Wiza do Arabii Saudyjskiej jest obowiązkowa dla obywateli wszystkich krajów.
Od 25 listopada wymagane jest złożenie odcisków palców do wiz wydawanych przez konsulat Arabii Saudyjskiej w Warszawie. Procedura nie dotyczy turystycznych wiz elektronicznych i wprowadzana jest stopniowo dla poszczególnych rodzajów. Pomożemy Państwu w przygotowaniu dokumentów, umówimy spotkanie w centrum wizowym i możemy odebrać paszport.
Do standardowych opłat wymieniony poniżej będą doliczone dodatkowe, które pobiera centrum wizowe Tasheer. Dodatkowe informacje na temat procedury wizowej przedstawimy wkrótce. (aktualizacja 29/11/2024)
Rodzaje wiz do Arabii Saudyjskiej:
- Wiza turystyczna – Wiza elektroniczna wielokrotna ważna przez rok od daty wydania. Pozwala na pobyt do 90 dni terenie Arabii Saudyjskiej. Cel podróży: turystyczny, wyjazd na wydarzenia sportowe. Granicę można przekroczyć na każdym przejściu granicznym. Czas oczekiwania 1-3 dni. Opłata konsularna 120 USD.
- Wiza biznesowa – Dla odwiedzających Arabię Saudyjską w celach typowo biznesowych: wyjazd biznesowy, na targi, wykonanie serwisu. Wiza wydawana jako jednokrotna ważna przez 90 dni lub wielokrotna ważna przez rok. Jeden pobyt może być odpowiednio to 30 lub 90 dni. Czas oczekiwania ok. 2-3 dni. Opłata konsularna 81 USD.
- Wiza pracownicza – Przeznaczona jest dla osób, które podejmują dłuższą pracę na miejscu. W Polsce rozpoczynamy procedurę wizową, a mając komplet dokumentów, kończą Państwo procedurę na miejscu w Arabii Saudyjskiej. Wiza 1-krotnego wjazdu, ważna 90 dni od chwili wydania. Na jej podstawie można przebywać maksymalnie 90 dni. W ciągu tych 90 dni, trzeba wystąpić o Iqamę. Czas oczekiwania ok. 2-3 dni.
- Wiza marynarska – Przeznaczona jest dla pracowników statków. Opłata 81 USD.
- Wiza rodzinna – Jest dla rodzin, których członkowie mieszkają w Arabii Saudyjskiej, a celem wyjazdu są odwiedziny. Cena konsularna 81 USD.
- Wiza pobytowa – Przeznaczona jest dla najbliższej rodziny, która chce dołączyć do osoby zatrudnionej na terenie Saudi. Np. rodzina występuje o taką wizę, by dołączyć do pracującego na miejscu ojca lub męża.
- Hajj i umrah – wizy przeznaczone dla pielgrzymów. Dotyczy tylko muzułmanów.
Jak uzyskać wizę saudyjską?
Proces aplikacji wizowej możemy podzielić na kilka etapów. Dotyczy wszystkich rodzajów poza e-wizą:
- Pomagamy przygotować i zalegalizować wszystkie wymagane dokumenty np. zaświadczenie, dyplom, czy list delegujący.
- Rejestrujemy w saudyjskim internetowym systemie konsularnym – ENJAZIT.
- Umawiamy na wizytę, aby złożyć odciski palców.
- Paszport z dokumentami możemy odebrać i przekazać do Państwa.
Warto wiedzieć.
Od wielu lat jesteśmy rekomendowanym przez Ambasadę Arabii Saudyjskiej zaufanym agentem. Posługujemy się językiem arabskim, co umożliwia nam sprawne i szybkie przeprowadzanie procedur wizowych do Arabii Saudyjskiej.
Szybkie zamówienie wiz do Arabii Saudyjskiej.
E-wiza już od 117 PLN + opłata urzędowa.
Wizy ekspresowe nawet tego samego dnia.
Pomożemy w procesie uzyskania wizy do Arabii Saudyjskiej. Jeśli Twoja sprawa jest bardziej skomplikowana jest to element większego projektu biznesowego, zamów konsultację.
Notberg jest platformą zamówień od WizaSerwis.
Katarzyna Woźniak
Specjalista ds. konsularnych
Wymagania do e-wizy:
- Kolorowy skan paszportu – pierwsza strona ze zdjęciem
- Kolorowy skan zdjęcia na białym tle, twarz skierowana na wprost
- Wypełniona aplikacja wizowa
Wymagania do wizy tradycyjnej:
- Paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy od momentu wydania wizy.
- 2 zdjęcia biometryczne – twarz na wprost, na białym tle, bez okularów.
- Wypełniony wniosek wizowy do Arabii Saudyjskiej
- Podpisana deklaracja celna i upoważnienie
- Zaproszenie z MSZ Saudyjskiego.
Zawód wpisany na zaproszeniu musi w pełni zgadzać się z zawodem figurującym na iście delegującym i w formularzu wizowym. - List delegujący z firmy w Polsce (2 oryginały) do wizy biznesowej. Jeśli firma delegująca jest zarejestrowana za granicą, to wtedy na takim piśmie musi się znaleźć pieczątka z legalizacją ambasady Arabii w danym kraju.
Listy delegujące z firm polskich należy zalegalizować w KIG i MSZ – możemy pośredniczyć w tym procesie. - Dyplom wymagany w zależności od stanowiska wpisanego w zaproszeniu i w liście delegującym.
- Kopia karty Iqama osoby zapraszającej do wizy rodzinnej/pobytowej.
- Książeczka marynarska i KRS firmy w Arabii Saudyjskiej do wizy marynarskiej. Książeczka marynarska w oryginale.
- Rejestracja w systemie enjazit.
- Do wizy rezydenta:
- Numer aplikacji uzyskany w wyniku rejestracji na stronie mofa.gov.sa
- Zaproszenie wystawione przez saudyjski MSZ na wniosek sponsora.
- Oryginały wraz z tłumaczeniami zaświadczenia KRK i dokumentu pokrewieństwa. Dokumenty dodatkowo zalegalizowane w MSZ. Oryginały zostają w konsulacie.
- Raport medyczny wraz z notarialnym odpisem zalegalizowanym w MSZ.
- Do wizy pracowniczej:
- Numer rejestracji na stronie mofa.gov.sa.
- Block wiza.
- Oryginał i tłumaczenie zalegalizowane w NAWA dyplomu poświadczającego wymagane kwalifikacje zawodowe.
- Oryginał i tłumaczenie zaświadczenia KRK z apostille MSZ.
- Zalegalizowany w MSZ dokument poświadczający posiadane doświadczenie zawodowe.
- Kopia kontraktu z legalizacją saudyjskiego MSZ.
- Raport medyczny z zalegalizowanym w MSZ odpisem notarialnym.
- Final exit visa w przypadku osób już pracujących wcześniej w Arabii Saudyjskiej.
W przypadku wizy rezydenta i pracowniczej prosimy o kontakt a prześlemy pełną listę wraz z załącznikami.
Warto wiedzieć.
Część wiz objęliśmy gwarancją uzyskania lub zwrotem wszystkich kosztów. Oznacza to, że w przypadku braku wizy, zwrócimy opłatę serwisową i opłaty konsularne. Szczegółowe zasady.
e-Wiza do Arabii Saudyjskiej krok po kroku:
Wypełnij krótki formularz online.
Pomaga to uporządkować proces i znacznie go przyspieszyć.
Przesłanie dokumentów.
Prosimy o dostarczenie niezbędnych dokumentów, abyśmy mogli rozpocząć procedurę wizową. W przypadku wizy elektronicznej wystarczy wypełnienie wniosku online.
Procedura wizowa.
Zajmiemy się całym procesem uzyskania wizy i będziemy Cię informować o przebiegu procedury.
Wiza gotowa.
Gotową wizę elektroniczną prześlemy Ci drogą elektroniczną.
Ile kosztuje wiza?
Opłata konsularna za wizę do Arabii Saudyjskiej, w tym wiza turystyczna, uzależniona jest od rodzaju i waha się od 0 do 120 USD. Opłaty mogą być pobierane w lokalnej walucie. Konsularna opłata jest częścią całkowitego kosztu uzyskania wizy, który obejmuje również wymagane dokumenty oraz rejestrację w odpowiednich systemach online.
Do opłaty konsularnej trzeba doliczyć opłatę za nasz serwis w zależności od wybranego pakietu usług.
Jaki jest czas oczekiwania na wizę?
Przybliżony czas procedury zajmuje od 1 do kilkunastu dni. Prosimy wziąć pod uwagę, że urzędy konsularne i imigracyjne mogą zawsze dopytać o dodatkowe dokumenty. Trzeba też doliczyć czas na naszą pracę według wybranego pakietu.
Sprawdź jak możemy pomóc w wizach:
Bez wychodzenia z domu. Wszystkie formalności załatwimy za Ciebie, oszczędzając Twój czas. Przy wizach elektronicznych zajmiemy się procesem online. Przy wizach tradycyjnych wyeliminujemy konieczność Twojej wizyty w konsulacie.
Oszczędność czasu i pieniędzy. Unikasz zbędnych wydatków i tracenia czasu na formalnościach, ponieważ wszystkie procedury załatwimy za Ciebie.
Doświadczenie i profesjonalizm. Ponad 150 000 zrealizowanych spraw od 2006 roku świadczy o naszym bogatym doświadczeniu i skuteczności w działaniu.
Bezpieczeństwo. Twoje dokumenty i dane są w pełni zabezpieczone dzięki całodobowemu monitoringowi, ognioodpornemu sejfowi oraz nowoczesnym systemom ochrony informacji cyfrowych.
Opinie naszych klientów:
Firma na medal. Złoty na dodatek 👌Zlecona usługa wykonana ekspresowo. Polecam w 100 procentach.
Bardzo polecam tę firmę.Szybkie i dokładne załatwienie sprawy, świetny kontakt w trakcie formalności, ekspresowa przesyłka kurierem za granicę.
Omówienie wiz do Arabii Saudyjskiej.
Sprawdź najważniejsze informacje o procesie wizowym. Zobacz nasze rekomendacje i podpowiedzi. Jeśli chcesz na bieżąco śledzić informacje, prosimy o subskrypcję naszego kanału na youtube.
Dodatkowe informacje wizowe
Pomagamy w uzyskaniu wizy obywatelom Polski oraz obcokrajowcom, posiadającym kartę pobytu lub meldunek w Polsce. Dla celów nieturystycznych wniosek wizowy musi być składany bezpośrednio w ambasadzie Arabii Saudyjskiej w Warszawie. Konsulat Arabii Saudyjskiej mieści się w Warszawie. Niektóre rodzaje wiz mogą wymagać dodatkowych dokumentów, które można uzyskać poprzez kontakt z ambasadą Arabii Saudyjskiej.
Uwaga! Zmiana zasad od 25 listopada 2024 roku i czynności konsulatu przejmowane są przez centrum wizowe.
List delegujący z firmy polskiej.
Do legalizacji listów firma musi być rejestrowana w KIG i podpisy złożone na listach muszą być zgodne z wzorami figurującymi w rejestrze KIG-u. Zobacz więcej szczegółów odnośnie listu i jego wzór.
Dyplom poświadczający wymagane wykształcenie w przypadku wizy pracowniczej.
Oryginał i tłumaczenie, na język angielski lub arabski, dyplomu poświadczającego kwalifikacje do wykonywania zawodu są wymagane do uzyskania wiza pracownicza. Więcej informacji o dokumentach do wizy saudyjskiej.
Pakiet dodatkowych wymagań do wizy pracowniczej.
- Block Visa
- Autoryzacja elektroniczna (dokonana przez pracodawcę na dane aplikanta)
- Kontrakt – kopia podpisanego przez obie strony kontraktu z legalizacją saudyjskiego MSZ
- Zaświadczenia o niekaralności – oryginał i tłumaczenie, na język angielski lub arabski, ważnego zaświadczenia o niekaralności (pomagamy w zorganizowaniu)
- Raport medyczny
Enjazit i ubezpieczenie.
Każda aplikacja wizowa musi zostać zarejestrowana w systemie elektronicznym. Razem z rejestracją wybieramy ubezpieczenie do wizy, które jest obligatoryjne. Sprawdź szczegóły na temat Enjazit i ubezpieczenia.
Zaświadczenie o niekaralności.
Do wizy pracowniczej wymagane jest zaświadczenie z KRK. Dokument musi być zalegalizowany w sądzie a następnie mieć klauzulę apostille. Więcej na temat zaświadczenia o niekaralności.
Jak wygląda wiza?
Arabia Saudyjska wiza turystyczna
Rząd saudyjski umożliwił stosunkowo niedawno aplikowanie o wizę elektroniczną. Wiza elektroniczna wielokrotnego wjazdu pozwala na wielokrotne wjazdy i pobyty do 90 dni w ciągu 365 dni od momentu wydania. Pojawia się wiele pytań odnośnie procedur wizowych i samej wizy. Wydawana jest ona w postaci elektronicznej i ważna przez rok. Warto poznać więcej szczegółów. E-wiza Arabia Saudyjska to alternatywa dla wizy tradycyjnej. Warto z niej skorzystać. Jednym z najczęściej wybieranych rodzajów e-wiz jest wiza turystyczna.
Wiza do Arabii Saudyjskiej – pytania i odpowiedzi.
Sprawdź przygotowane materiały na temat wiz. Jeśli nie znajdujesz odpowiedzi na pytanie, zachęcamy do kontaktu na nasz e-mail.
Czy Polacy potrzebują wizy do Arabii Saudyjskiej?
Tak, obywatele Polski oraz innych krajów Unii Europejskiej muszą uzyskać wizę do Królestwa Arabii Saudyjskiej przed wjazdem na jej terytorium. Jest to standardowa procedura wymagana przez saudyjskie władze dla większości obywateli zagranicznych.
Dlaczego przy ubieganiu się o wizę biznesową wymagane jest czasem przedstawienie oryginału dyplomu?
Wymóg ten wynika z rodzaju stanowiska wymienionego w zaproszeniu oraz na liście delegującym. W przypadku stanowisk technicznych lub inżynierskich, przedstawienie oryginału dyplomu jest niezbędne do potwierdzenia kwalifikacji zawodowych.
Pracuję w firmie poza granicami Polski – gdzie powinienem zalegalizować list delegujący?
W takim przypadku list delegujący musi być zalegalizowany w konsulacie Królestwa Arabii Saudyjskiej w kraju, w którym firma jest zarejestrowana. Zalegalizowany list delegujący musi być dostarczony do nas w oryginale. Więcej na temat legalizacji sprawdź na www.Legalizacje.com
Na jak długo jest wydawana wiza biznesowa do Arabii Saudyjskiej?
Długość ważności wizy biznesowej do Arabii Saudyjskiej zależy od rodzaju zaproszenia. Może ona być wydana jako wiza jednokrotnego wjazdu, ważna przez 90 dni od daty wydania, z maksymalnym pobytem do 30 dni, lub jako wiza wielokrotnego wjazdu, ważna przez 365 dni, z możliwością pobytu do 90 dni.
Czy do wizy saudyjskiej potrzebna jest rezerwacja biletu lotniczego?
Nie, konsulat saudyjski nie wymaga przedstawienia rezerwacji biletu lotniczego przy składaniu wniosku wizowego. Jeśli jednak interesują Cię inne usługi, które oferuje nasza firma, zapraszamy do zapoznania się z naszymi Usługami dodatkowymi.
Czy pieczątka izraelska w paszporcie stanowi przeszkodę w uzyskaniu wizy do KSA?
Pieczątka izraelska w paszporcie nie stanowi przeszkody w uzyskaniu wizy saudyjskiej. Od 2019 roku, gdy Arabia Saudyjska wprowadziła system e-wiz, obecność pieczątki izraelskiej w paszporcie nie jest już przeszkodą do otrzymania wizy ani do wjazdu do tego kraju. To zmiana związana z nowymi, bardziej elastycznymi zasadami dotyczącymi osób, które wcześniej odwiedziły Izrael.
Czy wiza do KSA jest ważna od daty wydania czy od daty wjazdu?
Wiza jest ważna od daty wydania. Dni pobytu są natomiast liczone od daty wjazdu, przy czym okres pobytu może wynosić 30 lub 90 dni, w zależności od rodzaju wizy.
Czy rejestracja firmy i członkostwo w Krajowej Izbie Gospodarczej wiąże się z dodatkowymi opłatami?
Nie, rejestracja i członkostwo są całkowicie darmowe.
Czy istnieje możliwość przedłużenia wizy saudyjskiej na miejscu?
Nie, po upływie ważności trzeba starać się o nową wizę.
Kiedy mogę ubiegać się o kolejną wizę?
Kolejną wizę otrzymamy po zakończeniu okresu ważności bieżącej wizy. Warto pamiętać, że zgodnie z przepisami wizowymi, konieczne jest poczekanie na zakończenie obowiązywania aktualnej wizy przed złożeniem nowego wniosku o wizę do danego kraju.
Czy kobieta podróżująca sama może otrzymać wizę saudyjską?
Tak, nie stanowi to obecnie problemu. Obecnie możliwe jest dla samotnie podróżujących kobiet uzyskanie wizy do Arabii Saudyjskiej. Władze saudyjskie wprowadziły niedawno zmiany w przepisach wizowych, które umożliwiają kobietom podróżującym solo ubieganie się o wizę bez konieczności towarzyszenia mężczyzny z najbliższej rodziny.
Czy konsulat wymaga posiadania ubezpieczenia podczas ubiegania się o wizę?
Proces uzyskiwania wizy zwykle wymaga posiadania ubezpieczenia. W przypadku wizy wydanej przez konsulat podczas rejestracji w systemie Enjazit trzeba wykupić ubezpieczenie. Podczas aplikacji o e-wizę turystyczną, zazwyczaj automatycznie jest wymagane wykupienie ubezpieczenia w systemie.
Czy mogę podróżować w celach biznesowych do Arabii Saudyjskiej na e-wizie?
Oficjalne informacje wskazują, że na podstawie e-wizy do Arabii Saudyjskiej można podróżować jedynie w celach turystycznych, na wydarzenia sportowe oraz targi, przy czym jako uczestnik, a nie wystawca. Nie możemy rekomendować podróży w celach biznesowych na e-wizie, ale wiele osób podróżuje w ten sposób, o ile nie podejmują pracy zarobkowej np. przez prowadzenie szkoleń czy wykładów. W takich przypadkach zalecamy skonsultowanie się z odpowiednimi instytucjami na miejscu w celu uzyskania odpowiedniej informacji.
Czy w przypadku braku uzyskania e-wizy do Arabii Saudyjskiej otrzymam zwrot opłat?
Niestety, opłaty wizowe nie podlegają zwrotowi, nawet w przypadku nieuzyskania wizy. Jest to standardowa praktyka w większości krajów, w tym także w Arabii Saudyjskiej. Dlatego też zaleca się dokładne zapoznanie się z warunkami i wymogami wizowymi przed dokonaniem opłaty.
Czy dzieci mogą aplikować o e-wizę do Arabii Saudyjskiej?
Dzieci mogą aplikować o e-wizę. Możemy aplikować jako firma o wizę dla dzieci, jednak musimy mieć też w systemie rodzica. Jeżeli rodzic aplikuje sam, to nie możemy aplikować dla dziecka. Jeżeli aplikujemy jednocześnie dla rodzica i dziecka, możemy zrobić to my (może to być rodzic, babcia/dziadek bądź opiekun prawny).
Na jaki czas jest wydawana e-wiza?
E-wiza do Arabii Saudyjskiej jest ważna przez 365 dni od daty wydania. Jest to rodzaj wizy turystycznej, pozwalającej na wielokrotne wjazdy i pobyty do 90 dni w ciągu 365 dni. Jest to wielokrotne pozwolenie na wjazd, zezwalające na pobyty do 90 dni każdy. Oznacza to, że posiadacz e-wizy może wielokrotnie podróżować do Arabii Saudyjskiej w ciągu roku kalendarzowego, ale każdy pojedynczy pobyt nie może przekroczyć 90 dni.
Jak otrzymać wizę tranzytową?
Wiza tranzytowa to Arabii Saudyjskiej może być aplikowana przez osoby, które lecą linią Saudi Airlines lub Flynas. O wizę można aplikować mając wykupiony bilet. Aplikację składamy bezpośrednio na stronie linii lotniczej. Wiza jest bezpłatna i pozwala na przebywanie na terenie Królestwa do 96 godzin. Opłaty wnoszone są za obowiązkowe ubezpieczenie. W pakiecie możliwe jest uzyskanie pobytu w hotelu. Szczególnie dobre rozwiązanie dla biznesu, czy osób pielgrzymujących.
Proces ubiegania się o wizę
Proces ubiegania się o wizę do Arabii Saudyjskiej może wydawać się skomplikowany, ale z naszym przewodnikiem będziesz w stanie go zrozumieć i z powodzeniem go przejść. Poniżej przedstawiamy kluczowe kroki, które należy podjąć, aby uzyskać wizę do tego fascynującego kraju.
Wypełnienie wniosku o wizę
Pierwszym krokiem w procesie uzyskania wizy do Arabii Saudyjskiej jest wypełnienie wniosku wizowego. Wniosek można wypełnić online lub bezpośrednio w ambasadzie Arabii Saudyjskiej w Polsce. Ważne jest, aby formularz był wypełniony w języku angielskim lub arabskim, a wszystkie informacje były dokładne i zgodne z dokumentami tożsamości.
Dołączenie niezbędnych dokumentów
Po wypełnieniu wniosku wizowego, należy dołączyć wszystkie wymagane dokumenty. Wśród nich znajdują się:
- Paszport ważny przez co najmniej sześć miesięcy od daty planowanego wjazdu.
- Aktualne zdjęcie paszportowe.
- Certyfikat urodzenia lub małżeństwa, jeśli jest wymagany.
- Inne dokumenty, które mogą być wymagane przez ambasadę Arabii Saudyjskiej w zależności od rodzaju wizy.
Opłacenie opłaty wizowej
Kolejnym krokiem jest opłacenie opłaty wizowej. Opłata ta wynosi około 500 SAR (około 530 PLN) i może być uiszczona online lub bezpośrednio w ambasadzie Arabii Saudyjskiej. Pamiętaj, że opłata wizowa jest niezbędna do przetworzenia wniosku i nie podlega zwrotowi, nawet w przypadku odmowy wydania wizy.
Ambasada Arabii Saudyjskiej w Polsce
Ambasada Arabii Saudyjskiej w Polsce odgrywa kluczową rolę w procesie uzyskiwania wiz do tego kraju. To tutaj składane są wnioski wizowe, a także udzielane są wszelkie niezbędne informacje dotyczące procedur wizowych.
Adres i kontakt
Ambasada Arabii Saudyjskiej w Polsce mieści się w Warszawie. Poniżej znajdują się szczegółowe dane kontaktowe:
- Adres: ul. Filtrowa 68, 02-032 Warszawa
- Telefon: +48 22 849 44 44
- Fax: +48 22 849 44 45
- E-mail: info@ksa.pl
Pamiętaj, że proces ubiegania się o wizę do Arabii Saudyjskiej może być czasochłonny, dlatego warto zacząć go jak najwcześniej przed planowaną podróżą. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnego stresu i będziesz mógł cieszyć się swoją podróżą do Królestwa Arabii Saudyjskiej.
Lista krajów objęta możliwością ubiegania się o e-wizę saudyjską:
- Afryka: Mauritius, Seychelle, RPA
- Ameryka Północna: Kanada, Panama, Saint Kitts i Nevis, Stany Zjednoczone
- Azja: Azerbejdżan, Brunei, Chiny (w tym Hongkong i Macau), Japonia, Kazachstan, Kirgistan, Malezja, Malediwy, Singapur, Korea Południowa, Tajikistan, Tajlandia, Turcja, Uzbekistan
- Europa: Albania, Andora, Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Gruzja, Niemcy, Grecja, Holandia, Węgry, Islandia, Irlandia, Włochy, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Malta, Monako, Czarnogóra, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Rosja, San Marino, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Ukraina, Zjednoczone Królestwo
- Oceania: Australia, Nowa Zelandia
Pomagamy w biznesie.
Prowadzisz firmę lub jesteś osobą odpowiedzialną za sprawy wizowe i legalizacji dokumentów w Waszej organizacji?
Możemy pomóc zdejmując z Twojej odpowiedzialności formalności wizowe z/do Polski czy legalizacji dokumentów do eksportu. Proszę o wiadomość i dobierzmy odpowiednie rozwiązanie dla Twojej firmy.
Tomek Kamola
Zarządzanie działu sprzedaży
Dlaczego warto odwiedzić Arabię Saudyjską?
Arabia Saudyjska to kraj nietypowy pod każdym względem. Nasza firma pomaga w uzyskaniu wizy do tego państwa. Wjazd na teren Królestwa Arabii Saudyjskiej uregulowany jest wieloma przepisami. W celu turystycznym można wjechać jedynie na podstawie e-wizy. Osoby podróżujące w celach biznesowych muszą przedstawić oficjalne pisma wydane przez saudyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz szereg innych dokumentów, poświadczających posiadane przez nich kwalifikacje. Natomiast pracownicy jadący na pobyt kontraktowy również zobowiązani są do spełnienia długiej listy kryteriów narzuconych przez sekcję konsularną.
Masz już wizę turystyczną? Czas pakować się na podróż.
Arabia Saudyjska jest ostatnim wielkim, zakazanym królestwem świata, a zarazem symbolem wszystkiego, co w oczach Zachodu jest niezrozumiałe: Środkowego Wschodu, islamu, ropy, terroryzmu. Przez wieki państwo to postrzegane było, jako zamknięte dla ludzi z zewnątrz. Udawali się tam jedynie najśmielsi i najodważniejsi – Richard Burton, T.E. Lawrence, czy Wilfred Thesiger, którzy ryzykowali życie, by tam dotrzeć. Dzisiaj Arabia Saudyjska nadal stanowi jedynie odległy obiekt wyobrażeń dla wielu ludzi, którzy delektują się niezwykłymi opowieściami krążącymi na jej temat. Obecnie kraj ten – chociaż niepewnie – zaczyna otwierać się na podróżników z innych części świata i coraz częściej pozwala im przekraczać swoje granice.
Położenie Królestwa Arabii Saudyjskiej
Arabia Saudyjska zajmuje olbrzymią część Półwyspu Arabskiego. Leży pomiędzy Morzem Czerwonym na zachodzie i Zatoką Perską na wschodzie. Graniczy z Jordanią, Irakiem, Kuwejtem, Katarem, Omanem, Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, Jemenem oraz Bahrajnem. Państwo to było monarchią absolutną do 1992, kiedy to dynastia Saudów wprowadziła pierwszą w historii kraju konstytucję. System prawny opiera się na zasadach szarijatu.
Dla tych, którzy zapragną poznać bliżej Arabię Saudyjską, możemy polecić:
- Mada’in Saleh – nazywana Petrą Arabii Saudyjskiej, która zaliczana jest do najbardziej czarujących i monumentalnych miejsc Środkowego Wschodu.
- Rub’ Al-Chali (Pusta Ćwiartka) – największe morze piasku na Ziemi, gdzie zobaczyć można wydmy wielkości statków. Miejsce to stanowi dom dla oryksów.
- Najran – położony na dalekim południu. Jest to dawny karawanseraj, składający się z fortu górującego nad plantacją palm i oazą.
- Jeddah – jako miasto libertyńskie położona jest na wybrzeżu. Charakteryzuje się różnorodnością souqów (tradycyjnych targów arabskich) i koralowymi domami, stanowiącymi niegdyś siedziby zamożnych kupców.
Jednak najbardziej zapadająca w pamięć jest przede wszystkim tradycyjna gościnność Beduinów, która – tak jak piaski Rub’ Al-Chali – wydaje się nieskończona.