Wiza do Wietnamu.

Wiza do Wietnamu jest wymagana od obywateli Polski przy każdego rodzaju podróży do tego kraju. Możesz starać się o 4 formy uzyskania wizy do Wietnamu. Najpopularniejsze są e-wizy lub promesy. E-wizę turystyczną do Wietnamu mogą ubiegać się obywatele wielu krajów, w tym również obywatele Polski. E-wiza turystyczna do Wietnamu jest dostępna dla osób podróżujących w celach turystycznych, wizyt rodzinnych, zwiedzania, rekreacji itp.

Obecnie najłatwiej otrzymamy e-wizę turystyczną. Inne formy wizowe są bardziej skomplikowane i konsulat wymaga poświadczenia z lokalnego biura turystycznego. Rekomendujemy wizę turystyczną w wersji elektronicznej.

Rodzaje wiz:

 • e-Wiza – Elektroniczna wiza do Wietnamu. Jednokrotna do 30 dni pobytu. Opłata wizowa 25 USD.
 • Promesa (obecnie niedostępna) – Mając wydruk w ręku możesz dokończyć procedurę na lotnisku. Wiza jednokrotna lub wielokrotna na 30 lub 90 dni. Opłata na lotnisku 25 USD.
 • Karta wizowa (obecnie niedostępna) – Specjalny blankiet, który wydaje konsulat Wietnamu. Polecamy w sytuacjach bardzo pilnych i nietypowych, kiedy nie możesz starać się o inny rodzaj wizy. Wydawany jest praktycznie w ciągu 1 dnia. Nie potrzebny jest paszport.
 • Turystyczna lub biznesowa (obecnie niedostępna) – Wydawana przez konsulat. Cel wyjazdu: turystyczny, biznesowy, handlowy lub prywatny. Czas oczekiwania od tygodnia do 1 dnia. Opłaty od 250 do 450 zł.

Prosimy, zwracajcie Państwo uwagę na strony internetowe, gdzie składacie wnioski do wizy do Wietnamu. Zaleca się złożenie przez oficjalną stronę albo zaufaną agencję (np. naszą). Opłacając udostępniacie dane karty kredytowej. W przypadku wątpliwości, rekomendujemy potwierdzenie wiarygodności danej strony np. w ambasadzie Wietnamu w Warszawie.

Ile kosztuje e-wiza do Wietnamu?
e-Wiza do Wietnamu

Jeszcze za wcześnie na decyzje?

Jeśli jeszcze poszukujecie Państwa informacji, proponujemy pobrać wymagania a decyzję odłożyć na dalszy termin.

Ile kosztuje wiza?

Standard

Tanio, planuj z wyprzedzeniem.

197

Czas realizacji 6-9 dni.

Opłacamy wizę kartą.

Wniosek po polsku.

Gotową wizę wysyłamy na e-mail.

Do ceny dolicz opłatę wizową 26 USD.

Ekspres

Na czas, priorytetowo.

397

Czas 3-5 dni.

Opłacamy kartą firmową.

Wniosek po polsku.

Rezerwacja hotelu do wizy.

Pomoc w wypełnieniu wniosku.

Obróbka graficzna załączników *.

SMS powiadomienia o statusie.

Gotową wizę wyślemy na e-mail.

Do ceny dolicz opłatę 26 USD

* Zrób zdjęcie telefonem a przygotujemy odpowiedni format.

Super Ekspres

W sytuacjach nadzwyczajnych.

697

Czas 1-2 dni.

Opłacamy kartą firmową.

Wniosek po polsku.

Rezerwacja biletu lub hotelu do wizy.

Pomoc w wypełnieniu wniosku.

Obróbka graficzna zdjęcia do wizy *.

Wizę wysyłamy na e-mail.

Opłata wizowa 130 USD.

* Zrób zdjęcie telefonem a zajmiemy się resztą.

Zamów wizę do Wietnamu

Wnosimy opłatę firmową kartą.

My opłacamy. Nie ryzykujesz podając swoje dane do płatności.

2 pakiety.

Wybierz odpowiedni tryb otrzymania wizy dla Ciebie.

Darmowa konsultacja wizowa.

Udzielamy pomocy przy uzupełnieniu danych.

Od A do Z.

Wysyłasz wniosek i załączniki i nie martwisz się o nic. Pomożemy w usługach dodatkowych: rezerwacja lotu do wizy.

W kolejnym kroku wypełnisz krótki formularz i otrzymasz pełne informacje, jak przygotować dokumenty wizowe.

Wymagania

Do e-wizy i promesy:

Do tradycyjnej wizy do Wietnamu (niedostępna):

 • Paszport ważny minimum 6 miesięcy po podróży
 • Zdjęcie paszportowe na białym tle, twarz na wprost, aktualne
 • Wypełniony i podpisany wniosek wizowy do Wietnamu
 • Kopia biletu lotniczego lub rezerwacji w dwie strony
 • Zaproszenie lub rezerwacja hotelu
 • Do wizy biznesowej: Zaproszenie z Wietnamu, przesłane z tamtejszego MSZ oraz list delegujący z firmy wysyłającej pracownika.
 • Zgoda RODO

Co może przekonać Cię do naszej usługi?

Katarzyna Konsultacja wizowa

Ponad 400 referencji. 120,000 spraw.

Każda z nich podpisana z imienia i nazwiska przez osoby decyzyjne w firmach lub instytucjach. Jesteśmy najbardziej rekomendowaną firmą wizową w Polsce.

120 000 spraw. Tyle zleceń przeprowadziliśmy od 2006 roku.

Taras Konsultacja wizowa

Pewnie i bezpiecznie.

Na rynku od 2006 roku. Jesteśmy autoryzowanym agentem w kilku ambasadach w Warszawie i Berlinie.

Budynek monitorowany 24 h z ochroną i rejestracją wejść.

Ogniotrwały sejf.

Zabezpieczony system przechowywania danych.

Monitoring 24h pracy biura.

Czy robicie Państwo biznes z Wietnamem?

Rekomendujemy pomoc w uzyskaniu i legalizacji dokumentów oraz pomocy w wizach do Polski.

Wiza do Wietnamu – najważniejsze informacje

Od czasu pandemii mocno utrudnione jest uzyskanie innej formy wizy niż elektroniczna wiza turystyczna. Konsulat informował nas wielokrotnie, aby korzystać z tej formy. W przypadku dłuższego pobytu lub wielokrotnego przekroczenia granicy, stawia dodatkowe wymagania, których jeszcze niedawno nie było.

E-wiza do Wietnamu to elektroniczne zezwolenie wjazdowe, które umożliwia turystom i podróżnym biznesowym odwiedziny Wietnamu w celach turystycznych lub biznesowych. Nie trzeba stawiać się osobiście w ambasadzie lub konsulacie i składać tradycyjnego wniosku wizowego.

Proces uzyskania e-wizy do Wietnamu jest w miarę prosty, ale trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów. Wymaga wypełnienia wniosku online i opłacenia odpowiedniej opłaty wizowej. Po zatwierdzeniu wniosku, e-wiza jest wysyłana drogą elektroniczną w formie pliku PDF, który należy wydrukować i zabrać ze sobą w podróż. Po przybyciu do Wietnamu, posiadacz e-wizy zostaje zidentyfikowany na granicy, gdzie otrzymuje pieczątkę wjazdową do paszportu.

E-wiza do Wietnamu upraszcza proces uzyskiwania wizy i umożliwia szybszy i bardziej wygodny wjazd do kraju. Jednak należy pamiętać, że e-wiza ma określony okres ważności i ogranicza czas pobytu w Wietnamie.

Jak wygląda wiza do Wietnamu?

Wzór wizy do Wietnamu

Wiza tradycyjna jest nieco droższa, jednak po przylocie można skierować się prosto do odprawy paszportowej. W przypadku promes wizę należy aktywować po przylocie, dokonując stosownej opłaty już na terenie Wietnamu. E-wizę opłaca się on-line, podczas składania aplikacji.

Wizy wydawane przez konsulat w Warszawie (obecnie zawieszone):
Wiza / TrybStandardEkspresInstant
Jednokrotna na miesiąc250300350
Wielokrotna na miesiąc300350400
Wielokrotna na 3 miesiące350400450
Tryb standardowy to tydzień oczekiwania po złożeniu dokumentów. Ekspres to 2 dni robocze. Instant daje możliwość dostania wizy w ten sam dzień. Ceny w PLN.
Informacje o kraju

Socjalistyczna Republika Wietnamu − państwo w Azji Południowo-Wschodniej, położone na Półwyspie Indochińskim. Teren Wietnamu graniczy z Chińską Republiką Ludową, Laosem i Kambodżą. Stolicą Wietnamu jest Hanoi.

Wietnam jest jednym z najchętniej odwiedzanych krajów w Azji Południowo-Wschodniej. Jest to miejsce wybitnie fascynujące z różnych powodów. Kultura i tradycja wietnamska są zdecydowanie warte bliższego poznania. Szeroka dostępność połączeń lotniczych w dobrych cenach, tanie noclegi na miejscu i wyśmienita kuchnia kuszą podróżnych. Nawet wymagający turysta na pewno znajdzie coś dla siebie w tym dużym i fascynującym państwie. Zatoka Ha Long, kompleks Dam Da, Da Chong (w dystrykcie Ba Vi), prowincja Ha Giang, miasto Huế czy miasteczko Phan Rang to tylko niektóre z wielu miejsc, które na pewno zachwycą każdego. Wietnam jest niezwykle różnorodny. Trudno zachwalać kraj jako całość, nie skupiając się na walorach poszczególnych regionów, które różnią się między sobą. Dlatego właśnie jest to destynacja, w której każdy znajdzie coś, co go zachwyci najmocniej. Planowanie podróży do Wietnamu należy zacząć od wizy, aby móc cieszyć się wakacjami.

Wiza do Wietnamu
WizaSerwis.pl – Wizy, apostille, legalizacje – foto Unplash

Wiza do Wietnamu – pytania i odpowiedzi

Jak uzyskać wizę do Wietnamu bez paszportu?

Do Wietnamu można uzyskać dwa rodzaje pozwoleń na wjazd bez konieczności wysyłania oryginału paszportu – wizę elektroniczną (e-wizę) lub promesę wizową. Najpopularniejsze są pobyty do 30 dni na miejscu i tak też wydawane są e wizy. Promesy mogą zezwalać na czas pobytu w Wietnamie do 30 dni lub do 90 dni.

Jak długo trwa proces uzyskania e-wizy?

Proces uzyskania e-wizy do Wietnamu zazwyczaj trwa 5-6 dni roboczych. Warto zauważyć, że mamy różnicę w czasie. Zimą wynosi 6 godzin. Wietnam (Hanoi, Ho Chi Minh): Różnica czasu wynosi +6 godzin w stosunku do Polski. Jeśli jest 12:00 w Polsce, w Wietnamie będzie 18:00. Więc aplikacje składane nawet rano rozpatrywane są kolejnego dnia.

Czy mogę otrzymać wizę turystyczną w 1 dzień?

Proces otrzymania wizy turystycznej do Wietnamu umożliwia otrzymanie wizy w krótkim czasie, nawet w ciągu jednego dnia. Istnieją pewne warunki i wymagania, które należy spełnić, aby skorzystać z usługi przyspieszonego procesu wizowego.

 • Miejsce przekroczenia granicy. Wjazd na teren Wietnamu w mniej popularnych miejscach może opóźnić wydanie wizy
 • Opłaty wizowe. Uzyskanie w trybie ekspresowym jest dość kosztowne.
 • Różnice czasu. Trzeba pamiętać, że mamy znaczną różnicę czasu i trzeba termin kalkulować pamiętając o tym.

Zalecamy złożenie wniosku o wizę z odpowiednim wyprzedzeniem, aby uniknąć niepotrzebnych opóźnień i stresu. Ale rozumiemy też różne sytuacje i jesteśmy po to, by Państwu pomóc.

Co zrobić, gdy wiza elektroniczna jest jednokrotna a mam wiele wjazdów?

Wizy do Wietnamu są jednokrotne i wydawane na pobyt do 30 dni. Mówimy o wizach elektronicznych. W przypadku wielokrotnego wjazdu można złożyć wniosek raz jeszcze i otrzymać kolejną wizę. Należy dokładnie policzyć czas oczekiwania na wizę, dni wolne w Wietnamie,

Będziemy wcześniej prosili, abyście Państwo wypełnili wnioski wizowe, wnieśli opłaty a my dopilnujemy złożenia aplikacji o wietnamską wizę.

Czy mogę zmienić miejsce przekroczenia granicy?

Wiza wydawana jest na konkretne przejście graniczne. Prosimy dokładnie sprawdzić jak będzie przebiegać Państwa podróż. Kiedy będziecie Państwo wypełniać wniosek wizowy, prosimy wybrać odpowiedni port. Nazwy niektórych popularnych punktów wjazdu:

Lotniska międzynarodowe:

 1. Tân Sơn Nhất – Ho Chi Minh
 2. Nội Bài – Hanoi
 3. Đà Nẵng – Đà Nẵng
 4. Cam Ranh – Nha Trang
 5. Phú Quốc – Phú Quốc

Porty morskie:

 1. Ho Chi Minh
 2. Da Nang
 3. Haiphong

Przejścia lądowe:

 1. Móng Cái – Pingxiang (z Chinami)
 2. Lao Bảo – Densavan (z Laosu)
 3. Cầu Treo – Nam Phao (z Laosu)
 4. Tịnh Biên – Phnom Den (z Kambodżą)

W przypadku lotnisk, ważne jest również zidentyfikowanie odpowiedniego lotniska docelowego, zależnie od miejsca, do którego się udajesz w Wietnamie.

Czy można przedłużyć wizę wietnamską?

Nie mamy informacji, aby było to możliwe. E-wiza do Wietnamu nie podlega przedłużeniu. E-wiza ma określony termin ważności i nie można go zmieniać ani przedłużać. Po upływie terminu ważności e-wizy konieczne jest ubieganie się o nową wizę, jeśli chcemy kontynuować pobyt w Wietnamie.

Jakie są wymagania do promesy wizowej do Wietnamu?

Należy dostarczyć wypełniony elektronicznie formularz. W formacie WORD – prosimy nie wypełniać ręcznie formularza ani nie zmieniać formatu, np. na PDF. Oraz podpisaną klauzulę zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Czy muszę się stawić osobiście w Waszym biurze w Warszawie, ubiegając się o promesę wizową do Wietnamu?

Osobiste stawiennictwo nie jest wymagane. Dokumenty wymagane do uzyskania promesy wizowej należy wysłać e-mailem na adres info@wizaserwis.pl

Jak dostać wizę do Wietnamu, zanim wykupię bilet?

Do promesy wizowej rezerwacja lotnicza nie jest wymagana. Po uzyskaniu wizy będzie można już na spokojnie wykupić właściwy bilet. Jeśli chcieliby Państwo aplikować o wizę wbijaną do paszportu, to wtedy trzeba mieć rezerwację lotu, ale możemy uzupełnić braki.

Jak długo jest ważna promesa do Wietnamu?

Promesa wizowa do Wietnamu jest ważna od daty wpisanej we wniosku, wskazanej jako planowana data wjazdu do tego kraju. Ważna jest 30 lub 90 dni, w zależności od wyboru rodzaju wizy. Można więc wylecieć później niż wskazana we wniosku data, jednak na pewno nie wcześniej.

Jak wygląda obecnie sytuacja w Wietnamie?

Aktualne informacje i zalecenia dotyczące podróży do Wietnamu można śledzić na oficjalnej stronie MSZ – https://www.gov.pl/web/dyplomacja/wietnam

Jaka jest różnica między wizą elektroniczną, a promesą wizową?

Posiadając już wizę elektroniczną można udać się bezpośrednio do odprawy paszportowej celem uzyskania pieczątki wjazdowej. Jest łatwo i szybko dostępna, a po przylocie nie trzeba już niczego opłacać, jak w przypadku promesy wizowej.

Interesuje mnie wiza wbijana do paszportu. Czy oprócz paszportu wymagane są jeszcze jakieś dokumenty?

Tak, należy dostarczyć wypełniony i podpisany formularz wizowy, zdjęcie paszportowe oraz rezerwację lotniczą.

Jak jest ważna wiza do Wietnamu, wbijana do paszportu?

Wiza do Wietnamu wydawana w konsulacie jest ważna od daty wpisanej we wniosku, wskazanej jako planowana data wjazdu do tego kraju. Ważna jest 30 dni lub 90 dni, w zależności od wyboru rodzaju wizy. Można więc wylecieć później niż wskazana we wniosku data, jednak na pewno nie wcześniej.

Czy wniosek o tradycyjną wizę do Wietnamu mogę wypełnić ręcznie?

Niestety nie. Wniosek o wizę do Wietnamu należy wypełnić on-line na stronie https://visa.mofa.gov.vn/_layouts/registration/ApplicationForm.aspx Po wypełnieniu prosimy o jego wydrukowanie i podpisanie w dwóch miejscach (na pierwszej i ostatniej stronie). Dane paszportowe muszą się zgadzać. Jeśli we wniosku znajdzie się błąd, trzeba go będzie wypełnić ponownie.

Czy muszę przykleić zdjęcie do wniosku o wizę tradycyjną do Wietnamu?

Zdjęcie na wniosku o wizę tradycyjną do Wietnamu musi być przyklejone, ale możemy to zrobić również w biurze.

Czy w konsulacie Wietnamu w Warszawie można złożyć wniosek codziennie?

Niestety nie, konsulat w Warszawie pracuje tylko w poniedziałki i środy, dokumenty muszą do nas dotrzeć dzień roboczy wcześniej. Aplikacje o wizy elektroniczne i promesy wizowe składamy codziennie.

Jaki jest koszt wizy wbijanej do paszportu?

Dokładne opłaty są zależne od rodzaju wizy. Jednokrotne kosztują 250 zł, wielokrotne od 300 zł do 450 zł (zależy od długości planowanego pobytu na miejscu).

Jaki jest czas oczekiwania na wizę tradycyjną?

W trybie standardowym na wizę wklejaną do paszportu czeka się tydzień. Przewidziane są także tryby ekspresowe (2 dni robocze pracy konsulatu) oraz superekspresowe. W tej ostatniej opcji wizy są zazwyczaj gotowe w tym samym dniu.

Jaką wizę wybrać?

Istnieje kilka rodzajów wiz, które warto wziąć pod uwagę. W zależności od celu podróży, możesz ubiegać się o wizę turystyczną, która pozwoli Ci na zwiedzanie i poznawanie uroków tego pięknego kraju. Glanujesz odwiedzić Wietnam częściej, warto rozważyć wniosek o wizę wielokrotnego wjazdu, która umożliwi Ci wielokrotne podróże do kraju. Należy mieć wykupioną wycieczkę z lokalnego biura. Na jej podstawie konsulat będzie mógł dać zezwolenie na wizę wielokrotną. Należy wypełnić odpowiednie wnioski wizowe i złożyć wymagane dokumenty. Proces wydawania wizy wietnamskiej najczęściej jest taki sam w obu przypadkach.

Czy można otrzymać odmowę przyznania wizy do Wietnamu?

Decyzja o przyznaniu wizy należy do władz konsularnych, a każdy wniosek jest rozpatrywany indywidualnie. Można przypuszczać, że wiele wniosków akceptowana jest automatycznie. Ale trzeba mieć świadomość możliwości odmowy, gdy ubiegamy się o wizę biznesową do Wietnamu.

Możliwe przyczyny odmowy mogą obejmować brak kompletnych lub poprawnych dokumentów, nieprawdziwe informacje w wniosku, nieprawidłowe lub niewystarczające uzasadnienie celu podróży biznesowej, niewystarczające środki finansowe na pokrycie kosztów pobytu czy podejrzenie, że aplikant zamierza pozostać w Wietnamie po upływie ważności wizy.

Które przejścia graniczne mogę przekroczyć posiadając promesę wizową?

Promesa wizowa daje możliwość wyrobić wizę (tzw. ,,Visa On Arrival”) na wybranych lotniskach:

 • Tan Son Nhat Airport w Ho Chi Minh City;
 • Da Nang Airport w Da Nang City;
 • Noi Bai Airport w Ha Noi.

Wizę na lotnisku można uzyskać 24h/7, zawsze jest taka możliwość bez względu na godziny przylotu. Lotnisko w Ho Chi Minh (Tân Sơn Nhất International Airport) jest czynne przez całą dobę. Jest to największe lotnisko w Wietnamie i obsługuje zarówno loty krajowe, jak i międzynarodowe. Ruch pasażerski odbywa się przez całą dobę.


Sprawdź tematy pokrewne