Wiza do Australii

Wiza do Australii występuje pod wieloma kategoriami. Pomożemy wybrać odpowiedni rodzaj wizy, abyś bez kłopotu otrzymał odpowiedni rodzaj.

Wiza do Australii wydawana jest w postaci elektronicznej. Oprócz najprostszej formy eVisitor możesz starać się  o inne rodzaje, które oznaczone są poniższymi klasami.

Rodzaje wiz do Australii

Wiza do Australii eVisitor

Ważna jest rok od momentu wydania. Możesz wielokrotnie przekraczać granicę Australii a jeden pobyt może trwać do 90 dni.

Temporary work (short stay) subclass 400

Wiza na kontrakt. Przeznaczona głównie dla wysoko wykwalifikowanych pracowników delegowanych do wykonania specjalistycznych prac. Z reguły na 3 miesiące, ale w uzasadnionych przypadkach na pół roku lub rok.

The Temporary Activity visa subclass 408

Wiza na staż. Najczęściej wykorzystywana w sytuacji, gdy chcesz wziąć udział w wydarzeniu firmowym przez rząd, wymianie studenckiej, pracach badawczych, wymianie kulturowej lub wydarzeniach sportowych. Kategoria wizy jest dość szeroka i obejmuje także opiekę nad osobami starszymi, udział w koncertach, czy szkoleniach na jachtach.

eVisitor Visa to Australi subclass 615

Wiza turystyczna na 6 lub 12 miesięcy.

The Visitor visa subclass 600

Najczęściej wykorzystywana do dłuższych odwiedzin najbliższej rodziny np. dla rodziców osób pracujących w Australii.

MCV

Wiza marynarska, która upoważnia do wpłynięcia do Australii drogą morską lub do tego, aby wsiąść na statek. Jeśli przylecisz do Australii i tam udasz się na statek, musisz posiadać e-visitor

Wiza jest ważna rok od momentu wydania i upoważnia do wielokrotnych wjazdów na teren tego kraju. Pobyt nie może przekroczyć 90 dni, licząc od daty wjazdu. Na wizę czekasz zwykle 1-3 dni robocze, jeśli strona australijska nie poprosi o dodatkowe informacje lub dokumenty. W przypadku wniosków o wizy dedykowane np. class 600 musisz oczekiwać dłużej.

Wymagania do wizy eVisitor

 • Skan paszportu – kolorowa kopia pierwszej strony paszportu. Dokument musi być ważny minimum 6 miesięcy ponad planowaną podróż.
Dodatkowe wymagania do wizy e-400
 • Wypełniony i podpisany wniosek wizowy do Australii
 • CV ze zdjęciem potwierdzające ukończoną szkołę i kwalifikacje zawodowe.
 • List delegujący z Polski
 • List zapraszający
 • Autoryzacja z Straży granicznej w Australii
 • Wyciąg bankowy
 • Dokumenty firmowe w przypadku, gdy masz firmę
 • Skan paszportu
 • Skan dowodu osobistego
 • Ubezpieczenie
 • Zaświadczenie o zatrudnieniu
 • Certyfikaty, dyplomy potwierdzające kwalifikacje

Ile kosztuje wiza australijska?

Proste zasady bez żadnych “haczyków”. Jedyne dodatkowe opłaty jakie poniesiesz zlecając prace nam:

Prywatna

97 zł

 • Czas realizacji 2-4 dni robocze

Biznesowa

147 zł

 • Czas realizacji 1 dzień roboczy

W przypadku wiz innych niż eVisitor ceny ustalamy indywidualnie w zależności od zakresu oczekiwanego wsparcia.

Zamów wizę do Australii

Pomożemy wybrać odpowiedni rodzaj, jeśli nie masz pewności.
W przypadku kilku osób, zapytaj o niższą cenę!
Podaj więcej szczegółów - data wyjazdu, długość pobytu, dane do faktury itp.
Prosimy o zgodę na kontakt. Dane z formularza wykorzystujemy jedynie do przesłania odpowiedzi. Nigdy nie wysyłamy reklam, spamu i innych ofert.

Wiza do Australii – najważniejsze informacje

Celem podróży posiadacza australijskiej e-wizy mogą być:

 • Wakacje. Dla odwiedzających Australię turystycznie. zwiedzać, podróżować i brać udział w zorganizowanej wycieczce.
 • Odwiedziny rodziny. Jeśli chcesz spędzić czas z rodziną czy przyjaciółmi.
 • Na tranzyt. Jeśli przejeżdżasz przez Australię w drodze do innego kraju lub wybierasz się na statek jako członek załogi a na tranzyt potrzebujesz do 72 godzin. Pamiętaj, że wiza upoważnia do pobytu nie dłużej niż 3 doby. Nie musisz mieć wizy, jeśli lecisz tranzytem przez Australię samolotem i Twój pobyt trwa nie dłużej niż 8 godzin.
 • Praktyki. Dla młodzieży, która chcę spędzić wakacje i dorywczo pracować. Dopuszczalne jest także odbycie kursu językowego, nie dłuższego niż 3 miesiące.
 • Na wydarzenia muzyczne, sportowe i inne okolicznościowe. Upoważnia do udziału w wydarzeniach, ale nie możesz podejmować pracy.
 • Na konferencje, targi, seminaria. Możesz brać udział jako uczestnik. Jeśli będziesz wykładowcą i otrzymasz wynagrodzenie, to potrzebujesz wizy pracowniczej.
 • Wizyty handlowe. Dla przybywających z krótką wizytą biznesową, negocjacje handlowe, inspekcje towarów itp. Charakter wizyty nie może mieć znamion wykonywania pracy zarobkowej.
 • Leczenie. Jeśli chcesz skorzystać z usług medycznych lub wspomóc osoby, które będą poddane leczeniu. Przeznaczona także dla oddających organy.
 • Wolontariat. Jeśli nie będziesz podejmować pracy a za wykonaną pracę możesz otrzymać jedynie zwrot kosztów np. mieszkania, podróży.
 • Na rejs. Jeśli masz wykupioną wycieczkę statkiem i potrzebujesz rozpocząć lub zakończyć ją w Australii.

Wiza turystyczna do Australii krok po kroku

Spodziewany koszt : 97 PLN

Prognozowany czas : 2 days

Jak dostać wizę do Australii? Sprawdź instrukcję uzyskania wizy do Australii w kilku krokach.

 1. Prześlij skan paszportu

  Do wypełnienia wniosku potrzebujemy dane paszportowe.

 2. Wnieś opłatę

  Przed złożeniem aplikacji prosimy o wniesienie opłaty.

 3. Wizę wysyłany na e-mail

  Gotową wizę wyślemy na wskazany adres email. Wydrukuj i okaż podczas odprawy paszportowej w Australii.


Narzędzia
 • N/A
Materiały
 • Skan paszportu

Wizy do Australii – pytania i odpowiedzi

Czy do Australii trzeba mieć wizę?

Tak, jeśli posiadasz polski paszport to wiza jest konieczna. Powinieneś najpierw uzyskać wizę a dopiero później zakupić bilet i zaplanować podróż.

Kraje objęte możliwością ubiegania się o wizę elektroniczną eVisitor:

Andora
Austria
Belgia
Bułgaria
Cypr
Republika Czeska
Dania
Obywatel
Estonia
Finlandia
Francja
Niemcy
Grecja
Węgry
Islandia
Irlandia
Włochy
Łotwa
Liechtenstein
Litwa
Luksemburg
Malta
Monako
Holandia
Norwegia
Polska
Portugalia
Republika San Marino
Rumunia
Republika Słowacji
Słowenia
Hiszpania
Szwecja
Szwajcaria
Wielka Brytania
Watykan

Czy wiza australijska jest wklejana do paszportu?

Wszystkie wizy australijskie są wydawane tylko w formie elektronicznej. Nie ma konieczności wysyłania oryginału paszportu. Po przylocie do Australii Twój paszport będzie zeskanowany i otrzymasz pieczątkę wjazdową. Pozwolenie na wjazd, uzyskane elektronicznie, możesz wydrukować i zatrzymać przy sobie w trakcie podróży. Jest ono już przypisane do konkretnego numeru paszportu, więc nie jest to konieczne.

O jaką wizę muszę się ubiegać w celu podjęcia pracy?

Konieczna jest wiza pracownicza do Australii, o którą stara się pracodawca. Dopiero po jej uzyskaniu możesz przylecieć do kraju. Nie powinieneś lecieć do Australii w celach zarobkowych mając wizę turystyczną.

Firma polska chce mnie oddelegować na krótki pobyt. O jaką wizę należy się ubiegać?

W takiej sytuacji najprawdopodobniej wymagana będzie wiza z kategorii 400. Aby to sprawdzić, prosimy o opisanie dokładniej celu wyjazdu i przesłanie tych informacji na maila info@wizaserwis.pl. Zwrotnie prześlemy listę wymaganych dokumentów.

Czy są wizy długoterminowe?

Polityka wizowa Australii zezwala na wydanie wiz ważnych na rok. Upoważniają one do wielokrotnych wjazdów a maksymalna długość pobytu może wynieść 12 miesięcy. Procedura jednak jest czasochłonna i wymaga przedstawienia szeregu załączników.

Jaką wizę potrzebuję na krótkie wakacje?

Powinieneś aplikować o zwykłą wizę turystyczną. W tym powinieneś wysłać do nas jedynie skan paszportu, zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz pełny adres zamieszkania lub zameldowania. W przypadku zmiany nazwiska (np. z panieńskiego) podaj te wcześniej noszone.


Jak wygląda wiza eVisitor?

Informacje o kraju

Australia oferuje wiele atrakcji ludziom ją odwiedzającym. Turyści zazwyczaj kojarzą ten kraj z Aborygenami, kangurami, wombatami, misiami koala czy też okazałym budynkiem opery. Mając już wizę i planując zwiedzanie miast wybierają najczęściej Melbourne, Perth czy przede wszystkim znane wszystkim Sydney.

Każde miasto Australii oferuje wiele osobom je odwiedzającym. W Sydney zaciekawić może widoczna na każdym kroku wielokulturowość, mnóstwo aktywnych ludzi na ulicach, piękne plaże. W Brisbane czy w Cairns jest już nieco spokojniej, choć nadal zgiełk wielkiego miasta jest tu odczuwalny. Bardziej wyciszyć można się np. w Darwin, skąd jest bardzo blisko do pięknych i dzikich parków narodowych, jak chociażby słynny Kakadoo National Park.

Na ulicach miast australijskich możemy spotkać mnóstwo gatunków różnych ptaków, nie tylko papug, ale także kangury. Szczególnie uważać należy podróżując samochodem, bo potrafią wyskakiwać na drogę w najmniej oczekiwanych momentach, a oślepione światłami aut w nocy stanowią nie lada zagrożenie.

Wiza do Sydney?

Zapewne większość z nas na pytanie o stolicę Australii odpowiedziałaby bez wahania – Sydney! Nic bardziej mylnego. Czy wiedziałeś, że stolicą Australii nie jest miasto z przepiękną plażą Bondi, ale… Canberra? Położona prawie 300 km od Sydney i ponad 600 km od Melbourne jest niezwykle interesującym miastem nie tylko jeśli chodzi o atrakcje znajdujące się w niej, ale także historię. Stolicą została w 1913 roku, ale dopiero 14 lat później ukończono jej budowę. Niewiele osób bowiem wie, że powstawała ona od zera.

Początki

Wcześniej teren ten był ogromnym pustkowiem, porośniętym gęsto lasami i łąkami. Powstała tak naprawdę w wyniku sporu politycznego. Wcześniej stolicą Australii było Melbourne i to tam mieścił się parlament. Trwały zażarte dyskusje o tym czy ma tam pozostać czy być przeniesioną do największego z australijskich miast, czyli Sydney, w którym znajdowały się inne instytucje rządowe. Nie mogąc dojść do porozumienia postanowiono wybudować sztuczny twór, który spełniałby wszystkie wymagania, jakie powinna mieć stolica i znajdować się jednocześnie w dogodnym miejscu. Tak właśnie, bazując na projekcie ,,miasta – ogrodu” Waltera Burley Griffina i Marion Mahony Griffin, powstała Canberra.


Sprawdź tematy pokrewne

Białoruś bez wizy

Arabia Saudysjka e wiza

Rosja e wiza

Apostille KRS

Zaproszenie dla cudzoziemca np. z Australii

Wiza Schengen do Polski

Ambasada Australii

Legalizacja aktu urodzenia