Wiza do Anglii (UK – Wielka Brytania)

Wiza dotyczy Królestwa Wielkiej Brytanii, ale zwyczajowo znana jako wiza do UK albo wiza do Anglii.

Procedura uzyskania wizy do UK (Anglia) jest dość skomplikowana i praktycznie każda aplikacja może być odmienna w zależności od wielu szczegółów. Wiza do pracy dla kierowcy czy lekarza to zupełnie dwa inne pakiety wymaganych załączników.

Z naszą pomocą wiza do Anglii jest dużo łatwiejsza do uzyskania. Natomiast wymagane jest osobiste stawiennictwo w Warszawie w biurze podawczym w celu złożenia dokumentów. Dlatego podjęliśmy decyzję, że najlepszym i najtańszym dla Ciebie rozwiązaniem będzie konsultacja dotycząca wymagań wizowych, które i tak musisz złożyć osobiście.

Polacy nie mają obowiązku wizowego na wyjazdy turystyczne oraz biznesowe poniżej 6 miesięcy. 

Zamów konsultacje wizowe. Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić.

Wiza do UK konsultacje

Rodzaje wiz

 • Turystyczna – Przeznaczona dla wizyt w celach turystycznych dla obywateli krajów objętych obowiązkiem wizowym. Czas oczekiwania 3 dni na wyznaczenie spotkania w Biurze Podawczym oraz ok. 30 dni roboczych na decyzję. Opłata konsularna 118 Euro w trybie normalnym i 382 Euro w trybie ekspresowym.
 • Biznesowa – Dla osób udających się na spotkania biznesowe, konferencje, targi objętych obowiązkiem wizowym. Czas oczekiwania 3 dni robocze na wyznaczenie spotkania w Biurze Podawczym oraz ok. 30 dni roboczych na decyzję. Opłata konsularna 118 Euro w trybie normalnym lub 382 Euro w trybie ekspresowym.
 • Pracownicza – Dla osób podejmujących zatrudnienie w Wielkiej Brytanii, posiadających ofertę pracy od pracodawcy z Wielkiej Brytanii. Czas oczekiwania na wyznaczenie terminu spotkania około 3 dni robocze, czas oczekiwania na wizę w zależności od rodzaju wizy.
 • Studencka – Wiza dla osób, które rozpoczynają naukę w Wielkiej Brytanii. Czas oczekiwania około 3-5 dni robocze na wyznaczenie spotkania.
 • Rodzinna – wiza dla osób, które posiadają członka najbliższej rodziny w Wielkiej Brytanii.

Indywidualna konsultacja do wizy do Anglii

30 minut

Podstawowe informacje.

197

Sprawy wizowe.

Czas realizacji 1-2 dni.

Dopasowana do konkretnej sprawy.

Pakiet dla spraw, głównie skierowany dla osób, które szukają informacji wizowych – rodzina, studenci, biznes. Pakiet z konkretnymi odpowiedziami dla Twojej sprawy.

30 minut

Standardowe sprawy.

297

Sprawy wizowe i pracownicze.

Czas 1-2 dni.

Dla osób podejmujących pracę.

Pakiet skierowany dla konkretnych zawodów, które podejmują pracę na terenie UK. Dowiesz się dokładnych informacji o procesie wizowym związanym z pracą.

60 minut

Rozszerzony pakiet dla spraw trudnych.

897

Sprawy nietypowe i trudne.

2-5 dni.

Dla procesu wieloetapowego.

Dla grup lub firm.

Pakiet kierowany dla spraw znacznie wykraczających poza standardowe zapytania np. wymagający procesu w kilku etapach. Także dla firm lub grup osób na spotkania wieloosobowe.

Potrzebujesz wizy do Anglii?

Wybierz rodzaj konsultacji. Przekażemy informacje przygotowane i dopasowane dokładnie do Twojej sprawy.

3 pakiety.

Wybierz odpowiedni tryb konsultacji.

Darmowa wstępna weryfikacja.

Nie zapłacisz, jeśli nie podejmiemy się konsultacji.

Gwarancja lub zwrot środków.

Nie podejmujemy się zleceń, jeśli nie możemy przekazać pewnych informacji. Jeśli nie wypełnimy zadania, zwracamy środki.

W kolejnym kroku wypełnisz krótki formularz i otrzymasz wstępne pytania kwalifikacyjne.

Wymagania

 • Skan paszportu. Kolorowy, czytelny skan paszportu. Strona z danymi osobowymi i zdjęciem.
 • Wypełniony wniosek wizowy. 
 • Karta pobytu lub aktualna wiza. Skan ważnej karty pobytu lub wizy.
 • Opłata podawcza. Obligatoryjna opłata biura podawczego (+450,00 zł). Biuro podawcze Wielkiej Brytanii przyjmujące wnioski. Opłata za przyjęcie wniosku i asystę pracownika biura podawczego.
 • Saldo konta bankowego.
 • Rezerwacje biletów lotniczych do wiz turystycznych i biznesowych.
 • Certificate of sponsorship do wiz pracowniczych. 
 • Zaświadczenie o niekaralności do wiz pracowniczych oraz rodzinnych.
 • Dokument potwierdzający pokrewieństwo do wiz rodzinnych.
 • CAS – Confirmation of Acceptance for Studies do wiz studenckich.

Wszystkie dokumenty muszą być w języku angielskim. Jeśli nie są, należy je przetłumaczyć na j. angielski u tłumacza przysięgłego. Ceny dotyczą wiz ważnych 6 miesięcy. W sprawie dłuższych pobytów prosimy o wiadomość e-mail. Konsulat Wielkiej Brytanii mieści się w Warszawie.

Wiza do Anglii (UK – Wielka Brytania) – najważniejsze informacje

Zmiany związane z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej
Informacje o kraju

Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii–państwo składające się z wysp w Europie Zachodniej. Składa się z Anglii, Walii i Szkocji położonych na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandii Północnej leżącej w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie. Wiza do Anglii jest potrzebna niektórym narodowościom do wjazdu na teren UK.

Wielka Brytania posiada kilkanaście terytoriów zależnych, które nie wchodzą w skład Zjednoczonego Królestwa. Należą do nich dependencje Korony brytyjskiej (Guernsey, Jersey i Wyspa Man) oraz brytyjskie terytoria zamorskie: Akrotiri, Anguilla, Bermudy, Brytyjskie Terytorium Antarktyczne, Brytyjskie Terytorium Oceanu Indyjskiego, Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Dhekelia, Kajmany, Falklandy, Georgia Południowa i Sandwich Południowy, Gibraltar, Montserrat, Pitcairn, Turks i Caicos oraz Wyspa Świętej Heleny, Wyspa Wniebowstąpienia i Tristan da Cunha.

Wiza do Anglii – pytania i odpowiedzi

Czy obywatele Polski potrzebują wizy do Wielkiej Brytanii?

Obywatele UE nie potrzebują wizy do Wielkiej Brytanii.

Czy mogę podróżować na dowodzie osobistym do Wielkiej Brytanii, jako obywatel Polski?

Niestety, obecnie nie jest możliwe podróżowanie do Wielkiej Brytanii na podstawie dowodu.  Konieczne jest posiadanie paszportu.

Czy pomagają Państwo w uzyskaniu wizy dla kierowców do Wielkiej Brytanii?

Nie pomagamy w uzyskaniu wiz do Anglii dla kierowców do Wielkiej Brytanii. W tym przypadku trzeba kontaktować się z konsulatem bezpośrednio.

Na czym polega dokładnie Państwa pomoc w uzyskaniu wizy do UK?

Nasza pomoc polega na konsultacji. Podczas indywidualnej rozmowy przekazujemy informacje odnośnie procedury i wymagań. Informacje powinny pozwolić na przejście samodzielnie procesu.

Czy jeżeli otrzymam odmowę wizy, to opłaty są zwracane?

Jeżeli otrzyma się odmowę wizy, opłaty nie są zwracane.

Czy jeśli otrzymam odmowę wizy, to mogę się od tej decyzji odwołać?

W przypadku odmowy wizy, powinni Państwo otrzymać uzasadnienie dlaczego konsul odmówił przyznania wizy. Ale odwołać się od decyzji konsulatu nie można.

Czy wizy do UK wydawane są jednokrotnego wjazdu czy wielokrotnego wjazdu?

Wiza do Anglii jest zazwyczaj wielokrotnego wjazdu. Każdy z pobytów nie może być dłuższy niż 90 dni.

Jestem obywatelem Ukrainy i posiadam kartę stałego pobytu w Polsce – czy w takim przypadku potrzebuję wizy do Wielkiej Brytanii?

Na podstawie karty pobytu można podróżować jedynie po krajach strefy Schengen. Wielka Brytania nie należy do tej strefy, więc wiza do Anglii jest konieczna.

Posiadam wizę wjazdową do Strefy Schengen, ważną rok, wielokrotnego wjazdu. Czy na jej podstawie mogę wjechać również do Anglii?

Anglia nie należy do strefy Schengen, dlatego żeby móc wjechać na jej terytorium trzeba uzyskać odrębną wizę.

Sprawdź tematy pokrewne