Wiza do Indii

Wiza do Indii jest wymagana dla obywateli Polski. Przed planowaną podróżą musisz złożyć aplikację dotyczącą wizy do Indii. Do wyboru masz 2 możliwości:

 • tradycyjna wiza do Indii. Otrzymasz ją do paszportu. Jest ważna rok od momentu wydania i upoważnia do wielokrotnych podróży.
 • wiza elektroniczna (e-wiza do Indii). Na adres e-mail otrzymasz potwierdzenie, które trzeba wydrukować i okazać podczas odprawy paszportowej na terenie Indii.

Rodzaje wiz do Indii

Biznesowa

Wydawane w celach typowo komercyjnych: spotkania biznesowe, konferencje, targi, szkolenia. Ważne rok od momentu wydania. Pozwalają na pobyt na miejscu do 180 dni, licząc od daty wjazdu.

Turystyczna

Wydawana w przypadku podróży turystycznych, wycieczek, odwiedzin znajomych i rodziny. Ważna jest 12 miesięcy od momentu wydania. Od daty wjazdu liczone jest 90 dni na pobyt na miejscu. W praktyce więc daty wpisane we wniosku wizowym nie są wiążące i można udać się do Indii w innym terminie.

e-Wiza

Turystyczna lub biznesowa.

e-wiza do Indii może być jednokrotna lub wielokrotna. Zarówno biznesowa jak i turystyczna. Najkrótszy okres na jaki jest wydawana to 30 dni a najdłuższy to 5 lat.

e-WizaCena w USD
Turystyczna jednokrotna na 30 dni26
Turystyczna wielokrotna na rok41
Biznesowa wielokrotna na rok83
Turystyczna na 5 lat83

Konsulat Indii w Polsce wydaje także inne rodzaje wiz np. tranzytowa, pracownicza, dziennikarska.

Wymagania

Do wizy tradycyjnej do paszportu

 • Paszport ważny minimum 6 miesięcy dłużej niż wnioskowana wiza
 • Zdjęcie paszportowe (sprawdź wymagania dotyczące zdjęcia poniżej)
 • Wypełniony i podpisany wniosek wizowy do Indii. Należy wypełnić online na stronie – http://www.indianvisaonline.gov.in – prosimy wybrać Regular Visa Application. Trzeba wydrukować i podpisać w dwóch miejscach. Wnioski bez podpisów lub z błędnie wypełnionymi danymi paszportowymi nie będą przyjmowane i należy je wypełnić od nowa.
 • Bilet lotniczy – rezerwacja
 • Do wizy biznesowej: Zaproszenie z prośbą o wydanie wizy biznesowej oraz list delegujący. Oba dokumenty z podpisem i pieczątką osoby decyzyjnej w firmie.
 • Zgoda RODO

Do wizy elektronicznej (e-visa)

 • Skan paszportu kolorowa kopia pierwszej strony paszportu.
 • Zdjęcie elektroniczne paszportowe
 • Wypełniony wniosek wizowy do e-wizy do Indii
 • Do wizy biznesowej: skan wizytówki i kopia listu zapraszającego

Cennik

Proste zasady bez żadnych “haczyków”. Jedyne dodatkowe opłaty jakie poniesiesz zlecając prace nam:

e-Visa

77 zł

 • Czas realizacji 2-5 dni roboczych

+ opłata wizowa

Turystyczna

97 zł

 • Czas realizacji 2-3 tygodnie

+ 471.50 zł opłaty konsularnej

Biznesowa

127 zł

 • Czas realizacji 2-3 tygodnie

+ 652.50 zł opłata wizowa

Zamów wizę online

Wyślij zgłoszenie a zajmiemy się resztą.

Jeśli potrzebujesz faktury, podaj dane do wystawienia dokumentu.

Wiza do Indii – najważniejsze informacje

Czas oczekiwania na wizę tradycyjną

Aplikacja o wizę tradycyjną, wpijaną do paszportu trwa zazwyczaj około 2 tygodni. Aplikację możesz złożyć na 30 dni przed podróżą, ale nie później niż 4 dni przed planowaną datą wyjazdu do Indii.

Zdjęcie do wizy indyjskiej – wymagania:
 • musi być aktualne – nie powinno być starsze niż 6 miesięcy
 • rozmiar paszportowy 3.5 x 4.5 cm
 • twarz skierowana na wprost
 • wyraźne
 • kolorowe
 • bez nakrycia głowy, chyba, że wymaga tego religia

E-wiza do Indii to elektroniczne pozwolenie na wjazd. Po przylocie, po okazaniu wydrukowanego pliku urzędnik celny wbija właściwą pieczątkę do paszportu. E-wiza upoważnia do wjazdu na teren Indii przez wybrane lotniska, porty morskie, przejścia graniczne lądowe oraz kolejowe.


Wiza do Indii – pytania i odpowiedzi

Ile kosztuje wiza do Indii?

Opłata konsularna za wizę turystyczną wynosi 471.50 zł a za wizę biznesową 625.50 zł.

Czy muszę się stawić osobiście, ubiegając się o wizę do Indii?

Dokumenty niezbędne do wizy tradycyjnej do Indii musimy otrzymać w oryginale. Nie musisz dostarczać ich osobiście. Możesz wysłać je do nas kurierem, pocztą lub przekazać przez osobę trzecią. Najważniejsze, aby dotarły do naszego biura w komplecie. Dokumenty do wizy elektronicznej możesz wysłać na adres e-mail.

Czy aplikację o wizę do Indii mogę  wypełnić ręcznie?

Wniosek wizowy do Indii musisz wypełnić on-line. Po wypełnieniu wydrukuj i podpisz w dwóch miejscach – na pierwszej i ostatniej stronie. Dane paszportowe muszą się zgadzać. Jeśli w formularzu znajdzie się błąd, będziesz musiał wypełnić ponownie.

Jak wygląda wiza do Indii?

Sprawdź co oznaczają poszczególne oznaczenia wizy

Kiedy mogę aplikować o wizę w konsulacie Indii?

Konsulat wydający wizy do Indii w Warszawie pracuje codziennie. Dokumenty muszą do nas dotrzeć dzień roboczy wcześniej. Aplikacje o wizy elektroniczne składamy codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy naszego biura.

Wiza tradycyjna jest wklejana do paszportu. Jednak taką samą wizę można uzyskać on-line. Różnica polega na tym, że do wizy elektronicznej nie ma konieczności wysyłania paszportu. Pieczątkę wizową otrzymuje się po przylocie do Indii, na podstawie wydrukowanego potwierdzenia uzyskania pozwolenia na wjazd. Jest to bardzo wygodna forma.

Mieszkam w Warszawie i chętnie wypełniłbym wszystko u Państwa w biurze. Czy jest taka możliwość?

Jak najbardziej. Formularz możesz wypełnić na miejscu. Prosimy wziąć ze sobą paszport i zdjęcie paszportowe. Skany zrobimy w biurze. Nie trzeba wcześniej niczego drukować, ani wysyłać na maila. Jesteśmy w stanie wszystko załatwić podczas jednej, krótkiej wizyty w naszym oddziale.

Czy ambasada w Warszawie przyjmuje bezpośrednio aplikantów?

Niestety nie. Złożenie wniosku wizowego odbywa się poprzez BLS International Visa Services Poland.

Czy wniosek mogę uzupełnić w języku polskim?

Wszystkie dane wpisane we wniosku muszą być podane w języku angielskim. Bardzo chętnie pomożemy w uzupełnieniu wniosku, jeśli masz trudności.

Chciałbym jak najszybciej wyjechać do Indii. Potrzebuję wizę, ale czy jest opcja jej uzyskania bez wysyłania paszportu?

Rząd Indii umożliwił uzyskanie wizy elektronicznej. Nie jest konieczne dostarczanie żadnych dokumentów w oryginale. W paszporcie nie będzie wbitej naklejki wizowej.

Bardzo interesuje mnie uzyskanie e-wizy do Indii. W jaki sposób mogę uzyskać taką elektroniczną wizę?

Dokumenty do wizy elektronicznej należy wysłać e-mailem na adres info@wizaserwis.pl

Czy wniosek do e-wizy do Indii muszę wydrukować i podpisać?

Aby w jak największym stopniu zmniejszyć wymogi wizowe przygotowaliśmy wniosek z najważniejszymi pytaniami, który nie wymaga podpisu. W zupełności wystarczy jego uzupełnienie na komputerze, zapisanie i odesłanie, jako załącznik do wiadomości e-mail.

Jaka jest różnica między wizą wbijaną do paszportu, a wizą elektroniczną? Widzę obie opcje u Państwa na stronie i nie wiem, którą wybrać.

Wiza tradycyjna jest ważna rok od momentu wydania i jest wielokrotna. Taką samą wizę można uzyskać on-line. Różnica polega na tym, że do e-wizy do Indii nie ma konieczności wysyłania paszportu. Pieczątkę wizową otrzymuje się po przylocie okazując potwierdzenie uzyskania pozwolenia na wjazd. Jest to bardzo wygodna forma aplikowania o wizę ze względu na brak konieczności wysyłania oryginału paszportu.

Jak wygląda taka e-wiza do Indii? Czy po jej uzyskaniu muszę dopełnić jeszcze jakichś formalności przed wylotem?

E-wiza do Indii jest wydawana w postaci potwierdzenia w formie PDF. Załącznik, który wyślemy na maila należy wydrukować i posiadać przy sobie w trakcie podróży. Na jego podstawie po przylocie jest wbijana pieczątka wjazdowa. Po uzyskaniu e-wizy nie ma potrzeby już nic więcej robić.

Nie posiadam kolorowej drukarki. Czy wizę elektroniczną mogę wydrukować w wersji czarno-białej?

Wydruk może być czarno-biały.

Nie mam w domu komputera ani skanera. Mieszkam w Warszawie i chętnie wypełniłbym wszystko u Państwa w biurze. Czy jest taka możliwość?

Wniosek do e-wizy do Indii możemy wypełnić na miejscu. Prosimy wziąć ze sobą paszport i zdjęcie paszportowe – skany zrobimy w biurze. Nie trzeba wcześniej niczego drukować, ani wysyłać na maila. Jesteśmy w stanie wszystko załatwić podczas jednej, krótkiej wizyty w naszym oddziale.

WizaSerwis.pl – Wizy, apostille, legalizacje

Niesamowity kraj kontrastów

Gdy myślimy o Indiach, przed oczyma staje nam niesamowite mauzoleum Tadż Mahal w New Delhi. Zostało ono wzniesione przez Szahdżahana w XVII wieku. Stanowiło wspaniałą pamiątkę po jego przedwcześnie zmarłej małżonce. Obecnie jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych budowli na świecie i symbolem ogromnej miłości. Ale Indie to nie tylko stolica. W New Delhi znajdziemy jeszcze Kutb Minar – przepiękny minaret, ale warto również wyjechać dalej. Wszak kraj ten jest ogromny i oferuje odwiedzającym mnóstwo różnorodnych atrakcji na miejscu. Świątynia Swaminarayan Askhardham, nadmorski bulwar w Bombaju, przepiękna plaża Agonda na Goa, twierdza Amer Fort w Jaipur czy też Radhanagar Beach czyli jedno z najpopularniejszych miejsc na Havelock Island to tylko niektóre z największych atrakcji tego państwa. Indie na długo mogą zapaść w pamięć. Warto rozważyć ten kierunek pod względem podróży życia. Zapraszamy do skorzystania z naszego pośrednictwa, aby wiza indyjska  została Ci wydana bez problemów.


Sprawdź tematy pokrewne

Apostille KRS do Indii 

Zobacz Anglię, dla której Indie wybyły “perłą w koronie brytyjskiej”

Zezwolenie dla Hindusa na pobyt czasowy

Arabia Saudyjska e-wiza

Zobacz Kambodżę mając już wizy do Indii

Odwiedź Nepal przy okazji wizyty w Indiach

Azerbejdżan

Legalizacja dokumentów do Indii