Wiza do Australii wydawana jest w postaci elektronicznej. Oprócz najprostszej formy eVisitor możesz starać się o inne rodzaje, które oznaczone są poniższymi klasami.
Wiza jest ważna rok od momentu wydania i upoważnia do wielokrotnych wjazdów na teren tego kraju. Pobyt nie może przekroczyć 90 dni, licząc od daty wjazdu. Na wizę czekamy zwykle 1-3 dni robocze, jeśli strona australijska nie poprosi o dodatkowe informacje lub dokumenty. W przypadku wniosków o wizy dedykowane np. class 600 musimy oczekiwać dłużej.
Rodzaje wiz do Australii
- Wiza do Australii eVisitor – Ważna jest rok od momentu wydania. Możesz wielokrotnie przekraczać granicę Australii a jeden pobyt może trwać do 90 dni.
- Temporary work (short stay) subclass 400 – Wiza na kontrakt. Przeznaczona głównie dla wysoko wykwalifikowanych pracowników delegowanych do wykonania specjalistycznych prac. Z reguły na 3 miesiące, ale w uzasadnionych przypadkach na pół roku lub rok.
- The Temporary Activity visa subclass 408 – Wiza na staż. Najczęściej wykorzystywana w sytuacji, gdy chcesz wziąć udział w wydarzeniu firmowym przez rząd, wymianie studenckiej, pracach badawczych, wymianie kulturowej lub wydarzeniach sportowych. Kategoria wizy jest dość szeroka i obejmuje także opiekę nad osobami starszymi, udział w koncertach, czy szkoleniach na jachtach.
- eVisitor Visa to Australi subclass 615 – Wiza turystyczna na 6 lub 12 miesięcy.
- The Visitor visa subclass 600 – Najczęściej wykorzystywana do dłuższych odwiedzin najbliższej rodziny np. dla rodziców osób pracujących w Australii.
- MCV – Wiza marynarska, która upoważnia do wpłynięcia do Australii drogą morską lub do tego, aby wsiąść na statek. Jeśli przylecisz do Australii i tam udasz się na statek, musisz posiadać e-visitor.
Ile kosztuje wiza?
Standard
Tanio, planuj z wyprzedzeniem.
197 zł
Czas realizacji 2-5 dni.
Wypełniamy wniosek.
Gotową wizę wysyłamy na e-mail.
Ekspres
Na czas, priorytetowo.
297 zł
Czas 1-2 dni.
Pomoc w wypełnieniu wniosku.
Obróbka graficzna skanu*.
SMS powiadomienia o statusie.
Gotową wizę wyślemy na e-mail.
* Zrób zdjęcie telefonem a przygotujemy odpowiedni format.
Informacja dotyczy wizy visitor 651. W przypadku innych wiz, prosimy o kontakt. Prosimy wziąć pod uwagę, że w niektórych przypadkach urząd może poprosić o dodatkowe dokumenty, które dosyłamy na adres e-mail urzędu i proces może zająć nawet 2 tygodnie.
Chcesz bezpiecznie uzyskać wizę do Australii?
2 pakiety.
Wybierz odpowiedni tryb uzyskania wizy dla Ciebie.
Darmowa konsultacja wizowa.
Udzielamy pomocy przy uzupełnieniu danych.
Od A do Z.
Wysyłasz wniosek i załączniki i nie martwisz się o nic. Bez martwienia się o poprawność wypełnionego wniosku. Bez śledzenia przebiegu procedury.
W kolejnym kroku wypełnisz krótki formularz i otrzymasz pełne informacje, jak przygotować dokumenty do uzyskania wizy.
Wymagania do wizy eVisitor.
- Skan paszportu – kolorowa kopia pierwszej strony paszportu. Dokument musi być ważny minimum 6 miesięcy ponad planowaną podróż.
- Wypełniony formularz online.
Dodatkowe wymagania do wizy e-400.
- Wypełniony i podpisany wniosek wizowy do Australii.
- CV ze zdjęciem potwierdzające ukończoną szkołę i kwalifikacje zawodowe.
- List delegujący z Polski.
- List zapraszający.
- Autoryzacja z Straży granicznej w Australii.
- Wyciąg bankowy.
- Dokumenty firmowe w przypadku, gdy masz firmę.
- Skan paszportu.
- Skan dowodu osobistego.
- Ubezpieczenie.
- Zaświadczenie o zatrudnieniu.
- Certyfikaty, dyplomy potwierdzające kwalifikacje.
W przypadku wiz innych niż eVisitor ceny ustalamy indywidualnie w zależności od zakresu oczekiwanego wsparcia.
Co może przekonać Cię do naszej usługi?

Ponad 400 referencji. 120,000 spraw.
Każda z nich podpisana z imienia i nazwiska przez osoby decyzyjne w firmach lub instytucjach. Jesteśmy najbardziej rekomendowaną firmą wizową w Polsce.
120 000 spraw. Tyle zleceń przeprowadziliśmy od 2006 roku.

Pewnie i bezpiecznie.
Na rynku od 2006 roku. Jesteśmy autoryzowanym agentem w kilku ambasadach w Warszawie i Berlinie.
Budynek monitorowany 24 h z ochroną i rejestracją wejść.
Ogniotrwały sejf.
Zabezpieczony system przechowywania danych.
Monitoring 24h pracy biura.
Wiza w 3 prostych krokach.
Prosimy o przesłanie wniosku online. Wystarczy smartfon, tablet lub laptop i kilka minut na wypełnienie prostych informacji.
Czas na naszą pracę. Składamy aplikację wizową. Informujemy przez SMS i email o przebiegu sprawy.
Gotową wizę wysyłamy na adres e-mail.
Wiza do Australii – najważniejsze informacje.
Celem podróży posiadacza australijskiej e-wizy mogą być:
- Wakacje. Dla odwiedzających Australię turystycznie. zwiedzać, podróżować i brać udział w zorganizowanej wycieczce.
- Odwiedziny rodziny. Jeśli chcesz spędzić czas z rodziną czy przyjaciółmi.
- Na tranzyt. Jeśli przejeżdżasz przez Australię w drodze do innego kraju lub wybierasz się na statek jako członek załogi a na tranzyt potrzebujesz do 72 godzin. Pamiętaj, że wiza upoważnia do pobytu nie dłużej niż 3 doby. Nie musisz mieć wizy, jeśli lecisz tranzytem przez Australię samolotem i Twój pobyt trwa nie dłużej niż 8 godzin.
- Praktyki. Dla młodzieży, która chcę spędzić wakacje i dorywczo pracować. Dopuszczalne jest także odbycie kursu językowego, nie dłuższego niż 3 miesiące.
- Na wydarzenia muzyczne, sportowe i inne okolicznościowe. Upoważnia do udziału w wydarzeniach, ale nie możesz podejmować pracy.
- Na konferencje, targi, seminaria. Możesz brać udział jako uczestnik. Jeśli będziesz wykładowcą i otrzymasz wynagrodzenie, to potrzebujesz wizy pracowniczej.
- Wizyty handlowe. Dla przybywających z krótką wizytą biznesową, negocjacje handlowe, inspekcje towarów itp. Charakter wizyty nie może mieć znamion wykonywania pracy zarobkowej.
- Leczenie. Jeśli chcesz skorzystać z usług medycznych lub wspomóc osoby, które będą poddane leczeniu. Przeznaczona także dla oddających organy.
- Wolontariat. Jeśli nie będziesz podejmować pracy a za wykonaną pracę możesz otrzymać jedynie zwrot kosztów np. mieszkania, podróży.
- Na rejs. Jeśli masz wykupioną wycieczkę statkiem i potrzebujesz rozpocząć lub zakończyć ją w Australii.
Informacje o kraju.
Australia oferuje wiele atrakcji ludziom ją odwiedzającym. Turyści zazwyczaj kojarzą ten kraj z Aborygenami, kangurami, wombatami, misiami koala czy też okazałym budynkiem opery. Mając już wizę i planując zwiedzanie miast wybierają najczęściej Melbourne, Perth czy przede wszystkim znane wszystkim Sydney.
Każde miasto Australii oferuje wiele osobom je odwiedzającym. W Sydney zaciekawić może widoczna na każdym kroku wielokulturowość, mnóstwo aktywnych ludzi na ulicach, piękne plaże. W Brisbane czy w Cairns jest już nieco spokojniej, choć nadal zgiełk wielkiego miasta jest tu odczuwalny. Bardziej wyciszyć można się np. w Darwin, skąd jest bardzo blisko do pięknych i dzikich parków narodowych, jak chociażby słynny Kakadoo National Park.
Wiza do Sydney?
Zapewne większość z nas na pytanie o stolicę Australii odpowiedziałaby bez wahania – Sydney! Nic bardziej mylnego. Czy wiedziałeś, że stolicą Australii nie jest miasto z przepiękną plażą Bondi, ale… Canberra? Położona prawie 300 km od Sydney i ponad 600 km od Melbourne jest niezwykle interesującym miastem nie tylko jeśli chodzi o atrakcje znajdujące się w niej, ale także historię. Stolicą została w 1913 roku, ale dopiero 14 lat później ukończono jej budowę. Niewiele osób bowiem wie, że powstawała ona od zera.
Jak wygląda wiza eVisitor?

Wizy do Australii – pytania i odpowiedzi
Czy do Australii trzeba mieć wizę?
Tak, jeśli posiadasz polski paszport to wiza jest konieczna. Powinieneś najpierw uzyskać wizę a dopiero później zakupić bilet i zaplanować podróż.
Kraje objęte możliwością ubiegania się o wizę elektroniczną eVisitor:
Andora, Austria, Belgia, Bułgaria, Cypr, Republika Czeska, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Islandia, Irlandia, Włochy, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Malta, Monako, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Republika San Marino, Rumunia, Republika Słowacji, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Wielka Brytania, Watykan
Czy wiza australijska jest wklejana do paszportu?
Wszystkie wizy australijskie są wydawane tylko w formie elektronicznej. Nie ma konieczności wysyłania oryginału paszportu. Po przylocie do Australii Twój paszport będzie zeskanowany i otrzymasz pieczątkę wjazdową. Pozwolenie na wjazd, uzyskane elektronicznie, możesz wydrukować i zatrzymać przy sobie w trakcie podróży. Jest ono już przypisane do konkretnego numeru paszportu, więc nie jest to konieczne.
O jaką wizę muszę się ubiegać w celu podjęcia pracy?
Konieczna jest wiza pracownicza do Australii, o którą stara się pracodawca. Dopiero po jej uzyskaniu możesz przylecieć do kraju. Nie powinieneś lecieć do Australii w celach zarobkowych mając wizę turystyczną.
Firma polska chce mnie oddelegować na krótki pobyt. O jaką wizę należy się ubiegać?
W takiej sytuacji najprawdopodobniej wymagana będzie wiza z kategorii 400. Aby to sprawdzić, prosimy o opisanie dokładniej celu wyjazdu i przesłanie tych informacji na maila info@wizaserwis.pl. Zwrotnie prześlemy listę wymaganych dokumentów.
Czy są wizy długoterminowe?
Polityka wizowa Australii zezwala na wydanie wiz ważnych na rok. Upoważniają one do wielokrotnych wjazdów a maksymalna długość pobytu może wynieść 12 miesięcy. Procedura jednak jest czasochłonna i wymaga przedstawienia szeregu załączników.
Jaką wizę potrzebuję na krótkie wakacje?
Powinieneś aplikować o zwykłą wizę turystyczną. W tym powinieneś wysłać do nas jedynie skan paszportu, zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz pełny adres zamieszkania lub zameldowania. W przypadku zmiany nazwiska (np. z panieńskiego) podaj te wcześniej noszone.
Jak dostać wizę do Australii online?
Konieczne jest złożenie aplikacji przez dedykowaną stronę rządową, urzędu imigracyjnego Australii. Najczęściej aplikowana wiza turystyczna jest prosta. Inne rodzaje wiz np. wizy pracownicze wymagają dużo większej ilości załączników i procedura może zająć tygodnie. Nie ma możliwości załatwienia spraw w Ambasadzie Australii. Nie można złożyć wniosków wizowych, czy rozpocząć procedury nawet w celu podjęcia pracy, czy w celach turystycznych. Za przebieg procesu odpowiada elektroniczny system i urzędnicy w Australii wydają finalne decyzje.
Czy mogę o wizę aplikować samodzielnie?
Tak, oczywiście. Aplikację wizową można jak najbardziej złożyć osobiście. Pamiętajmy, że aplikant jest stroną postępowania. Nawet jeśli tracie się Państwo np. o wizę studencką i wiele dokumentów dostarcza uczelnia, to procedura toczy się na wniosek aplikanta.
Czy potrzebna jest wiza, gdy mam przesiadkę na lotnisku?
Wiza tranzytowa nie jest wymagana. Jedynie otrzymania wizy transit visa sublass 771 wymagają tylko marynarze, którzy lądują na lotnisku w Australii, a już dalszą część podróży mają drogą morską. Obywatele Polski, jak wiele innych krajów Unii Europejskiej ma ułatwione procedury wizowe na zasadzie wzajemności.
Jak dostać wizę do Australii na pobyt stały?
Standardowo o pobyt stały w Australii możemy wystąpić na podstawie wcześniejszego długiego pobytu na wizach rodzinnych, pracowniczych, czy dla inwestorów. Warto zwrócić uwagę na fakt, że nie wszystkie wizy umożliwiają przedłużanie pobytu. Jest to każdorazowo wskazane na wizie. Wizy pracownicze pozwalają na pobyt związany z wykonywaniem pracy, termin wizy studenckiej także związany jest z czasem trwania studiów. Rodzaje wizy jakie oferuje Australia ściśle określają termin ich ważności.
Czy karalność ma wpływ na uzyskanie wizy?
Tak, karalność ma wpływ na przyznanie wizy. Nawet najprostsza wiza turystyczna wymaga odpowiedzi na pytanie związane z karalnością. Urzędnik imigracyjny ma prawo poprosić o dodatkowe wyjaśnienia w tej kwestii, bądź, niestety, odmówić przyznania wizy.
Czy wiza umożliwia mi udział w programach Work and Holiday?
Udział w programie “Work & holiday” umożliwia nam uzyskanie odpowiedniego rodzaju wizy. W tym przypadku jest to wiza 462. Najpopularniejszy rodzaj wizy e-visitor 651 nie daje takiej możliwości.
Czy każda wiza do Australii jest darmowa?
Tylko wiza evisitor 651 jest darmowa. Wizy z innych kategorii są płatne i ceny zaczynają się od 80 dolarów australijskich w górę. Rząd Australii ułatwia możliwość wizyty w celach turystycznych, prywatnych czy biznesowych, ale wiza do pracy i pobyt stały jest płatna. O ile najprostsze wizy wymagają jedynie formalnej rejestracji, to wiza do pracy jest procesem dłuższym z większą ilością dokumentów. Urzędnicy australijscy poświęcają czas na rozpatrzenie wniosków, więc muszą pobierać opłaty wizowe.