Ambasada Azerbejdżanu

Sprawdź informacje o ambasadzie i wydziale konsularnym ambasady Azerbejdżanu w Polsce

Dane adresowe

Ambasada Azerbejdżanu
Ul. Zwycięzców 12
03-941 Warszawa
+48 22 616 21 88

Jakie są godziny pracy sekcji konsularnej ambasady Azerbejdżanu?

Konsulat  pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00, jednak dokumenty możne składać jedynie we wtorki i czwartki od 10.00 do 13.00.

Załatw sprawę do Azerbejdżanu online

  • Bez wizyty w konsulacie
  • Bez chodzenia od okienka do okienka
  • Bez stania w kolejkach

Od 2006 roku pomagamy w sprawach konsularnych.

  • Wypełniamy formularze
  • Doradzamy
  • Wszystko w jednym miejscu – od A do Z

Masz znajomych w Azerbejdżanie?

Sprawdź nasze usługi dla obcokrajowców.

Planujesz biznes w Azerbejdżanie?

Zamów usługi związane z przygotowaniem dokumentów:

Informacje konsularne

Ile kosztuje legalizacja dokumentu?

Republika Azerbejdżanu od 2.03.2005 należy do konwencji haskiej, dlatego też dokumenty, których potrzebujemy do przedstawienia w tym kraju wystarczy zalegalizować w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w Polsce i otrzymać tak zwaną pieczątkę apostille. Koszt takiej legalizacji to 60 zł od dokumentu.

Ambasada w Polsce – informacje ogólne:

Współpraca międzynarodowa pomiędzy Polską a Azerbejdżanem rozpoczęła się 27.12.1991. Tego dnia Polska uznała niepodległość Azerbejdżanu. Stosunki dyplomatyczne zostały nawiązane w 1992 roku. Pierwsze przedstawicielstwo dyplomatyczne w Polsce powstało w 2004 roku.

W ambasadzie Azerbejdżanu w Warszawie można załatwić wiele różnych spraw związanych z wymianą kulturalną, dyplomatyczną, gospodarczą oraz edukacyjną między Azerbejdżanem a Polską. Zapewnia konsularną pomoc obywatelom azerbejdżańskim, którzy przebywają w Polsce. Ponadto ambasada Azerbejdżanu w Warszawie organizuje różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, takie jak wystawy, koncerty i spotkania biznesowe, aby zwiększyć wzajemną wymianę pomiędzy Polską a Azerbejdżanem.

Obecnym Ambasadorem jest Jego Ekscelencja  Pan Hasan Aziz Hasanov. Pełni tę funkcję od 30.08.2020 roku.

Czy Polacy potrzebują wiz do Azerbejdżanu?

Tak – obywatele Polski potrzebują wiz, aby móc wjechać na terytorium tego kraju. Najbardziej popularną opcją w chwili obecnej jest uzyskanie e-wizy. Można się o nią starać, jeżeli planujemy wyjazd w celu: turystycznym, biznesowym, medycznym, sportowym, humanitarnym. Trzeba jednak pamiętać, że e-wiza jest jedynie jednokrotnego wjazdu. Jeżeli potrzebujemy wizy wielokrotnego wjazdu należy skontaktować się z konsulatem.

Czy przed złożeniem dokumentów w ambasadzie Azerbejdżanu trzeba się wcześniej umówić?

Tak – żeby móc złożyć dokumenty trzeba najpierw umówić na spotkanie. Należy to zrobić telefonicznie lub mailowo. Jeżeli osoba nie umówi się na spotkanie może nie zostać wpuszczona na teren ambasady.

Podsumowanie opłat konsularnych ambasady Azerbejdżanu

Rodzaj wizyOpłata konsularna
E-wiza tryb normalny25 USD
E-wiza tryb pilny55 USD