Wiza do Wietnamu – jak uzyskać i ile kosztuje.

Wiza do Wietnamu jest wymagana od obywateli Polski przy każdego rodzaju podróży do tego kraju. Możesz starać się o 4 formy uzyskania wizy do Wietnamu. Najpopularniejsze są e-wizy lub promesy. Możesz także wnioskować o wizę tradycyjną. Rekomendujemy w sytuacji, gdy chcesz mieć wszystko załatwione wcześniej lub Twoja podróż ma bardziej specyficzny charakter np. przekraczasz przejścia lądowe.

Współpracujemy z Ambasadą Wietnamu od lat. Pomożemy wybrać najlepsze rozwiązanie lub wypełnić wniosek wizowy.

Rodzaje wiz

 • e-Wiza – Elektroniczna wiza do Wietnamu. Jednokrotna do 30 dni pobytu. Opłata wizowa 25 USD.
 • Promesa – Mając wydruk w ręku możesz dokończyć procedurę na lotnisku. Wiza jednokrotna lub wielokrotna na 30 lub 90 dni. Opłata na lotnisku 25 USD.
 • Karta wizowa – Specjalny blankiet, który wydaje konsulat Wietnamu. Polecamy w sytuacjach bardzo pilnych i nietypowych, kiedy nie możesz starać się o inny rodzaj wizy. Wydawany jest praktycznie w ciągu 1 dnia. Nie potrzebny jest paszport.
 • Turystyczna lub biznesowa – Wydawana przez konsulat. Cel wyjazdu: turystyczny, biznesowy, handlowy lub prywatny. Czas oczekiwania od tygodnia do 1 dnia. Opłaty od 250 do 450 zł.

Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić.

Kolejka

Załatwisz bez wizyty w urzędzie

 • Bez wizyty w konsulacie.
 • Bez kolejek i szukania parkingu.
 • Bez chodzenia od okienka do okienka.
Proces

Od A do Z

 • Kompleksowa usługa całego procesu.
 • Pomożemy w usługach dodatkowych: tłumaczenia, ubezpieczenie, notariusz.
Dokumenty

Uzupełniamy formularze

 • Pomagamy uzupełnić druki urzędowe.
 • Udzielamy pomocy w wyborze wizy.
 • Wybierz: e-wiza, promesa lub do paszportu.

Ile kosztuje wiza?

e-Wiza lub Promesa

97 zł

Czas realizacji 2-6 dni

Opłata konsularna według typu wizy

Do paszportu lub karta

197 zł

Czas realizacji 1-7 dni

Opłata za wizę

Zamów wizę do Wietnamu

Wypełnij dane a w kolejnym kroku otrzymasz pełne informacje, jak przygotować dokumenty. Wybierzesz rodzaj i podasz ilości. Poprowadzimy Cię krok po kroku.

Wiza do Wietnamu
Rodzaj wizy

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

400 referencji

Każda z nich podpisana z imienia i nazwiska przez osoby decyzyjne w firmach lub instytucjach. Jesteśmy najbardziej rekomendowaną firmą w Polsce.

Ponad 100 000 zleceń

Na rynku od 2006 roku. Wiele tysięcy przeprowadzonych spraw. Jesteśmy autoryzowanym agentem w kilku ambasadach w Warszawie i Berlinie.

Bezpieczeństwo

 • Budynek monitorowany 24 h z ochroną i rejestracją wejść.
 • Ogniotrwały sejf.
 • Zabezpieczony system przechowywania danych.
 • Monitoring 24h pracy biura.

Wymagania

Do e-wizy i promesy:

Do tradycyjnej wizy do Wietnamu:

 • Paszport ważny minimum 6 miesięcy po podróży
 • Zdjęcie paszportowe na białym tle, twarz na wprost, aktualne
 • Wypełniony i podpisany wniosek wizowy do Wietnamu
 • Kopia biletu lotniczego lub rezerwacji w dwie strony
 • Zaproszenie lub rezerwacja hotelu
 • Do wizy biznesowej: Zaproszenie z Wietnamu, przesłane z tamtejszego MSZ oraz list delegujący z firmy wysyłającej pracownika.
 • Zgoda RODO

Opłaty urzędowe : 250 PLN

Spodziewany czas : 2 days

Jak otrzymać wizę?

 1. Przygotuj wniosek wizowy.

  Uzupełnij formularz i dołącz załączniki w zależności od wybranego rodzaju wizy. Prześlij do nas.

 2. Aplikacja w konsulacie.

  Dokumenty składamy w ambasadzie Wietnamu. Czas oczekiwania na wizę zwykle 1-3 dni.

 3. Paszport z wizą gotowy.

  Możesz odebrać osobiście lub wskazać dowolne miejsce a odeślemy kurierem.

Uwagi:
 • Konsulat wydaje wizę. Możesz zamówić też kartę bez okazywania paszportu. Możesz też zamówić wizę online lub promesę, która pozwala na otrzymanie wizy na granicy w Wietnamie.
Potrzebujesz:
 • Wniosek wizowy, zdjęcie, paszport.

Wiza do Wietnamu – najważniejsze informacje

Która opcja jest lepsza dla osoby planującej wjazd do Wietnamu? Widzę kilka opcji – wiza elektroniczna, promesa wizowa czy tradycyjna wiza do Wietnamu, wklejona do paszportu. Co to są za opcje i czym się różnią?

Wszystko zależy od Państwa preferencji i planu podróży. Wydanie promesy wizowej oraz e wizy do Wietnamu jest stosunkowo tanie i proste. Wiza tradycyjna jest nieco droższa, jednak po przylocie można skierować się prosto do odprawy paszportowej. W przypadku promes wizę należy aktywować po przylocie, dokonując stosownej opłaty już na terenie Wietnamu. E-wizę opłaca się on-line, podczas składania aplikacji.

Wizy wydawane przez konsulat w Warszawie:
Wiza / TrybStandardEkspresInstant
Jednokrotna na miesiąc250300350
Wielokrotna na miesiąc300350400
Wielokrotna na 3 miesiące350400450
Tryb standardowy to tydzień oczekiwania po złożeniu dokumentów. Ekspres to 2 dni robocze. Instant daje możliwość uzyskania wizy w ten sam dzień. Ceny w PLN.
Ceny promes wizowych do Wietnamu:
PromesaStandardEkspres
Jednokrotna na 30 dni818
Jednokrotna na 90 dni1626
Wielokrotna na 30 dni1020
Wielokrotna na 90 dni45x
Ceny w USD. Tryb standardowy to 4-7 dni roboczych a ekspres to 2-3 dni. Opłata na przejściu granicznym 25 USD a w przypadku wielokrotnych 50 USD.
Informacje o kraju

Socjalistyczna Republika Wietnamu − państwo w Azji Południowo-Wschodniej, położone na Półwyspie Indochińskim. Teren Wietnamu graniczy z Chińską Republiką Ludową, Laosem i Kambodżą. Stolicą Wietnamu jest Hanoi.

Wietnam jest jednym z najchętniej odwiedzanych krajów w Azji Południowo-Wschodniej. Jest to miejsce wybitnie fascynujące z różnych powodów. Kultura i tradycja wietnamska są zdecydowanie warte bliższego poznania. Szeroka dostępność połączeń lotniczych w dobrych cenach, tanie noclegi na miejscu i wyśmienita kuchnia kuszą podróżnych. Nawet wymagający turysta na pewno znajdzie coś dla siebie w tym dużym i fascynującym państwie. Zatoka Ha Long, kompleks Dam Da, Da Chong (w dystrykcie Ba Vi), prowincja Ha Giang, miasto Huế czy miasteczko Phan Rang to tylko niektóre z wielu miejsc, które na pewno zachwycą każdego. Wietnam jest niezwykle różnorodny. Trudno zachwalać kraj jako całość, nie skupiając się na walorach poszczególnych regionów, które różnią się między sobą. Dlatego właśnie jest to destynacja, w której każdy znajdzie coś, co go zachwyci najmocniej. Planowanie podróży do Wietnamu należy zacząć od uzyskania wizy, aby móc cieszyć się wakacjami.

Wiza do Wietnamu
WizaSerwis.pl – Wizy, apostille, legalizacje – foto Unplash

Wiza do Wietnamu – pytania i odpowiedzi

Jak uzyskać wizę do Wietnamu bez paszportu?

Do Wietnamu można uzyskać dwa rodzaje pozwoleń na wjazd bez konieczności wysyłania oryginału paszportu – wizę elektroniczną (e-wizę) lub promesę wizową. Najpopularniejsze są pobyty do 30 dni na miejscu i tak też wydawane są e wizy. Promesy mogą zezwalać na czas pobytu w Wietnamie do 30 dni lub do 90 dni.

Jakie są wymagania do promesy wizowej do Wietnamu?

Należy dostarczyć wypełniony elektronicznie formularz. W formacie WORD – prosimy nie wypełniać ręcznie formularza ani nie zmieniać formatu, np. na PDF. Oraz podpisaną klauzulę zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Czy muszę się stawić osobiście w Waszym biurze w Warszawie, ubiegając się o promesę wizową do Wietnamu?

Osobiste stawiennictwo nie jest wymagane. Dokumenty wymagane do uzyskania promesy wizowej należy wysłać e-mailem na adres info@wizaserwis.pl

Jak dostać wizę do Wietnamu, zanim wykupię bilet?

Do promesy wizowej rezerwacja lotnicza nie jest wymagana. Po uzyskaniu wizy będzie można już na spokojnie wykupić właściwy bilet. Jeśli chcieliby Państwo aplikować o wizę wbijaną do paszportu, to wtedy trzeba mieć rezerwację lotu, ale możemy uzupełnić braki.

Jak długo jest ważna promesa do Wietnamu?

Promesa wizowa do Wietnamu jest ważna od daty wpisanej we wniosku, wskazanej jako planowana data wjazdu do tego kraju. Ważna jest 30 lub 90 dni, w zależności od wyboru rodzaju wizy. Można więc wylecieć później niż wskazana we wniosku data, jednak na pewno nie wcześniej.

Jak wygląda obecnie sytuacja w Wietnamie?

Aktualne informacje i zalecenia dotyczące podróży do Wietnamu można śledzić na oficjalnej stronie MSZ – https://www.gov.pl/web/dyplomacja/wietnam

Jaka jest różnica między wizą elektroniczną, a promesą wizową?

Posiadając już wizę elektroniczną można udać się bezpośrednio do odprawy paszportowej celem uzyskania pieczątki wjazdowej. Jest łatwo i szybko dostępna, a po przylocie nie trzeba już niczego opłacać, jak w przypadku promesy wizowej.

Interesuje mnie wiza wbijana do paszportu. Czy oprócz paszportu wymagane są jeszcze jakieś dokumenty?

Tak, należy dostarczyć wypełniony i podpisany formularz wizowy, zdjęcie paszportowe oraz rezerwację lotniczą.

Jak jest ważna wiza do Wietnamu, wbijana do paszportu?

Wiza do Wietnamu wydawana w konsulacie jest ważna od daty wpisanej we wniosku, wskazanej jako planowana data wjazdu do tego kraju. Ważna jest 30 dni lub 90 dni, w zależności od wyboru rodzaju wizy. Można więc wylecieć później niż wskazana we wniosku data, jednak na pewno nie wcześniej.

Czy wniosek o tradycyjną wizę do Wietnamu mogę wypełnić ręcznie?

Niestety nie. Wniosek o wizę do Wietnamu należy wypełnić on-line na stronie https://visa.mofa.gov.vn/_layouts/registration/ApplicationForm.aspx Po wypełnieniu prosimy o jego wydrukowanie i podpisanie w dwóch miejscach (na pierwszej i ostatniej stronie). Dane paszportowe muszą się zgadzać. Jeśli we wniosku znajdzie się błąd, trzeba go będzie wypełnić ponownie.

Czy muszę przykleić zdjęcie do wniosku o wizę tradycyjną do Wietnamu?

Zdjęcie na wniosku o wizę tradycyjną do Wietnamu musi być przyklejone, ale możemy to zrobić również w biurze.

Czy w konsulacie Wietnamu w Warszawie można złożyć wniosek codziennie?

Niestety nie, konsulat w Warszawie pracuje tylko w poniedziałki i środy, dokumenty muszą do nas dotrzeć dzień roboczy wcześniej. Aplikacje o wizy elektroniczne i promesy wizowe składamy codziennie.

Jaki jest koszt wizy wbijanej do paszportu?

Dokładne opłaty są zależne od rodzaju wizy. Jednokrotne kosztują 250 zł, wielokrotne od 300 zł do 450 zł (zależy od długości planowanego pobytu na miejscu).

Jaki jest czas oczekiwania na wizę tradycyjną?

W trybie standardowym na wizę wklejaną do paszportu czeka się tydzień. Przewidziane są także tryby ekspresowe (2 dni robocze pracy konsulatu) oraz superekspresowe. W tej ostatniej opcji wizy są zazwyczaj gotowe w tym samym dniu.

Które przejścia graniczne mogę przekroczyć posiadając promesę wizową?

Promesa wizowa uprawnia do uzyskania wizy (tzw. ,,Visa On Arrival”) na wybranych lotniskach:

– Tan Son Nhat Airport w Ho Chi Minh City;
– Da Nang Airport w Da Nang City;
– Noi Bai Airport w Ha Noi.

Wizę na lotnisku można uzyskać 24h/7, zawsze jest taka możliwość bez względu na godziny przylotu.

Planuję podróż na Phu Quoc. Słyszałem, że nie jest tam wymagana wiza ani e visa – czy to prawda?

Zgadza się, ale tylko jeśli podróż spełnia konkretne wytyczne. Najważniejsze jest to, aby przylot na wyspę był bezpośredni, spoza terytorium Wietnamu. W praktyce więc lecąc z Polski na tę wyspę i mając przesiadkę w Hanoi nie możemy wlecieć na Phu Quoc bez ważnej wizy w paszporcie lub chociaż wizy elektronicznej.


Sprawdź tematy pokrewne