Wiza do Omanu.

Wizy do Omanu już możliwe do otrzymania na granicy. Urząd na swoich stronach rekomenduje uzyskanie wizy przed wylotem. W przypadku decyzji aplikowania o wizę na lotnisku prosimy o samodzielne zweryfikowanie informacji. Naszą rekomendacją jest postaranie się o wizę przed wylotem, zwłaszcza, gdy przekroczenie granicy nie będzie poprzez główne lotnisko w Muskacie. .

Rodzaje wiz do Omanu

  • e-Wiza – Przeznaczona dla wizyt w celach turystycznych i biznesowych. Wiza turystyczna jednokrotnego wjazdu. Ważna 90 dni od daty wydania i umożliwia pobyt na 30 dni. Opłata konsularna odpowiednio 20 Riali Omańskich. 1 OMR (rial omański) kosztuje ok 10 zł.

Możesz spotkać inne rodzaje wiz. Oman proponuje kilkadziesiąt rodzajów ze względu od celu przyjazdu. Ważny jest też status osoby, zwłaszcza w przypadku małżonków rezydentów krajów GCC. Jeśli posiadasz paszport inny niż polski i nie jesteś na liście narodowości, które mogą ubiegać się o e-wizę, należy też sprawdzić Twój status małżeński. Osoby, które są rezydentami UE lub pozostają w związku małżeńskim z obywatelem UE, mogą starać się o możliwość wjazdu. Prosimy o kontakt i sprawdzimy czy będziemy w stanie pomóc.

Szybkie zamówienie wizy do Omanu

3 pakiety.

Wybierz odpowiedni tryb uzyskania wizy dla Ciebie.

Wnosimy opłatę firmową kartą.

My opłacamy. Nie ryzykujesz podając swoje dane do płatności.

Od A do Z.

Wysyłasz prosty formularz i załączniki i nie martwisz się o nic. Pomożemy w usługach dodatkowych: rezerwacja lotu do wizy.

Darmowa konsultacja wizowa.

Udzielamy pomocy przy wypełnieniu wniosku wizowego.

W kolejnym kroku wypełnisz krótki formularz i otrzymasz pełne informacje, jak przygotować dokumenty do uzyskania wizy.

Wiza do Omanu krok po kroku

Zgłoszenie online.
Prosimy o przesłanie zgłoszenia, od tego rozpoczynamy pracę. Pomaga to uporządkować proces i znacznie go przyspieszyć. Prosimy kliknąć przycisk „Zamów wizę”.

Potwierdzenie, weryfikacja i proforma.
Na podany w zgłoszeniu adres e-mail prześlemy dalsze informacje wraz z proformą. Prosimy także o dokonanie wpłaty. Sprawdzamy poprawność wniosku i załączników, a następnie potwierdzamy przyjęcie zlecenia.

Aplikacja o wizę
Przystępujemy do pracy nad wnioskiem o wizę. W zależności od wybranego pakietu i sytuacji działamy niezwłocznie lub po wcześniejszej konsultacji.

Wiza gotowa.
Na wskazany adres e-mail przesyłamy gotową wizę wraz z instrukcjami.

Wiza lub zwrot pieniędzy.

Proces objęty programem gwarantującym uzyskanie wizy lub pełnym zwrotem środków w przypadku odmowy lub przedłużenia terminu wydania wizy.
Więcej szczegółów na temat programu.

Ile kosztuje e-wiza do Omanu?

Podstawowy

Z wyprzedzeniem w przystępnej cenie.

147

Czas realizacji 14 dni.

Opłacamy wizę kartą.

Wniosek po polsku.

Gotową wizę wysyłamy na e-mail.

Do ceny dolicz opłatę wizową 20 RO.

Standardowy

Komfortowo, szybko i sprawnie.

297

Czas 5-7 dni.

Płacimy kartą firmową.

Wniosek po polsku.

Gotową wizę wyślemy na e-mail w formie elektronicznej.

Powiadomienia o statusie sprawy

Rezerwacje biletów lotniczych i hoteli *

Graficzna obróbka skanów

Pomoc we wniosku

Do ceny dolicz opłatę 20 RO.

* dodatkowo płatne

Super VIP

Najszybciej, najwięcej, w klasie biznes.

497

Czas 1-2 dni.

Płacimy kartą firmową.

Wniosek po polsku.

Gotową wizę wysyłamy na e-mail.

Powiadomienia o statusie sprawy

Rezerwacje biletów lotniczych i hoteli *

Graficzna obróbka skanów

Pomoc we wniosku

Wzór listu delegującego

30 minutowa indywidualna konsultacja

Sprawdzanie statusów w weekendy

Kontakt bezpośrednio z firmą kraju docelowego przy przygotowaniu dokumentów

Telefoniczna pomoc w wypełnieniu wniosku

Do ceny dolicz opłatę 20 RO.

* dodatkowo płatne

Wymagania

  • Skan paszportu – kolorowa kopia pierwszej strony paszportu. Dokument musi być ważny minimum 6 miesięcy dłużej niż wiza.
  • Zdjęcie elektroniczne paszportowe
  • Wypełniony wniosek wizowy do Omanu.
  • Rezerwacja hotelu. Rezerwacja na czas pobytu.

Pomagamy w biznesie.

Sprawdź, jak możemy pomóc w Twoim biznesie. Poniżej znajdziesz przygotowane materiały rozszerzające.

Prowadzisz firmę lub jesteś osobą odpowiedzialną za sprawy wizowe i legalizacji dokumentów w Waszej organizacji? Zobacz co więcej możemy zrobić.

Bezpłatna konsultacja

Dodatkowe usługi dla biznesu

Zaproszenie dla cudzoziemca

Zezwolenie na pracę

KRS z klauzulą apostille

Zaświadczenie o niekaralności

Jeszcze za wcześnie na decyzje?

Jeśli jeszcze poszukujecie Państwa informacji, proponujemy pobrać wymagania a decyzję odłożyć na dalszy termin.

Wiza do Omanu – często zadawane pytania.

Według informacji zawartych na stronie omańskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych nie istnieje możliwość otrzymania wizy na granicy lub lotnisku. Należy się o nią ubiegać on-line, przed rozpoczęciem podróży. Zachęcamy do skorzystania z naszego pośrednictwa.

Jak wygląda wiza omańska?

Pierwszym dokumentem jaki Państwo otrzymacie jest e-wiza, można nazwać także promesą wizową. Jest to elektroniczny wydruk potwierdzający pozytywną decyzję urzędu imigracyjnego. Wizą faktyczną jest pieczątka, którą otrzymujemy na lotnisku.

Wzór wizy do Omanu

Otrzymasz pieczątki wjazdowe i wyjazdowe. Prosimy zwrócić uwagę szczególnie podczas opuszczania kraju.

Wiza omańska

Informacje o kraju

Sułtanat Omanu – państwo w Azji. Leży na Półwyspie Arabskim, nad Morzem Arabskim i Zatoką Omańską. Oman graniczy ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, Arabią Saudyjską i Jemenem. Stolica mieści się w mieście Muskat.

Wiza do Omanu – pytania i odpowiedzi

Czy wizę do Omanu mogę uzyskać w konsulacie?

Niestety nie ma takiej możliwości. Obecnie jedyną opcją uzyskania wizy do Omanu jest aplikacja elektroniczna. Konsulat w Berlinie, będący najbliższą placówką dyplomatyczną tego kraju, nie wydaje wiz wklejanych do paszportu. Wizy turystyczne dają możliwość maksymalnie miesięcznego pobytu.

W jaki sposób mogę dostarczyć dokumenty do wizy do Omanu?

Prosimy o wniosek online. Po wypełnieniu wniosku i wniesieniu opłaty wizowej będziemy mogli w Państwa imieniu wyrobić wizę online. Wiza turystyczna nie pozwala na wielokrotny wjazd.

Jak długo musimy czekać na wizy turystyczne?

Na e-wizę do Omanu czeka się zazwyczaj około 2-5 dni roboczych. Dni robocze to niedziela – czwartek. W piątki wizy wydawane są bardzo rzadko ze względu na to, że jest to dzień wolny w Omanie. Wszystko zależy od systemu elektronicznego.

Co mam zrobić po wypełnieniu wniosku wizowego?

Wypełnienie formularza rozpoczyna proces. Wymagane dokumenty do e-wizy to wniosek, paszport ważny 6 miesięcy, zdjęcie i rezerwacja hotelu . Nie ma obowiązku wykazania lotniczego biletu powrotnego. Jeśli paszport traci ważność, musisz złożyć wniosek i poczekać na wydanie nowego paszportu. Po otrzymaniu formularza o wizę, zajmiemy się całą resztą. Czas oczekiwania nie jest ściśle określony. Należy pamiętać, że wizy jednokrotne uprawniają do 30 dni pobytu. Więc o wizę do Omanu, należy wnioskować z odpowiednim wyprzedzeniem. Czas liczony jest od daty wjazdu po przylocie do daty wyjazdu.

Czy e-wizę do Omanu trzeba koniecznie wydrukować?

Tak, potwierdzenie wydania wizy elektronicznej, które wyślemy na mail, należy wydrukować i posiadać przy sobie w trakcie trwania podróży. Wydruk może być czarno-biały i będzie sprawdzany na przejściach granicznych.

Jak wygląda obecnie sytuacja w Omanie?

Aktualne informacje i zalecenia dotyczące podróży do Omanu można śledzić na oficjalnej stronie MSZ.

Czy mogę dostać wizę, jeśli nie mam paszportu polskiego?

Tak. Wiza wydawana jest także dla innych narodowości. Musimy jednak sprawdzić zasady i ceny w zależności o wybranego celu przyjazdu do Omanu.

Potrzebuję wizy a nie posiadam zaproszenia ani rezerwacji hotelu. Co w takiej sytuacji?

Rezerwacja hotelu lub zaproszenie będą wymagane do uzyskania tych wiz. Możemy przygotować rezerwację tylko, aby uzyskać wizę.

Czy mogę zakupić bilet lub wycieczkę po otrzymaniu wizy do Omanu?

Rezerwacja lotnicza nie jest wymagana do otrzymania wizy. Bilet lotniczy można więc zakupić dopiero po uzyskaniu wizy, aby mieć pewność spokojnej podróży.

Przez kogo wydawana jest wiza turystyczna?

W uzyskaniu wizy do Omanu może pomóc biuro podróży. Ale wydawane jest przez urząd w Omanie. Możecie Państwo starać się o wizę planując podróż na własną rękę, jeśli nie chcecie korzystać z biur podróży. Z tego rodzaju wizy korzystają też przedstawiciele biznesu, ale zaznaczany jest inny numer wizy. Wiza wielokrotnego wjazdu możliwa jest w przypadku innych rodzajów przyjazdów np. praca.

Czy wizy jednokrotne uprawniają na krótki pobyt w Dubaju?

Podróż do Zjednoczonych Emiratów Arabskich wymagać będzie kolejnej e-wizy. Ten typ wizy pozwala na jednokrotny wjazd i trzeba będzie wniosku do uzyskania wizy kolejnej.

Gdzie mogę znaleźć przydatne wiadomości na temat podróży do Omanu?

Zachęcamy do śledzenia stron naszego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Niektóre ważne informacje podaje Oman Police i ministerstwo odpowiedzialne za omańską turystykę.


Sprawdź tematy pokrewne