Wiza do Indonezji

Wiza do Indonezji wydawana jest w formie tradycyjnej, wklejanej do paszportu zarówno w konsulacie w Warszawie jak i w Berlinie. Konsulat w Niemczech wydaje dla obywateli Polski głównie pracownicze wizy do Indonezji. Aplikacje składamy w sytuacji, gdy jeden z głównych, wymaganych do wizy dokumentów (Telex) jest skierowany właśnie do tej placówki.

W przypadku krótkiej wizyty do 30 dni otrzymasz wizę na lotnisku tzw. visa on arrival. Oznacza to, że wybierając się na krótkie wakacje na Bali, nie potrzebujesz wizy. Planując dłuższy pobyt, możesz zadbać o wizę przed wylotem.

Rodzaje wiz do Indonezji

Turystyczna

Przeznaczona dla turystów, osób odwiedzających znajomych.

Wiza ważna na 60 dni pobytu. Opłata konsularna 50 USD.

Biznesowa

Dla wizyt handlowych, spotkań, na konferencje i targi.

Jeden pobyt może być do 60 dni. Opłata wizowa 50 USD.

Aplikacje w Berlinie składamy sporadycznie i prosimy o kontakt, abyśmy sprawdzili bieżącą procedurę.

Wymagania

  • Paszport ważny minimum 6 miesięcy ponad podróż
  • 2x zdjęcie paszportowe – aktualne
  • 2x wypełniony i podpisany wniosek wizowy do Indonezji
  • Rezerwacja bilet lotniczego
  • Do wizy turystycznej: Wyciąg bankowy. Dowód posiadania na koncie bankowym środków w wysokości minimum 8.000 PLN
  • Do wizy biznesowej: Zaproszenie wydane przez stronę indonezyjską, na którym widnieje znaczek skarbowy meterai o wartości Rp. 6.000

Cennik

Proste zasady bez żadnych “haczyków”. Jedyne dodatkowe opłaty jakie poniesiesz zlecając prace nam:

Standard

97 zł

  • Czas realizacji 7-9 dni roboczych

+ opłata 50 USD

Ekspres

147 zł

  • Czas realizacji 4-6 dni roboczych

+ 50 USD

Zamów wizę online

Pomożemy wybrać odpowiedni rodzaj, jeśli nie masz pewności.
W przypadku kilku osób, zapytaj o niższą cenę!
Podaj więcej szczegółów - data wyjazdu, długość pobytu, dane do faktury itp.
Prosimy o zgodę na kontakt. Dane z formularza wykorzystujemy jedynie do przesłania odpowiedzi. Nigdy nie wysyłamy reklam, spamu i innych ofert.

Wiza do Indonezji – najważniejsze informacje

Nasze biuro może pomóc w uzyskaniu wizy do Indonezji dla obywateli Polski. W przypadku obcokrajowców wymagane jest okazanie dodatkowo dokumentu potwierdzającego zamieszkanie lub pracę na terenie Polski.


Wiza do Indonezji – pytania i odpowiedzi

Czy muszę się stawić osobiście, ubiegając się o wizę do Indonezji?

Wymagane dokumenty można wysłać do nas kurierem, pocztą lub przekazać przez osobę trzecią. Nie ma konieczności osobistego stawiennictwa ani w naszym biurze w Warszawie, ani tym bardziej w konsulatach w Warszawie czy Berlinie.

Zanim wykupię bilet chciałbym uzyskać wizę. Nie posiadam jednak rezerwacji lotu – co w takiej sytuacji?

Możemy uzupełnić braki w rezerwacjach w oparciu o fikcyjny bilet lotniczy. Bilet można kupić więc dopiero po uzyskaniu wizy.

Czy wniosek o wizę do Indonezji mogę wypełnić ręcznie?

Tak – wniosek o wizę do Indonezji można wypełnić ręcznie lub na komputerze. Ważne, aby znalazł się na nim odręczny podpis. Prosimy tylko o czytelne, wyraźne uzupełnienie formularza, najlepiej drukowanymi literami.

Czy muszę przykleić zdjęcie do wniosku o wizę do Indonezji?

Zdjęcie na wniosku o wizę do Indonezji musi być finalnie przyklejone, ale możemy to zrobić również w biurze. Nie stanowi to problemu.

Jak wygląda obecnie sytuacja w Indonezji – czy jest tam bezpiecznie?

Aktualne informacje i zalecenia dotyczące podróży do Indonezji można śledzić na oficjalnej stronie MSZ – https://www.gov.pl/web/dyplomacja

Czy złożenia w konsulacie Indonezji są możliwe codziennie?

Tak, konsulat w Warszawie pracuje codziennie. Dokumenty muszą do nas dotrzeć dzień roboczy wcześniej. Jeśli aplikację należy złożyć w Berlinie, to prosimy mieć na uwadze, że jesteśmy tam w każdy wtorek, ale dokumenty zbieramy do poprzedzającego piątku.

Jestem obcokrajowcem, mieszkającym i pracującym na stałe w Polsce. Czy ubiegając się o wizę do Indonezji muszę przedstawić dodatkowe dokumenty?

Tak, należy dołączyć kopię karty pobytu lub potwierdzenie zameldowania, aby móc aplikować o wizę do Indonezji zarówno w konsulacie w Warszawie jak i w Berlinie.

Informacje o kraju

Oficjalnie Republika Indonezji – wyspiarskie państwo położone w Azji Południowo-Wschodniej oraz w Oceanii, którego stolicą jest Dżakarta. Indonezja leży pomiędzy Oceanem Spokojnym a Indyjskim i jest największym krajem wyspiarskim na świecie, skupiając ponad trzynaście tysiąca wysp. Najbardziej znaną wyspą jest Bali.


Sprawdź tematy pokrewne

Wiza do Chin

Kambodża

Birma

Laos