Wiza do Omanu

Wiza do Omanu od niedawna została przywrócona jako obowiązkowa dla obywateli Polski. Jeszcze niedawno wizy do Omanu wydawane były na granicy i w podróży połączonej z ZEA możliwe było otrzymanie za darmo. Teraz musisz starać się o e-wizę zanim wyruszysz w podróż.

Rodzaje wiz do Omanu

e-Wiza

Przeznaczona dla wizyt w celach turystycznych i biznesowych.

Wiza jednokrotnego wjazd. Ważna 90 dni od daty wydania i umożliwia pobyt na 10 lub 30 dni. Opłata konsularna odpowiednio 5 lub 20 Riali Omańskich.

1 OMR (rial omański) kosztuje ok 10 zł.

Wymagania

  • Skan paszportu – kolorowa kopia pierwszej strony paszportu. Dokument musi być ważny minimum 6 miesięcy dłużej niż wiza.
  • Zdjęcie elektroniczne paszportowe
  • Wypełniony wniosek wizowy do Omanu.
  • Rezerwacja hotelu. Rezerwacja na czas pobytu. Jeśli nie wiesz gdzie się zatrzymasz, możemy zrobić rezerwacje tylko do uzyskania wizy.

Cennik

Proste zasady bez żadnych “haczyków”. Jedyne dodatkowe opłaty jakie poniesiesz zlecając prace nam:

Standard

77 zł

  • Czas realizacji 1-2 dni roboczych

+ opłata wizowa

Zamów wizę online

Pomożemy wybrać odpowiedni rodzaj, jeśli nie masz pewności.
W przypadku kilku osób, zapytaj o niższą cenę!
Podaj więcej szczegółów - data wyjazdu, długość pobytu, dane do faktury itp.
Prosimy o zgodę na kontakt. Dane z formularza wykorzystujemy jedynie do przesłania odpowiedzi. Nigdy nie wysyłamy reklam, spamu i innych ofert.

Wiza do Omanu – najważniejsze informacje

Według informacji zawartych na stronie omańskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych nie ma możliwości otrzymania wizy na granicy lub lotnisku. Należy się o nią ubiegać on-line, przed rozpoczęciem podróży. Zachęcamy do skorzystania z naszego pośrednictwa.


Wiza do Omanu – pytania i odpowiedzi

Czy wizę do Omanu mogę uzyskać w konsulacie?

Niestety nie ma takiej możliwości. Obecnie jedyną opcją uzyskania wizy do Omanu jest aplikacja elektroniczna. Konsulat w Berlinie, będący najbliższą placówką dyplomatyczną tego kraju, nie wydaje wiz wklejanych do paszportu.

W jaki sposób mogę dostarczyć dokumenty do wizy do Omanu?

Wymagane dokumenty do uzyskania wizy elektronicznej do Omanu należy do nas wysłać na adres e-mail – info@wizaserwis.pl Można zatytułować wiadomość “Oman wiza“.

Jak długo będę czekać na wizę?

Na e-wizę do Omanu czeka się zazwyczaj około 2-5 dni roboczych. Dni robocze to niedziela – czwartek. W piątki wizy wydawane są bardzo rzadko ze względu na to, że jest to dzień wolny w Omanie. Wszystko zależy od systemu elektronicznego.

Czy e-wizę do Omanu trzeba koniecznie wydrukować?

Tak, potwierdzenie wydania wizy elektronicznej, które wyślemy na mail, należy wydrukować i posiadać przy sobie w trakcie trwania podróży. Wydruk może być czarno-biały.

Jak wygląda obecnie sytuacja w Omanie?

Aktualne informacje i zalecenia dotyczące podróży do Omanu można śledzić na oficjalnej stronie MSZ.

Chciałbym zatrzymać się u znajomego. Nie posiadam zaproszenia ani rezerwacji hotelu. Co w takiej sytuacji?

Rezerwacja hotelu lub zaproszenie nie są wymagane do uzyskania wizy.

Czy mogę zakupić bilet lub wycieczkę po otrzymaniu wizy do Omanu?

Rezerwacja lotnicza nie jest wymagana do uzyskania wizy. Bilet lotniczy można więc zakupić dopiero po uzyskaniu wizy, aby mieć pewność spokojnej podróży.

WizaSerwis.pl – wiza do Omanu

Informacje o kraju

Sułtanat Omanu – państwo w Azji. Leży na Półwyspie Arabskim, nad Morzem Arabskim i Zatoką Omańską. Oman graniczy ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, Arabią Saudyjską i Jemenem. Stolica mieści się w mieście Muskat. Wiza do Omanu jest potrzeba, aby odwiedzić ten kraj.


Sprawdź tematy pokrewne

Legalizacja dokumentów do Omanu

Wiza do USA

Wiza rosyjska

Zaświadczenie o niekaralności