Wiza do Australii.

Wiza do Australii wydawana jest w postaci elektronicznej. Oprócz najprostszej formy eVisitor możesz starać się o inne rodzaje, które oznaczone są poniższymi klasami.

Wiza jest ważna rok od momentu wydania i upoważnia do wielokrotnych wjazdów na teren tego kraju. Pobyt nie może przekroczyć 90 dni, licząc od daty wjazdu. Na wizę czekamy zwykle 1-3 dni robocze, jeśli strona australijska nie poprosi o dodatkowe informacje lub dokumenty. W przypadku wniosków o wizy dedykowane np. class 600 musimy oczekiwać dłużej.

Rodzaje wiz do Australii

 • Wiza eVisitor do Australii: Jest ważna przez rok od momentu wydania. Możesz wjeżdżać do Australii wielokrotnie, a każda wizyta może trwać maksymalnie 90 dni.
 • Wiza Temporary Work (Short Stay) subclass 400: To wiza dla osób na kontrakty, głównie dla wysoko wykwalifikowanych pracowników na specjalistyczne projekty. Zwykle ważna na 3 miesiące, ale w niektórych przypadkach może być przedłużona do 6 miesięcy lub roku.
 • Wiza Temporary Activity subclass 408: Wiza na staże, często wybierana, gdy chcesz brać udział w firmowych wydarzeniach, wymianach studenckich, badaniach, wymianach kulturowych lub sportowych. Jest dość elastyczna i obejmuje również opiekę nad starszymi, udział w koncertach czy szkolenia na jachtach.
 • eVisitor Visa subclass 615: To turystyczna wiza do Australii, ważna na 6 lub 12 miesięcy.
 • Wiza Visitor subclass 600: Najczęściej używana do dłuższych wizyt u bliskich, na przykład rodziców odwiedzających dzieci pracujące w Australii.
 • MCV (Maritime Crew Visa): To wiza marynarska, pozwalająca na wjazd do Australii drogą morską lub na zaokrętowanie się. Jeśli przylatujesz do Australii i zamierzasz wsiąść na statek, potrzebujesz wizy e-visitor.

Zachęcamy do obejrzenia poniższego filmu, gdzie analizujemy wizy australijskie.

Szybkie zamówienie wizy do Australii?

3 pakiety.

Wybierz odpowiedni tryb uzyskania wizy dla Ciebie.

Darmowa konsultacja wizowa.

Udzielamy pomocy przy uzupełnieniu danych.

Od A do Z.

Wysyłasz wniosek i załączniki i nie martwisz się o nic. Bez martwienia się o poprawność wypełnionego wniosku. Bez śledzenia przebiegu procedury.

W kolejnym kroku wypełnisz krótki formularz i otrzymasz pełne informacje, jak przygotować dokumenty do uzyskania wizy.

Procedura do wizy do Australii krok po kroku.

Zgłoszenie online.
Prosimy o przesłanie zgłoszenia, od tego rozpoczynamy pracę. Pomaga to uporządkować proces i znacznie go przyspieszyć. Prosimy kliknąć przycisk „Zamów wizę”.

Potwierdzenie, weryfikacja i proforma.
Na podany w zgłoszeniu adres e-mail prześlemy dalsze informacje wraz z proformą. Prosimy także o dokonanie wpłaty. Sprawdzamy poprawność wniosku i załączników, a następnie potwierdzamy przyjęcie zlecenia.

Aplikacja o wizę
Przystępujemy do pracy nad wnioskiem o wizę. W zależności od wybranego pakietu i sytuacji działamy niezwłocznie lub po wcześniejszej konsultacji.

Wiza gotowa.
Na wskazany adres e-mail przesyłamy gotową wizę wraz z instrukcjami.

Ile kosztuje wiza w celach turystycznych?

Podstawowy

Z wyprzedzeniem w przystępnej cenie.

97

Czas realizacji 20 dni.

Polski wniosek

Weryfikacja dokumentów

Standardowy

Komfortowo, szybko i sprawnie.

197

Czas realizacji 3-5 dni.

Polski wniosek

Weryfikacja dokumentów

Pomoc we wniosku

Rezerwacje biletów lotniczych i hoteli *

Graficzna obróbka skanów

* dodatkowo płatne

Super VIP

Najszybciej, najwięcej, w klasie biznes.

397

Czas 1-2 dni.

Polski wniosek

Weryfikacja dokumentów

Pomoc we wniosku

Rezerwacje biletów lotniczych i hoteli

Graficzna obróbka skanów

30 minutowa indywidualna konsultacja

Sprawdzanie statusów w weekendy

Telefoniczna pomoc w wypełnieniu wniosku

* dodatkowo płatne

Prosimy wziąć pod uwagę, że w niektórych przypadkach urząd może poprosić o dodatkowe dokumenty, które dosyłamy na adres e-mail urzędu i proces może zająć nawet 2 tygodnie.

Informacja dotyczy wizy visitor 651. W przypadku innych wiz, prosimy o kontakt.

Wymagania do wizy eVisitor.

 • Skan paszportu – kolorowa kopia pierwszej strony paszportu. Dokument musi być ważny minimum 6 miesięcy ponad planowaną podróż.
 • Wypełniony formularz online.
Dodatkowe wymagania do wizy e-400.
 • Wypełniony i podpisany wniosek wizowy do Australii.
 • CV ze zdjęciem potwierdzające ukończoną szkołę i kwalifikacje zawodowe.
 • List delegujący z Polski.
 • List zapraszający.
 • Autoryzacja z Straży granicznej w Australii.
 • Wyciąg bankowy.
 • Dokumenty firmowe w przypadku, gdy masz firmę.
 • Skan paszportu.
 • Skan dowodu osobistego.
 • Ubezpieczenie.
 • Zaświadczenie o zatrudnieniu.
 • Certyfikaty, dyplomy potwierdzające kwalifikacje.

W przypadku wiz innych niż eVisitor ceny ustalamy indywidualnie w zależności od zakresu oczekiwanego wsparcia.

Jeszcze za wcześnie na decyzje?

Jeśli jeszcze poszukujecie Państwa informacji, proponujemy pobrać wymagania a decyzję odłożyć na dalszy termin.

Co może przekonać Cię do naszej usługi?

Natalia Konsultacja wizowa

Ponad 400 referencji. 120,000 spraw.

Każda z nich podpisana z imienia i nazwiska przez osoby decyzyjne w firmach lub instytucjach. Jesteśmy najbardziej rekomendowaną firmą wizową w Polsce.

120 000 spraw. Tyle zleceń przeprowadziliśmy od 2006 roku.

Katarzyna Konsultacja wizowa

Pewnie i bezpiecznie.

Na rynku od 2006 roku. Jesteśmy autoryzowanym agentem w kilku ambasadach w Warszawie i Berlinie.

Budynek monitorowany 24 h z ochroną i rejestracją wejść.

Ogniotrwały sejf.

Zabezpieczony system przechowywania danych.

Monitoring 24h pracy biura.

Pomagamy w biznesie.

Sprawdź, jak możemy pomóc w Twoim biznesie. Poniżej znajdziesz przygotowane materiały rozszerzające.

Prowadzisz firmę lub jesteś osobą odpowiedzialną za sprawy wizowe i legalizacji dokumentów w Waszej organizacji? Zobacz co więcej możemy zrobić.

Bezpłatna konsultacja

Dodatkowe usługi dla biznesu

Zaproszenie dla cudzoziemca

Zezwolenie na pracę

KRS z klauzulą apostille

Zaświadczenie o niekaralności

Wiza do Australii – najważniejsze informacje.

Celem podróży posiadacza australijskiej e-wizy mogą być:

 • Wakacje. Dla odwiedzających Australię turystycznie. zwiedzać, podróżować i brać udział w zorganizowanej wycieczce.
 • Odwiedziny rodziny. Jeśli chcesz spędzić czas z rodziną czy przyjaciółmi.
 • Na tranzyt. Jeśli przejeżdżasz przez Australię w drodze do innego kraju lub wybierasz się na statek jako członek załogi a na tranzyt potrzebujesz do 72 godzin. Pamiętaj, że wiza upoważnia do pobytu nie dłużej niż 3 doby. Nie musisz mieć wizy, jeśli lecisz tranzytem przez Australię samolotem i Twój pobyt trwa nie dłużej niż 8 godzin.
 • Praktyki. Dla młodzieży, która chcę spędzić wakacje i dorywczo pracować. Dopuszczalne jest także odbycie kursu językowego, nie dłuższego niż 3 miesiące.
 • Na wydarzenia muzyczne, sportowe i inne okolicznościowe. Upoważnia do udziału w wydarzeniach, ale nie możesz podejmować pracy.
 • Na konferencje, targi, seminaria. Możesz brać udział jako uczestnik. Jeśli będziesz wykładowcą i otrzymasz wynagrodzenie, to potrzebujesz wizy pracowniczej.
 • Wizyty handlowe. Dla przybywających z krótką wizytą biznesową, negocjacje handlowe, inspekcje towarów itp. Charakter wizyty nie może mieć znamion wykonywania pracy zarobkowej.
 • Leczenie. Jeśli chcesz skorzystać z usług medycznych lub wspomóc osoby, które będą poddane leczeniu. Przeznaczona także dla oddających organy.
 • Wolontariat. Jeśli nie będziesz podejmować pracy a za wykonaną pracę możesz otrzymać jedynie zwrot kosztów np. mieszkania, podróży.
 • Na rejs. Jeśli masz wykupioną wycieczkę statkiem i potrzebujesz rozpocząć lub zakończyć ją w Australii.
Informacje o kraju.

Australia oferuje wiele atrakcji ludziom ją odwiedzającym. Turyści zazwyczaj kojarzą ten kraj z Aborygenami, kangurami, wombatami, misiami koala czy też okazałym budynkiem opery. Mając już wizę i planując zwiedzanie miast wybierają najczęściej Melbourne, Perth czy przede wszystkim znane wszystkim Sydney.

Każde miasto Australii oferuje wiele osobom je odwiedzającym. W Sydney zaciekawić może widoczna na każdym kroku wielokulturowość, mnóstwo aktywnych ludzi na ulicach, piękne plaże. W Brisbane czy w Cairns jest już nieco spokojniej, choć nadal zgiełk wielkiego miasta jest tu odczuwalny. Bardziej wyciszyć można się np. w Darwin, skąd jest bardzo blisko do pięknych i dzikich parków narodowych, jak chociażby słynny Kakadoo National Park.

Wiza do Sydney?

Zapewne większość z nas na pytanie o stolicę Australii odpowiedziałaby bez wahania – Sydney! Nic bardziej mylnego. Czy wiedziałeś, że stolicą Australii nie jest miasto z przepiękną plażą Bondi, ale… Canberra? Położona prawie 300 km od Sydney i ponad 600 km od Melbourne jest niezwykle interesującym miastem nie tylko jeśli chodzi o atrakcje znajdujące się w niej, ale także historię. Stolicą została w 1913 roku, ale dopiero 14 lat później ukończono jej budowę. Niewiele osób bowiem wie, że powstawała ona od zera.

Jak wygląda wiza eVisitor?

Wiza turystyczna ma postać potwierdzenia elektronicznego. Pozwala na pobyt na terenie Australii przez 3 miesiące. Nie ma możliwości otrzymania wizy przez Ambasadę Australii.

Wiza do Australii

Wizy do Australii – pytania i odpowiedzi

Czy do Australii trzeba mieć wizę?

Tak, jeśli posiadasz polski paszport to wiza jest konieczna. Powinieneś najpierw uzyskać wizę a dopiero później zakupić bilet i zaplanować podróż.

Kraje objęte możliwością ubiegania się o wizę elektroniczną eVisitor:

Andora, Austria, Belgia, Bułgaria, Cypr, Republika Czeska, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Islandia, Irlandia, Włochy, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Malta, Monako, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Republika San Marino, Rumunia, Republika Słowacji, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Wielka Brytania, Watykan

Czy wiza australijska jest wklejana do paszportu?

Wszystkie wizy australijskie są wydawane tylko w formie elektronicznej. Nie ma konieczności wysyłania oryginału paszportu. Po przylocie do Australii Twój paszport będzie zeskanowany i otrzymasz pieczątkę wjazdową. Pozwolenie na wjazd, uzyskane elektronicznie, możesz wydrukować i zatrzymać przy sobie w trakcie podróży. Jest ono już przypisane do konkretnego numeru paszportu, więc nie jest to konieczne.

O jaką wizę muszę się ubiegać w celu podjęcia pracy?

Konieczna jest wiza pracownicza do Australii, o którą stara się pracodawca. Dopiero po jej uzyskaniu możesz przylecieć do kraju. Nie powinieneś lecieć do Australii w celach zarobkowych mając wizę turystyczną.

Jak zdobyć wizę do Australii?

Najpierw należy określenie typu wizy, która najlepiej odpowiada Państwa potrzebom podróży – czy to turystycznej, czy do pracy lub studia. Następnie, można skorzystać z naszej pomocy lub samodzielnie złożyć aplikację przez oficjalną stronę rządową Australii. Składamy wniosek o wizę online, wypełniając odpowiedni formularz i dołączając wymagane dokumenty. Prosimy pamiętać, że wizy do pracy lub studia będą wymagać dużo większej ilości załączników niż zwykła wiza eVisitor.

Firma polska chce mnie oddelegować na krótki pobyt. O jaką wizę należy się ubiegać?

W takiej sytuacji najprawdopodobniej wymagana będzie wiza z kategorii 400. Aby to sprawdzić, prosimy o opisanie dokładniej celu wyjazdu i przesłanie tych informacji na maila info@wizaserwis.pl. Zwrotnie prześlemy listę wymaganych dokumentów.

Czy są wizy długoterminowe?

Polityka wizowa Australii zezwala na wydanie wiz ważnych na rok. Upoważniają one do wielokrotnych wjazdów a maksymalna długość pobytu może wynieść 12 miesięcy. Procedura jednak jest czasochłonna i wymaga przedstawienia szeregu załączników.

Jaką wizę potrzebuję na krótkie wakacje?

Powinieneś aplikować o zwykłą wizę turystyczną. W tym powinieneś wysłać do nas jedynie skan paszportu, zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz pełny adres zamieszkania lub zameldowania. W przypadku zmiany nazwiska (np. z panieńskiego) podaj te wcześniej noszone.

Jak dostać wizę do Australii online?

Konieczne jest złożenie aplikacji przez dedykowaną stronę rządową, urzędu imigracyjnego Australii. Najczęściej aplikowana wiza turystyczna jest prosta. Inne rodzaje wiz np. wizy pracownicze wymagają dużo większej ilości załączników i procedura może zająć tygodnie. Nie ma możliwości załatwienia spraw w Ambasadzie Australii. Nie można złożyć wniosków wizowych, czy rozpocząć procedury nawet w celu podjęcia pracy, czy w celach turystycznych. Za przebieg procesu odpowiada elektroniczny system i urzędnicy w Australii wydają finalne decyzje.

Czy mogę o wizę aplikować samodzielnie?

Tak, oczywiście. Aplikację wizową można jak najbardziej złożyć osobiście. Pamiętajmy, że aplikant jest stroną postępowania. Nawet jeśli tracie się Państwo np. o wizę studencką i wiele dokumentów dostarcza uczelnia, to procedura toczy się na wniosek aplikanta.

Czy potrzebna jest wiza, gdy mam przesiadkę na lotnisku?

Wiza tranzytowa nie jest wymagana. Jedynie otrzymania wizy transit visa sublass 771 wymagają tylko marynarze, którzy lądują na lotnisku w Australii, a już dalszą część podróży mają drogą morską. Obywatele Polski, jak wiele innych krajów Unii Europejskiej ma ułatwione procedury wizowe na zasadzie wzajemności.

Jak dostać wizę do Australii na pobyt stały?

Standardowo o pobyt stały w Australii możemy wystąpić na podstawie wcześniejszego długiego pobytu na wizach rodzinnych, pracowniczych, czy dla inwestorów. Warto zwrócić uwagę na fakt, że nie wszystkie wizy umożliwiają przedłużanie pobytu. Jest to każdorazowo wskazane na wizie. Wizy pracownicze pozwalają na pobyt związany z wykonywaniem pracy, termin wizy studenckiej także związany jest z czasem trwania studiów. Rodzaje wizy jakie oferuje Australia ściśle określają termin ich ważności.

Czy karalność ma wpływ na uzyskanie wizy?

Tak, karalność ma wpływ na przyznanie wizy. Nawet najprostsza wiza turystyczna wymaga odpowiedzi na pytanie związane z karalnością. Urzędnik imigracyjny ma prawo poprosić o dodatkowe wyjaśnienia w tej kwestii, bądź, niestety, odmówić przyznania wizy. 

Jak długo czeka się na wizę do Australii?

Czas oczekiwania na wizę do Australii może się różnić w zależności od kilku czynników, takich jak typ wizy, czy konkretny przypadek osoby aplikującej. Ogólnie, czas oczekiwania może wynosić od kilku minut do kilku tygodni. W przypadku wiz eVisitor, proces jest stosunkowo szybki. Natomiast dla bardziej skomplikowanych wiz, jak te pracy czy długoterminowe, czas oczekiwania może się wydłużyć.

Rekomendujemy składanie wniosków o wizę z odpowiednim wyprzedzeniem, aby uniknąć opóźnień związanych z planowaną podróżą. Ważne jest również, aby śledzić aktualne informacje na stronach rządowych Australii.

Czy wiza umożliwia mi udział w programach Work and Holiday?

Udział w programie „Work & holiday” umożliwia nam uzyskanie odpowiedniego rodzaju wizy. W tym przypadku jest to wiza 462. Najpopularniejszy rodzaj wizy e-visitor 651 nie daje takiej możliwości.

Czy każda wiza do Australii jest darmowa?

Tylko wiza evisitor 651 jest darmowa. Wizy z innych kategorii są płatne i ceny zaczynają się od 80 dolarów australijskich w górę. Rząd Australii ułatwia możliwość wizyty w celach turystycznych, prywatnych czy biznesowych, ale wiza do pracy i pobyt stały jest płatna. O ile najprostsze wizy wymagają jedynie formalnej rejestracji, to wiza do pracy jest procesem dłuższym z większą ilością dokumentów. Urzędnicy australijscy poświęcają czas na rozpatrzenie wniosków, więc muszą pobierać opłaty wizowe.

Czy ubezpieczenie turystyczne jest wymagane w Australii?

Przed podróżą do Australii, dobrze jest wykupić mocne ubezpieczenie, które pokrywa dużo kosztów leczenia, szkody wyrządzone innym (OC) i wypadki. To ważne, szczególnie jeśli planujesz uprawiać ekstremalne sporty. Pamiętaj też, by ubezpieczenie obejmowało koszty powrotu do Polski, na wypadek choroby czy wypadku, bo takie usługi są drogie. Upewnij się, że wybrane ubezpieczenie daje ci pełną ochronę w tych kwestiach.

Czy potrzebna jest wiza przy wyjeździe do rodziny mieszkającej w Australii i jaki rodzaj wizy wybrać?

Na krótkie, rodzinne wizyty do Australii, trwające do 90 dni, wystarczy wiza eVisitor. Wiza eVisitor jest odpowiednia, bo możecie Państwo wjeżdżać do Australii kilka razy przez rok, jak tylko ją otrzymacie. Łatwo się o nią starać, szybko ją otrzymamy i nie ma tak dużo dokumentów jak przy innych wizach. Dlatego wielu klientów ją wybiera przy podróży do rodziny albo na wakacje.


Sprawdź tematy pokrewne