Wiza do Chin

Polacy są objęci obowiązkiem wizowym przy wjeździe na terytorium Chin. Wiza do Chin dla Polaków wydawana jest przez Konsulaty Chin w Warszawie i Gdańsku. Nie możesz złożyć aplikacji wizowej bezpośrednio w konsulacie chińskim. Obsługę klientów prowadzi Chińskie Centrum Wizowe. Dla województw Polski Północnej konsulat przyjmuje wnioski bezpośrednio.

Obecnie niektóre wizy wymagają stawiennictwa osobistego.

Pomożemy na każdym etapie uzyskania wizy. Umówimy spotkanie, odbierzemy paszport i wyślemy na Twój adres.

Rodzaje wiz do Chin

 • Turystyczna – typ L – Przeznaczona jest na wizyty krajoznawcze lub w celu odwiedzin znajomych. Wiza jednokrotna lub dwukrotna, ważna 180 dni z możliwością pobytu 30 dni. Opłata wizowa 260 zł.
 • Biznesowa – typ M – Jest najczęściej wybieraną opcją. Pozwala na wszelkiego rodzaju wizyty biznesowe, targi, przeglądy fabryk. Jedno-, dwu- lub wielokrotna z maksymalnym pobytem do 90 dni. Wiza ważna jest 3, 6 lub 12 miesięcy od momentu wydania. 
 • Naukowa – typ F – Wizyty naukowe, konferencje, kursy. Wiza najczęściej jednokrotna, pozwalająca na pobyt maksymalnie 30 dniowy. Ważna 6 miesięcy od daty wydania. 
 • Pracownicza – typ Z – Przeznaczona dla osób podejmujących pracę zarobkową, praktyki, płatny staż. Wiza jednokrotnego wjazdu ważna 90 dni od daty wydania. 

Konsulat Chin wydaje kilkanaście rodzajów wiz. Podajemy najbardziej popularne. Oprócz nich są też wizy medyczne, dziennikarskie itd.

Prosimy zauważyć, że tylko u nas:

Dla wiz biznesowych robimy pełny audyt zaproszenia. Gotowy plik w formie PDF w języku angielskim możecie Państwo wysłać do partnera chińskiego, który poprawi zaproszenie według wysłanych wskazówek.

Przygotowaliśmy polski łatwy wniosek. Finalną wersję w języku angielskim przygotujemy w Państwa imieniu. Poprawimy błędy i zadbamy ani wniosek był dobrze przygotowany.

Wiza do Chin - video poradnik.

Ile kosztuje wiza?

Asysta

Wypełniamy, sprawdzamy dokumenty i umawiamy spotkanie.

297

Pomoc we wniosku wizowym.

Umówimy spotkanie.

Sprawdzamy dokumenty do wizy.

Audyt zaproszenia.

Do ceny dolicz opłaty wizowe i dla biura podawczego według rodzaju wizy i kuriera. Opłata wizowa 458 PLN płatna gotówką lub kartą w centrum wizowym.

Uzupełniamy wniosek w 2-3 dni. Umawiamy na spotkanie według dostępności kalendarza.

Asysta z odbiorem

Pełen zakres z odbiorem paszportu. Szybko i bardziej komfortowo. Ekspresowo lub w Gdańsku 597,-

497

Pomoc we wniosku wizowym.

Umówimy spotkanie.

Sprawdzimy dokumenty.

Zrobimy audyt zaproszenia.

Zrobimy rezerwację hotelu.

Odbierzemy i wyślemy paszport.

SMS powiadomienia o statusie.

Ubezpieczenie kuriera 5000 zł *.

Do ceny dodaj opłatę dla konsulatu według wybranego rodzaju wizy i 29,- na kuriera.

* Ubezpieczenie przesyłki zwrotnej na 5000 zł w cenie.

Wypełniamy wniosek w 48 godziny i umawiamy na najbliższy możliwy termin. W trybie ekspresowym w 24 godziny. Rezerwacja hotelu w przypadku wizy turystycznej.

Pakiet VIP

Składamy i odbieramy. Sprawdzamy załączniki, uzupełniamy wniosek. Tylko w Warszawie.

897

Złożymy dokumenty w Warszawie.

Uzupełnimy wniosek do wizy.

Umówimy spotkanie.

Audyt zaproszenia w języku angielskim.

Sprawdzimy dokumenty.

Zrobimy rezerwację hotelu.

Skan wizy na e-mail.

Odbierzemy i wyślemy paszport.

SMS powiadomienia o statusie.

Ubezpieczenie kuriera 5000 zł *.

Możliwość odesłania konduktorem.

Opłata konsularna według rodzaju wizy i 29,- na kuriera.

* Ubezpieczenie przesyłki zwrotnej na 5000 zł w cenie.

Wypełniamy wniosek w 24 godziny i umawiamy na najbliższy możliwy termin. Rezerwacja hotelu w przypadku wizy turystycznej.

Opłata w Gdańsku wynosi 260 zł za wizę. W Warszawie opłacamy 458 zł, co zawiera też opłatę dla CCW.

Zamów online.

Wypełniamy wniosek wizowy do Chin.

Prosimy o uzupełnienie prostego formularza w języku polskim. Uzupełnimy wniosek docelowy. Przesyłamy PDF do wydrukowania i podpisania.

Sprawdzimy dokumenty.

Sprawdzamy poprawność zaproszenia, dokumentów do wizy.

3 pakiety.

Wybierz odpowiedni tryb uzyskania wizy dla Ciebie.

Darmowa konsultacja wizowa.

Nie masz pewności jaką wizę uzyskać? Zadzwonimy i pomożemy.

W kolejnym kroku wypełnisz krótki formularz i otrzymasz pełne informacje, jak przygotować dokumenty do uzyskania wizy.

Wymagania

 • Wypełniony i podpisany wniosek wizowy.
 • Paszport ważny minimum 6 miesięcy z 2 stronami wolnymi obok siebie.
 • 2 zdjęcia paszportowe. Biometryczne. Twarz skierowana na wprost, jasne tło, bez okularów. Nie można przyklejać do wniosków.
 • Ksero karty pobytu (obcokrajowcy)
 • Do wizy biznesowej: Zaproszenie. Musi być na papierze firmowym z danymi firmy zapraszającej. Wymagane są daty pobytu w Chinach, dokładny cel wyjazdu oraz kto opłaca wyjazd. Jeżeli pobyt będzie powyżej 30 dni, trzeba przedstawić dokładny plan pobytu. Wzór z wyjaśnieniami dotyczącymi zaproszenia chińskiego.
 • Do wizy turystycznej: Bilet lotniczy w 2 strony. W przypadku wizy 2-krotnej wymagane 2 bilety.
  Rezerwacja hotelu na cały czas pobytu zgodna z datami z biletu. Do wizy 2-krotnego wjazdu wymagane są dwie rezerwacje

Wniosek do Chin trzeba wypełnić w j. angielskim. Jeśli potrzebujesz przygotować wniosek i umówić Cię na wizytę w Centrum Wizowym, to możemy zająć się tym. Potrzebujemy wypełnioną aplikację oraz skan zdjęcia paszportowego. Wypełniony formularz prześlemy na Twój adres email, który podpiszesz i przyniesiesz ze sobą lub odbierzesz z naszego biura. Pobierz wniosek do wypełnienia.

Co może przekonać Cię do naszej usługi?

Katarzyna Konsultacja wizowa

Ponad 400 referencji. 120,000 spraw.

Każda z nich podpisana z imienia i nazwiska przez osoby decyzyjne w firmach lub instytucjach. Jesteśmy najbardziej rekomendowaną firmą wizową w Polsce.

120 000 spraw. Tyle zleceń przeprowadziliśmy od 2006 roku.

Agnieszka Konsultacja wizowa

Pewnie i bezpiecznie.

Na rynku od 2006 roku. Jesteśmy autoryzowanym agentem w kilku ambasadach w Warszawie i Berlinie.

Budynek monitorowany 24 h z ochroną i rejestracją wejść.

Ogniotrwały sejf.

Zabezpieczony system przechowywania danych.

Monitoring 24h pracy biura.

Procedura wizowa do Chin krok po kroku.

Prosimy o wysłanie zgłoszenia.

Prosimy o przesłanie zgłoszenia. Od tego rozpoczynamy prace.

Wniosek i spotkanie

Pomożemy w wypełnieniu wniosku. Także telefonicznie. Umówimy spotkanie w biurze podawczym. Pomożemy w zebraniu załączników do wizy. W przypadku pełnego pakietu złożymy dokumenty w biurze wizowym.

Odbieramy paszport i wysyłamy

Odbierzemy gotowy paszport i wyślemy na wskazany adres lub zaprosimy po odbiór osobisty do naszego biura. Dotyczy pełnej asysty wizowej.

Wiza do Chin – najważniejsze informacje

Wydawane są poprzez Centrum Wizowe i istnieje konieczność zrobienia odcisków palców. Pierwsza wizyta musi więc być osobista, ale przez kolejne 5 lat możesz już załatwić wizę zdalnie. 

Szybko i sprawnie

Szybko przekonasz się, że z naszym pośrednictwem oszczędzisz sobie i swoim bliskim niepotrzebnych nerwów, przecież twój wyjazd ma być tylko czystą przyjemnością! Powierz nam swoje sprawy, a my zajmiemy się wszystkim i zminimalizujemy ryzyko przeszkód oraz nieprzyjemności, na które możesz spotkać podczas uzyskiwania wizy do Chin. Nasze doświadczenie pozwala nam na profesjonalną weryfikację dokumentów, co maksymalizuje szansę otrzymania chińskiej wizy. Przekonaj się, że współpraca z nami przebiegnie bez problemu, a uzyskanie wizy stanie się jedynie formalnością, która nie przysporzy ci żadnych kłopotów czy stresu.

Informacje o kraju

Wielki Mur Chiński, Terakotowa Armia i Klasztor Szaolin to jedne z najbardziej znanych zabytków Chińskich, do których przepustką jest wiza do Chin. Jednak prawie każdym region Chin ma do zaoferowania mnóstwo różnorodnych, egzotycznych miejsc. Zdecydowanie warto przemierzyć kraj wzdłuż i wszerz, aby zobaczyć niemal stumetrowe posągi Buddy, wspaniałe klasztory zbudowane na stromych urwiskach skalnych albo wybrać się w rejs najdłuższą rzeką Azji, Jangcy

Jak wygląda wiza chińska?
Wzór wizy chińskiej
1. Rodzaj wizy.
2. Daty – ile ważna jest wiza
3. Krotność
4. Długość
5. Dane osobowe – imiona, nazwisko, płeć, data urodzenia i numer paszportu.

Wizy do Chin – pytania i odpowiedzi

Czy muszę osobiście złożyć dokumenty do wizy chińskiej?

Od dnia 15 grudnia 2019 jest nowy wymóg – raz na 5 lat należy osobiście stawić się w celu złożenia odcisków palców w Centrum Wizowym. Aby nie jeździć dwa razy do Warszawy (złożenie i odbiór paszportu) zachęcamy do skorzystania z naszego pośrednictwa przy odbiorze paszportu z wizą. Możemy go później odesłać do Państwa kurierem.

Gdzie załatwić wizę?

Składamy w Chińskim Centrum Wizowym. Jest to biuro powołane przez konsulat chiński, które przyjmuje dokumenty niezbędne do uzyskania wizy, pobiera odciski oraz wydaje paszporty z wizami w imieniu konsulatu.

Czy ambasada Chin wydaje wizy?

Wizy do Chin wydawane są przez konsulaty chińskie. W Warszawie usługa przyjmowania dokumentów świadczona jest przez centrum wizowe. Nie ma możliwości złożenia bezpośrednio w placówce dyplomatycznej. W Gdańsku, który obsługuje paszporty wydane przez 4 województwa Polski północnej, dokumenty przyjmowane są bezpośrednio przez konsulat.

Czy wniosek wizowy mogę wypełnić ręcznie?

Nie, wniosek musi być wypełniony on-line. Oczywiście możemy pomóc w jego wypełnieniu. Istotne jest poprawne podanie wszystkich danych – najważniejsze są dane paszportowe.

Po 15.12.2019 uzyskałem już jedna wizę. Czy muszę ponownie przyjeżdżać osobiście do Warszawy, aby złożyć dokumenty?

Jeszcze niedawno, jeżeli chociaż raz złożyli Państwo aplikację wizową w Chińskim Centrum Wizowym po 15.12.2019 i nie zmieniali Państwo paszportu, to nie trzeba przyjeżdżać osobiście do CCW. Zasada ta uległa zmianie i w przypadku wiz wielokrotnych, czy wiz do pracy, wymagane jest stawiennictwo osobiste. W przypadku wiz jednokrotnych lub 2-krotnych wystarczy, że dostarczą Państwo wymagane dokumenty do nas do biura i my w Państwa imieniu złożymy dokumenty i odbierzemy paszport z wizą. Uwaga! Obecnie wszyscy muszą ponownie złożyć odciski palców. Według przekazanych informacji, stan ten może ulec zmianie.

Czy oryginał paszportu jest wymagany do uzyskania wizy?

Tak, do uzyskania wizy wymagany jest oryginał paszportu. Jest to niezbędne, ponieważ wiza jest wbijana bezpośrednio do paszportu. Ponadto konsulat sprawdza ilość dostępnych stron na wizy. Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy po planowanym powrocie. Dlatego ważne jest, aby przed złożeniem wniosku wizowego upewnić się, że paszport spełnia wszystkie wymagania.

Czy w związku z nowymi zasadami pobierania odcisków, każda osoba musi osobiście stawić się na wizytę?

Nie wszyscy muszą stawić na pobranie odcisków palców. Poniżej znajduje się grupa osób zwolniona z tego obowiązku. Są to osoby:

 • które miały pobrane odciski palców po 15.12.2019 r. i nie zmieniły paszportu;
 • poniżej 14 roku życia i powyżej 70-tego roku życia;
 • które utraciły wszystkie palce lub ich odciski palców są niemożliwe do pobrania.

Czy rezerwacja hotelu jest wymagana do wizy turystycznej?

Aby uzyskać wizę turystyczną do Chin trzeba do dokumentów dołączyć również rezerwację hotelową i lotniczą. W przypadku trudności z zorganizowaniem tych rezerwacji, możemy je dla Państwa przygotować. Oferujemy usługę dokonania rezerwacji hotelowych i lotniczych, która jest dostępna za dodatkową opłatą. Zapewniamy pełną obsługę i wsparcie w tym zakresie, aby proces uzyskania wizy przebiegł sprawnie i bezproblemowo.

Czy na wizie turystycznej mogę wyjechać w celach biznesowych?

Jeżeli wyjazd jest na spotkania biznesowe, konferencję czy też na targi (jako odwiedzający, nie wystawca) można wyjechać na wizie turystycznej. Jeżeli wyjazd ma na celu serwis lub konserwację, odwiedziny fabryki, są Państwo wystawcami na targach, to wtedy trzeba aplikować o wizę biznesową.

Czy wiza turystyczna wymaga okazania rezerwacji hotelu?

Jednym z załączników, które należy dołączyć do wizy turystycznej jest potwierdzona rezerwacja hotelowa. Prosimy pamiętać, że daty wydania wizy muszą pokrywać się z datami rezerwacji hotelowej. Wiza chińska, która ma umożliwić dwukrotne przekroczenie granicy wydawana jest w szczególnych okolicznościach. Wymaga też okazania potwierdzeń i okoliczności dwóch wjazdów.

Co zrobić, aby uzyskać wizę studencką?

Wizy na studia wydawane są po okazaniu kompletu dokumentów, które wskazują, że aplikant rozpoczyna studia w Chinach. Oprócz standardowej części aplikacji, czyli wniosku, paszportu, zdjęć, wymagane są też załączniki, które uzyskujecie Państwo z uczelni chińskiej.

Czy wystarczy wiza jednokrotnego wjazdu aby odwiedzić także Hongkong?

Jeżeli plan podróży zakłada trasę Chiny-Hongkong-Chiny, to trzeba aplikować o wizę dwukrotnego wjazdu. Wyjazd do Hongkongu traktowany jest jako opuszczenie terytorium Chin. W paszporcie więc pojawi się pieczątka wyjazdowa.

Czy obcokrajowcy mogą się ubiegać o wizę do Chin w Polsce?

Tak, ale musza posiadać kartę pobytu w Polsce, ważną jeszcze przynajmniej 6 miesięcy. W przypadku obcokrajowców bez ważnej karty pobytu, zaleca się złożenie wniosku o wizę w kraju ich obywatelstwa lub stałego zamieszkania. Proces aplikacyjny dla obcokrajowców w Polsce wymaga tych samych dokumentów co dla obywateli Polski, z dodatkowym wymogiem przedstawienia ważnej karty pobytu. W przypadku rezydentów Unii Europejskiej dokumentami poświadczającymi pobyt w Polsce może być PESEL i dokument rejestracyjny z Urzędu Wojewódzkiego.

Czy mogę się ubiegać o wizę biznesową na rok?

Wiza roczna jest wydawana tylko w przypadku, gdy osoba aplikująca wykorzystała minimum dwa wjazdy do Chin na wizie biznesowej (samo posiadanie wizy, bez pieczątek wjazdowych i wyjazdowych nie jest wystarczające). W sytuacji, gdy wiza oraz pieczątki wjazdowe i wyjazdowe znajdują się w starym paszporcie, należy przesłać ich ksero, jako potwierdzenie posiadania wizy. Zaproszenie do wizy biznesowej musi posiadać prośbę o wydanie wizy rocznej wielokrotnego wjazdu (w języku angielskim lub chińskim).

Jakie informacje zawiera chińska wiza?

Na wizie do Chin znajdują się

 • dane osobowe osoby aplikującej,
 • zdjęcie,
 • rodzaj wizy,
 • data ważności wizy,
 • liczba wjazdów, na które wiza została wydana
 • oraz dozwolony czas pobytu na jednym pobycie.

Zdjęcie osoby wnioskującej pozwala na identyfikację. Rodzaj wizy jest określony i zawiera cel podróży – turystyczny, biznesowy, czy inny. Data ważności wizy wskazuje, do kiedy można z niej korzystać. Znajduje się także informacja o liczbie dozwolonych wjazdów do Chin – może to być pojedynczy wjazd, podwójny lub wielokrotny. Dodatkowo, wiza określa maksymalny dozwolony czas pobytu na jednym wjeździe, co jest ważne dla planowania długości pobytu. Wszystkie te informacje są niezbędne do legalnego i zgodnego z przepisami wjazdu i pobytu w Chinach.

Jak długo muszę oczekiwać na wizę?

Są trzy tryby wydania wiz: normalny (4 dni pracujące konsulatu), ekspresowy (3 dni pracujące konsulatu) oraz super pilny (zarezerwowany tylko dla wiz biznesowych – 2 dni robocze konsulatu). Dane dotyczące godzin pracy naszego biura znajdziesz w zakładce Ambasada Chin. Tryb pilny możliwy jest tylko po potwierdzeniu przez konsulat.

Czy konsulat legalizuje dokumenty, których wymaga ode mnie pracodawca w Chinach?

Od momentu, gdy Chiny stały się sygnatariuszem Konwencji Haskiej, procedura legalizacji dokumentów do użytku w Chinach uległa zmianie. Konsulat Chin już nie zajmuje się legalizacją dokumentów. Zamiast tego, wymagane jest uzyskanie tzw. Apostille, czyli specjalnego rodzaju poświadczenia, które potwierdza autentyczność dokumentu w krajach sygnatariuszy Konwencji.

Apostille można uzyskać w odpowiednich instytucjach – MSZ dla większości dokumentów oraz NAWA i inne urzędy edukacyjne dla dyplomów i świadectw szkolnych. Ta zmiana znacząco upraszcza proces weryfikacji dokumentów i jest bardziej wygodna dla osób, które potrzebują używać swoich dokumentów za granicą, w tym w Chinach.

Jakie dokumenty do wizy muszę dostarczyć?

Lista dokumentów jest uzależniona od rodzaju wizy. Podstawowymi dokumentami są: paszport, dwa zdjęcia, wypełniony i podpisany wniosek. Wniosek trzeba wypełnić na stronie biura podawczego Do wizy turystycznej wymagana jest dodatkowo rezerwacja lotu i hotelu na cały pobyt.  Do wizy biznesowej – zaproszenie od firmy z Chin i rezerwacja lotu. Wiza rodzinna – dodatkowo akty z Urzędu Stanu Cywilnego potwierdzające pokrewieństwo, a także zaproszenie. Do wizy studenckiej musisz okazać dodatkowo oryginał zaproszenia. Lista dokumentów może ulec zmianie po trafieniu do konsulatu.

Jaka jest procedura wyrobienia wizy chińskiej dla dziecka?

W przypadku gdy aplikującym o wizę jest nieletni, wniosek wypełnia i podpisuje jeden z rodziców. W przeznaczonej do tego tabelce we wniosku rodzic wpisuje swoje dane, jako osoby wypełniającej wniosek w imieniu dziecka. Reszta dokumentów pozostaje bez zmian.

Czy wystarczy wiza jednokrotna aby zobaczyć Macao?

Niestety nie. Hong Kong, Tajwan, Macao są specjalnymi okręgami administracyjnymi. W przypadku podróży do tych miejsc należy ubiegać się o chińską wizę dwukrotną (jeśli planuje się powrót na terytorium Chin).

Jadę na targi odbywające się w Chinach. O jaką wizę muszę się ubiegać?

W przypadku wyjazdu na targi wymagana jest wiza biznesowa. Do jej uzyskania wymagane jest zaproszenie z firmy z Chin. Sama rejestracja na targi lub identyfikator wystawcy nie są wystarczające.

Czy muszę posiadać ważne ubezpieczenie na cały pobyt?

Nie musisz posiadać ubezpieczenia zdrowotnego lub NW, aby wyrobić wizę. Jednak MSZ zaleca zakupienie polisy ubezpieczeniowej przed wyjazdem do Chin.


Sprawdź tematy pokrewne