Wiza do Anglii (UK – Wielka Brytania)

Wiza dotyczy Królestwa Wielkiej Brytanii, ale zwyczajowo znana jako wiza do UK albo wiza do Anglii.

Z naszą pomocą wiza do Anglii jest dużo łatwiejsza do uzyskania. Natomiast wymagane jest osobiste stawiennictwo w Warszawie w biurze podawczym w celu złożenia dokumentów.

Polacy nie mają obowiązku wizowego na wyjazdy turystyczne oraz biznesowe poniżej 6 miesięcy. 

Uwaga! Do uzyskania wizy pracowniczej konieczne jest posiadanie pewnej oferty pracy w Wielkiej Brytanii oraz dokumentu Certificate of Sponsorship od pracodawcy.

Rodzaje wiz

 • Turystyczna – Przeznaczona dla wizyt w celach turystycznych dla obywateli krajów objętych obowiązkiem wizowym. Czas oczekiwania 3 dni na wyznaczenie spotkania w Biurze Podawczym oraz ok. 30 dni roboczych na decyzję. Opłata konsularna 118 Euro w trybie normalnym i 382 Euro w trybie ekspresowym.
 • Biznesowa – Dla osób udających się na spotkania biznesowe, konferencje, targi objętych obowiązkiem wizowym. Czas oczekiwania 3 dni robocze na wyznaczenie spotkania w Biurze Podawczym oraz ok. 30 dni roboczych na decyzję. Opłata konsularna 118 Euro w trybie normalnym lub 382 Euro w trybie ekspresowym.
 • Pracownicza – Dla osób podejmujących zatrudnienie w Wielkiej Brytanii, posiadających ofertę pracy od pracodawcy z Wielkiej Brytanii. Czas oczekiwania na wyznaczenie terminu spotkania około 3 dni robocze, czas oczekiwania na wizę w zależności od rodzaju wizy.
 • Studencka – Wiza dla osób, które rozpoczynają naukę w Wielkiej Brytanii. Czas oczekiwania około 3 dni robocze na wyznaczenie spotkania oraz około 3 tygodnie na decyzję.
 • Rodzinna – wiza dla osób, które posiadają członka najbliższej rodziny w Wielkiej Brytanii. Czas oczekiwania 3 dni na wyznaczenie spotkania oraz od 3 do 12 tygodni na decyzję. 

Ile kosztuje wiza?

Standard

497 zł

Czas realizacji 15-20 dni

Opłata konsularna 118 lub 382 EUR

Opłata podawcza 450 PLN

Ekspres

747 zł

Czas realizacji 7-10 dni

Opłata za wizę 118 lub 382 EUR

Opłata podawcza 450 PLN

Potrzebujesz wizy do Anglii?

W kolejnym kroku otrzymasz pełne informacje, jak przygotować dokumenty do uzyskania wizy.

Wiza do Anglii
Rodzaj wizy
Mam certificate of sponsorship
Certyfikat jest wymagany do przygotowania aplikacji wizowej. Bez tego nie możemy złożyć wniosku.
Tryb uzyskania

Wymagania

 • Skan paszportu. Kolorowy, czytelny skan paszportu. Strona z danymi osobowymi i zdjęciem.
 • Wypełniony wniosek wizowy. Prosimy o wypełnienie w j. angielskim. Pobierz wniosek wizowy do wizy UK.
 • Karta pobytu lub aktualna wiza. Skan ważnej karty pobytu lub wizy.
 • Opłata podawcza. Obligatoryjna opłata biura podawczego (+450,00 zł). Biuro podawcze Wielkiej Brytanii przyjmujące wnioski. Opłata za przyjęcie wniosku i asystę pracownika biura podawczego.
 • Saldo konta bankowego.
 • Rezerwacje biletów lotniczych do wiz turystycznych i biznesowych.
 • Certificate of sponsorship do wiz pracowniczych. 
 • Zaświadczenie o niekaralności do wiz pracowniczych oraz rodzinnych.
 • Dokument potwierdzający pokrewieństwo do wiz rodzinnych.
 • CAS – Confirmation of Acceptance for Studies do wiz studenckich.

Wszystkie dokumenty muszą być w języku angielskim. Jeśli nie są, należy je przetłumaczyć na j. angielski u tłumacza przysięgłego. Ceny dotyczą wiz ważnych 6 miesięcy. W sprawie dłuższych pobytów prosimy o wiadomość e-mail. Konsulat Wielkiej Brytanii mieści się w Warszawie.

Opłaty urzędowe : 118 EUR

Spodziewany czas : 20 days

Jak otrzymać wizę?

 1. Wypełnij wniosek wizowy.

  Przygotuj formularz wizowy, dołącz paszport, zdjęcie i inne załączniki w zależności od wybranego rodzaju wizy. Prześlij do nas.

 2. Aplikacja w konsulacie.

  Dokumenty składamy w ambasadzie brytyjskiej. Czas oczekiwania na wizę to około 2 tygodnie.

 3. Paszport z wizą gotowy.

  Możesz odebrać osobiście lub wskazać dowolne miejsce a odeślemy kurierem.

Uwagi:
 • N/A
Potrzebujesz:
 • Wniosek wizowy, zdjęcie, paszport, ubezpieczenie.

Wiza do Anglii (UK – Wielka Brytania) – najważniejsze informacje

Zmiany związane z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

Informacje o kraju

Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii–państwo składające się z wysp w Europie Zachodniej. Składa się z Anglii, Walii i Szkocji położonych na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandii Północnej leżącej w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie. Wiza do Anglii jest potrzebna niektórym narodowościom do wjazdu na teren UK.

Wielka Brytania posiada kilkanaście terytoriów zależnych, które nie wchodzą w skład Zjednoczonego Królestwa. Należą do nich dependencje Korony brytyjskiej (Guernsey, Jersey i Wyspa Man) oraz brytyjskie terytoria zamorskie: Akrotiri, Anguilla, Bermudy, Brytyjskie Terytorium Antarktyczne, Brytyjskie Terytorium Oceanu Indyjskiego, Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Dhekelia, Kajmany, Falklandy, Georgia Południowa i Sandwich Południowy, Gibraltar, Montserrat, Pitcairn, Turks i Caicos oraz Wyspa Świętej Heleny, Wyspa Wniebowstąpienia i Tristan da Cunha.

Wiza do Anglii – pytania i odpowiedzi

Czy obywatele Polski potrzebują wizy do Wielkiej Brytanii?

Obywatele UE nie potrzebują wizy do Wielkiej Brytanii.

Czy mogę podróżować na dowodzie osobistym do Wielkiej Brytanii, jako obywatel Polski?

Do Wielkiej Brytanii można podróżować na podstawie paszportu lub dowodu osobistego. Jednak zalecamy podróż na podstawie paszportu, ponieważ wtedy odprawa odbywa się szybciej.

Czy pomagają Państwo w uzyskaniu wizy dla kierowców do Wielkiej Brytanii?

Nie pomagamy w uzyskaniu wiz do Anglii dla kierowców do Wielkiej Brytanii. W tym przypadku trzeba kontaktować się z konsulatem bezpośrednio.

Na czym polega dokładnie Państwa pomoc w uzyskaniu wizy do UK?

Nasza pomoc polega na tym, że w Państwa imieniu wypełniamy aplikację wizową. Dokonujemy również opłaty oraz umawiamy Państwa na spotkanie w sprawie wizy. Państwo muszą ze sobą zabrać dokumenty z listy, którą od nas otrzymacie i stawić się na umówione spotkanie. Wiza do Anglii wydawana jest przez konsulat brytyjski w Warszawie.

Czy jeżeli otrzymam odmowę wizy, to opłaty są zwracane?

Jeżeli otrzyma się odmowę wizy, opłaty nie są zwracane.

Czy jeśli otrzymam odmowę wizy, to mogę się od tej decyzji odwołać?

W przypadku odmowy wizy, powinni Państwo otrzymać uzasadnienie dlaczego konsul odmówił przyznania wizy. Ale odwołać się od decyzji konsulatu nie można.

Czy wizy do UK wydawane są jednokrotnego wjazdu czy wielokrotnego wjazdu?

Wiza do Anglii jest zazwyczaj wielokrotnego wjazdu. Każdy z pobytów nie może być dłuższy niż 90 dni.

Jestem obywatelem Ukrainy i posiadam kartę stałego pobytu w Polsce – czy w takim przypadku potrzebuję wizy do Wielkiej Brytanii?

Na podstawie karty pobytu można podróżować jedynie po krajach strefy Schengen. Wielka Brytania nie należy do tej strefy, więc wiza do Anglii jest konieczna.

Posiadam wizę wjazdową do Strefy Schengen, ważną rok, wielokrotnego wjazdu. Czy na jej podstawie mogę wjechać również do Anglii?

Anglia nie należy do strefy Schengen, dlatego żeby móc wjechać na jej terytorium trzeba uzyskać odrębną wizę.

Sprawdź tematy pokrewne