Skip to content

Azerbejdżan

Potrzebna jest Ci wiza do Azerbejdżanu?

Możemy pomóc uzyskać e-wizę do Azerbejdżanu dla obywateli Polski oraz obcokrajowców, którzy mogą o taką się starać. Wybierz interesujący Cię tryb. W razie pytań prosimy o e-mail.

Potrzebna jest Ci wiza do Azerbejdżanu?

Możemy pomóc uzyskać e-wizę do Azerbejdżanu dla obywateli Polski oraz obcokrajowców, którzy mogą o taką się starać. Wybierz interesujący Cię tryb. W razie pytań prosimy o e-mail.

Rodzaj wizy:

Tryb uzyskania wizy:

Product total
Options total
Grand total
Product total
Options total
Grand total
ISBN- 5907471978621

WYMAGANIA:

1.
Skan paszportu

pierwsza strona z danymi osobowymi

2.
Wypełniony wniosek wizowy

https://wizaserwis.pl/wnioski/Azerbejdzan_wniosek.doc

Wiza do Azerbejdżanu – najważniejsze informacje

Republika Azerbejdżanu– państwo położone w Azji Zachodniej (na pograniczu Europy i Azji) nad Morzem Kaspijskim. Stolicą Azerbejdżanu jest Baku. Graniczy z Rosją, Gruzją, Armenią i Iranem, a od wschodu z wodami Morza Kaspijskiego. Najważniejsze informacje na temat wizy do Azerbejdżanu – sprawdź poniżej.

Czy planując podróż do Azerbejdżanu jest wymagane wcześniejsze uzyskanie wizy? Czy pieczątkę wjazdową dostanę po przylocie?

Niestety nie ma możliwości uzyskania wizy na lotnisku. Aby móc wjechać do Azerbejdżanu należy przed rozpoczęciem podróży posiadać wizę. Można ją jednak uzyskać szybko i bezproblemowo korzystając z naszego pośrednictwa. Nie ma konieczności wysyłania oryginału paszportu, wszystko odbywa się elektroniczne, korzystając z komunikacji mailowej.

Co to jest e-wiza?

E-wiza jest to to wiza wydawana w formie elektronicznej przez Urząd Imigracyjny w Azerbejdżanie. Jest to plik PDF, wysyłany na maila, który należy wydrukować i posiadać przy sobie w trakcie trwania podróży do tego kraju. Na jego podstawie po przylocie lub przyjeździe do Azerbejdżanu, urzędnik celny wbija pieczątkę wjazdową.

Czy e-wiza do Azerbejdżanu jest wydawana jednie na wyjazd w celach turystycznych?

Nie, azerska e-wiza obowiązuje na wyjazdy w celach: turystycznym, biznesowym, medycznym, sportowym, humanitarnym. W ramach każdego rodzaju planowanego pobytu w tym kraju nie ma konieczności udawania się osobiście do konsulatu w Warszawie – Azerbejdżan stoi otworem dzięki wprowadzeniu przez rząd tego państwa wiz elektronicznych.

Czy e-wiza do Azerbejdżanu może być wielokrotna? Być może będę musiał przyjechać do tego kraju ponownie, w okresie 2 miesięcy.

Nie, ponieważ e-wiza jest wydawana jedynie na jednokrotny wjazd. Jeżeli potrzebna jest wiza wielokrotnego wjazdu, trzeba aplikować wtedy o pozwolenie na wjazd wydawane przez konsulat Azerbejdżanu w Warszawie. Niestety w takim przypadku konsulat wymaga stawiennictwa osobistego i nie jesteśmy w stanie pomóc Państwu w tym zakresie.

Jaka jest ważność wizy elektronicznej do Azerbejdżanu?

Wiza elektroniczna jest ważna 90 dni od daty, którą wpiszesz we wniosku wizowym, jako planowaną datę wjazdu do Azerbejdżanu. W tym okresie trzeba wjechać do tego kraju. Po przekroczeniu granicy można tam przebywać maksymalnie do 30 dni.

Czy muszę dopełnić jeszcze jakichś dodatkowych formalności po przyjeździe do Azerbejdżanu? Czy istnieje obowiązek meldunkowy w tym kraju?

Jeżeli planowany pobyt w Azerbejdżanie przekroczy 15 dni, trzeba się zameldować w Państwowych Służbach Migracyjnych Republiki Azerbejdżanu lub można tego dokonać drogą elektroniczną na stronie www.migration.gov.az

Czy osoby posiadające w paszporcie pieczątkę wjazdową do Górnego Karabachu mogą zostać wpuszczone do Azerbejdżanu?

Możesz nie przejść kontroli granicznej w Azerbejdżanie, jeżeli posiadasz pieczątkę wjazdową do Górnego Karabachu.

Czy jeżeli nie otrzymam e-wizy do Azerbejdżanu, to mogę liczyć na zwrot wniesionych opłat?

Nie, opłaty wizowe nie podlegają zwrotowi nawet w sytuacji, gdy otrzymamy odmowę wydania wizy w systemie.

Czy muszę posiadać ubezpieczenie, aby uzyskać wizę do Azerbejdżanu?

Nie musisz posiadać, ale rekomendujemy wykupić ubezpieczenia na czas podróży. Pośredniczymy w uzyskaniu polis Towarzystwa Ubezpieczeń Europa.

Będąc w Armenii chciałbym na parę dni wyjechać do Azerbejdżanu. Czy będzie to możliwe?

Z uwagi na nieuregulowany konflikt pomiędzy tymi krajami, dotyczący regionu Górskiego Karabachu, zamknięta jest granica Azerbejdżanu z Armenią. Między tymi państwami nie funkcjonuje też komunikacja lotnicza, nie ma bezpośredniej wymiany pocztowej, ani łączności telefonicznej. Przejazd lądowy nie będzie więc możliwy. Opcją dostania się z Armenii do Azerbejdżanu jest podróż z włączeniem pobytu w  Gruzji – do tego kraju nie trzeba wizy.

Czy wyjazd do Azerbejdżanu jest bezpieczny?

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wszelkie podróże do regionów Kelbadżar, Łaczyn, Kubatly, Zengelan, Dżebrail, Fizuli i Agdam. Poza tymi rejonami w Azerbejdżanie jest stosunkowo bezpiecznie, należy zachować podstawowe środki ostrożności. Warto sprawdzać aktualne informacje na temat tego kraju na oficjalnej stronie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych – https://www.gov.pl/web/dyplomacja

Sprawdź inne procedury wizowe i legalizacje:

Anglia (Wielka Brytania)

Nigeria

Indie

Chiny

Rosja

Ambasada Azerbejdżanu

SIerra Leone

Wiza Schengen do Polski

Ambasada Chin

Ambasada Beninu

Ambasada Nigerii

Algieria 

Tadżykistan