Ambasada Wietnamu

Sprawdź informacje o ambasadzie i wydziale konsularnym Ambasady Wietnamu w Warszawie.

Dane adresowe

Ambasada Wietnamu
Ul. Resorowa 36
02-956 Warszawa, Polska
Tel.: +48 22 6516098

Jakie są godziny pracy sekcji konsularnej Ambasady Wietnamu?

Sekcja konsularna Ambasady Socjalistycznej Republiki Wietnamu w Warszawie przyjmuje interesantów tylko w poniedziałki i środy, w godzinach 9:00 – 12:00.

Ambasada Wietnamu w Warszawie – informacje ogólne:

Funkcję ambasadora Socjalistycznej Republiki Wietnamu w ambasadzie w Warszawie pełni Pan Vu Dang Dung. Konsulem i zastępcą szefa misji dyplomatycznej jest Pani Nguyen Thi Minh Nguyet.

Legalizacja dokumentów do Wietnamu

Dokumenty przeznaczone do obrotu prawnego na terenie Wietnamu muszą być poświadczone przez placówkę dyplomatyczną. Legalizacja dokumentów do Wietnamu potwierdzana jest przez Ambasadę w Warszawie. Kraj ten nie honoruje zapisów konwencji haskiej i dokumenty muszą przejść bardziej skomplikowaną procedurę uwierzytelnienia.

Legalizacja dokumentów do Wietnamu może być wykonana w trybie standardowym lub ekspresowym, w tym samym dniu. Cena za usługę wynosi z reguły 300 zł ale przy większej ilości dokumentów czas ten może zostać wydłużony lub cena podniesiona o 50 zł od dokumentu.

Legalizujemy dokumenty do Wietnamu

Prywatny

117

+ opłaty urzędowe

Firmowy

147

+ opłata dla konsulatu

Ekspres **

297

+ koszty

* Opłata brutto w PLN dotyczy usługi wizyty w urzędzie a nie dokumentu. Maksymalnie 5 dokumentów. Za każdy kolejny 25 zł.

** Super ekspresowy tryb polega na złożeniu dokumentów w najszybszym możliwym terminie. Monitorowanie i przyspieszanie wydania decyzji.

Zamów legalizację dokumentów do Wietnamu

Np. akt urodzenia, dokument handlowy itp.
Podaj więcej szczegółów - ilość dokumentów, wymagane tłumaczenie, dane do faktury itp.
Prosimy o zgodę na kontakt. Dane z formularza wykorzystujemy jedynie do przesłania odpowiedzi. Nigdy nie wysyłamy reklam, spamu i innych ofert.

Czy Polacy potrzebują wiz do Wietnamu?

Tak, wizy są wymagane planując podróż do Wietnamu, bez względu na cel wyjazdu. Można aplikować o promesy wizowe on-line, na których podstawie uzyskuje się wizę właściwą po przylocie na wybrane lotnisko wietnamskie (dostępne są w opcjach jednokrotnych na pobyty do 90 dni lub wielokrotnych, również z możliwością pobytu do 90 dni). Jest także opcja wiz elektronicznych – wydawane są na jeden wjazd z pobytem do 30 dni na miejscu. Elektroniczne pozwolenia na wjazd upoważniają tylko do podróży w celach turystycznych. Ambasada Wietnamu w Warszawie może wydać wizę biznesową, wbijaną do paszportu, w oparciu o oficjalne pismo z wietnamskiego ministerstwa i tylko z tak uzyskaną wizą można wlecieć do tego kraju w celu odbycia rozmów czy spotkań biznesowych.

Czy przed złożeniem dokumentów w ambasadzie Wietnamu w Warszawie wymagane jest wcześniejsze umówienie?

Nie jest wymagane wcześniejsze umówienie spotkania w Ambasadzie Wietnamu w Warszawie. Prosimy jednak zapoznać się z godzinami pracy sekcji konsularnej i śledzić informacje o ewentualnych świętach w kalendarzu wietnamskim i polskim oraz innych dniach wolnych, gdy aplikacja o wizy czy legalizacja dokumentów mogą nie być dostępne.

Podsumowanie opłat konsularnych ambasady Wietnamu

Rodzaj usługi ambasady WietnamuOpłata konsularna
Wiza turystyczna lub biznesowa. Cena uzależniona od długości i trybu wydania. Szczegóły sprawdź w dziale – wiza do Wietnamu.250 – 450 PLN
E-wiza do Wietnamu25 USD
Legalizacja dokumentu prywatnego lub handlowego300 PLN

Ambasada Wietnamu na mapie

Tematy pokrewne

Legalizacja dokumentów do Chin

Ambasada Arabii Saudyjskiej – legalizacja

Uwierzytelnienie dokumentów do Dubaju

Notariusz online

Odpis KRS w 4 godziny