Wiza do Kambodży.

Wiza do Kambodży można może mieć postać wizy elektronicznej (e-visa) lub tradycyjnej, wklejanej do paszportu. Tradycyjne wizy do Kambodży uzyskamy w Konsulacie w Berlinie. Należy dostarczyć do nas w oryginale wymagane dokumenty. Dokumenty do wizy elektronicznej (e-visa) należy wysłać na nasz adres e-mail albo skorzystać z łatwego wniosku. Uzupełnicie go Państwo w ciągu kilku minut. Wystarczy telefon, tablet lub komputer.

Rodzaje wiz do Kambodży

  • Turystyczna – Wiza aplikowana w Berlinie. Czas oczekiwania ok 1 tydzień w samym konsulacie. Opłata konsularna 35 Euro.
  • E-wiza – Wiza przyznawana jest na 30 dni pobytu i ma ważność 3 miesięcy od daty wystawienia. Uprawnia do jednokrotnego przekroczenia granicy. Opłata konsularna 40 USD.

Wiza elektroniczna to wygodne i szybkie rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić czas i uniknąć wizyty w konsulacie. Jednak należy pamiętać, że nie wszystkie przejścia graniczne honorują e-wizę i w takiej sytuacji konieczne może być posiadanie tradycyjnej wizy.

Ile kosztuje wiza?

Online

Bez wysyłania dokumentów.

197

Czas realizacji 3-9 dni.

Opłacamy kartą firmową.

Wysyłamy wizę na e-mail.

Do ceny dolicz opłatę wizową 50 USD.

Możliwy tryb online ekspres w cenie 297 zł.

Online

Bez wysyłania dokumentów.

297

Czas realizacji 3-9 dni.

Opłacamy kartą firmową.

Wysyłamy wizę na e-mail.

Do ceny dolicz opłatę wizową 50 USD.

Możliwy tryb online ekspres w cenie 297 zł.

Tradycyjna

Do paszportu. Pewnie.

297

Zamów wizę

Czas 14-21 dni

Opłata gotówką

Składamy osobiście

Pomoc w wypełnieniu wniosku

SMS powiadomienia o statusie

Ubezpieczenie kuriera 5000 zł *

Do ceny dolicz opłatę dla konsulatu według wybranego rodzaju wizy oraz usługę złożenia dokumentów w Berlinie 477 zł..

* Ubezpieczenie przesyłki zwrotnej na 5000 zł w cenie.

Chcesz bezpiecznie uzyskać wizę do Kambodży?

Wnosimy opłatę gotówką.

My opłacamy. Nie musisz podawać swoich danych osobowych do płatności.

5 pakietów.

Wybierz odpowiedni tryb uzyskania wizy dla Ciebie.

Darmowa konsultacja wizowa.

Pomagamy uzupełnić druki urzędowe. Udzielamy pomocy w wyborze wizy.

Od A do Z.

Wysyłasz dokumenty i nie martwisz się o nic.
Pomożemy w usługach dodatkowych: ubezpieczenie, rezerwacja lotu do wizy.

Załatwisz bez wizyty w Berlinie lub online.

Bez wizyty w konsulacie. Nie tracisz czasu, nie płacisz za przejazd, opłaty za autostrady i wjazd do centrum Berlina i parkingi.

W kolejnym kroku wypełnisz krótki formularz i otrzymasz pełne informacje, jak przygotować dokumenty do uzyskania wizy.

Wymagania

Do wizy tradycyjnej, wklejanej do paszportu

  • Paszport ważny minimum 6 miesięcy ponad wnioskowana wiza.
  • Zdjęcie paszportowe na białym, jednolitym tle, twarzą na wprost, wyraźne, kolorowe, aktualne.
  • Wypełniony i podpisany wniosek wizowy do Kambodży.

Do wizy elektronicznej (evisa)

  • Skan paszportu – kolorowa kopia pierwszej strony paszportu – ważny minimum 6 miesięcy ponad planowaną podróż.
  • Skan zdjęcia – na białym, jednolitym tle, twarzą na wprost, wyraźne, kolorowe, aktualne.
  • Wypełniony wniosek wizowy do Kambodży.

Co może przekonać Cię do naszej usługi?

Katarzyna Konsultacja wizowa

Ponad 400 referencji. 120,000 spraw.

Każda z nich podpisana z imienia i nazwiska przez osoby decyzyjne w firmach lub instytucjach. Jesteśmy najbardziej rekomendowaną firmą wizową w Polsce.

120 000 spraw. Tyle zleceń przeprowadziliśmy od 2006 roku.

Taras Konsultacja wizowa

Pewnie i bezpiecznie.

Na rynku od 2006 roku. Jesteśmy autoryzowanym agentem w kilku ambasadach w Warszawie i Berlinie.

Budynek monitorowany 24 h z ochroną i rejestracją wejść.

Ogniotrwały sejf.

Zabezpieczony system przechowywania danych.

Monitoring 24h pracy biura.

Wiza turystyczna do Kambodży jest wydawana w formie wjazdu jednorazowego lub wielokrotnego i uprawnia do pobytu przez okres 30 dni od daty przyjazdu. Może być również przedłużona o kolejne 30 dni, jednakże wymaga to opłacenia odpowiedniej opłaty i załatwienia formalności w urzędzie imigracyjnym w Kambodży. Wiza turystyczna do Kambodży nie pozwala na podjęcie pracy lub prowadzenie działalności gospodarczej w kraju.

Wniosek wizowy, który przygotowaliśmy do wizy elektronicznej pozwala na wypełnienie danych w kilka minut i załatwienie sprawy online. Nie musicie Państwo korzystać z własnej karty kredytowej. Wszystko załatwimy w Państwa imieniu.

Wizy do Kambodży – najważniejsze informacje

E-wiza jest wydawana jako jednokrotne pozwolenia na wjazd na terytorium Królestwa Kambodży. Jest ważna 90 dni od daty wydania i pozwala na pobyt na miejscu do 30 dni, licząc od daty wjazdu. Pozwala na wjazd na teren Kambodży przez międzynarodowe lotnisko – Phnom Penh International, Siem Reap International Sihanoukville International oraz przejścia lądowe – Cham Yeam (Koh Kong), Poi Pet (Banteay Meanchey), Bavet (Svay Rieng), Tropaeng Kreal Border Post (Stung Treng).

Czas oczekiwania na e-wizę do Kambodży wynosi zazwyczaj około 2-4 dni roboczych.

Cel podróży może być typowo turystyczny – wakacje lub odwiedziny rodziny czy też znajomych. Może być także biznesowy – rozmowy, spotkania biznesowe lub udział w konferencjach czy targach.

Informacje o kraju

KAMBODŻA – Królestwo Kambodży. Państwo w południowo-wschodniej Azji, na Półwyspie Indochińskim, nad Zatoką Tajlandzką. Graniczy od zachodu i północy z Tajlandią, od północy z Laosem, a od wschodu z Wietnamem. Stolicą jest Phnom Penh. Kambodża. Wiza do Kambodży jest potrzebna, by odwiedzić ten kraj.

Wizy do Kambodży – pytania i odpowiedzi

Czy muszę się stawić osobiście w Waszym biurze w Warszawie, aby móc ubiegać się o wizę do Kambodży?

Nie, ponieważ wymagane dokumenty można wysłać do nas kurierem, pocztą lub przekazać przez osobę trzecią, a korzystając z wizy elektronicznej – tylko mailem. Prosimy nie zapomnieć wypełnić odpowiedni formularz i dołączyć wymagane dokumenty. Resztą zajmiemy się w Państwa imieniu.

Czy wizę online honorują na wszystkich przejściach granicznych Kambodży?

Nie na wszystkich przejściach granicznych w Kambodży honorowane są wizy online. W zależności od miejsca wjazdu i wyjazdu konieczne może być uzyskanie wizy tradycyjnej w konsulacie lub na granicy. Przed planowaną podróżą należy dokładnie zapoznać się z informacjami na temat wymagań wizowych i dostępnych typów wiz dla Kambodży.

Czy mogę uzyskać wizę zanim kupię bilet do Kambodży?

Nie stanowi to najmniejszego problemu, ponieważ rezerwacja nie jest wymagana do uzyskania wizy. W celu uzyskania wizy konieczne jest podanie daty planowanego przyjazdu i wyjazdu z kraju, więc warto znać ustaloną datę podróży. Nie jest jednak obowiązku okazywania biletu powrotnego.

Czy wniosek wizowy do Kambodży mogę wypełnić ręcznie?

Jak najbardziej – wniosek można wypełnić ręcznie lub na komputerze. Najważniejsze, aby na jego końcu znalazł się odręczny, oryginalny podpis.

Czy muszę przykleić zdjęcie do wniosku o wizę do Kambodży?

Zdjęcie musi być finalnie przyklejone na wniosku ale możemy to zrobić również w biurze. Warto pamiętać, że zdjęcie powinno być w kolorze, o wymiarach 4×6 cm i wykonane na białym tle. Zdjęcie powinno przedstawiać twarz aplikanta bez nakrycia głowy (chyba że jest to nakrycie stosowane z przyczyn religijnych lub etnicznych), a oczy powinny być otwarte i widoczne.

Jak wygląda obecnie sytuacja w Kambodży? Czy jest tam bezpiecznie?

Aktualne informacje i zalecenia dotyczące podróży do Kambodży można śledzić na oficjalnej stronie MSZ – https://www.gov.pl/web/dyplomacja

Jestem obcokrajowcem, mieszkającym i pracującym w Polsce – czy ubiegając się o wizę do Kambodży muszę przedstawić dodatkowe dokumenty?

Tak, należy dołączyć kopię karty pobytu lub potwierdzenie zameldowania – Kambodża wiza.

Czy władze Kambodży zezwalają na wizę turystyczną w postaci e-visy?

Od 2017 roku można ubiegać się o e-wizę turystyczną na oficjalnej stronie internetowej Kambodżańskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Współpracy Międzynarodowej. Wymagane dokumenty to ważny paszport, skan fotografii paszportowej, skan ostatniej strony paszportu oraz opłata za wizę. Wniosek o e-wizę można złożyć online, a po zatwierdzeniu wniosku otrzyma się wizę elektroniczną w formie e-maila, którą należy wydrukować i przedstawić wraz z ważnym paszportem podczas przekraczania granicy Kambodży. Zachęcamy do kontaktu z nami, aby proces ten ułatwić i bezpiecznie przejść przez wymagane procedurą kroki.

Czy złożenia w konsulacie Kambodży w Berlinie są możliwe codziennie?

W konsulacie Kambodży w Berlinie jesteśmy w każdy wtorek, ale dokumenty zbieramy do poprzedzającego piątku, do godziny 13. Aplikacje o wizy elektroniczne składamy codziennie.

Czy uzyskanie wizy wyjazdowej może spotkać się z odmową?

Tak, uzyskanie wizy wyjazdowej może spotkać się z odmową, jeśli nie spełnia się określonych wymagań wizowych lub jeśli władze imigracyjne uznałyby, że ubiegający się o np. o wizę turystyczną nie spełnia wymagań dotyczących celu wizyty, czasu pobytu lub innych kwestii związanych z planowanym pobyt w kraju.


Sprawdź tematy pokrewne