Wiza do Chin

Polacy są objęci obowiązkiem wizowym przy wjeździe na terytorium Chin. Wiza do Chin wydawana jest przez Ambasadę Chin w Warszawie. Nie możesz złożyć aplikacji wizowej bezpośrednio w konsulacie. Obsługę klientów prowadzi Chińskie Centrum Wizowe sąsiadujące drzwi obok naszego biura.

Od 15.12.2019 pojawił się nowy wymóg. Raz na 5 lat wymagane jest osobiste stawiennictwo w celu pozostawienia odcisków palców.

Pomożemy na każdym etapie uzyskania wizy do Chin. Jeśli starasz się o nią pierwszy raz i musisz stawić się osobiście, to umówimy spotkanie, odbierzemy paszport i wyślemy na Twój adres.

Rodzaje wiz do Chin

Turystyczna – typ L

Przeznaczona jest na wizyty krajoznawcze lub w celu odwiedzin znajomych

Wiza jednokrotna lub dwukrotna, ważna 180 dni z możliwością pobytu 30 dni. Opłata wizowa 260 zł

Biznesowa – typ M

Jest najczęściej wybieraną opcją. Pozwala na wszelkiego rodzaju wizyty biznesowe, targi, przeglądy fabryk.

Jedno-, dwu- lub wielokrotna z maksymalnym pobytem do 90 dni. Wiza ważna jest 3, 6 lub 12 miesięcy od momentu wydania. Opłata 260 zł.

Naukowa – typ F

Wizyty naukowe, konferencje, kursy.

Wiza najczęściej jednokrotna, pozwalająca na pobyt maksymalnie 30 dniowy. Ważna 6 miesięcy od daty wydania. Opłaty konsularne 260 zł.

Pracownicza – typ Z

Przeznaczona dla osób podejmujących pracę zarobkową, praktyki, płatny staż.

Wiza jednokrotnego wjazdu ważna 90 dni od daty wydania. Opłata 260 zł.

Konsulat Chin wydaje kilkanaście rodzajów wiz. Podajemy najbardziej popularne. Oprócz nich są też wizy medyczne, dziennikarskie itd.

Wymagania

 • Wypełniony i podpisany wniosek wizowy.
  Możemy pomóc w uzupełnieniu. Sprawdź informacje poniżej – Asysta wizowa.
 • Paszport ważny minimum 6 miesięcy z 2 stronami wolnymi obok siebie.
 • 2 zdjęcia paszportowe. Biometryczne. Twarz skierowana na wprost, jasne tło, bez okularów. Nie można przyklejać do wniosków.
 • Ksero karty pobytu (obcokrajowcy)
 • Do wizy biznesowej: Zaproszenie. Musi być na papierze firmowym z danymi firmy zapraszającej. Wymagane są daty pobytu w Chinach, dokładny cel wyjazdu oraz kto opłaca wyjazd. Jeżeli pobyt będzie powyżej 30 dni, trzeba przedstawić dokładny plan pobytu.
 • Do wizy turystycznej: Bilet lotniczy w 2 strony. W przypadku wizy 2-krotnej wymagane 2 bilety.
  Rezerwacja hotelu na cały czas pobytu zgodna z datami z biletu. Do wizy 2-krotnego wjazdu wymagane są dwie rezerwacje

Wniosek do Chin trzeba wypełnić w j. angielskim. Jeśli potrzebujesz przygotować wniosek i umówić Cię na wizytę w Centrum Wizowym, to możemy zająć się tym. Potrzebujemy wypełnioną aplikację wizową oraz skan zdjęcia paszportowego. Wypełniony wniosek prześlemy na Twój adres email, który podpiszesz i przyniesiesz ze sobą lub odbierzesz z naszego biura, które mieści się drzwi obok Biura Podawczego. Pobierz wniosek do wypełnienia.

Cennik

Proste zasady bez żadnych “haczyków”. Jedyne dodatkowe opłaty jakie poniesiesz zlecając prace nam:

Standard

97 zł

 • Czas realizacji 6-9 dni roboczych

+ opłata konsularna 260 zł
+ obligatoryjna opłata podawcza 185 zł

Ekspres

177 zł

 • Czas realizacji 3-5 dni roboczych

+ opłata konsularna 370 zł
+ opłata podawcza 275 zł

Asysta wizowa

97 zł

 • Czas realizacji uzależniony od wybranego trybu
 • Wypełnimy wniosek wizowy
 • Umówimy spotkanie w biurze podawczym
 • Odbierzemy paszport i odeślemy

+ koszt odesłania paszportu

Asysta wizowa

 • Wypełnieniu wniosku wizowego – wypełnij nasz wniosek wizowy w języku polskim. Wyślij skan paszportu wraz ze skanem zdjęcia. Przygotujemy wniosek wizowy wymagany przez konsulat chińskim i wyślemy do Ciebie w formacie PDF. Wniosek będzie trzeba koniecznie podpisać odręcznie.
 • Sprawdzamy i weryfikujemy dokumenty – wystarczy, że wyślesz je do nas na mail.
 • Umówimy Cię na spotkanie i będziemy asystować podczas wizyty w Chińskim Centrum Wizowym (nasze biuro znajduje się w tym samym budynku oraz na tym samym piętrze).
 • Odbierzemy Twój paszport z wizą i wyślemy na podany przez Ciebie adres.

Zamów wizę online

Pomożemy wybrać odpowiedni rodzaj, jeśli nie masz pewności.
W przypadku kilku osób, zapytaj o niższą cenę!
Podaj więcej szczegółów - data wyjazdu, długość pobytu, dane do faktury itp.
Prosimy o zgodę na kontakt. Dane z formularza wykorzystujemy jedynie do przesłania odpowiedzi. Nigdy nie wysyłamy reklam, spamu i innych ofert.

Wiza do Chin – najważniejsze informacje

Wydawane są poprzez Centrum Wizowe i istnieje konieczność zrobienia odcisków palców. Pierwsza wizyta musi więc być osobista, ale przez kolejne 5 lat możesz już załatwić wizę zdalnie. Nasze biuro sąsiaduje z centrum wizowym, mieścimy się na tym samym piętrze. Załatwiamy więc sprawy bardzo sprawnie.

Szybko i sprawnie

Szybko przekonasz się, że z naszym pośrednictwem oszczędzisz sobie i swoim bliskim niepotrzebnych nerwów, przecież twój wyjazd ma być tylko czystą przyjemnością! Powierz nam swoje sprawy, a my zajmiemy się wszystkim i zminimalizujemy ryzyko przeszkód oraz nieprzyjemności, na które możesz spotkać podczas uzyskiwania wizy do Chin. Nasze doświadczenie pozwala nam na profesjonalną weryfikację dokumentów, co maksymalizuje szansę otrzymania wizy do Chin. Przekonaj się, że współpraca z nami przebiegnie bez problemu, a uzyskanie wizy stanie się jedynie formalnością, która nie przysporzy ci żadnych kłopotów czy stresu.


Wiza do Chin krok po kroku

Spodziewany koszt : 542 PLN

Prognozowany czas : 7 days

Wiza do Chin w kilku krokach

 1. Wypełnij wniosek wizowy

  Wniosek wizowy do Chin musisz wypełnić online. Wydrukuj i koniecznie podpisz. Dołącz paszport, zdjęcie i inne załączniki w zależności od wybranego rodzaju wizy.

 2. Prześlij dokumenty

  Dostarcz dokumenty do naszego biura kurierem lub osobiście.

 3. Umówienie spotkania

  Sprawdzimy aplikację wizową. Dołączymy wymagane załączniki, jeśli ich nie masz. Umówimy wizytę na złożenie odcisków palców.

 4. Paszport z wizą chińską

  Paszport odbierzemy i odeślemy na wskazany adres.

Narzędzia
 • N/A
Materiały
 • Wniosek wizowy, zdjęcie, paszport.

Wiza do Chin – pytania i odpowiedzi

Czy muszę osobiście złożyć dokumenty do wizy chińskiej?

Od dnia 15 grudnia 2019 jest nowy wymóg – raz na 5 lat należy osobiście stawić się w celu złożenia odcisków palców w Centrum Wizowym. Aby nie jeździć dwa razy do Warszawy (złożenie i odbiór paszportu) zachęcamy do skorzystania z naszego pośrednictwa przy odbiorze paszportu z wizą. Możemy go później odesłać do Państwa kurierem.

Co to jest Chińskie Centrum Wizowe?

Jest to biuro powołane przez konsulat chiński, które przyjmuje dokumenty niezbędne do uzyskania wizy, pobiera odciski palców oraz wydaje paszporty z wizami w imieniu konsulatu.

Czy wniosek wizowy do Chin mogę wypełnić ręcznie?

Nie, wniosek musi być wypełniony on-line. Oczywiście możemy pomóc w jego wypełnieniu. Istotne jest poprawne podanie wszystkich danych – najważniejsze są dane paszportowe.

Po 15.12.2019 uzyskałem już jedna wizę do Chin. Czy muszę ponownie przyjeżdżać osobiście do Warszawy, aby złożyć dokumenty?

Jeżeli chociaż raz złożyli Państwo odciski palców w Chińskim Centrum Wizowym po 15.12.2019 i nie zmieniali Państwo paszportu, to nie trzeba przyjeżdżać osobiście do CCW. Wystarczy, że dostarczą Państwo wymagane dokumenty do nas do biura i my w Państwa imieniu złożymy dokumenty i odbierzemy paszport z wizą.

Czy paszport w oryginale jest wymagany do uzyskania wizy do Chin?

Tak, paszport musi być w oryginale ponieważ do paszportu wbijana jest wiza.

Czy w związku z nowymi zasadami pobierania odcisków, każda osoba musi osobiście stawić się na wizytę?

Nie wszyscy muszą stawić na pobranie odcisków palców. Poniżej znajduje się grupa osób zwolniona z tego obowiązku. Są to osoby:

 • które miały pobrane odciski palców po 15.12.2019 r. i nie zmieniły paszportu;
 • poniżej 14 roku życia i powyżej 70-tego roku życia;
 • które utraciły wszystkie palce lub ich odciski palców są niemożliwe do pobrania.

Chciałabym otrzymać wizę turystyczną do Chin, ale nie mam jeszcze rezerwacji hotelowej ani lotniczej. Co w takiej sytuacji mogę zrobić?

Aby uzyskać wizę turystyczną do Chin trzeba do dokumentów dołączyć również rezerwację hotelową i lotniczą. Możemy takie rezerwację dla Państwa przygotować za dodatkową opłatą.

Czy na wizie turystycznej mogę wyjechać w celach biznesowych?

Jeżeli wyjazd jest na spotkania biznesowe, konferencję czy też na targi (jako odwiedzający, nie wystawca) można wyjechać na wizie turystycznej. Jeżeli wyjazd ma na celu serwis lub konserwację, odwiedziny fabryki, są Państwo wystawcami na targach, to wtedy trzeba aplikować o wizę biznesową.

Podczas pobytu w Chinach chciałabym na parę dni wyjechać do Hongkongu. Czy wystarczy wiza jednokrotnego wjazdu?

Jeżeli plan podróży zakłada trasę Chiny-Hongkong-Chiny, to trzeba aplikować o wizę dwukrotnego wjazdu do Chin. Wyjazd do Hongkongu traktowany jest jako opuszczenie terytorium Chin. W paszporcie więc pojawi się pieczątka wyjazdowa.

Czy obcokrajowcy mogą się ubiegać o wizę do Chin w Polsce?

Tak, ale musza posiadać kartę pobytu w Polsce, ważną jeszcze przynajmniej 6 miesięcy.

Czy mogę się ubiegać o wizę biznesową do Chin na rok?

Wiza roczna jest wydawana tylko w przypadku, gdy osoba aplikująca wykorzystała minimum dwa wjazdy do Chin na wizie biznesowej (samo posiadanie wizy, bez pieczątek wjazdowych i wyjazdowych nie jest wystarczające). W sytuacji, gdy wiza oraz pieczątki wjazdowe i wyjazdowe znajdują się w starym paszporcie, należy przesłać ich ksero, jako potwierdzenie posiadania wizy. Zaproszenie do wizy biznesowej musi posiadać prośbę o wydanie wizy rocznej wielokrotnego wjazdu (w języku angielskim lub chińskim).

Jakie informacje zawiera chińska wiza?

Na wizie do Chin znajdują się dane osobowe osoby aplikującej, zdjęcie, rodzaj wizy, data ważności wizy, liczba wjazdów, na które wiza została wydana oraz dozwolony czas pobytu na jednym wjeździe.

Jak długo muszę oczekiwać na wizę?

Są trzy tryby wydania wizy do Chin: normalny (4 dni pracujące konsulatu), ekspresowy (3 dni pracujące konsulatu) oraz super pilny (zarezerwowany tylko dla wiz biznesowych – 2 dni robocze konsulatu). Dane dotyczące godzin pracy naszego biura znajdziesz w zakładce kontakt.

Czy konsulat Chin legalizuje dokumenty, których wymaga ode mnie pracodawca w Chinach?

Konsulat udziela także legalizacji dokumentów. Procedura legalizacji jest nieco inna, chociaż wiele elementów jest zbliżonych do procedury wizowej. Także mamy 2 tryby legalizacji: normalny (4 dni pracy konsulatu) i ekspresowy (3 dni pracy konsulatu) oraz otrzymujemy kwity potwierdzające złożenie dokumentów. Natomiast inne są wnioski i wymagania techniczne – np. kserokopie dokumentów. Chińskie biuro podawcze przyjmuje dokumenty od poniedziałku do piątku, a ambasada tylko w poniedziałki, środy i czwartki.

Jakie dokumenty muszę dostarczyć do wyrobienia wizy do Chin?

Lista dokumentów jest uzależniona od rodzaju wizy. Podstawowymi dokumentami są: paszport, dwa zdjęcia, wypełniony i podpisany wniosek. Wniosek trzeba wypełnić na stronie biura podawczego Do wizy turystycznej wymagana jest dodatkowo rezerwacja lotu i hotelu na cały pobyt.  Do wizy biznesowej – zaproszenie od firmy z Chin i rezerwacja lotu. Do wizy rodzinnej – dodatkowo akty z Urzędu Stanu Cywilnego potwierdzające pokrewieństwo, a także zaproszenie. Do wizy studenckiej musisz okazać dodatkowo oryginał zaproszenia. Lista dokumentów może ulec zmianie po trafieniu do konsulatu.

Jaka jest procedura wyrobienia wizy chińskiej dla dziecka?

W przypadku gdy aplikującym o wizę jest nieletni, wniosek wypełnia i podpisuje jeden z rodziców. W przeznaczonej do tego tabelce we wniosku rodzic wpisuje swoje dane, jako osoby wypełniającej wniosek w imieniu dziecka. Reszta dokumentów pozostaje bez zmian.

Planuję wyjazd do Macao. Czy w takim przypadku wystarczy posiadać wizę jednokrotnego wjazdu?

Niestety nie. Hong Kong, Tajwan, Macao są specjalnymi okręgami administracyjnymi. W przypadku podróży do tych miejsc należy ubiegać się o chińską wizę dwukrotną (jeśli planuje się powrót na terytorium Chin).

Jadę na targi odbywające się w Chinach. O jaką wizę muszę się ubiegać?

W przypadku wyjazdu na targi wymagana jest wiza biznesowa. Do jej uzyskania wymagane jest zaproszenie z firmy z Chin. Sama rejestracja na targi lub identyfikator wystawcy nie są wystarczające.

Czy muszę posiadać ważne ubezpieczenie na cały pobyt w Chinach?

Nie musisz posiadać ubezpieczenia zdrowotnego lub NW, aby wyrobić wizę. Jednak MSZ zaleca zakupienie polisy ubezpieczeniowej przed wyjazdem do Chin.

WizaSerwis.pl – Wizy, apostille, legalizacje

Informacje o kraju

Wielki Mur Chiński, Terakotowa Armia i Klasztor Szaolin to jedne z najbardziej znanych zabytków Chińskich, do których przepustką jest wiza do Chin. Jednak prawie każdym region Chin ma do zaoferowania mnóstwo różnorodnych, egzotycznych miejsc. Zdecydowanie warto przemierzyć kraj wzdłuż i wszerz, aby zobaczyć niemal stumetrowe posągi Buddy, wspaniałe klasztory zbudowane na stromych urwiskach skalnych albo wybrać się w rejs najdłuższą rzeką Azji, Jangcy. Potrzebujesz wizy do Chin, aby zobaczyć ten piękny kraj.

Zacznij od wizy turystycznej do Chin

Jeśli chcesz spełnić swoje marzenie i doświadczyć na własnej skórze nieopisane piękno tego kraju, musisz zacząć od najważniejszej sprawy jaką jest wyrobienie wizy do Chin. Nie martw się zawiłymi procedurami, biurokracją, ani kolejkami w ambasadzie. Z naszą pomocą uzyskasz wizę do Chin bez zbędnych nerwów i komplikacji. Pozwoli ci odwiedzić wszystkie miejsca, o których marzyłeś.

Wiza biznesowa do Chin

A może podróżujesz do Chin w celach biznesowych? Nie przejmuj się procedurami wizowymi, skup się na swoich obowiązkach, a my zdobędziemy dla ciebie odpowiedniego rodzaju wizę do Chin. Gwarantujemy indywidualne podejście do klienta, bierzemy pod uwagę napięte harmonogramy i staramy się współpracować tak, aby proces uzyskiwania wizy nie kolidował z twoimi innymi planami biznesowymi.

Przekonaj się, że współpraca z nami przebiegnie bez problemu, a uzyskanie wizy stanie się jedynie formalnością, która przebiegnie we wzorowy sposób. Zaplanuj już dziś największą przygodę swojego życia, ciesz się tym co przed Tobą, a uzyskanie wizy chińskiej pozostaw w naszych rękach.


Sprawdź tematy pokrewne

Wiza Schengen do Polski

Zaproszenie dla cudzoziemca

Legalizacja dokumentów handlowych

Apostille KRS

Ambasada Chin – legalizacja dokumentów do CHRL