Wiza do Azerbejdżanu – zamów online

Wiza do Azerbejdżanu ważna jest 90 dni od daty wpisanej we wniosku wizowym. Uprawnia do pobytu na terenie Azerbejdżanu do 30 dni licząc od daty przylotu. Elektroniczna wiza azerska upoważnia do wjazdu na teren Azerbejdżanu przez wszystkie dostępne przejścia i lotniska.

Rodzaje wiz do Azerbejdżanu

 • E-visa (wiza elektroniczna) – Przeznaczona dla wszystkich rodzajów wizyt. Wiza 1-krotnego wjazdu. Opłata konsularna 25 USD lub 55 USD w trybie ekspresowym.

Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić.

Enjazti

Załatwisz online

 • Bez martwienia się o poprawność wypełnionego wniosku.
 • Bez śledzenia przebiegu procedury.
Proces

Od A do Z

 • Kompleksowa usługa całego procesu.
 • Pomożemy w usługach dodatkowych: tłumaczenia, ubezpieczenie.
Dokumenty

Uzupełniamy formularze

 • Wypełnimy druki urzędowe.
 • Udzielamy pomocy w wyborze wizy.

Ile kosztuje wiza?

Standard

197 zł

Czas realizacji 5 dni

Opłata konsularna 25 USD

Ekspres

297 zł

Czas realizacji 1-2 dni

Opłata za wizę 55 USD

Chcesz bezpiecznie uzyskać wizę do Azerbejdżanu?

Wypełnij dane a w kolejnym kroku otrzymasz pełne informacje, jak przygotować dokumenty. Poprowadzimy Cię krok po kroku.

Wiza do Azerbejdżanu
Rodzaj wizy
Tryb uzyskania

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

400 referencji

Każda z nich podpisana z imienia i nazwiska przez osoby decyzyjne w firmach lub instytucjach. Jesteśmy najbardziej rekomendowaną firmą w Polsce.

Ponad 100 000 zleceń

Na rynku od 2006 roku. Wiele tysięcy przeprowadzonych spraw. Jesteśmy autoryzowanym agentem w kilku ambasadach w Warszawie i Berlinie.

Bezpieczeństwo

 • Budynek monitorowany 24 h z ochroną i rejestracją wejść.
 • Ogniotrwały sejf.
 • Zabezpieczony system przechowywania danych.
 • Monitoring 24h pracy biura.

Wymagania

Opłaty urzędowe : 25 USD

Spodziewany czas : 1 days

Jak otrzymać wizę?

 1. Prześlij dokumenty.

  Prosimy o wypełniony wniosek i skan paszportu.

  Skan

 2. Wnieś opłatę.

  Przed złożeniem aplikacji prosimy o wniesienie opłaty.

  Opłata za wizę

 3. Wizę wysyłany na e-mail.

  Gotową wizę wyślemy na wskazany adres email. Wydrukuj i okaż podczas odprawy paszportowej w Azerbejdżanie.

  Wysyłamy wizę

Uwagi:
 • N/A
Potrzebujesz:
 • Skan paszportu i wniosek.

Wiza do Azerbejdżanu – najważniejsze informacje

Celem wyjazdu na uzyskanej w taki sposób e-wizie może być podróż typowo turystyczna, odwiedziny znajomych, rodziny, ale także wizyta na targach lub rozmowy czy też spotkania biznesowe.

Konsulat Azerbejdżanu w Warszawie nie wydaje już wiz wbijanych do paszportu, więc opcja elektronicznej wizy do Azerbejdżanu jest na pewno sprawdzoną i bezpieczną formą aplikowania o pozwolenie na wjazd do tego jakże interesującego kraju.

Informacje o kraju

Republika Azerbejdżanu – jest to państwo położone w Azji Zachodniej (na pograniczu Europy i Azji), nad Morzem Kaspijskim. Stolicą jest Baku. Graniczy z Rosją, Gruzją, Armenią i Iranem, a od wschodu z wodami Morza Kaspijskiego.

Wiza do Azerbejdżanu – pytania i odpowiedzi

Czy muszę mieć wizę przed podróżą do Azerbejdżanu?

Niestety nie ma możliwości uzyskania wizy na lotnisku. Aby móc wjechać do Azerbejdżanu należy przed rozpoczęciem podróży posiadać wizę. Można ją jednak uzyskać szybko i bezproblemowo korzystając z naszego pośrednictwa. Nie ma konieczności wysyłania oryginału paszportu, wszystko odbywa się elektroniczne, korzystając z komunikacji mailowej.

Co to jest elektroniczna wiza do Azerbejdżanu?

Jest to to wiza wydawana w formie elektronicznej przez Urząd Imigracyjny w Azerbejdżanie. Ma postać pliku PDF, wysyłany na maila, który należy wydrukować i posiadać przy sobie w trakcie trwania podróży do tego kraju. Na jego podstawie po przylocie lub przyjeździe do Azerbejdżanu, urzędnik celny wbija pieczątkę wjazdową.

Czy na podstawie e-wizy mogę wyjechać jedynie turystycznie?

Nie, azerska e-wiza obowiązuje na wyjazdy w celach: turystycznym, biznesowym, medycznym, sportowym, humanitarnym. W ramach każdego rodzaju planowanego pobytu w tym kraju nie ma konieczności udawania się osobiście do konsulatu w Warszawie.  Możesz cieszyć się podróżą do Baku, dzięki wprowadzeniu przez rząd tego państwa wiz elektronicznych.

Jaki jest czas oczekiwania na wizę?

W trybie standardowym czas oczekiwania na wizę do Azerbejdżanu wynosi od 3 dni robocze do 5 dni roboczych.

Czy jest przewidziany tryb ekspresowy wydawania wiz?

Ministerstwo azerskie przewiduje sytuacje wymagające pilnego uzyskania pozwolenia na wjazd. W związku z tym w trybie ekspresowym istnieje możliwość skrócenia czasu oczekiwania z 3 dni roboczych do nawet 3 godzin licząc od momentu złożenia aplikacji w systemie.

Czy wiza do Azerbejdżanu może być wielokrotna?

Nie, ponieważ e-wiza jest wydawana tylko na jednokrotny wjazd. Jeżeli potrzebna jest wiza wielokrotnego wjazdu, trzeba aplikować wtedy o pozwolenie na wjazd wydawane przez konsulat Azerbejdżanu w Warszawie. Niestety w takim przypadku konsulat wymaga stawiennictwa osobistego i nie jesteśmy w stanie pomóc Państwu w tym zakresie.

Jaka jest ważność wizy?

Wiza elektroniczna jest ważna 90 dni od daty, którą wpiszesz we wniosku wizowym, jako planowaną datę wjazdu. W tym okresie trzeba wjechać do tego kraju. Po przekroczeniu granicy można tam przebywać maksymalnie do 30 dni.

Czy muszę dopełnić jeszcze jakichś dodatkowych formalności po przyjeździe?

Jeżeli planujesz pobyt powyżej 15 dni, musisz zameldować się w Państwowych Służbach Migracyjnych Republiki Azerbejdżanu. Możesz tego dokonać także drogą elektroniczną, na stronie www.migration.gov.az

Czy osoby posiadające w paszporcie pieczątkę wjazdową do Górnego Karabachu mogą zostać wpuszczone do Azerbejdżanu?

Możesz nie przejść kontroli granicznej, jeżeli posiadasz pieczątkę wjazdową do Górnego Karabachu.

Jeżeli nie otrzymam wizy, to mogę liczyć na zwrot wniesionych opłat?

Nie, opłaty wizowe nie podlegają zwrotowi nawet w sytuacji, gdy otrzymamy odmowę wydania wizy w systemie.

Czy muszę posiadać ubezpieczenie, aby uzyskać wizę?

Nie musisz posiadać polisy ubezpieczeniowej, aby aplikować o wizę. Zalecamy jednak wykupić ubezpieczenia na czas podróży.

Będąc w Armenii chciałbym na parę dni wyjechać do Azerbejdżanu. Czy będzie to możliwe?

Z uwagi na nieuregulowany konflikt pomiędzy tymi krajami, dotyczący regionu Górskiego Karabachu, zamknięta jest granica azerska z Armenią. Między tymi państwami nie funkcjonuje też komunikacja lotnicza, nie ma bezpośredniej wymiany pocztowej, ani łączności telefonicznej. Przejazd lądowy nie będzie więc możliwy. Opcją dostania się z Armenii do Azerbejdżanu jest podróż z włączeniem pobytu w  Gruzji – do tego kraju nie trzeba wizy.

Czy wyjazd do Azerbejdżanu jest bezpieczny?

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wszelkie podróże do regionów Kelbadżar, Łaczyn, Kubatly, Zengelan, Dżebrail, Fizuli i Agdam. Poza tymi rejonami jest stosunkowo bezpiecznie, należy zachować podstawowe środki ostrożności. Warto sprawdzać aktualne informacje na temat tego kraju na oficjalnej stronie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych – https://www.gov.pl/web/dyplomacja


Sprawdź tematy pokrewne