Ambasada Kanady

Sprawdź informacje o ambasadzie i wydziale konsularnym Ambasady Kanady w Warszawie.

Dane adresowe Ambasady Kanady:

ul. Matejki 1/5,
00-481 Warszawa, Polska
Tel.: (22) 584 31 00 lub (22) 584 33 43
Sekcja wizowa Ambasady Kanady w Warszawie mieści się przy ul. Pięknej 2-8.

Jakie są godziny pracy sekcji konsularnej Ambasady Kanady w Warszawie?

Ambasada jest otwarta od poniedziałku do piątku 08.30 – 16.30. Przyjęcia interesantów w sprawie wiz mają miejsce w godzinach 08.00 – 12.00, w sprawach konsularnych w godzinach 09.00-12.00 oraz 13.00-15.00 (po wcześniejszym umówieniu się).

Ambasada Kanady w Warszawie – informacje ogólne:

Funkcję ambasadora Kanady w ambasadzie w Warszawie pełni od 9 listopada 2018 roku Pani Leslie Scanlon. Placówka dyplomatyczna w Polsce jest akredytowana także dla Republiki Białorusi. Do 1945 roku stosunki dyplomatyczne były utrzymywane za pośrednictwem Wielkiej Brytanii. Po zakończeniu II wojny światowej ustanowiono poselstwo, które w 1970 roku zmieniło swoją rangę na ambasadę.

Czy Polacy potrzebują wiz do Kanady?

Tak, wizy są wymagane, aby wyjechać do Kanady. Jeśli cel naszej podróży jest typowo turystyczny lub służbowy możemy się zarejestrować w systemie elektronicznym. Wydawane jest wówczas wielokrotne pozwolenie na wjazd ważne 5 lat (jeśli paszport pozostaje ważny). W celu podjęcia pracy lub emigracji do Kanady należy kontaktować się bezpośrednio z ambasadą celem aplikowania o właściwą wizę.

Opłata konsularna za wizę do Kanady

Rodzaj wizyopłaty wizowe
e-visa7 CAD 

Legalizacja dokumentów do Kanady

Kanada nie jest sygnatariuszem konwencji haskiej. Legalizacja dokumentów do Kanady powinna być poprzedzona uzyskaniem pieczęci w MSZ a następnie poświadczona przez konsulat kanadyjski. W praktyce dokumenty z klauzulą Apostille są powszechnie akceptowane.

Jeśli Twój dokument wymaga legalizacji przez Ambasadę Kanady, możesz zamówić tę usługę.

Legalizujemy dokumenty do Kanady

Prywatny

117

+ opłaty urzędowe

Firmowy

147

+ opłata dla konsulatu

Ekspres **

297

+ koszty

* Opłata brutto w PLN dotyczy usługi wizyty w urzędzie a nie dokumentu. Maksymalnie 5 dokumentów. Za każdy kolejny 25 zł.

** Super ekspresowy tryb polega na złożeniu dokumentów w najszybszym możliwym terminie. Monitorowanie i przyspieszanie wydania decyzji.

Zamów legalizację dokumentów do Kanady

Np. akt urodzenia, dokument handlowy itp.
Podaj więcej szczegółów - ilość dokumentów, wymagane tłumaczenie, dane do faktury itp.
Prosimy o zgodę na kontakt. Dane z formularza wykorzystujemy jedynie do przesłania odpowiedzi. Nigdy nie wysyłamy reklam, spamu i innych ofert.

Czy przed złożeniem dokumentów w Ambasadzie Kanady w Warszawie wymagane jest wcześniejsze umówienie?

Tak, umówienie się na wizytę w ambasadzie Kanady jest niezbędne, aby prawidłowo dopełnić wszystkich formalności wizowych.

Ambasada Kanady na mapie


Tematy pokrewne

Ambasada Palestyny

Legalizacja dokumentów do Kuwejtu