Wiza do Rosji.

Polacy objęci są obowiązkiem wizowym podróżując do Federacji Rosyjskiej. Wiza do Rosji jest niezbędna, aby móc przekroczyć granicę. Wizy wydawane są przez 4 konsulaty rosyjskie znajdujące się w: Warszawa, Kraków, Gdańsk i Poznań. Rosyjską e-wizę mogą otrzymać obywatele krajów, które należą do programu ruchu bezwizowego.

Rodzaje wiz do Rosji

 • Służbowa – Ten rodzaj wizy dedykowany jest dla przedstawicieli instytucji rządowych. Celem podróży są spotkania dyplomatyczne.
 • Biznesowa – Dla osób, które podejmują współpracę handlową z firmami rosyjskimi. Celem wyjazdu są spotkania biznesowe, serwis techniczny, udział w targach i konferencjach. Do biznesowej wizy potrzebujesz zaproszenie wystawione przez firmę rosyjską (kopia albo oryginalne). Zwane jako Białe zaproszenie albo zaproszenie wystawione z Federacyjnej Służby Migracyjnej, albo Ministerstwo Spraw Zagranicznych w FR.
 • Turystyczna – Dla osób, które jadą zwiedzać Rosję, wybierają się na odpoczynek i rekreację, wycieczkę zorganizowaną, itd.
 • Humanitarna – Wydawana wtedy, gdy udajesz się do Rosji w celu kulturalnym, sportowym lub naukowym np. na wymianę akademicką czy naukową.
 • Pracownicza – Wydawana osobom, które wyjeżdżają do pracy do Federacji Rosyjskiej i mają już podpisany kontrakt z firmą lokalną. Oprócz standardowych dokumentów wymagane są także wyniki badań na obecność wirusa HIV.
 • Prywatna – Dedykowana dla osób, które wyjeżdżają do rodziny albo znajomych mieszkających w Federacji Rosyjskiej.
 • Studencka – Wizę na studia otrzymasz, jeśli wyjeżdżasz na studia, staż i kurs.
 • Tranzytowa – Przeznaczona dla osób, które przejeżdżają tranzytem przez Rosję. Wiza może być jednokrotna lub dwukrotna. Pobyt maksymalnie 10-dniowy. Decyzję o tym, na jaki okres zostanie wydana wiza podejmuje konsul.
 • Dziennikarska – Wydawana jest dziennikarzom i członkom ekipy technicznej. Wydawana jest na jeden wjazd, na okres danego projektu.
 • e-Wiza – elektroniczna wersja wizy do Rosji

Planujesz samodzielnie złożyć dokumenty o wizę do Rosji?

Jeśli chcesz uzyskać wizę rosyjską samodzielnie i potrzebujesz niezbędnego poparcia, sprawdź ofertę voucherów. Pomogą Państwu w załatwieniu spraw formalnych. Oczywiście zachęcamy do zamówienia pełnej usługi za naszym pośrednictwem.

E-wiza jest ważna 30 dni od daty wydania i upoważnia do pobytu do 8 dni na miejscu w wybranym regionie. Na liście znalazł się Daleki Wschód (Kraj Nadmorski, obwód sachaliński, Kraj Kamczacki, obwód amurski, Kraj Chabarowski, Czukocki Okręg Autonomiczny, Buriacja oraz Kraj Zabajkalski), Obwód Kaliningradzki oraz Sankt Petersburg i obwód Leningradzki. E-wizy są obecnie niedostępne.

Rodzaj wizy uzależniony jest od celu wizyty. Jeśli podróżujesz typowo turystycznie, to składasz wniosek o taki rodzaj wizy. Na spotkania z partnerami handlowymi np. do Moskwy, potrzebujesz wizy biznesowej. Odwiedzając rodzinę, czy znajomych powinieneś mieć wizę prywatną. Jeśli jedziesz na kurs językowy, to musisz mieć wizę studencką. Warto złożyć dokumenty zgodnie z prawdą i rzeczywistym celem wizyty.

Specjalizujemy się w wizach do Rosji i posiadamy realne doświadczenie w tej dziedzinie. Nasza firma jest również rekomendowanym agentem przez Konsulat Rosyjski w Polsce. Dzięki naszym usługom możesz zaoszczędzić czas i uniknąć stresu związanego z procesem aplikacji o wizę. Pomoże Ci wypełnić formularze, zbierze wymagane dokumenty i uzyskamy wizę.

Sprawdź najnowsze wiadomości o wizach.

Ile kosztuje wiza?

Standard

Tanio, planuj z wyprzedzeniem.

297

Czas realizacji 6-8 dni.

Wnosimy opłatę konsularną.

Paszport wyślemy kurierem.

Do ceny prosimy doliczyć opłatę wizową według rodzaju wizy.

Ekspres

Na czas, priorytetowo.

497

Czas 2-3 dni.

Wnosimy opłaty.

Pomoc w wypełnieniu wniosku.

SMS powiadomienia o statusie.

Skan wizy na e-mail.

Ubezpieczenie kuriera 5000 zł *.

Do ceny dodaj opłatę dla konsulatu według wybranego rodzaju wizy.

* Ubezpieczenie przesyłki zwrotnej na 5000 zł w cenie.

Super VIP

Wszystko co możemy zrobić.

697

Czas realizacji 1-2 dni **.

Opłacamy wizę gotówką.

Wypełniamy wniosek **.

Rezerwacja biletu do wizy.

Rezerwacja hotelu do wizy.

Pomoc przy redakcji załączników.

SMS i e-mail statusy sprawy.

Skan wizy na e-mail.

Ubezpieczenie kuriera 5000 zł *.

Do ceny dolicz opłatę wizową według rodzaju wizy.

* Ubezpieczenie przesyłki zwrotnej na 5000 zł w cenie.

** Składamy bezzwłocznie. Ciągle sprawdzamy status wizy. Czas oczekiwania wg zasad konsulatu. Możemy wypełnić wniosek podczas rozmowy przez telefon.

Rodzaj wizyNormalnyEkspres
Jednokrotna (wszystkie kategorie – pracownicza, turystyczna, biznesowa)344688
Dwukrotna5501100
Wielokrotna10322026
Na studia, działania kulturowe, artystyczne, samorządowe, humanitarne *N/A688
Przeniesienie wizy do nowego paszportu135
Ceny w PLN. Nie podlegają zwrotowi. Opłaty za kulturalne, humanitarne mogą być pobierane pomimo wcześniejszych informacji o braku opłaty. Konsul podejmuje decyzję podczas rozpatrywania wniosku.

Zamów wizę do Rosji

Darmowa konsultacja wizowa.

Pomagamy uzupełnić druki urzędowe. Udzielamy pomocy w wyborze wizy.

Wnosimy opłatę gotówką.

My opłacamy. Nie musisz podawać swoich danych osobowych do płatności.

3 pakiety.

Wybierz odpowiedni tryb uzyskania wizy dla Ciebie.

Od A do Z.

Wysyłasz dokumenty i nie martwisz się o nic.
Pomożemy w usługach dodatkowych: ubezpieczenie, rezerwacja lotu do wizy, list delegujący.

Załatwisz bez wizyty w Warszawie.

Bez wizyty w konsulacie. Nie tracisz czasu na kolejki. Nie płacisz za paliwo, parkingi.

W kolejnym kroku wypełnisz krótki formularz i otrzymasz pełne informacje, jak przygotować dokumenty do uzyskania wizy.

Wymagania

 • Wypełniony, podpisany wniosek wizowy do Rosji
 • Paszport ważny przynajmniej pół roku od zakończenia podróży
 • Zdjęcie paszportowe
 • Ubezpieczenie
 • Dodatkowe załączniki w zależności wybranego rodzaju *
 • Zgoda RODO
 • *Do turystycznej musisz dołączyć voucher turystyczny. Do celów biznesowych, czy prywatna wymaga zaproszenia.

Co może przekonać Cię do naszej usługi?

Katarzyna Konsultacja wizowa

Ponad 400 referencji. 120,000 spraw.

Każda z tych rekomendacji jest podpisana imieniem i nazwiskiem przez osoby decyzyjne w firmach lub instytucjach. Jesteśmy uznawani za najbardziej polecany firmę wizową w Polsce.

120 000 spraw. Tyle zleceń przeprowadziliśmy od 2006 roku.

Taras Konsultacja wizowa

Pewnie i bezpiecznie.

Na rynku od 2006 roku. Jesteśmy autoryzowanym agentem w kilku ambasadach w Warszawie i Berlinie.

Budynek monitorowany 24 h z ochroną i rejestracją wejść.

Ogniotrwały sejf.

Zabezpieczony system przechowywania danych.

Monitoring 24h pracy biura.

Obywatele niektórych krajów mogą odwiedzać Rosję bez wizy, jeśli podróżują jako część załogi linii lotniczych, załogi morskiej, załogi rzecznej, załogi kolejowej, które mają dwustronne porozumienie z rządem rosyjskim zwalniające członków załogi od wymogów wizowych

Wiza do Rosji – najważniejsze informacje dodatkowe

Wiza służbowa

Może być jednokrotna, dwukrotna lub wielokrotna. UWAGA! Warunkiem otrzymania wizy wielokrotnej jest wykorzystanie przynajmniej jednej wizy służbowej w ciągu ostatniego roku.

Wiza biznesowa

Jednokrotna, dwukrotna do 90 dni lub wielokrotnego przekroczenia granicy, ważna rok od daty wydania. UWAGA! Abyś otrzymał wizę wielokrotną, musisz mieć przynajmniej jedną biznesową w ciągu ostatniego roku. Chyba że posiadasz zaproszenie FMS, wydane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Rosji.

Wiza turystyczna

jedno- albo dwukrotna, maksymalnie na pobyt do 30 dni. Wizy dwukrotne są bardzo rzadko wydawane. Jeżeli Twój pobyt planujesz na dłużej jeżeli 13 dni, to musisz okazać opłaconą rezerwację hotelową. Wymagany jest voucher turystyczny To nie jest rezerwacja hotelowa. Voucher wystawia rosyjskie biuro podróży, potwierdzające przyjęcie turysty.

Wiza humanitarna

Może być jedno-, dwukrotna do 90 dni albo wielokrotna na rok. UWAGA! Warunkiem aplikacji o wizy wielokrotne jest wykorzystanie przynajmniej jednej wizy humanitarnej w ciągu ostatniego roku. Ten wymóg możesz ominąć, jak masz zaproszenie z FMS, które wydaje rosyjski MSZ.

Wiza pracownicza

Te wizy mogą być jednokrotne ważne 90 dni. Później są przedłużane poprzez organy Federacyjnej Służby Migracyjnej (FSM). Jeśli jesteś wysoko wykwalifikowanym specjalistą, możesz starać się o wizę wielokrotną na 3 lata.

Wiza prywatna

Możesz także aplikować o wizę w celu odwiedzenia grobów swoich bliskich. Wówczas otrzymasz jednokrotną na 10 dni.

W przypadku wyjazdu na groby należy przedstawić dokumenty potwierdzające istnienie grobu wystawione przez władze rosyjskie. A także dokumenty potwierdzające stopień pokrewieństwa ze zmarłym (oryginał albo ksero). Wizy do Rosji jednokrotnego lub dwukrotnego wjazdu wydawane są do 90 dni. Wiza wielokrotnego wjazdu ważna rok.

Wiza studencka

Może być jednokrotna albo dwukrotna na okres do 90 dni (wiza krótkoterminowa). Masz możliwość uzyskania wizy długoterminowej, na której możesz przebywać powyżej 90 dni. Musisz okazać inne dokumenty. Jest ona ważna 90 dni i po tym okresie należy przedłużyć ją w Służbach Migracyjnych.

Wiza tranzytowa

Wizy tranzytowej nie potrzebujesz w przypadku przesiadki krótszej niż 24 godziny, gdy nie opuszczasz strefy tranzytowej na lotnisku.

Do wizy tranzytowej musisz okazać dodatkowo:
– kopia dowodu rejestracyjnego pojazdu
– kopia prawa jazdy
– podanie z prośbą o wydanie wizy tranzytowej, z danymi osobowymi i dokładnym planem podróży, na którym dzienna liczba pokonywanych kilometrów nie może być większa niż 500 km oraz informacje na temat pojazdu: rodzaj, model, kolor, nr rejestracyjny.

Wiza dziennikarska

Aby otrzymać dziennikarską przygotuj dodatkowo:
– oryginał zadania redakcyjnego
– kopia legitymacji dla dziennikarzy

Oficjalnie Republika Burundi, ze stolicą w Bużumburze. Jest to państwo śródlądowe położone w Afryce Wschodniej. Graniczy z Rwandą od północy, Tanzanią od wschodu i południa, oraz z Demokratyczną Republiką Kongo od zachodu.

Jak wygląda wiza?
Wiza do Rosji - wzór
1. Zdjęcie, które dołączyłeś do aplikacji o wizę.
2. Data wydania wizy rosyjskiej.
3. Okres, na jaki wiza jest ważna. W tym czasie możesz przebywać na terenie Federacji Rosyjskiej. Możesz wjechać w dowolnych datach, ale w okresie ważności wizy. Nie ma możliwości przedłużenia wizy na miejscu.
4. Ilość dni, w których można przebywać w Rosji – w okresie ważności wizy.
5. Obywatelstwo.
6. Numer wydania wizy.
7. Nazwisko i imiona.
8. Numer paszportu.
9. Data urodzenia.
10. Płeć.
11. Rodzaj wizy. Najczęściej może to być wiza: biznesowa, turystyczna, prywatna, humanitarna, pracownicza, studencka, dziennikarska, służbowa, tranzytowa.
12. Dane firmy lub osoby, która nas zaprasza.
13. Numer wizy rosyjskiej.
14. Rodzaj i krotność wizy. Koniecznie sprawdź czy ta informacja zgadza się z Twoim planem podróży. W przypadku prezentowanego rodzaju wizy mamy numer 1 i napisem “oднократная”. Oznacza to, że wiza pozwala na jednokrotne przekroczenie granicy. Możesz spotkać się także z wizą 2-krotną oraz wielokrotną.

Wymagania techniczne dokumentów do uzyskania wizy do Rosji:

Paszport: oryginał, ważny przynajmniej pół roku od zakończenia ważności wizy. Musi posiadać przynajmniej dwie wolne strony obok siebie.

Zdjęcia do wizy rosyjskiej:

 • Wymiary 3,5 cm (szerokość) na 4,5 cm (wysokość);
 • Musi być kolorowe i wyraźne;
 • Wydrukowane na papierze fotograficznym na jasnym, jednolitym tle (najlepiej białym);
 • Zdjęcie musi być zrobione nie wcześniej niż pół roku i musi umożliwiać identyfikację danej osoby;
 • Twarz na zdjęciu musi być wyraźna, skierowana na wprost, z widocznymi oczyma;
 • Twarz musi zajmować 70-80% zdjęcia;
 • Pozujemy do zdjęcia bez nakrycia głowy, usta muszą być zamknięte, włosy nie mogą zasłaniać twarzy.

Ubezpieczenie na określone daty pobytu o wartości przynajmniej 30000 Euro. Ubezpieczenie musi obejmować całą Rosję. Jeżeli mamy ubezpieczenie np. tylko na terytorium Europy nie zostanie ono zaakceptowane.

W przypadku wiz biznesowych wymagane jest zaproszenie. Możemy pomóc w uzyskaniu zaproszenia urzędowego do wizy rosyjskiej.

Tzw. Białe zaproszenie musi zawierać następujące informacje:

 • być na papierze firmowym, na którym znajdują się następujące dane: nazwa firm, pełen adres, numer telefonu;
 • INN firmy rosyjskiej (nasz nr NIP);
 • cel wyjazdu oraz okres, na jaki ma zostać wydana wiza;
 • dane paszportowe osoby wyjeżdżającej do Rosji (imiona i nazwisko, nr paszportu, data urodzenia, obywatelstwo);
 • zaproszenie musi posiadać podpis dyrektora generalnego albo osobę do tego upoważnioną (wtedy trzeba dodatkowo przedstawić dokument potwierdzający to upoważnienie).
Są 3 rodzaje zaproszeń:
 • TELEX
  Wydawane jest poprzez służby konsularne na wniosek instytucji, urzędu lub fundacji z terenu Federacji Rosyjskiej. Procedura  w trybie normalnym to 9-10 dni, w trybie pilnym są to 3-4 dni robocze pracy ambasady.
 • Zaproszenie od służb konsularnych (brunatne, papier ze znakami wodnymi)
  Wydawane na wniosek firm, instytucji i fundacji przez rosyjskie służby konsularne. Wymagany jest oryginał tego zaproszenia. Czas  na uzyskanie w trybie zwykłym to 9-10 dni kalendarzowych, w trybie ekspresowym są to 3-4 dni robocze konsulatu.
 • Zaproszenie bezpośrednio od firmy (białe)
  Wydawane bezpośrednio przez firmę. Wymagany jest oryginał. Czas oczekiwania w trybie normalnym to 9 do 10 dni, w trybie pilnym są to 3 do 4 dni robocze konsulatu.

Wiza do Rosji – pytania i odpowiedzi

Czy muszę mieć wizę podróżując do Rosji?

Obywatele Polski muszą posiadać ważną wizę, aby móc podróżować np. do Kaliningradu. Pamiętaj, aby przestrzegać zapisów na wizie. Nie możesz wykonywać pracy, jeśli masz wizę turystyczną. Rosja ma wiele rodzajów wiz i każdy z nich przeznaczony jest do ściśle określonego celu wizyty.

Jak mogę załatwić wizę do Rosji?

Wizy wydawane są przez  Konsulaty Rosyjskie w Polsce. Formularz wizowy możecie Państwo złożyć osobiście lub np. za naszym pośrednictwem. Wówczas będziecie mieć pewność szybkiego i sprawnego przeprowadzenia procesu. Zobacz jak zamówić w Warszawie.

Pomożemy Państwu w uzyskaniu wizy do Rosji. Proces jest czasem czasochłonny i skomplikowany, ale z naszą pomocą możemy sprawić, że będzie łatwiejszy i mniej stresujący. Będziemy prowadzić Państwa przez cały proces, wytłumaczymy, jakie dokumenty są wymagane i jak je wypełnić, a także odpowiemy na wszelkie pytania, które pojawią się po drodze. Z wizami do Rosji pracujemy od 2006 roku i możecie mieć Państwo pewność, że Państwa wniosek zostanie złożony w sposób poprawny i terminowo.

Czy potrzebuję zaproszenia do Rosji, aby otrzymać wizę?

Tak, jeśli planujesz uzyskać wizę turystyczną, potrzebujecie Państwo vouchera turystycznego. Jednak jeśli planujecie uzyskać wizę biznesową, potrzebujecie zaproszenia biznesowego od firmy lub organizacji w Rosji. W przypadku wizy dla odwiedzających rodzinę, potrzebne jest zaproszenia od rodziny lub przyjaciół z Rosji. Otrzymanie zaproszenia jest jednym z wymaganych dokumentów do uzyskania wizy do Rosji. W tych przypadkach możemy pomóc. Wystarczy zamówić voucher.

Jak dostać wizę wielokrotną?

Wiza długoterminowa może być wydana tylko w celach biznesowych. Warunkiem jej uzyskania jest pobyt na terenie Federacji w ciągu ostatnich 12 miesięcy również na wizie biznesowej. Chyba, że posiadasz oryginał zaproszenia wydany przez  lokalny Urząd Imigracyjny.

Kiedy mogę starać się o kolejną wizę rosyjską?

Następna wiza rosyjska może być wydana zaraz po zakończeniu obecnej. Należy pamiętać o okres możliwych do przebywania na terenie Federacji Rosyjskiej. W przypadku wiz turystycznych ten okres jest ściśle określony. W przypadku wiz biznesowych lub innych typów wiz, wymagania mogą się różnić. Warto zawsze sprawdzić najnowsze informacje na stronie internetowej konsulatu lub skontaktować się z nami przedstawiając sytuację.

Czy muszę mieć ubezpieczenie podróżne przed wyjazdem do Rosji?

Tak, ubezpieczenie podróżne jest wymagane w celu otrzymania wizy do Rosji. Ubezpieczenie powinno być ważne na czas pobytu terytorium Federacji Rosyjskiej i pokrywać koszty leczenia, wypadków i innych nieprzewidzianych sytuacji. Wymóg ten dotyczy zarówno wiz turystycznych, jak i biznesowych.

Czy konsulat Rosji ma prawo odmowy wydania wizy?

Przy ubieganiu się o wizę do Rosji, aplikujący musi spełnić szereg wymagań i przedstawić niezbędne dokumenty. Jeśli te wymagania nie zostaną spełnione lub zostanie uznane, że aplikujący nie jest uprawniony do uzyskania wizy, konsulat może odmówić wydania wizy.

Czy okres ważności wizy zaznaczam na wniosku wizowym?

Tak, na wniosku wizowym należy podać okres, na jaki ma być wydana wiza. Okres ten musi być dokładnie określony, bo wiza wydawana jest na konkretne daty. Na przykład, w przypadku wizy turystycznej okres ważności wynosi zazwyczaj do 30 dni, a w przypadku wizy biznesowej lub studenckiej – do 90 dni. Warto pamiętać, że okres ten powinien być zgodny z datami podróży oraz przewidywanym czasem pobytu w Rosji, ponieważ wiza jest ważna tylko przez określony czas i nie może być przedłużona.

Jak przedłużyć wizę do Rosji?

W przypadku turystycznej wizy do Rosji nie ma możliwości przedłużenia jej ważności. W sytuacji, gdy konieczny jest dłuższy pobyt w Rosji, należy wystąpić o nową wizę w konsulacie lub ambasadzie Rosji. Jednakże przedłużenie wizy może być możliwe w szczególnych sytuacjach, takich jak choroba lub poważne problemy osobiste, wtedy należy skontaktować się z lokalnym urzędem i uzyskać odpowiednie informacje.

Czy na wizie turystycznej do Rosji mogę podjąć pracę?

Nie, posiadając wizę turystyczną do Rosji nie jest dozwolone podejmowanie pracy. Tego rodzaju wiza jest wydawana wyłącznie w celu turystycznym, a jej posiadacz nie może pracować w Rosji. W przypadku chęci podjęcia pracy w Rosji, należy uzyskać specjalną wizę, która pozwala na legalne zatrudnienie się w tym kraju.

Czy w Rosji obowiązuje konieczność zameldowania?

Obowiązek ten spoczywa na właścicielu mieszkania lub hotelu, w którym osoba się zatrzymuje. W przypadku pobytu w prywatnym mieszkaniu, obowiązek ten spoczywa na osobie, u której się zatrzymujemy. Rejestracja powinna odbyć się w ciągu trzech dni od przyjazdu do Rosji.

Czy wiza dla dzieci jest bezpłatna?

Tak. Dzieci do 6. roku życia zwolnione są z kosztów wizowych.

Czy wnioski wizowe wypełnione online muszą być podpisane?

Tak, wniosek wypełniony online, należy wydrukować. Podpis na wniosku wizowym powinien być zgodny z podpisem w paszporcie, aby uniknąć problemów z uzyskaniem wizy. W przypadku wizy dla dziecka, rodzice lub opiekunowie prawni mogą podpisać wniosek zamiast dziecka. Ponadto, podpis musi być czytelny i zgodny z wymaganiami konsulatu, zwykle wymagana jest oryginalna, odręczna forma podpisu, a nie drukowana. Wniosek wypełniony online, należy wydrukować.


Sprawdź tematy pokrewne