Jak wygląda wiza do Indii?

Sprawdź, na które informacje zawarte na wizie do Indii warto zwrócić uwagę.

Jeśli zamierzasz aplikować o wizę indyjską lub już masz ją w paszporcie i wybierasz się o Indii, warto przed wylotem sprawdzić czy otrzymana wiza jest taka, jakiej się spodziewałeś. Powinieneś wiedzieć przez złożeniem aplikacji wizowej, jakiego rodzaju wizy potrzebujesz. Jeśli już ją masz, to zweryfikuj czy jest odpowiednia.

Na co warto zwrócić uwagę w przypadku wizy do Indii?

WizaSerwis.pl – Wizy do wszystkich krajów
  1. Numer wizy do Indii.
  2. Imię i nazwisko (tak, jak w paszporcie).
  3. Numer paszportu. Sprawdź czy jest identyczny z paszportem.
  4. Rodzaj wizy indyjskiej.
  5. Ilość wjazdów. Jest to bardzo ważne, gdyż nie wszystkie wizy pozwalają na swobodny, wielokrotny wjazd. Czasami możesz otrzymać wizę jednokrotną i w przypadku konieczności ponownego przekroczenia granicy będziesz mieć problem. Warto sprawdzić te informacje po otrzymaniu wizy.
  6. Data, od kiedy wiza jest ważna. Jest równoznaczna z datą wydania wizy.
  7. Data, kiedy wiza traci ważność.
  8. Twoje zdjęcie. Wiza do Indii ma okienko ze zdjęciem w formie kwadratu. Dlatego też wymagania zdjęcia do wizy indyjskiej są inne niż w wielu innych przypadkach. Teraz już wiesz dlaczego.
  9. Ważna adnotacja – w prezentowanych przypadku wiza nie pozwala na podejmowanie jakiejkolwiek pracy w Indiach. Do tego zalicza się też udział w wystawach jako wystawca czy też przeprowadzenie szkoleń. Ważną informacją jest też brak możliwości przedłużenia wizy po przylocie.

Aplikuj o wizę do Indii