Ambasada Indonezji

Informacje o ambasadzie i wydziale konsularnym: Ambasada Republiki Indonezji w Warszawie

Dane adresowe

Ambasada Indonezji
Ul. Estońska 3/5
03-903 Warszawa,
Tel.: +48 22 617 51 79

Jakie są godziny pracy ambasady Indonezji w Warszawie?

Godziny pracy sekcji konsularnej ambasady: poniedziałek-piątek 08.30-16.30.

Ile kosztuje legalizacja dokumentów do Indonezji?

Koszt legalizacji jednego dokumentu niezależnie od jego rodzaju wynosi 125 USD. Jeżeli dokument jest sporządzony w języku polskim, to dodatkowo trzeba dołączyć tłumaczenie przysięgłe na język angielski. Indonezja nie honoruje zapisów konwencji haskiej i wymagana jest legalizacja dokumentów do Indonezji. Przed uzyskaniem pieczęci legalizacji, dokument musimy poświadczyć w MSZ.

Legalizujemy dokumenty do Indonezji

Prywatny

117

+ opłaty urzędowe

Firmowy

147

+ opłata dla konsulatu

Ekspres **

297

+ koszty

* Opłata brutto w PLN dotyczy usługi wizyty w urzędzie a nie dokumentu. Maksymalnie 5 dokumentów. Za każdy kolejny 25 zł.

** Super ekspresowy tryb polega na złożeniu dokumentów w najszybszym możliwym terminie. Monitorowanie i przyspieszanie wydania decyzji.

Zamów legalizację dokumentów do Indonezji

Np. akt urodzenia, dokument handlowy itp.
Podaj więcej szczegółów - ilość dokumentów, wymagane tłumaczenie, dane do faktury itp.
Prosimy o zgodę na kontakt. Dane z formularza wykorzystujemy jedynie do przesłania odpowiedzi. Nigdy nie wysyłamy reklam, spamu i innych ofert.

Ambasada Indonezji – informacje ogólne

Stosunki dyplomatyczne i współpraca międzynarodowa pomiędzy Polską a Indonezją rozpoczęły się  w 1955 roku. Początkowo Polska udzielała Indonezji pomocy wojskowej, natomiast Indonezja wysyłała tysiące młodych ludzi na studia do Europy Wschodniej, w tym do Polski.

Relacje łączące Polskę i Indonezję są bardzo silne i mają ogromny potencjał rozwoju. Te bliskie stosunki stale umacniane są poprzez wizyty wysokich przedstawicieli obu krajów.

Współpraca gospodarcza pomiędzy Polską i Indonezją stale się rozwija a potencjał podjęcia współpracy w nowych dziedzinach jest ogromny. Oba kraje dążą do umocnienia sektora rolniczego, rybołówstwa a także sektorów – energetycznego, zasobów naturalnych oraz infrastruktury.

Indonezja eksportuje do Polski wyroby z imitacji skóry, tworzyw sztucznych czy PVC, elektronikę, tkaniny i włókna a także produkty z drewna. Natomiast  głównymi produktami importowymi z Polski są maszyny, narzędzia transportowe, sprzęt wojskowy i substancje chemiczne.

Aby umacniać kontakty pomiędzy przedstawicielami naszych krajów od 1995 do 2013 roku rząd indonezyjski przyznał stypendium Darmasiswa 292 studentom z Polski. Otrzymali oni możliwość podjęcia kursu języka indonezyjskiego oraz studiowania przedmiotów związanych z kulturą i sztuką na licznych uniwersytetach w Indonezji.

Obecnym ambasadorem jest Jej Ekscelencja Pani Siti Nugraha Mauludiah. Urząd pełni od 20.03.2019 roku.

Czy Polacy potrzebują wizy na Indonezji?

Obywatele Polski do 30 dni pobytu na terenie Indonezji nie potrzebują wizy. Jeżeli planujemy pobyt dłuży niż 1 miesiąc należy starać się o wizę w Ambasadzie Republiki Indonezji w Polsce.

Czy przed złożeniem dokumentów w ambasadzie Indonezji trzeba się wcześniej umówić?

Nie trzeba umawiać się na spotkanie w ambasadzie.

Podsumowanie opłat konsularnych ambasady Indonezji

Rodzaj usługi ambasady IndonezjiOpłata konsularna
Wiza turystyczna lub biznesowa50
Legalizacja dokumentu prywatnego 125
Legalizacja dokumentu handlowego 125
Ceny w USD

Znajdź drogę do Ambasady Indonezji


Tematy powiązane

Ambasada Kuwejtu w Warszawie

Legalizacja dokumentów w Ambasadzie Arabii Saudyjskiej

Informacje o konsulacie Chin w Warszawie