Skip to content

Indie

Potrzebna wiza do Indii?

Wybierz odpowiedni rodzaj: turystyczna czy biznesowa? Tradycyjna czy wiza elektroniczna (e-wiza do Indii) Nasze biuro może pomóc w uzyskaniu wizy do Indii obywatelom Polski. W przypadku obcokrajowców wymagane jest okazanie dodatkowo dokumentu potwierdzającego zamieszkanie/pracę na terenie Polski (karta pobytu, potwierdzenie zameldowania, etc.). Ambasada Indii mieści się w Warszawie.

Potrzebna wiza do Indii?

Wybierz odpowiedni rodzaj: turystyczna czy biznesowa? Tradycyjna czy wiza elektroniczna (e-wiza do Indii) Nasze biuro może pomóc w uzyskaniu wizy do Indii obywatelom Polski. W przypadku obcokrajowców wymagane jest okazanie dodatkowo dokumentu potwierdzającego zamieszkanie/pracę na terenie Polski (karta pobytu, potwierdzenie zameldowania, etc.). Ambasada Indii mieści się w Warszawie.

Rodzaj wizy:

Wymagany do uzyskania wizy. Jeśli nie posiadasz, możemy przygotować na potrzeby wizy. Nie musisz go później realizować.
Product total
Options total
Grand total
Wymagany do uzyskania wizy. Jeśli nie posiadasz, możemy przygotować na potrzeby wizy. Nie musisz go później realizować.
Product total
Options total
Grand total
ISBN- 5907471978218

WYMAGANIA:

1.
Paszport

ważny minimum 6-miesięcy ponad planowaną podróż

2.
Zdjęcie paszportowe

na białym, jednolitym tle, twarzą na wprost, wyraźne, kolorowe, aktualne

3.
Wypełniony i podpisany wniosek wizowy

wniosek należy wypełnić online na stronie – http://www.indianvisaonline.gov.in – proszę wybrać Regular Visa Application. Wydrukować i podpisać w dwóch miejscach. Wnioski bez podpisów lub z błędnie wypełnionymi danymi paszportowymi nie będą przyjmowane i należy je wypełnić od nowa.

4.
Zaproszenie z prośbą o wydanie wizy biznesowej, podpisem i pieczątką

dotyczy wizy biznesowej

5.
List delegujący z prośbą o wydanie wizy biznesowej, podpisem i pieczątką

dotyczy wizy biznesowej

Wiza do Indii – pytania i odpowiedzi

INDIE – Republika Indii – państwo położone w Azji Południowej, zajmujące większość subkontynentu indyjskiego. Jest siódmym krajem świata pod względem powierzchni oraz drugim jeśli chodzi o  liczbę ludności. Indie są także najludniejszą demokracją świata. Stolica tego kraju mieści się w New Delhi. Potrzebujesz wizę do Indii aby odpowiedzieć ten kraj.

Wiza do Indii

WizaSerwis.pl – Wizy, apostille, legalizacje dokumentów

Potrzebna jest mi wiza do Indii. W jaki sposób mogę takie pozwolenie uzyskać?

Jeśli chodzi o wyjazd do Indii, to można uzyskać wizę elektroniczną oraz tradycyjną, wbijaną do paszportu. W celu uzyskania wizy tradycyjnej, wklejanej do paszportu, należy dostarczyć do nas w oryginale wymagane dokumenty. Prosimy pamiętać o oryginale paszportu. Do wizy elektronicznej wysyła się tylko dokumenty w wersji on-line, jako załączniki do wiadomości e-mail.

Czy muszę się stawić osobiście, ubiegając się o wizę do Indii? Mieszkam daleko od Warszawy i podróż byłaby dla mnie dość kłopotliwa. Mam kuzyna mieszkającego w stolicy – czy mógłby w moim imieniu dostarczyć paszport i pozostałe, wymagane dokumenty?

Wymagane dokumenty do uzyskania wizy tradycyjnej do Indii musimy otrzymać w oryginale, ale nie ma konieczności przywożenia ich osobiście przez osobę aplikującą. Można wysłać je do nas kurierem, pocztą lub przekazać przez osobę trzecią. Najważniejsze, aby dotarły do naszego biura w komplecie. Dokumenty do wizy elektronicznej można wysłać na maila.

Zanim wykupię bilet do Indii chciałbym/chciałabym uzyskać wizę. Nie posiadam jednak rezerwacji lotu, a widzę, że do wizy tradycyjnej jest ona wymagana – co w takiej sytuacji? Czy uzyskam wizę?

Nie stanowi to najmniejszego problemu – możemy uzupełnić braki w rezerwacjach w oparciu o fikcyjny bilet lotniczy. Koszt takiej rezerwacji to 27 zł.

Czy wypełnienie wniosku wizowego do Indii jest konieczne w opcji komputerowej? Nie mogę tego zrobić ręcznie?

Niestety nie – wniosek wizowy do Indii należy wypełnić on-line na stronie http://indianvisaonline.gov.in/visa/ Po wypełnieniu prosimy o jego wydrukowanie i podpisanie w dwóch miejscach (na pierwszej i ostatniej stronie). Dane paszportowe muszą się zgadzać – jeśli we wniosku znajdzie się błąd, trzeba go będzie wypełnić ponownie. Wniosek o e-wizę można wypełnić ręcznie lub na komputerze.

Czy muszę przykleić wydrukowane zdjęcie do wniosku o wizę do Indii?

Zdjęcie na wniosku o wizę do Indii musi być finalnie przyklejone, ale możemy to zrobić również w biurze. Prosimy pamiętać o tym, aby zdjęcie było aktualne, twarzą na wprost, wyraźne, kolorowe. Można je dołączyć oddzielnie, np. wkładając do paszportu, my już zajmiemy się resztą po otrzymaniu przesyłki.

Jak wygląda obecnie sytuacja w Indiach – czy jest tam bezpiecznie i można planować wakacje z rodziną?

Aktualne informacje i zalecenia dotyczące podróży do Indii można śledzić na oficjalnej stronie MSZ – https://www.gov.pl/web/dyplomacja

Czy złożenia w konsulacie Indii w Warszawie są możliwe codziennie?

Tak, konsulat w Warszawie pracuje codziennie, dokumenty muszą do nas dotrzeć dzień roboczy wcześniej. Aplikacje o wizy elektroniczne składamy codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy naszego biura.

Jaka jest różnica między wiza tradycyjną, wbijaną do paszportu, a wizą elektroniczną? Widzę obie opcje u Państwa na stronie i nie wiem, którą wybrać.

Wiza tradycyjna, wbijana do paszportu, jest ważna rok od momentu wydania i jest wielokrotna. Jednak taką samą wizę można uzyskać on-line. Różnica polega na tym, że do e-visy do Indii nie ma konieczności wysyłania paszportu, a pieczątkę wizową otrzymuje się po przylocie do Indii, na podstawie wydrukowanego potwierdzenia uzyskania pozwolenia na wjazd. Jest to bardzo wygodna forma aplikowania o wizę ze względu na brak konieczności wysyłania oryginału paszportu.

Jak wygląda e-wiza – czy po jej uzyskaniu muszę dopełnić jeszcze jakichś formalności przed wylotem?

Wiza elektroniczna jest wydawana w postaci potwierdzenia w formie PDF. Należy załącznik, który wyślemy na maila wydrukować i posiadać przy sobie w trakcie podróży. Na jego podstawie po przylocie jest wbijana pieczątka wjazdowa. Po uzyskaniu e-visy nie trzeba już nic więcej robić.

Nie mam kolorowej drukarki – czy potwierdzenie wizy elektronicznej mogę wydrukować w wersji czarno-białej?

Jak najbardziej – wydruk może być czarno-biały, nie stanowi to problemu.

Nie mam w domu komputera ani skanera – mieszkam w Warszawie i chętnie wypełniłbym/wypełniłabym wszystko u Państwa w biurze. Czy jest taka możliwość?

Jak najbardziej. Wniosek możemy wypełnić na miejscu, prosimy wziąć ze sobą paszport i zdjęcie paszportowe – skany zrobimy w biurze. Nie trzeba wcześniej niczego drukować, ani wysyłać na maila, jesteśmy w stanie wszystko załatwić podczas jednej, krótkiej wizyty w naszym oddziale.

Sprawdź inne procedury wizowe i apostille:

Apostille KRS 

Laos

Anglia (Wielka Brytania)

Ghana

Zezwolenie na pobyt czasowy

Egipt

Sierra Leone

Uganda

Kamerun

Arabia Saudyjska e-wiza

Kambodża

Ambasada Australii

Ambasada Kambodży

Ambasada Gabonu

Nepal

Togo

Azerbejdżan

Gwinea Równikowa

Gwinea (Republika)