Ambasada Afganistanu

Sprawdź informacje o ambasadzie i wydziale konsularnym Ambasady Islamskiej Republiki Afganistanu w Warszawie.

Dane adresowe:

ul. Goplańska 1,
02-954 Warszawa, Polska
Tel.: (22) 88 55 410
Fax: (22) 88 56 500

Jakie są godziny pracy sekcji konsularnej w Warszawie?

Sekcja konsularna Ambasady Islamskiej Republiki Afganistanu w Warszawie przyjmuje wnioskodawców od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00 – 16:00.

Informacje ogólne:

Stosunki dyplomatyczne pomiędzy oboma krajami nawiązaniu już w 1927 zł, początkowo z akredytacją w Paryżu. Po II wojnie światowej dla Polski akredytowana była ambasada w Moskwie, później w Pradze aż do roku 1962, kiedy to powołano placówkę dyplomatyczną w hotelu Bristol, w Warszawie. Od 2006 roku mieści się ona na ul. Goplańskiej 1.

Ambasador Islamskiej Republiki Afganistanu w Warszawie, od 13 września 2017 roku Pan Gul Hussain Ahmadi, jest także akredytowany w Republice Estońskiej, Republice Litewskiej, Republice Łotewskiej i Rumunii.

Czy Polacy potrzebują wiz do Afganistanu?

Tak, wizy są wymagane w celu podróży do Afganistanu. Konieczne jest osobiste stawiennictwo w dziale konsularnym ambasady. Wizy nie są wydawane na przejściach granicznych. Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega obecnie przed jakimikolwiek podróżami do tego kraju. W 2014 roku zamknięto polską ambasadę w Kabulu.

Zamów legalizację dokumentów

Np. akt urodzenia, dokument handlowy itp.
Podaj więcej szczegółów - ilość dokumentów, wymagane tłumaczenie, dane do faktury itp.
Prosimy o zgodę na kontakt. Dane z formularza wykorzystujemy jedynie do przesłania odpowiedzi. Nigdy nie wysyłamy reklam, spamu i innych ofert.

Czy przed złożeniem dokumentów w Ambasadzie Islamskiej Republiki Afganistanu w Warszawie wymagane jest wcześniejsze umówienie?

Zalecane jest umówienie się na spotkanie w Ambasadzie Islamskiej Republiki Afganistanu w Warszawie celem złożenia wniosku wizowego i wyjaśnienia celu wyjazdu do tego kraju.

Ambasada Afganistanu na mapie


Temat pokrewne

Wiza do Polski

Zaproszenie dla cudzoziemca