokument rejestracyjny musi być w oryginale i zalegalizowany przez MSZ lub ambasadę kraju docelowego

Pamiętaj, że odpis z KRS możesz w każdej chwili sprawdzić na stronach Ministerstwa Sprawiedliwości. Dostępny jest bezpłatnie i dostęp do informacji jest otwarty dla każdego. – https://ems.ms.gov.pl/krs/wyszukiwaniepodmiotu

Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić.

Kolejka

Załatwisz bez wizyty w urzędzie

 • Bez wizyty w Ministerstwie Sprawiedliwości.
 • Bez długich kolejek i szukania parkingu.
 • Bez chodzenia od okienka do okienka.
Proces

Od A do Z

 • Kompleksowa usługa całego procesu.
 • Pomożemy w usługach dodatkowych: legalizacji apostille i tłumaczeniu.
Dokumenty

Uzupełniamy formularze

 • Pomagamy uzupełnić druki urzędowe.
 • Wnosimy opłaty urzędowe.

Ile kosztuje odpis z KRS z Apostille?

Standard

147 zł

Czas realizacji 10-14 dni

Opłata za odpis 30 lub 60 zł

Opłata za apostille 60 zł

Ekspres

297 zł

Czas realizacji 3-4 dni

Opłata 30/60 zł

Opłata 60 zł za apostille

Super pilny

497 zł

Czas realizacji 1-2 dni

Opłata za odpis

Opłata urzędowa za apostille

Skan wysyłamy bezpłatnie na e-mail

Zamów odpis KRS z apostille

Wypełnij dane a w kolejnym kroku otrzymasz pełne informacje, jak przygotować dokumenty. Poprowadzimy Cię krok po kroku.

Dokument – Odpis KRS
Rodzaj odpisu
Apostille
Tryb uzyskania

RazemPLN

Wymagania do uzyskania odpisu KRS

 • Numer NIP lub KRS firmy.
  Potrzebujemy numer KRS lub NIP oraz dane firmy, której dokument mamy pobrać. Prosimy pamiętać, żeby podać dokładny REGON, NIP lub dokładną nazwę firmy.
 • Rodzaj odpisu
  Wypis aktualny kosztuje 30,00 zł a wypis pełny 60,00 zł
  Aktualny pokazuje obecny stan spółki, natomiast pełny zawiera pełną historię spółki wraz ze wszystkimi zmianami.
 • Zgoda RODO
 • Opcjonalnie (jeśli potrzebujesz)
 • Legalizacja zwykła lub apostille.
 • Tłumaczenie przysięgłe. Możemy także zrobić na Twoje zlecenie.

Opłaty urzędowe : 90 PLN

Spodziewany czas : 5 days

Jak szybko otrzymać odpis KRS z apostille?

 1. Wyślij NIP lub KRS spółki.

  Wystarczy tylko ta informacja aby znaleźć podmiot.

  Prześlij online

 2. Uzyskujemy odpis z Ministertwa Sprawiedliwości i apostille w MSZ.

  W wybranym przez Ciebie trybie uzyskamy najpierw dokument z MS a później klauzulę apostille w Referacie ds. Legalizacji MSZ.

  Legalizacja

 3. Gotowy dokument odsyłamy.

  Możesz odebrać osobiście lub wskazać dowolne miejsce a odeślemy kurierem.

Uwagi:
 • Pamiętaj, że uzyskanie apostille wykonujemy w różnych trybach.
Potrzebujesz:
 • NIP

Co to jest odpis KRS?

Krajowy Rejestr Sądowy wydaje szereg dokumentów. Jednym z nich jest odpis z KRS, który przedstawia historię i aktualną sytuację podmiotu. Informacje podzielone są na sześć działów, a każdy z nich zawiera inne informacje.

Jakie informację znajdują się w KRS?

Dzięki zapisom w rejestrze uzyskasz informację na temat statusu prawnego danego podmiotu. Sprawdzisz czy firma jest spółką jawną, spółką z o.o. lub ma status organizacji pożytku publicznego. Dokument zawiera sposób jej reprezentacji – kto i w jaki sposób reprezentuje firmę lub organizację. Także widnieją tam informacje na temat wysokości kapitału zakładowego oraz informacje o zadłużeniu oraz zaległościach podatkowych.

Dział 1

Przedstawia podstawowe informacje o podmiocie i jego formę prawną.

Dział 2

Informuje o reprezentacji podmiotu. Możesz zapoznać się kto może podpisywać wiążące prawnie umowy, jaką pełni rolę w podmiocie np. prezesa czy prokurenta.

Dział 3

To informacja o rodzaju PKD jako głównego dla podmiotu. Znajdziesz tu także wiadomość o sprawozdaniach finansowych oraz datach ich złożenia.

Dział 4

Dotyczy informacji skarbowych np. zaległości w podatkach, składach na ZUS. Znajdziesz też informacje o toczących się egzekucjach toczonych przeciwko danemu podmiotowi i wszystkich szczegółach z tym związanych np. zabezpieczeniach majątkowych.

Dział 5

Informuje o ewentualnym powołaniu kuratora dla pomiotu.

Dział 6

To informacje głownie dotyczące likwidacji czy stanu upadłości podmiotu.

Jak uzyskać wypis z KRS?

Wydawany jest przez rejestr sądowy a dostęp do danych publicznych możliwy jest dla każdego zainteresowanego. Wystarczy, że otrzymamy od Państwa dane podmiotu, którego dokument chcą Państwo uzyskać. Dane jakich potrzebujemy to: pełna nazwa spółki, adres, NIP lub Regon. Prosimy również o informację, jaki rodzaj wyciągu mamy pozyskać.

Wniosek o odpis z KRS
WizaSerwis.pl – Wizy, apostille, legalizacje

Odpis KRS – pytania i odpowiedzi

Co to jest KRS?

Krajowy Rejestr Sądowy to spis podmiotów – przedsiębiorców, stowarzyszeń, fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej.

Czym różni się odpis od wyciągu?

Pełny lub odpis aktualny zawiera 6 działów. Możesz uzyskać tylko jeden dział, chociaż z reguły pozyskujemy całość informacji. Dokument zawierający informacje z wszystkich 6 działów to odpis z KRS a tylko jeden lub kilka działów to wyciąg z KRS.

Odpis z KRS najczęściej jest wydawany dla przedsiębiorców chcących sprawdzić historię zadłużenia swojego potencjalnego kontrahenta przed podpisaniem z nim umowy o współpracę, ale również jest on wymagany w procesach sądowych lub przez urzędy.

Czy w KRS znajdę informację o podmiotach prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą?

W Rejestrze Sądowym nie znajdziemy informacji dotyczących jednoosobowych działalności gospodarczych. Właściwym dla nich jest spis Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej (wypis z CEIDG).

Jak uzyskać klauzulę apostille?

Apostille KRS wydawane jest przez MSZ. Jest to poświadczenie dokumentu, sporządzonego w jednym państwie, uprawniające do legalnego posługiwania się tym dokumentem w innym państwie. Apostille uzyskasz tylko na wersji tradycyjnej dokumentu. Musi mieć odpowiednie pieczęci i podpis urzędnika.

Czym się różni odpis pełny od aktualnego?

Odpis pełny zawiera informacje dotyczące podmiotu, od początku prowadzenia jego działalności, czyli od pierwszego wpisu. Aktualny odpis to bieżące treści o historii wpisów. Jest stan na konkretny dzień uzyskania dokumentu.

Ile kosztuje odpis KRS?

Koszt uzyskania pełnego odpisu z KRS wynosi 60 zł. W przypadku odpisu aktualnego opłata skarbowa to 30 zł.

Czym się różni dokument wydany przez Internet od tego uzyskanego w sądzie?

Oba wyciągi mają moc prawną. Wydanie odpisu przez Internet jest bezpłatne. Jednak w przypadku chęci dalszej legalizacji dokumentu (np. w MSZ), wypis musi być dokumentem wydanym przez Sąd, w formie papierowej, z wymaganymi pieczątkami urzędowymi. Elektroniczną wersję pobierzesz ze strony: ems.ms.gov.pl/krs/wyszukiwaniepodmiotu

Ile trzeba czekać na wydanie odpisu KRS w formie papierowej?

Dokument wydawany jest „od ręki”. W przypadku większej niż 10 ilości wniosków, trzeba je zostawić i gotowe dokumenty odebrać w kolejnym dniu.

Czy mogę uzyskać dokument w języku angielskim?

Niestety nie, ponieważ Ministerstwo Sprawiedliwości wydaje wyłącznie odpisy w języku polskim. Aby uzyskać dokument w innym języku należy go przetłumaczyć. Tłumaczenie powinno zostać wykonane przez tłumacza przysięgłego wpisanego na listę tłumaczy przysięgłych Ministerstwa Sprawiedliwości.

Jak długo muszę czekać na legalizacje dokumentu z KRS (uzyskanie klauzuli apostille KRS)?

Czas oczekiwania uzależniony jest od wybranego trybu. W przypadku wybrania ścieżki korespondencyjnej, procedura może trwać nawet 2-3 tygodnie.
Osobiste stawiennictwo w instytucjach znacznie skraca czas oczekiwania. Nasza firma może uzyskać Apostille nawet w jeden dzień.

Czy muszę uzyskać apostille na dokumencie z KRS zanim użyję go za granicą Polski?

Większość instytucji zagranicznych wymaga takiego poświadczenia. Nie jest to jednak regułą. Trzeba pamiętać, że pieczęć apostille na odpisie KRS jest honorowana wyłącznie przez kraje, które podpisały dokument konwencji haskiej. W innych przypadkach musimy przeprowadzić legalizacje tradycyjną.


Gdzie pobieramy odpis z KRS

Ministerstwo Sprawiedliwości
ul. Czerniakowska 100
00-454 Warszawa
22 397 65 15
XIIIKRS@warszawa.sr.gov.pl

Godziny otwarcia KRS

Poniedziałek 8:30-18:00;
Wtorek-piątek 8:30-16:00


Sprawdź także inne procedury uzyskania klauzuli apostille oraz pośrednictwo wizowe: