Wiza do Indii

Wiza do Indii. Sprawdź jakie są wymagania, ceny, czas oczekiwania. Możesz zamówić online.

Wiza do Indii jest wymagana od obywateli Polski. Przed planowaną podróżą musisz złożyć aplikację dotyczącą wizy do Indii. Do wyboru masz 2 możliwości:

 • Tradycyjna. Otrzymasz ją do paszportu. Jest ważna rok od momentu wydania i upoważnia do wielokrotnych podróży.
 • Wiza elektroniczna (e-wiza). Na adres e-mail otrzymasz potwierdzenie, które trzeba wydrukować i okazać podczas odprawy paszportowej.

Rodzaje wiz do Indii

Biznesowa

Wydawane są w celach typowo komercyjnych: spotkania biznesowe, konferencje, targi, szkolenia. Otrzymasz ją na rok. Pozwoli na pobyt na miejscu do 180 dni, licząc od daty wjazdu.

Turystyczna

Wydawana w przypadku podróży turystycznych, wycieczek, odwiedzin znajomych i rodziny. Ważna 12 miesięcy od momentu wydania. Od daty wjazdu liczone jest 90 dni na pobyt na miejscu. W praktyce więc daty wpisane we wniosku wizowym nie są wiążące i możesz wyjechać w innym terminie.

e-Wiza

Turystyczna lub biznesowa.

e-wiza może być jednokrotna lub wielokrotna. Zarówno biznesowa jak i turystyczna. Najkrótszy okres na jaki jest wydawana to 30 dni a najdłuższy to 5 lat.

e-WizaCena w USD
Turystyczna jednokrotna na 30 dni26
Turystyczna wielokrotna na rok41
Biznesowa wielokrotna na rok83
Turystyczna na 5 lat83

Konsulat indyjski w Polsce wydaje także inne rodzaje wiz np. tranzytowa, pracownicza, dziennikarska. Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły dotyczące wymagań.

Wymagania do wizy

Do wizy tradycyjnej, którą wkleja się do paszportu:

 • Paszport ważny minimum 6 miesięcy dłużej niż wnioskowana wiza.
 • Zdjęcie paszportowe – sprawdź wymagania dotyczące zdjęcia poniżej.
 • Wypełniony i podpisany wniosek wizowy do Indii. Należy wypełnić online na stronie – http://www.indianvisaonline.gov.in. Prosimy wybrać Regular Visa Application. Formularz musisz wydrukować i podpisać w dwóch miejscach. Wnioski bez podpisów lub z błędnie wypełnionymi danymi paszportowymi nie przyjmie konsulat i należy je wypełnić od nowa.
 • Bilet lotniczy – rezerwacja.
 • Do wizy biznesowej: Zaproszenie z prośbą o wydanie wizy biznesowej oraz list delegujący. Oba dokumenty z podpisem i pieczątką osoby decyzyjnej w firmie.
 • Zgoda RODO.

Do wizy elektronicznej (e-visa) potrzebujesz:

 • Skan paszportu kolorowa kopia pierwszej strony paszportu.
 • Zdjęcie elektroniczne paszportowe.
 • Wypełniony wniosek wizowy do e-wizy do Indii.
 • Do wizy biznesowej: skan wizytówki i kopia listu zapraszającego.

Ile kosztuje wiza do Indii?

Proste zasady bez żadnych “haczyków”. Jedyne dodatkowe opłaty jakie poniesiesz zlecając prace nam:

e-Visa

77 zł

 • Czas realizacji 2-5 dni roboczych

+ opłata wizowa

Turystyczna

97 zł

 • Czas realizacji 2-3 tygodnie

+ 471.50 zł opłaty konsularnej

Biznesowa

127 zł

 • Czas realizacji 2-3 tygodnie

+ 652.50 zł opłata wizowa

Zamów wizę online.

Pomożemy wybrać odpowiedni rodzaj, jeśli nie masz pewności.
W przypadku kilku osób, zapytaj o niższą cenę!
Podaj więcej szczegółów - data wyjazdu, długość pobytu, dane do faktury itp.
Prosimy o zgodę na kontakt. Dane z formularza wykorzystujemy jedynie do przesłania odpowiedzi. Nigdy nie wysyłamy reklam, spamu i innych ofert.

Wizy do Indii – najważniejsze informacje

Czas oczekiwania na wizę tradycyjną:

Aplikacja o wizę tradycyjną, wbijaną do paszportu trwa zazwyczaj około 2 tygodni. Aplikację możesz złożyć na 30 dni przed podróżą, ale nie później niż 4 dni przed planowaną datą wyjazdu.

Zdjęcie do wizy – wymagania:
 • musi być aktualne – nie powinno być starsze niż 6 miesięcy;
 • rozmiar paszportowy 3.5 x 4.5 cm;
 • twarz skierowana na wprost;
 • wyraźne;
 • kolorowe;
 • bez nakrycia głowy, chyba, że wymaga tego religia;

E-wiza do Indii to elektroniczne pozwolenie na wjazd. Po przylocie i okazaniu wydrukowanego pliku, urzędnik celny wbija właściwą pieczątkę do paszportu. Upoważnia ona do wjazdu na teren Republiki Indii przez wybrane lotniska, porty morskie, przejścia graniczne lądowe oraz kolejowe.


Wiza do Indii – pytania i odpowiedzi.

Ile kosztuje wiza?

Opłata konsularna za wizę turystyczną wynosi 471.50 zł a za wizę biznesową 625.50 zł.

Czy muszę się stawić osobiście?

Dokumenty niezbędne do wizy tradycyjnej musimy otrzymać w oryginale. Nie musisz dostarczać ich osobiście. Możesz wysłać je do nas kurierem, pocztą lub przekazać przez osobę trzecią. Najważniejsze, aby dotarły do naszego biura w komplecie. Dokumenty do wizy elektronicznej możesz wysłać na adres e-mail.

Czy wniosek wizowy mogę  wypełnić ręcznie?

Wniosek wizowy do Indii musisz wypełnić on-line. Po wypełnieniu wydrukuj i podpisz w dwóch miejscach – na pierwszej i ostatniej stronie. Dane paszportowe muszą się zgadzać. Pamiętaj, jeśli w formularzu znajdzie się błąd, będziesz musiał wypełnić ponownie.

Jak wygląda wiza do Indii?

Sprawdź co oznaczają poszczególne oznaczenia wizy.

Kiedy mogę aplikować w konsulacie?

Konsulat wydający wizy do Indii w Warszawie pracuje codziennie. Dokumenty muszą do nas dotrzeć dzień roboczy wcześniej. Aplikacje o wizy elektroniczne składamy codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy naszego biura.

Wiza tradycyjna jest wklejana do paszportu. Jednak taką samą wizę można uzyskać on-line. Różnica polega na tym, że do wizy elektronicznej nie ma konieczności wysyłania paszportu. Pieczątkę wizową otrzymuje się po przylocie, na podstawie wydrukowanego potwierdzenia uzyskania pozwolenia na wjazd. Jest to bardzo wygodna forma.

Czy mogę uzupełnić wniosek u was w biurze?

Formularz możesz wypełnić na miejscu. Prosimy wziąć ze sobą paszport i zdjęcie paszportowe. Skany zrobimy w biurze. Nie musisz wcześniej niczego drukować. Jesteśmy w stanie wszystko załatwić podczas jednej, krótkiej wizyty w naszym oddziale.

Czy ambasada w Warszawie przyjmuje bezpośrednio aplikantów?

Złożenie wniosku wizowego odbywa się poprzez BLS International Visa Services Poland. W czasie COVID-19, możliwe jest złożenie w innym trybie. Prosimy o wcześniejsze umówienie się.

Czy wniosek mogę uzupełnić w języku polskim?

Wszystkie dane wpisane we wniosku muszą być podane w języku angielskim. Bardzo chętnie pomożemy w uzupełnieniu wniosku, jeśli masz trudności.

Jak najszybciej mogę wyjechać do New Dheli?

Rząd indyjski umożliwił uzyskanie wizy w postaci elektronicznej. Nie jest konieczne dostarczanie żadnych dokumentów.

Jak mogę uzyskać e-wizę?

Dokumenty do wizy elektronicznej należy wysłać e-mailem na adres info@wizaserwis.pl

Czy wniosek do e-wizy muszę wydrukować i podpisać?

Przygotowaliśmy wniosek z najważniejszymi pytaniami, który nie wymaga podpisu. Wystarczy jego uzupełnienie na komputerze, zapisanie i odesłanie, jako załącznik do wiadomości e-mail.

Jaka jest różnica między wizą wbijaną do paszportu, a wizą elektroniczną?

Wiza tradycyjna jest ważna rok od momentu wydania i jest wielokrotna. Taką samą wizę można uzyskać on-line. Różnica polega na tym, że do e-wizy do Indii nie ma konieczności wysyłania paszportu. Pieczątkę wizową otrzymuje się po przylocie okazując potwierdzenie uzyskania pozwolenia na wjazd. Jest to bardzo wygodna forma aplikowania o wizę ze względu na brak konieczności wysyłania oryginału paszportu.

Jak wygląda e-wiza?

Wiza elektroniczna wydawana jest w postaci potwierdzenia w formie PDF. Załącznik, który wyślemy na maila należy wydrukować i posiadać przy sobie w trakcie podróży. Na jego podstawie po przylocie jest wbijana pieczątka wjazdowa. Po uzyskaniu e-wizy nie ma potrzeby już nic więcej robić.

Czy wizę elektroniczną mogę wydrukować w wersji czarno-białej?

Wydruk może być czarno-biały.

Lista przejść granicznych gdzie można przekroczyć granice Indii na podstawie e-wizy:

PORTY WJAZDU

 • Lotniska:
 • Ahmedabad, Amritsar, Bagdogra, Bengaluru, Bhubaneswar, Calicut, Chandigarh, Chennai, Cochin, Coimbatore, Delhi, Gaya, Goa, Guwahati, Hyderabad, Jaipur, Kolkata, Lucknow, Madurai, Mangalore, Mumbai, Nagpur, Port Blair, Pune, Thiruvananthapuram, Trichy, Varanasi, Visakhapatnam
 • Porty Morskie:
 • Chennai, Cochin, Mormugao, Mumbai, New Mangalore
WizaSerwis.pl – Wizy, apostille, legalizacje

Niesamowity kraj kontrastów

Gdy myślimy o Indiach, przed oczyma staje nam niesamowite mauzoleum Tadż Mahal w New Delhi. Zostało ono wzniesione przez Szahdżahana w XVII wieku. Stanowiło wspaniałą pamiątkę po jego przedwcześnie zmarłej małżonce. Obecnie jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych budowli na świecie i symbolem ogromnej miłości. Ale Indie to nie tylko stolica. W New Delhi znajdziemy jeszcze Kutb Minar – przepiękny minaret, ale warto również wyjechać dalej. Wszak kraj ten jest ogromny i oferuje odwiedzającym mnóstwo różnorodnych atrakcji na miejscu. Świątynia Swaminarayan Askhardham, nadmorski bulwar w Bombaju, przepiękna plaża Agonda na Goa, twierdza Amer Fort w Jaipur czy też Radhanagar Beach czyli jedno z najpopularniejszych miejsc na Havelock Island to tylko niektóre z największych atrakcji tego państwa. Indie na długo mogą zapaść w pamięć. Warto rozważyć ten kierunek pod względem podróży życia. Zapraszamy do skorzystania z naszego pośrednictwa, aby wiza do Indii została Ci wydana bez problemów.

Prosimy o zapoznanie się z najnowszymi danymi MSZ na temat sytuacji związanej z COVID-19 zanim zaczniesz planować podróż do Indii.


Sprawdź tematy pokrewne

Apostille KRS do Indii 

Zobacz Anglię, dla której Indie wybyły “perłą w koronie brytyjskiej”

Zezwolenie dla Hindusa na pobyt czasowy

Arabia Saudyjska e-wiza

Zobacz Kambodżę mając już wizy do Indii

Odwiedź Nepal przy okazji wizyty w Indiach

Azerbejdżan

Legalizacja dokumentów do Indii