Skip to content

Azerbejdżan

Potrzebna jest Ci wiza do Azerbejdżanu?

Możemy pomóc uzyskać e-wizę dla obywateli Polski oraz obcokrajowców, którzy też są takim obowiązkiem objęci (należy sprawdzić wymogi dla poszczególnych narodowości). Wybierz interesujący Cię tryb. W razie pytań prosimy o e-mail.

Potrzebna jest Ci wiza do Azerbejdżanu?

Możemy pomóc uzyskać e-wizę dla obywateli Polski oraz obcokrajowców, którzy też są takim obowiązkiem objęci (należy sprawdzić wymogi dla poszczególnych narodowości). Wybierz interesujący Cię tryb. W razie pytań prosimy o e-mail.

Rodzaj wizy:

Tryb uzyskania wizy:

Product total
Options total
Grand total
Product total
Options total
Grand total
Kategoria:
ISBN- 5907471978621

Wymagania:

1.
Skan paszportu

pierwsza strona z danymi osobowymi

2.
Wypełniony wniosek wizowy

https://wizaserwis.pl/wnioski/Azerbejdzan_wniosek.doc

Wiza do Azerbejdżanu – najważniejsze informacje

Republika Azerbejdżanu – jest to państwo położone w Azji Zachodniej (na pograniczu Europy i Azji), nad Morzem Kaspijskim. Stolicą jest Baku. Graniczy z Rosją, Gruzją, Armenią i Iranem, a od wschodu z wodami Morza Kaspijskiego. Najważniejsze informacje na temat wizy do Azerbejdżanu – sprawdź poniżej.

Czy wizy są wymagane przy podróżach do Azerbejdżanu?

Niestety nie ma możliwości uzyskania wizy na lotnisku. Aby móc wjechać do Azerbejdżanu należy przed rozpoczęciem podróży posiadać wizę. Można ją jednak uzyskać szybko i bezproblemowo korzystając z naszego pośrednictwa. Nie ma konieczności wysyłania oryginału paszportu, wszystko odbywa się elektroniczne, korzystając z komunikacji mailowej.

Co to jest e-wiza?

E-wiza jest to to wiza wydawana w formie elektronicznej przez Urząd Imigracyjny w Azerbejdżanie. Jest to plik PDF, wysyłany na maila, który należy wydrukować i posiadać przy sobie w trakcie trwania podróży do tego kraju. Na jego podstawie po przylocie lub przyjeździe do Azerbejdżanu, urzędnik celny wbija pieczątkę wjazdową.

Czy na podstawie e-wizy mogę wyjechać jedynie turystycznie?

Nie, azerska e-wiza obowiązuje na wyjazdy w celach: turystycznym, biznesowym, medycznym, sportowym, humanitarnym. W ramach każdego rodzaju planowanego pobytu w tym kraju nie ma konieczności udawania się osobiście do konsulatu w Warszawie.  Możesz cieszyć się podróżą do Baku, dzięki wprowadzeniu przez rząd tego państwa wiz elektronicznych.

Jak długo czeka się na wydanie e-wizy?

W trybie standardowym czas oczekiwania na pozwolenie na wjazd do Azerbejdżanu wynosi od 3 dni robocze do 5 dni roboczych.

Czy są przewidziane tryby ekspresowe jeśli chodzi o wydawanie tych wiz?

Tak, ministerstwo azerskie przewiduje sytuacje wymagające pilnego uzyskania pozwolenia na wjazd. W związku z tym w trybie ekspresowym istnieje możliwość skrócenia czasu oczekiwania ze wspomnianych 3 dni roboczych do nawet 3 godzin licząc od momentu złożenia aplikacji w systemie.

Czy e-wiza może być wielokrotna? Być może będę musiał przyjechać do tego kraju ponownie, w okresie 2 miesięcy.

Nie, ponieważ e-wiza jest wydawana tylko na jednokrotny wjazd. Jeżeli potrzebna jest wiza wielokrotnego wjazdu, trzeba aplikować wtedy o pozwolenie na wjazd wydawane przez konsulat Azerbejdżanu w Warszawie. Niestety w takim przypadku konsulat wymaga stawiennictwa osobistego i nie jesteśmy w stanie pomóc Państwu w tym zakresie.

Jaka jest ważność wizy elektronicznej?

Wiza elektroniczna jest ważna 90 dni od daty, którą wpiszesz we wniosku wizowym, jako planowaną datę wjazdu. W tym okresie trzeba wjechać do tego kraju. Po przekroczeniu granicy można tam przebywać maksymalnie do 30 dni.

Czy muszę dopełnić jeszcze jakichś dodatkowych formalności po przyjeździe? Czy istnieje obowiązek meldunkowy w tym kraju?

Jeżeli planowany pobyt przekroczy 15 dni, trzeba się zameldować w Państwowych Służbach Migracyjnych Republiki Azerbejdżanu. Można tego dokonać także drogą elektroniczną, na stronie www.migration.gov.az

Czy osoby posiadające w paszporcie pieczątkę wjazdową do Górnego Karabachu mogą zostać wpuszczone do Azerbejdżanu?

Możesz nie przejść kontroli granicznej, jeżeli posiadasz pieczątkę wjazdową do Górnego Karabachu.

Czy jeżeli nie otrzymam e-wizy, to mogę liczyć na zwrot wniesionych opłat?

Nie, opłaty wizowe nie podlegają zwrotowi nawet w sytuacji, gdy otrzymamy odmowę wydania wizy w systemie.

Czy muszę posiadać ubezpieczenie, aby uzyskać wizę?

Nie musisz posiadać polisy ubezpieczeniowej, aby aplikować o wizę. Zalecamy jednak wykupić ubezpieczenia na czas podróży. Pośredniczymy w uzyskaniu polis Towarzystwa Ubezpieczeń Europa.

Będąc w Armenii chciałbym na parę dni wyjechać do Azerbejdżanu. Czy będzie to możliwe?

Z uwagi na nieuregulowany konflikt pomiędzy tymi krajami, dotyczący regionu Górskiego Karabachu, zamknięta jest granica azerska z Armenią. Między tymi państwami nie funkcjonuje też komunikacja lotnicza, nie ma bezpośredniej wymiany pocztowej, ani łączności telefonicznej. Przejazd lądowy nie będzie więc możliwy. Opcją dostania się z Armenii do Azerbejdżanu jest podróż z włączeniem pobytu w  Gruzji – do tego kraju nie trzeba wizy.

Czy wyjazd do Azerbejdżanu jest bezpieczny?

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wszelkie podróże do regionów Kelbadżar, Łaczyn, Kubatly, Zengelan, Dżebrail, Fizuli i Agdam. Poza tymi rejonami jest stosunkowo bezpiecznie, należy zachować podstawowe środki ostrożności. Warto sprawdzać aktualne informacje na temat tego kraju na oficjalnej stronie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych – https://www.gov.pl/web/dyplomacja

Interesuje mnie bezpieczeństwo moich danych osobowych. Czy moje imię i nazwisko nie pojawi się nigdzie poza konieczną do procedowania aplikacją wizową?

Bezpieczeństwo Twoich danych osobowych to dla nas priorytet. Dbamy o newralgiczne informacje dotyczące naszych klientów w sposób szczególny. Twoje dane osobowe są wymagane tylko do przeprowadzenia procedury wizowej. Jedynie nasza firma oraz strona azerskiego ministerstwa, wydającego wizy, uzyska dostęp do Twoich danych osobowych, wizerunku i będzie uprawniona do przetwarzania pozostałych danych osobowych widniejących w aplikacji i paszporcie.

Sprawdź inne procedury wizowe i legalizacje:

Anglia (Wielka Brytania)

Nigeria

Indie

Chiny

Rosja

Ambasada Azerbejdżanu

SIerra Leone

Wiza Schengen do Polski

Ambasada Chin

Ambasada Beninu

Ambasada Nigerii

Algieria 

Tadżykistan