Ambasada Kenii w Berlinie

Sprawdź informacje o Ambasadzie Kenii i wydziale konsularnym w Berlinie.

Dane adresowe

Ambasada Kenii
Markgrafenstrasse 63,
10969 Berlin, Niemcy
Tel.: +49 30 25 92 66 0

Jakie są godziny pracy sekcji konsularnej Ambasady Kenii w Berlinie?

Sekcja konsularna jest otwarta od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00 – 13:00.

Ambasada Kenii – informacje ogólne:

Joseph Magutt, znany również jako „Magoott”, jest od 2014 roku ambasadorem kenijskim w Berlinie. Wykłada także politologię i stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Kenyatta, będąc jednocześnie mówcą motywacyjnym. Pan Magutt analizuje lokalne i międzynarodowe problemy dotyczące polityki, konfliktów i stosunków międzynarodowych.

Niemcy były pierwszym krajem, który uznał niepodległość Kenii, a oba kraje utrzymują przyjazne stosunki. W 1966 r. prezydent ówczesnych Niemiec Zachodnich, Heinrich Lübke, odwiedził Nairobi, a kanclerz Niemiec Angela Merkel odwiedziła Kenię w lipcu 2011 r. Prowadziła rozmowy z prezydentem Mwai Kibakim i premierem Railą Odingą.

Kenia otworzyła swoją ambasadę w Bonn w 1964 r., tuż po uzyskaniu niepodległości ze strony Wielkiej Brytanii w 1963 r. Jest to zatem jedna z najstarszych ambasad krajów afrykańskich w Niemczech. 18 grudnia 2000 r. ambasada przeniosła się do Berlina po przeniesieniu stolicy Niemiec. Ambasada jest również akredytowana w Rumunii i Bułgarii.

Czy Polacy potrzebują wiz do Kenii?

Wizy są wymagane przy podróżach do Kenii. Obywatele Polski mogą je uzyskać po przylocie lub ubiegając się o elektroniczne pozwolenia na wjazd (koszt to 53 USD, czas oczekiwania wynosi około 4-5 dni roboczych. Ambasada Kenii w Berlinie wydaje wizy wbijane do paszportu obywatelom krajów, które nie są objęte procedurą on-line lub osobom, które aplikują o wizę wschodnioafrykańską, zaczynając swoją podróż od Kenii.

Czy konsulat Kenii udziela legalizacji dokumentów?

Kenia nie honoruje zapisów konwencji haskiej. Nie można posługiwać się klauzulą apostille w tym kraju. Wszelkie dokumenty do obrotu prawnego w Kenii, należy zalegalizować w osobnej procedurze.

Legalizujemy dokumenty do Kenii

Prywatny

117

+ opłaty urzędowe

Firmowy

147

+ opłata dla konsulatu

Ekspres **

297

+ koszty

* Opłata brutto w PLN dotyczy usługi wizyty w urzędzie a nie dokumentu. Maksymalnie 5 dokumentów. Za każdy kolejny 25 zł.

** Super ekspresowy tryb polega na złożeniu dokumentów w najszybszym możliwym terminie. Monitorowanie i przyspieszanie wydania decyzji.

Zamów legalizację dokumentów do Kenii

Np. akt urodzenia, dokument handlowy itp.
Podaj więcej szczegółów - ilość dokumentów, wymagane tłumaczenie, dane do faktury itp.
Prosimy o zgodę na kontakt. Dane z formularza wykorzystujemy jedynie do przesłania odpowiedzi. Nigdy nie wysyłamy reklam, spamu i innych ofert.

Czy przed złożeniem dokumentów wymagane jest wcześniejsze umówienie?

Nie, umawianie się na spotkanie w konsulacie nie jest wymagane. Prosimy zwrócić uwagę na godziny składania aplikacji oraz fakt, że ambasada jest zamknięta w weekendy oraz kenijskie i niemieckie święta narodowe.

Podsumowanie opłat wizowych

Rodzaj opłatyOpłata konsularna
turystyczna lub biznesowa90 Euro wiza wschodnioafrykańska
e-visa
legalizacja dokumentu
53 USD
26 Euro

Potrzebna jest Ci wiza?

Ambasada Kenii na mapie

Tematy pokrewne

Ambasada Palestyny

Legalizacja dokumentów do Dubaju w Ambasadzie ZEA w Warszawie

Poświadczenie dokumentów do Wietnamu

Legalizacja dokumentów do Chin


Ambasada Polski w Kenii mieści się w Nairobi.