Skip to content

Brazylia

Potrzebujesz wizy do Brazylii?

Wiza turystyczna wydawana jest na granicy, ale o wizę pracowniczą musisz ubiegać się wcześniej. Nasze biuro może pomóc w uzyskaniu wizy brazylijskiej obywatelom Polski. W przypadku obcokrajowców wymagane jest okazanie dodatkowo dokumentu potwierdzającego zamieszkanie/pracę na terenie Polski (karta pobytu, potwierdzenie zameldowania, etc.). Konsulat mieści się w Warszawie.

Potrzebujesz wizy do Brazylii?

Wiza turystyczna wydawana jest na granicy, ale o wizę pracowniczą musisz ubiegać się wcześniej. Nasze biuro może pomóc w uzyskaniu wizy brazylijskiej obywatelom Polski. W przypadku obcokrajowców wymagane jest okazanie dodatkowo dokumentu potwierdzającego zamieszkanie/pracę na terenie Polski (karta pobytu, potwierdzenie zameldowania, etc.). Konsulat mieści się w Warszawie.

Rodzaj wizy:

Tryb uzyskania wizy:

Product total
Options total
Grand total
Product total
Options total
Grand total
ISBN- 5907471978829

WYMAGANIA:

1.
Paszport

ważny minimum 6-miesięcy ponad planowaną podróż

2.
2x zdjęcie paszportowe

na białym, jednolitym tle, twarzą na wprost, wyraźne, kolorowe, aktualne

3.
Wypełniony i podpisany wniosek wizowy

na stronie – https://formulario-mre.serpro.gov.br/sci/pages/web/pacomPasesWebInicial.jsf

4.
Zaświadczenie o niekaralności

Oryginał. Nie starsze niż 3 miesiące od daty wydania

5.
Odpis aktu urodzenia

Z pieczęcią apostille. Możemy wykonać legalizację.

Wiza do Brazylii: informacje

Oficjalnie Federacyjna Republika Brazylii, stolicą jest Brasilia. Jest to jedno z największych państw świata, które obejmuje swoim terytorium połowę Ameryki Południowej. Rozciąga się wzdłuż wybrzeża atlantyckiego oraz rzeki Amazonki.

Brazylia: wizy turystyczne wydawane są na granicy, ale o wizę pracowniczą musisz ubiegać się wcześniej, w najbliższej placówce dyplomatycznej tego państwa. W przypadku obywateli Polski oraz cudzoziemców posiadających polską kartę pobytu, konsulat akredytowany do tego mieści się w Warszawie. Zachęcamy do sprawdzania aktualnych informacji wizowych poniżej.

Pytania i odpowiedzi odnośnie uzyskania wizy

Chciałbym/chciałabym wyjechać na wakacje do Sao Paulo. Czy potrzebna mi jest wiza do Brazylii?

Obywatele polscy przybywający do Brazylii w celu turystycznym lub biznesowym mają prawo do 90-dniowego pobytu bezwizowego w okresie 180 dni, dlatego też nie musisz ubiegać się wcześniej o wizę. Możesz bez problemu kupić bilet, zarezerwować hotel i cieszyć się wakacjami w tym największym kraju Ameryki Południowej.

Interesuje mnie wiza pracownicza do Brazylii. W jaki sposób mogę o nią aplikować?

Po pierwsze, należy do nas dostarczyć wymagane dokumenty kurierem, pocztą, osobiście lub przez osobę trzecią. Prosimy pamiętać o dostarczeniu oryginału paszportu – do tego dokumentu będzie wbijana wiza. Otrzymawszy komplet dokumentów udamy się do ambasady celem złożenia wniosku o wydanie wizy. Najważniejsze jest to, że wizy mogą być wydane dopiero po otrzymaniu przez ambasadę Brazylii w Warszawie upoważnienia wydanego przez Wydział Imigracji (DIM) brazylijskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Upoważnienie to jest z kolei wydawane bazując na wcześniejszym zatwierdzeniu umowy lub zezwolenia o pracę przez Generalny Zarząd do Spraw Imigracji (Coordenação-Geral de Imigração – CGIg.) brazylijskiego Ministerstwa Pracy i Zatrudnienia (MPZ). Powyższe kroki poprzedzające uzyskanie upoważnienia w całości są procedowane przez stronę brazylijską (pracodawcę lub pośredników brazylijskich). Ambasada Brazylii w Warszawie nie pomaga w tej procedurze.

Wśród wymaganych dokumentów jest zalegalizowany akt urodzenia. W jaki sposób mogę tego dokonać?

Pomagamy również w uzyskaniu apostille na akcie urodzenia. W tym celu prosimy tylko wysłać do nas oryginalny akt, my udamy się do Ministerstwa Spraw Zagranicznych celem jego legalizacji. Koszty poznasz na stronie www.legalizacje.com. Zapraszamy do kompleksowego uzyskania wizy do Brazylii wraz z pośrednictwem w legalizacji wymaganych dokumentów.

Jak długo czeka się na wizę pracowniczą do Brazylii?

Zazwyczaj procedura wizowa trwa 6-7 dni roboczych, ale w szczególnych przypadkach może trwać dłużej.

Czy zaświadczenie o niekaralności również powinno zawierać apostille?

Nie, ale konsulat brazylijski akceptuje zaświadczenie o niekaralności, które nie jest starsze niż 3 miesiące od daty wydania. Uzyskanie na nim apostille nie jest konieczne.

Gdzie znajdę wniosek o wizę brazylijską?

Formularz wizowy do Brazylii wypełnia się na oficjalnej stronie ministerstwa.

Jak wygląda obecnie sytuacja w Brazylii? Chciałbym wiedzieć czy jest tam bezpiecznie.

Aktualne informacje i zalecenia dotyczące podróży do Brazylii można śledzić na oficjalnej stronie MSZ – https://www.gov.pl/web/dyplomacja/brazylia

Czy złożenia w konsulacie Brazylii w Warszawie są możliwe codziennie?

Tak, konsulat pracuje codziennie, od poniedziałku do piątku. Dokumenty muszą trafić do nas dzień roboczy wcześniej. Sugerujemy sprawdzenie rozkładu świąt i dni wolnych przed umówieniem na wizytę w konsulacie, jeśli nie korzystają Państwo z naszego pośrednictwa i całą procedurę chcą przejść osobiście.

Czy wymagane są szczepienia przed podróżą do Brazylii?

Szczepienie przeciwko żółtej febrze wymagane jest, jeśli osoba aplikująca o wizę była w przeciągu ostatnich 90 dni w którymś z wymienionych krajów: Boliwia, Ekwador, Gujana Francuska, Kolumbia, Peru, Wenezuela, Angola, Benin, Burkina Faso, Gabon, Gambia, Ghana, Gwinea, Kamerun, Demokratyczna Republika Kongo, Liberia, Nigeria, Sierre Leone, Sudan. Do dokumentów należy wówczas dołączyć kopię żółtej książeczki z potwierdzeniem wykonania szczepienia. Jeśli jednak dana osoba nie była w ciągu ostatnich 90 dni w którymś z krajów powyżej, ale planuje pobyt w wymienionych poniżej stanach Brazylii, wykonanie szczepienia jest zalecane: Acre, Amazonas, Amapá, Distrito Federal, Goiás, Maranhão, Mato Grosso, Mato Grosso do Sul, Pará, Rondônia, Roraima, Tocantins.

Sprawdź inne pośrednictwo wizowe, apostille i legalizacje dokumentów:

Apostille KRS

Legalizacja dokumentu handlowego

USA

Surinam

Schengen do Polski

Togo

Indie

Białoruś

Ambasada Brazylii

Sierra Leone

Kuratorium Oświaty

Oman