Wiza do Kenii

Wiza do Kenii jest wydawana głównie w postaci elektronicznej, tzw. e-wiza. Wklejane wizy do Kenii wydaje konsulat w Berlinie, który jest akredytowany dla obywateli Polski. Głównie wizy EATV, gdyż w celach turystycznych rekomendowane jest staranie się o e-wizę.

Rodzaje wiz do Kenii

e-Wiza – Wydawana w celach turystycznych, biznesowych, prywatnych i tranzytowych. Wiza jednokrotnego wjazd, ważna 90 dni na 30 dni pobytu. Opłata konsularna 53 USD

Możemy pomoc w uzyskaniu wiz wschodnioafrykańskich (EATV), które pozwalają na wjazd do Kenii, Ugandy i Rwandy, jeśli podróż rozpoczyna się w Kenii. Wówczas aplikację składamy w konsulacie w Berlinie.

Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić.

Enjazti

Załatwisz online

 • Bez martwienia się o poprawność wniosku.
 • Bez śledzenia przebiegu procedury.
 • Możliwość uzyskania wizy EATV
Proces

Od A do Z

 • Kompleksowa usługa całego procesu.
 • Pomożemy w usługach dodatkowych: tłumaczenia, ubezpieczenie.
Dokumenty

Uzupełniamy formularze

 • Wypełnimy druki urzędowe.
 • Udzielamy pomocy w wyborze wizy.

Ile kosztuje wiza?

Standard

97 zł

Czas realizacji 1-3 dni

Opłata konsularna 53 USD

Zamów wizę do Kenii online

Wypełnij dane a w kolejnym kroku otrzymasz pełne informacje, jak przygotować dokumenty. Poprowadzimy Cię krok po kroku.

Wiza do Kenii
Zgoda RODO
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę WizaSerwis Sp. z o.o. dla potrzeb niezbędnych do przedstawienia szczegółowej oferty związanej z zapytaniem.

Wymagania

 • Skan paszportu – dokument musi być ważny minimum 180 dni ponad wnioskowaną wizę. Skan pierwszej strony z danymi osobowymi.
 • Zdjęcie paszportowe. Kolorowy skan. Na białym tle, aktualne.
 • Wypełniony wniosek wizowy do Kenii
 • Bilet lotniczy lub rezerwacja hotelu

Opłaty urzędowe : 53 USD

Spodziewany czas : 3 days

Jak otrzymać wizę?

 1. Prześlij dokumenty.

  Prosimy o wypełniony wniosek, zdjęcie i skan paszportu.

  Skan

 2. Wnieś opłatę.

  Przed złożeniem aplikacji prosimy o wniesienie opłaty.

  Opłata za wizę

 3. Wizę wysyłany na e-mail.

  Gotową wizę wyślemy na wskazany adres email. Wydrukuj i okaż podczas odprawy paszportowej.

  Wysyłamy wizę

Uwagi:
 • EATV wydawana jest przez konsulat w Berlinie i wymaga innej procedury.
Potrzebujesz:
 • Skan paszportu, zdjęcie i wniosek.

Wiza do Kenii – najważniejsze informacje

Wiza do Kenii jest potrzebna, aby odwiedzić ten afrykański kraj. Każda osoba powyżej 16 roku życia musi mieć własną wizę, aby odwiedzić Kenię. Dzieci poniżej 16 lat mogą podróżować bez konieczności wcześniejszej aplikacji.

Czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku do Kenii to 2-5 dni roboczych.

E-wiza do Kenii wydawana jest w postaci pliku PDF, który należy wydrukować i posiadać przy sobie w trakcie podróży do tego kraju. Jest ważna 90 dni od daty wydania i upoważnia do jednokrotnego wjazdu na teren tego kraju.

Pozwolenie na wjazd zezwala na podróż do Kenii:
 • w celu typowo turystycznym, jak wakacje i wypoczynek
 • spotkania w gronie znajomych lub rodziny mieszkającej w Kenii
 • rozmowy biznesowe

Plan podróży lub rezerwacja hotelu albo biletu lotniczego jest wymagana do aplikacji wizowej. Dotyczy wizy turystycznej. Możemy pomóc w założeniu rezerwacji, jeśli nie posiadasz swojej. Nie musisz z niej później korzystać.

Informacje o kraju

Republika Kenii – jest to państwo położone we wschodniej Afryce nad Oceanem Indyjskim. Graniczy z Somalią, Etiopią, Sudanem Południowym, Ugandą oraz z Tanzanią. Stolicą i jednocześnie największym miastem Kenii jest Nairobi.

Kraj zyskuje na popularności w ostatnich latach a kolejne sieci hotelowe oferują wiele dobrej klasy obiektów. Najbardziej pożądane dla obywateli Europy są piaszczyste plaże, chociaż równie bardzo popularna jest turystyka przyrodnicza i kulturowa. Kenia wprowadziła wiele ułatwień wizowych dla Polaków. Nie ma już obowiązku stawienia się w konsulacie w Berlinie a uzyskanie wizy jest bardzo proste.

Wiza do Kenii
WizaSerwis.pl – Wizy, apostille, legalizacje. Foto – Unplash.

Wiza do Kenii – pytania i odpowiedzi

Czy do Kenii potrzebna jest wiza?

Wiza do Kenii jest wymagana. Procedura uzyskania jest bardzo prosta. Wystarczy wypełniony wniosek online a zajmiemy się resztą.

Jak długo czeka się na wizę turystyczną do Kenii?

Na wizę czekasz zazwyczaj 3-5 dni roboczych. Wszystko zależy od systemu migracyjnego. Aplikacja wizowa nie obejmuje kontaktu z konkretnym urzędnikiem, więc nie ma możliwości przyspieszenia procedury.

Czy w celu złożenia aplikacji o wizę do Kenii są wymagane zdjęcia?

Potrzebujemy skan zdjęcia paszportowego, abyśmy mogli wyronić wizę do Kenii. Na białym, jednolitym tle, twarzą na wprost, wyraźne, kolorowe. Nie musisz przesyłać zdjęcia w wersji drukowanej.

Czy wizy kenijskie są wbijane do paszportu?

Obecnie obywatele Polski są objęci możliwością aplikowania o wizy elektroniczne. Nie musisz wysyłać do naszego biura oryginału paszportu, ani innych dokumentów. Całość procedury odbywa się online.

Jaką wizę należy się ubiegać także przy wyjeździe na wakacje?

W przypadku wyjazdu turystycznego, powinieneś mieć wizę turystyczną. W tym celu wyślij do nas mail ze skanem pierwszej strony paszportu, zgodę na przetwarzanie danych oraz wypełniony krótki formularz z naszej strony internetowej. Dołącz potwierdzenie rezerwacji lotu lub hotelu. Najlepiej zatytułować e-mail: Wiza Kenia.

Czy dzieci muszą starać się o wizę?

Dzieci poniżej 16 roku życia są zwolnione z obowiązku wizowego. Polityka wizowa Republiki Kenii wymaga jednak od pozostałych osób, które ukończyły 16 rok życia, posiadania odrębnej wizy.

Czy mogę aplikować o wizę bez biletu lotniczego?

Rezerwacja lotnicza wymagana jest do wyrobienia wizy. Możemy uzupełnić braki w rezerwacjach w oparciu o rezerwację lotniczą. Właściwy bilet możesz bezpiecznie zakupić dopiero po zakończeniu procedury wizowej.

Jak długo jest ważna wiza kenijska?

Wiza do Kenii ważna jest 90 dni od momentu wydania.

Jak mogę otrzymać wizę wschodnioafrykańską, które obejmuję Kenię, Ugandę i Rwandę?

Powyższe kraje wprowadziły roziązanie wizowe łączone, tzw. EATV. Aplikuje się o taką wizę w konsulacie kraju, do którego planowany jest pierwszy wjazd. Jeśli jest to Kenia, konieczna jest aplikacja o wizę w konsulacie kenijskim w Berlinie. Możemy oczywiście w tym pomóc – prosimy o maila pod adres info@wizaserwis.pl lub tel. +48 600 401 501. Nasz pracownik jeździ osobiście do Berlina, nie wysyłamy dokumentów kurierem – bezpieczeństwo paszportów naszych klientów jest dla nas priorytetem. Jak tylko wiza zostanie wbita do paszportu odbieramy dokument z ambasady również osobiście.

Jak wygląda obecnie sytuacja w tym kraju?

Aktualne informacje i zalecenia dotyczące podróży można śledzić na oficjalnej stronie polskiego MSZ.


Sprawdź tematy pokrewne