Wiza do Algierii

Potrzebujesz wizy do Algierii?

Wiza do Algierii wydawana jest przez Konsulat w Warszawie a cała procedura trwa ok 14 dni. Wnioski wizowe przyjmowane i wydawane są jedynie we wtorki i czwartki.

Rodzaje wiz

Turystyczna

Przeznaczona dla wizyt w celach turystycznych.

Jednokrotna ważna 90 dni do 90 dni pobytu. Opłata konsularna 350 zł

Biznesowa

Dla osób udających się na spotkania biznesowe, konferencje, targi.

Jednokrotna ważna 90 dni lub wielokrotnego wjazdu ważna rok. Jeden pobyt może być do 90 dni. Opłata 350 zł za 1-krotną i 420 zł za wielokrotną.

Rodzinna

Dla członków najbliższej rodziny.

Na jeden wjazd, ważna 90 dni lub wielokrotna na pół roku. Opłaty odpowiednio 350 zł i 420 zł.

Tranzytowa

Przeznaczona przy podróży przez Algierię do innego kraju tranzytem.

Tylko jednokrotna do 7 dni. Opłata wizowa 350 zł

Wymagania

 • Paszport
  Ważny minimum 6 miesięcy.
 • Wypełniony i podpisany wniosek
  Pobierz wniosek wizowy do Algierii.
 • Zdjęcie paszportowe
  Biometryczne. Twarz skierowana na wprost, jasne tło, bez okularów.
 • Polisa ubezpieczeniowa
 • Zaproszenie
  Do wizy turystycznej: Oryginał pisma lub potwierdzenie zakwaterowania (także oryginał) zawierające nazwisko, stopień pokrewieństwa i adres podczas pobytu w Algierii. Podpis osoby przyjmującej powinien zostać zalegalizowany przez gminę, w której zamieszkuje.
  Do wizy biznesowej: Zaproszenie ze strony partnera algierskiego. (może być kopia)
 • List delegujący do wizy biznesowej.
  Oryginał listu delegującego z firmy polskiej.
 • Dokument pokrewieństwa do wizy rodzinnej.
  Dokument poświadczający relację pokrewieństwa osoby ubiegającej się o wizę z osobą lub rodziną mającą ją przyjąć.
 • Wiza docelowa do wizy tranzytowej.
  Wizę do kraju docelowego oraz zaświadczenie o posiadaniu środków na czas przejazdu tranzytowego.

Cennik

Proste zasady bez żadnych “haczyków”. Jedyne dodatkowe opłaty jakie poniesiesz zlecając prace nam:

Standard

97 zł

 • Czas realizacji 14-16 dni roboczych

Ekspres

147 zł

 • Czas realizacji 10-12 dni roboczych

Zamów wizę online

Pomożemy wybrać odpowiedni rodzaj, jeśli nie masz pewności.
W przypadku kilku osób, zapytaj o niższą cenę!
Podaj więcej szczegółów - data wyjazdu, długość pobytu, dane do faktury itp.
Prosimy o zgodę na kontakt. Dane z formularza wykorzystujemy jedynie do przesłania odpowiedzi. Nigdy nie wysyłamy reklam, spamu i innych ofert.

Wiza do Algierii – najważniejsze informacje

Na swoistą dzikość Algierii ma na pewno wpływ polityka wizowa tego kraju. Jest to bowiem państwo, do którego stosunkowo trudno uzyskać wizę. Dzieje się tak dlatego, że do wizy turystycznej wymagane jest okazanie oryginału zaproszenia lub vouchera turystycznego ze strony algierskiej.

Przygotuj wymagane dokumenty i przekaż je nam, abyśmy mogli sprawnie poprowadzić Twoją aplikację. Pamiętaj, że paszport jest wymagany w oryginale i nie może być ważny krócej niż 6 miesięcy. Konieczne jest także aktualne zdjęcie, zgodne z wymogami do fotografii paszportowych. Wiza biznesowa czy wiza turystyczna? Pomożemy Ci bez względu na rodzaj planowanego wyjazdu.


Wiza do Algierii krok po kroku

Spodziewany koszt : 450 PLN

Prognozowany czas : 14 days

Wiza do Algierii w kilku krokach

 1. Wypełnij wniosek wizowy

  Przygotuj formularz wizowy, dołącz paszport, zdjęcie i inne załączniki w zależności od wybranego rodzaju wizy.

 2. Prześlij dokumenty

  Dostarcz dokumenty do naszego biura kurierem lub osobiście.

 3. Aplikacja w konsulacie

  Dokumenty składamy w ambasadzie Algierii. Czas oczekiwania na wizę to około 2 tygodnie.

 4. Paszport z wizą gotowy

  Możesz odebrać osobiście lub wskazać dowolne miejsce a odeślemy kurierem.

Narzędzia
 • N/A
Materiały
 • Wniosek wizowy, zdjęcie, paszport, ubezpieczenie.

Wiza do Algierii – pytania i odpowiedzi

Algierska Republika Ludowo-Demokratyczna to dziesiąte co do wielkości państwo świata (największe w Afryce). Położona jest w Afryce Północnej nad Morzem Śródziemnym. Algieria jest członkiem Unii Afrykańskiej. Znaczną część obszaru algierskiego zajmują wchodzące w skład Sahary pustynie oraz półpustynie. Stolicą kraju jest AlgierPotrzebujesz wizy do Algierii? Sprawdź poniższe wiadomości.

Czy do wizy biznesowej zaproszenie wymagane jest w oryginale?

Nie ma takiej konieczności. Formularz zaproszenia do wizy biznesowej od firmy algierskiej może być przesłany w formie wyraźnego skanu. Należy go tylko wydrukować, dlatego też oryginał nie jest wymagany. Pozwala to zaoszczędzić dużo czasu osobom, których wyjazd biznesowy do Algierii jest zaplanowany w niedługim czasie od momentu złożenia wniosku wizowego.

Czy do wizy turystycznej zaproszenie musi być w oryginale?

W przypadku aplikowania o wizę turystyczną lub prywatną trzeba otrzymać oryginał dokumentu przesłany przez obywatela Algierii. Może to być znajomy lub członek rodziny. Ambasada nie przyjmuje już skanów zaproszeń dołączonych do aplikacji. Takie dokumenty nie są traktowane jako komplet wymagany do rozpoczęcia procedury.

Jakie warunki musi spełniać polisa ubezpieczeniowa, aby taki dokument został przyjęty obok wniosku wizowego?

Polisa ubezpieczeniowa musi opiewać na kwotę przynajmniej 30 000 Euro. Musi obowiązywać na terenie całej Algierii, przez okres planowanej podróży do tego kraju. Możemy pomóc w wystawieniu takiego dokumentu w oparciu o polisę ubezpieczeniową Towarzystwa Ubezpieczeń Europa. Takie ubezpieczenie jest akceptowane w konsulacie algierskim w Warszawie. To właśnie tam składamy aplikacje wizowe naszych klientów. Sprawdź usługi dodatkowe.

Jaki jest okres ważności wizy turystycznej, wydawanej w ambasadzie tego kraju w Warszawie?

Wiza turystyczna do Algierii ważna jest od daty wydania. Data ta jest wskazana we wniosku wizowym, jako data planowanego wjazdu do tego kraju. W zależności od wybranego rodzaju wiza jest ważna 90 dni lub 365 dni.

Jak długo trwa wyrobienie wizy do Algierii?

Konsul przyjmuje dokumenty tylko we wtorek i czwartek. Na wizę czeka się około dwóch tygodni w samym konsulacie. Czas ten jest liczony od dnia złożenia aplikacji w placówce. Okres oczekiwania na wizę turystyczną lub tranzytową może być nawet dłuższy.

Czy wniosek wizowy do Algierii musi być wydrukowany w kolorze?

Wydruk wniosku nie musi być kolorowy, w zupełności wystarczy czarno-biała wersja. Najważniejsze, żeby wniosek był czytelnie wypełniony, najlepiej drukowanymi literami. Istotne, aby na jego końcu znalazł się odręczny podpis, zbliżony do tego widniejącego w paszporcie.

Ważność paszportu kończy mi się za 3 miesiące. Czy otrzymam wizę?

Składając aplikację paszport musi być jeszcze ważny przynajmniej 6 miesięcy od momentu złożenia dokumentów wizowych w ambasadzie. Jeżeli ten dokument jest ważny jedynie 3 miesiące ponad planowaną datę zakończenia podróży, aplikacja nie zostanie przyjęta przez ambasadę. Żadna wiza algierska nie zostanie wydana.

Planuję w przyszłym roku wyjazd turystyczny. Kiedy mogę rozpocząć przygotowania do tej procedury?

Dokumenty o wizę w konsulacie można złożyć nie wcześniej, niż 3 miesiące przed planowanym wyjazdem do Algierii, aby wydana wiza była ważna na podróż.

Gdybym miał odmowę przyznania wizy, to czy mogę liczyć na zwrot poniesionych kosztów?

Jeżeli aplikacja jest procedowania w konsulacie i opłata wizowa została wniesiona, nie ma możliwości zwrotu.

WizaSerwis.pl – Wizy, apostille, legalizacje

Informacje o kraju

Algieria jest to niesamowicie ciekawy kraj. To właśnie tutaj wpływy europejskie (w szczególności francuskie) łączą się z islamską kulturą oraz tradycją. Jest ona bowiem tak żywa na kontynencie afrykańskim. Algieria różni się od swoich sąsiadów (między innymi od Maroko czy Tunezji) pod wieloma względami. Przede wszystkim nadal zachowuje swój odwieczny, pierwotny urok miejsca kompletnie niemal nieodkrytego. Znaczącą część tego kraju zajmują pustynie Sahary. Same w sobie stanowią one jedną z największych atrakcji turystycznych tego miejsca. Z kolei góry Atlas na północy państwa są rozrywką dla miłośników aktywnego wypoczynku.

Stolica kraju, Algier, nazywana jest Białym Miastem. Stanowi niesamowitą zapowiedź tego, co nas czeka odwiedzając Algierię. Czuć tu bowiem klimat zdecydowanie bardziej śródziemnomorski, niż arabski. Na ulicach Algieru dominują białe kamienice, błękitne okiennice i zielone ogrody.

Wyjeżdżając poza stolicę można zakochać się w prehistorycznych malowidłach i ‚,skalnym lesie” w grotach Tassili. Złote piaski Sahary czy bizantyjskie zabytki znajdujące się w Tipazie zachwycą z pewnością nawet wybrednego turystę. Każdy znajdzie coś dla siebie z całą pewnością.
Do Algierii najlepiej wyjechać w okresie od marca do maja oraz września – października. Wówczas pogoda jest na tyle przyjemna, że pozwoli nam na zwiedzanie wszystkich tych niesamowitych miejsc.

Sprawdź tematy pokrewne

Legalizacja dokumentów do Algierii

Zaproszenie dla cudzoziemca

Zaświadczenie o niekaralności