Skip to content

Indie

Potrzebna wiza do Indii?

Wybierz odpowiedni rodzaj wizy, który Cię interesuje: turystyczna czy biznesowa? Tradycyjna czy wiza elektroniczna (e-wiza do Indii)? Nasze biuro może pomóc w uzyskaniu pozwolenia na wjazd do Indii obywatelom Polski. W przypadku obcokrajowców wymagane jest okazanie dodatkowo dokumentu potwierdzającego zamieszkanie/pracę na terenie Polski (karta pobytu, potwierdzenie zameldowania, etc.). Ambasada Indii mieści się w Warszawie.

Potrzebna wiza do Indii?

Wybierz odpowiedni rodzaj wizy, który Cię interesuje: turystyczna czy biznesowa? Tradycyjna czy wiza elektroniczna (e-wiza do Indii)? Nasze biuro może pomóc w uzyskaniu pozwolenia na wjazd do Indii obywatelom Polski. W przypadku obcokrajowców wymagane jest okazanie dodatkowo dokumentu potwierdzającego zamieszkanie/pracę na terenie Polski (karta pobytu, potwierdzenie zameldowania, etc.). Ambasada Indii mieści się w Warszawie.

Rodzaj wizy:

Wymagany do uzyskania wizy. Jeśli nie posiadasz, możemy przygotować na potrzeby wizy. Nie musisz go później realizować.
Product total
Options total
Grand total
Wymagany do uzyskania wizy. Jeśli nie posiadasz, możemy przygotować na potrzeby wizy. Nie musisz go później realizować.
Product total
Options total
Grand total
ISBN- 5907471978218

WYMAGANIA:

1.
Paszport

ważny minimum 6-miesięcy ponad planowaną podróż

2.
Zdjęcie paszportowe

na białym, jednolitym tle, twarzą na wprost, wyraźne, kolorowe, aktualne

3.
Wypełniony i podpisany wniosek wizowy

wniosek należy wypełnić online na stronie – http://www.indianvisaonline.gov.in – proszę wybrać Regular Visa Application. Wydrukować i podpisać w dwóch miejscach. Wnioski bez podpisów lub z błędnie wypełnionymi danymi paszportowymi nie będą przyjmowane i należy je wypełnić od nowa.

4.
Zaproszenie z prośbą o wydanie wizy biznesowej, podpisem i pieczątką

dotyczy wizy biznesowej

5.
List delegujący z prośbą o wydanie wizy biznesowej, podpisem i pieczątką

dotyczy wizy biznesowej

Wiza do Indii – pytania i odpowiedzi

INDIE – oficjalna nazwa to Republika Indii. Jest to państwo położone w Azji Południowej, zajmujące większość subkontynentu indyjskiego. Indie są siódmym krajem świata pod względem powierzchni oraz drugim, jeśli chodzi o liczbę ludności. Są także najludniejszą demokracją świata. Stolica tego kraju mieści się w New Delhi. Potrzebna jest Ci wiza do Indii, aby odpowiedzieć ten kraj. Skontaktuj się z nami! Wyślij e mail, aby mieć dostęp do wniosku wizowego.

Potrzebna jest mi wiza do Indii. W jaki sposób mogę takie pozwolenie uzyskać?

Jeśli chodzi o wyjazd do Indii, to można uzyskać wizę elektroniczną oraz tradycyjną, wbijaną do paszportu. W celu aplikowania o wizę tradycyjną należy dostarczyć do nas wymagane dokumenty. Prosimy pamiętać o oryginale paszportu. Do wizy elektronicznej wysyła się tylko dokumenty w wersji on-line, jako załączniki do wiadomości e-mail.

Czy muszę się stawić osobiście, ubiegając się o wizę do Indii? Mieszkam daleko od Warszawy i podróż byłaby dla mnie dość kłopotliwa. Mam kuzyna mieszkającego w stolicy. Czy mógłby w moim imieniu dostarczyć paszport i pozostałe dokumenty?

Dokumenty niezbędne do wizy tradycyjnej do Indii musimy otrzymać w oryginale, ale nie ma konieczności przywożenia ich osobiście przez osobę aplikującą. Można wysłać je do nas kurierem, pocztą lub przekazać przez osobę trzecią. Najważniejsze, aby dotarły do naszego biura w komplecie. Dokumenty do wizy elektronicznej można natomiast wysłać na maila.

Zanim wykupię bilet do Indii chciałbym już posiadać wizę. Nie posiadam jednak rezerwacji lotu, a widzę, że do wizy tradycyjnej jest ona wymagana. Czy bez tego uzyskam wizę?

Nie stanowi to najmniejszego problemu. Możemy uzupełnić braki w rezerwacjach w oparciu o fikcyjny bilet lotniczy. Koszt takiej rezerwacji to 27 zł.

Czy wniosek wizowy do Indii mogę  wypełnić ręcznie?

Niestety nie – wniosek wizowy do Indii należy wypełnić on-line na stronie http://indianvisaonline.gov.in/visa/. Po wypełnieniu prosimy o jego wydrukowanie i podpisanie w dwóch miejscach (na pierwszej i ostatniej stronie). Dane paszportowe muszą się zgadzać. Jeśli we wniosku znajdzie się błąd, trzeba go będzie wypełnić ponownie. Wniosek o e-wizę można z kolei wypełnić ręcznie lub na komputerze.

Czy muszę przykleić wydrukowane zdjęcie do wniosku o wizę do Indii?

Zdjęcie na wniosku o wizę do Indii musi być finalnie przyklejone, ale możemy to zrobić również w biurze. Prosimy pamiętać o tym, aby zdjęcie było aktualne, twarzą na wprost, wyraźne, kolorowe. Można je dołączyć oddzielnie, np. wkładając do paszportu. My już zajmiemy się resztą po otrzymaniu przesyłki.

Jak wygląda obecnie sytuacja w Indiach? Czy jest tam bezpiecznie i można planować wakacje z rodziną?

Aktualne informacje i zalecenia dotyczące podróży do Indii można śledzić na oficjalnej stronie MSZ – https://www.gov.pl/web/dyplomacja

Czy złożenia w konsulacie Indii w Warszawie są możliwe codziennie?

Tak, konsulat w Warszawie pracuje codziennie. Dokumenty muszą do nas dotrzeć dzień roboczy wcześniej. Aplikacje o wizy elektroniczne składamy codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy naszego biura.

Jaka jest różnica między wiza tradycyjną, a elektroniczną? Widzę obie opcje u Państwa na stronie i nie wiem, którą wybrać.

Wiza tradycyjna jest wbijana do paszportu. Jest ważna rok od momentu wydania i upoważnia do wielokrotnych podróży do Indii. Jednak taką samą wizę można uzyskać on-line – e-wiza. Różnica polega na tym, że do e-visy do Indii nie ma konieczności wysyłania paszportu. Pieczątkę wizową otrzymuje się po przylocie do Indii, na podstawie wydrukowanego potwierdzenia uzyskania pozwolenia na wjazd. Jest to bardzo wygodna forma aplikowania o wizę ze względu na brak konieczności wysyłania oryginału paszportu.

Jak wygląda e-wiza? Czy po jej uzyskaniu muszę dopełnić jeszcze jakichś formalności przed wylotem?

Wiza elektroniczna jest wydawana w postaci potwierdzenia w formie PDF. Załącznik, który wyślemy na maila należy wydrukować i posiadać przy sobie w trakcie podróży. Na jego podstawie po przylocie jest wbijana pieczątka wjazdowa. Po uzyskaniu e-wizy nie trzeba już nic więcej robić.

Nie mam kolorowej drukarki. Czy potwierdzenie wizy elektronicznej mogę wydrukować w wersji czarno-białej?

Jak najbardziej – wydruk może być czarno-biały. Nie stanowi to problemu.

Nie mam w domu komputera ani skanera. Mieszkam w Warszawie i chętnie wypełniłbym wszystko u Państwa w biurze. Czy jest taka możliwość?

Jak najbardziej. Wniosek możemy wypełnić na miejscu. Prosimy wziąć ze sobą paszport i zdjęcie paszportowe – skany zrobimy w biurze. Nie trzeba wcześniej niczego drukować, ani wysyłać na maila. Jesteśmy w stanie wszystko załatwić podczas jednej, krótkiej wizyty w naszym oddziale.

Czy ambasada Indii w Warszawie przyjmuje bezpośrednio aplikantów?

Niestety nie. Złożenie wniosku wizowego odbywa się poprzez BLS International Visa Services Poland.

Czy wniosek wizowy mogę uzupełnić w języku polskim?

Niestety nie ma takiej możliwości. Wszystkie dane wpisane we wniosku muszą być podane w języku angielskim.

Jak długo czeka się na wizę turystyczną do Indii?

Aplikacja o wizę tradycyjną, wpijaną do paszportu trwa zazwyczaj około 2 tygodni.

Czy daty wjazdu podane we wniosku wizowym są wiążące? Nie wiem jeszcze, kiedy dokładnie polecę, a chciałbym otrzymać wizę zanim wykupię bilet. Jak długo jest ważna wiza turystyczna do Indii?

Ambasada Indii w Warszawie wydaje wizę turystyczną ważną rok od momentu wydania. Od daty wjazdu liczone jest 90 dni na pobyt na miejscu. W praktyce więc daty wpisane we wniosku wizowym nie są wiążące i można udać się do Indii w innym terminie.

Interesuje mnie e-wiza do Indii. Nie chciałbym wysyłać paszportu. Czy taką wizę również wydaje ambasada Indii w Warszawie?

Nie, e-wiza jest wydawana całkowicie elektronicznie. Aplikację składa się on-line, a zwrotnie otrzyma Pan plik PDF, do wydruku i okazania na granicy/lotnisku.

Posługuję się tylko językiem polskim, a widzę, że wniosek trzeba wypełnić w języku angielskim. Czy mogę to zrobić u Państwa w biurze?

Jak najbardziej. Wypełnienie wniosku wizowego jest możliwe w naszej siedzibie, na ul. Siennej 39 (Wizaserwis Sp. z o.o.).

Jak długo jest ważna wiza do Indii na wyjazd o charakterze biznesowym?

Biznesowe wizy są ważne rok od momentu wydania. Pozwalają na pobyt na miejscu do 180 dni, licząc od daty wjazdu.

Kiedy najwcześniej można aplikować o wizę elektroniczną do Indii?

Wszystko zależy od tego, jak długo ważna musi być wiza. Można aplikować na 30 dni przed podróżą, ale nie później niż 4 dni przed planowaną datą wyjazdu do Indii.

Interesuje mnie bezpieczeństwo moich danych osobowych. Czy moje imię i nazwisko nie pojawi się nigdzie poza konieczną do procedowania aplikacją wizową?

Bezpieczeństwo Twoich danych osobowych to dla nas podstawa. Dbamy o newralgiczne informacje dotyczące naszych klientów w sposób szczególny. Twoje dane osobowe na pewno nie zostaną wykorzystane nigdzie indziej, oprócz niezbędnej procedury wizowej. Tylko nasza firma oraz ambasada kraju, do którego wizy potrzebujesz uzyska Twoje imię i nazwisko, aktualne zdjęcie i będzie upoważniona do przetwarzania danych osobowych.

Indie – niesamowity kraj kontrastów

Gdy myślimy o Indiach, przed oczyma staje nam niesamowite mauzoleum Tadż Mahal w New Delhi. Zostało ono wzniesione przez Szahdżahana w XVII wieku. Stanowiło wspaniałą pamiątkę po jego przedwcześnie zmarłej małżonce. Obecnie jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych budowli na świecie i symbolem ogromnej miłości. Ale Indie to nie tylko stolica. W New Delhi znajdziemy jeszcze Kutb Minar – przepiękny minaret, ale warto również wyjechać dalej. Wszak kraj ten jest ogromny i oferuje odwiedzającym mnóstwo różnorodnych atrakcji na miejscu. Świątynia Swaminarayan Askhardham, nadmorski bulwar w Bombaju, przepiękna plaża Agonda na Goa, twierdza Amer Fort w Jaipur czy też Radhanagar Beach czyli jedno z najpopularniejszych miejsc na Havelock Island to tylko niektóre z największych atrakcji tego państwa. Indie na długo mogą zapaść w pamięć. Warto rozważyć ten kierunek pod względem podróży życia. Zapraszamy do skorzystania z naszego pośrednictwa, aby wiza do Indii została Ci wydana bez problemów.

Wiza do Indii

Sprawdź inne procedury wizowe i apostille:

Apostille KRS 

Laos

Anglia (Wielka Brytania)

Ghana

Zezwolenie na pobyt czasowy

Egipt

Sierra Leone

Uganda

Kamerun

Arabia Saudyjska e-wiza

Kambodża

Ambasada Australii

Ambasada Kambodży

Ambasada Gabonu

Nepal

Togo

Azerbejdżan

Gwinea Równikowa

Gwinea (Republika)