Wiza do Algierii

Potrzebujesz wizy do Algierii?

Wiza do Algierii wydawana jest przez konsulat w Warszawie a cała procedura trwa ok. 14 dni. Wnioski wizowe przyjmowane i wydawane są jedynie we wtorki i czwartki.

Rodzaje wiz do Algierii

 • Turystyczna – Przeznaczona dla wizyt w celach turystycznych. Jednokrotna ważna 90 dni do 90 dni pobytu (najczęściej wydawana na pobyty do 30 dni). Opłata 360 zł.
 • Biznesowa – Dla osób udających się na spotkania biznesowe, konferencje, targi. Jednokrotna ważna 90 dni lub wielokrotnego wjazdu ważna rok. Jeden pobyt może być do 90 dni. Opłata 360 zł za 1-krotną i 450 zł za wielokrotną.
 • Rodzinna – Dla członków najbliższej rodziny. Na jeden wjazd, ważna 90 dni lub wielokrotna na pół roku. Opłaty odpowiednio 360 zł i 450 zł.
 • Tranzytowa – Przeznaczona przy podróży przez Algierię do innego kraju tranzytem. Tylko jednokrotna do 7 dni. Opłata wizowa 360 zł
Kiedy warto zacząć prace nad wizą, by zdążyć na czas.
Wiza algierska

Zbyt wcześnie na aplikację? Proponujemy pobrać wymagania wizowe na adres e-mail.

Ile kosztuje wiza?

Super ekonomiczny

Taniej, planuj z wyprzedzeniem.

147

Czas realizacji 30-40 dni

Opłata bankowa w cenie

Do ceny dolicz opłatę dla konsulatu według wybranego rodzaju wizy.

Standard

Na czas, komfortowo.

197 297

Czas realizacji 18-22 dni

Opłata bankowa w cenie

Skan wizy dodatkowo płatny

Do ceny dolicz opłatę dla konsulatu według wybranego rodzaju wizy.
Czas naszej pracy 2-3 dni plus czas pracy konsulatu ok. 14 dni.

Ekspres

Najszybciej, priorytetowo.

497

Czas realizacji 12-14 dni

Opłata bankowa w cenie

Skan wizy na e-mail

Ubezpieczenie *

Do ceny dolicz opłatę dla konsulatu według wybranego rodzaju wizy.
Dokumenty składamy w najbliższym możliwym terminie. Czas oczekiwania w konsulacie około 14 dni.

* Ubezpieczenie przesyłki zwrotnej na 5000 zł w cenie.

Ceny w PLN brutto. Czas realizacji liczony od momentu otrzymania dokumentów.

Wiza do Algierii.

Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z naszych usług.

2 tryby pracy.

Wybierz odpowiedni tryb uzyskania wizy dla Ciebie.

Darmowa konsultacja wizowa.

Pomagamy uzupełnić druki urzędowe. Udzielamy pomocy w wyborze wizy.

Od A do Z.

Wysyłasz dokumenty i nie martwisz się o nic.
Pomożemy w usługach dodatkowych: tłumaczenia, ubezpieczenie, notariusz.

Załatwisz bez wizyty w urzędzie.

Bez wizyty w konsulacie. Bez kolejek i szukania parkingu. Bez chodzenia od okienka do okienka.

W kolejnym kroku wypełnisz krótki formularz i otrzymasz pełne informacje, jak przygotować dokumenty do uzyskania wizy.

Nasze mocne strony.

Natalia Konsultacja wizowa

Ponad 400 referencji. 120,000 spraw.

Każda z nich podpisana z imienia i nazwiska przez osoby decyzyjne w firmach lub instytucjach. Jesteśmy najbardziej rekomendowaną firmą wizową w Polsce.

120 000 spraw. Tyle zleceń przeprowadziliśmy od 2006 roku.

Tomek Konsultacja wizowa

Pewnie i bezpiecznie.

Na rynku od 2006 roku. Jesteśmy autoryzowanym agentem w kilku ambasadach w Warszawie i Berlinie.

Budynek monitorowany 24 h z ochroną i rejestracją wejść.

Ogniotrwały sejf.

Zabezpieczony system przechowywania danych.

Monitoring 24h pracy biura.

Wymagania

 • Paszport – Ważny minimum 6 miesięcy.
 • Wypełniony i podpisany wniosek – Pobierz wniosek wizowy do Algierii.
 • Zdjęcie paszportowe – Biometryczne. Twarz skierowana na wprost, jasne tło, bez okularów.
 • Polisa ubezpieczeniowa.
 • Zaproszenie.
  Do wizy turystycznej: Oryginał pisma lub potwierdzenie zakwaterowania (także oryginał) zawierające nazwisko, stopień pokrewieństwa i adres podczas pobytu w Algierii. Podpis osoby przyjmującej powinien zostać zalegalizowany przez gminę, w której zamieszkuje.
  Do wizy biznesowej: Zaproszenie ze strony partnera algierskiego (aktualnie może być kopia).
 • List delegujący do wizy biznesowej. Oryginał listu delegującego z firmy polskiej.
 • Dokument pokrewieństwa do wizy rodzinnej. Dokument poświadczający relację pokrewieństwa osoby ubiegającej się o wizę z osobą lub rodziną mającą ją przyjąć.
 • Wiza docelowa do wizy tranzytowej. Wizę do kraju docelowego oraz zaświadczenie o posiadaniu środków na czas przejazdu tranzytowego.

Wiza krok po kroku.

 1. Wypełnienie wniosku online:
  • Prosimy o wypełnieniu online formularza wniosku wizowego. Sprawdzimy i w przypadku pytań pomożemy w jego korekcie.
 2. Wspólnie kompletujemy załączniki:
  • Przejdziemy razem przez proces zbierania wszystkich potrzebnych dokumentów. Nasza rola tutaj to upewnienie się, że wszystkie dokumenty są kompletne i zgodne z wymaganiami ambasady Algierii.
 3. Opłacamy i składamy dokumenty:
  • Gdy wszystkie dokumenty będą gotowe, dokonamy opłaty wizowej. Złożymy w konsulacie i prześlemy informacje z potwierdzeniem.
 4. Gotowy paszport z wizą odsyłamy na wskazany adres lub zapraszamy po odbiór do naszego biura:
  • Po otrzymaniu wizy, zajmiemy się wysyłką bezpośrednio do Państwa na wskazany adres, lub zaprosimy pod odbiór osobisty w naszym biurze. Zapewniamy, że cały proces będzie dla Państwa jak najbardziej wygodny i bezproblemowy.

Wiza do Algierii – najważniejsze informacje.

Polityka wizowa w Algierii

Na swoistą dzikość Algierii ma na pewno wpływ polityka wizowa tego kraju. Jest to bowiem państwo, do którego stosunkowo trudno uzyskać wizę. Dzieje się tak dlatego, że do wizy turystycznej wymagane jest okazanie oryginału zaproszenia lub vouchera turystycznego ze strony algierskiej.

Przygotuj wymagane dokumenty i przekaż je nam, abyśmy mogli sprawnie poprowadzić Twoją aplikację. Pamiętaj, że paszport jest wymagany w oryginale i nie może być ważny krócej niż 6 miesięcy. Konieczne jest także aktualne zdjęcie, zgodne z wymogami do fotografii paszportowych. Wiza biznesowa czy wiza turystyczna? Pomożemy Ci bez względu na rodzaj planowanego wyjazdu.

Informacje o kraju

Algieria jest to niesamowicie ciekawy kraj. To właśnie tutaj wpływy europejskie (w szczególności francuskie) łączą się z islamską kulturą oraz tradycją. Jest ona bowiem tak żywa na kontynencie afrykańskim. Algieria różni się od swoich sąsiadów (między innymi od Maroko czy Tunezji) pod wieloma względami. Przede wszystkim nadal zachowuje swój odwieczny, pierwotny urok miejsca kompletnie niemal nieodkrytego. Znaczącą część tego kraju zajmują pustynie Sahary. Same w sobie stanowią one jedną z największych atrakcji turystycznych tego miejsca. Z kolei góry Atlas na północy państwa są rozrywką dla miłośników aktywnego wypoczynku.

Stolica kraju, Algier, nazywana jest Białym Miastem. Stanowi niesamowitą zapowiedź tego, co nas czeka odwiedzając Algierię. Czuć tu bowiem klimat zdecydowanie bardziej śródziemnomorski, niż arabski. Na ulicach Algieru dominują białe kamienice, błękitne okiennice i zielone ogrody.

Wyjeżdżając poza stolicę można zakochać się w prehistorycznych malowidłach i ‚,skalnym lesie” w grotach Tassili. Złote piaski Sahary czy bizantyjskie zabytki znajdujące się w Tipazie zachwycą z pewnością nawet wybrednego turystę. Każdy znajdzie coś dla siebie z całą pewnością.
Do Algierii najlepiej wyjechać w okresie od marca do maja oraz września – października. Wówczas pogoda jest na tyle przyjemna, że pozwoli nam na zwiedzanie wszystkich tych niesamowitych miejsc.

Jak wyglądają wizy algierskie?

Wzór wizy do Algierii

Wiza do Algierii – pytania i odpowiedzi

Algierska Republika Ludowo-Demokratyczna to dziesiąte co do wielkości państwo świata (największe w Afryce). Położona jest w Afryce Północnej nad Morzem Śródziemnym. Algieria jest członkiem Unii Afrykańskiej. Znaczną część obszaru algierskiego zajmują wchodzące w skład Sahary pustynie oraz półpustynie. Stolicą kraju jest AlgierPotrzebujesz wizy do Algierii? Sprawdź poniższe wiadomości.

Czy do Algierii trzeba mieć wizę?

Tak, większość obywateli krajów zewnętrznych, w tym obywatele Polski, musi posiadać wizę, aby wjechać do Algierii. Wymagania wizowe mogą się różnić w zależności od kraju pochodzenia, celu podróży i czasu pobytu. Zachęcamy do śledzenia najnowszych informacji. Aktualizacje danych staramy się robić bez żadnych opóźnień.

Czy do wizy biznesowej zaproszenie wymagane jest w oryginale?

Nie ma takiej konieczności. Formularz zaproszenia do wizy biznesowej od firmy algierskiej może być przesłany w formie wyraźnego skanu. Należy go tylko wydrukować, dlatego też oryginał nie jest wymagany. Pozwala to zaoszczędzić dużo czasu osobom, których wyjazd biznesowy do Algierii jest zaplanowany w niedługim czasie od momentu złożenia wniosku wizowego.

Czy do wizy turystycznej zaproszenie musi być w oryginale?

W przypadku aplikowania o wizę turystyczną lub prywatną trzeba otrzymać oryginał dokumentu przesłany przez obywatela Algierii. Może to być znajomy lub członek rodziny. Ambasada nie przyjmuje już skanów zaproszeń dołączonych do aplikacji. Takie dokumenty nie są traktowane jako komplet wymagany do rozpoczęcia procedury.

Jak uzyskać wizę do Algierii?

Aby uzyskać wizę do Algierii, najpierw zgromadź wymagane dokumenty, takie jak ważny paszport, formularz wniosku, zdjęcia paszportowe, dokumenty potwierdzające cel wizyty i ubezpieczenie podróżne. Dokumenty składamy w konsulacie wraz z potwierdzeniem wniesienia opłaty wizowej. Po złożeniu wniosku, oczekujemy na decyzję, co zajmuje 14 dni. Po tym terminie odbieramy paszport z wklejoną wizą. Na każdym etapie procedury, służymy pomocą w poprawnym przygotowaniu dokumentów. Wszystkie załączniki, które możemy przygotować w Państwa imieniu, są przez nas kompletowane. Także składamy i odbieramy dokumenty. Paszport oddajemy lub wysyłamy pod wskazany adres.

Jakie warunki musi spełniać polisa ubezpieczeniowa, aby taki dokument został przyjęty obok wniosku wizowego?

Polisa ubezpieczeniowa musi opiewać na kwotę przynajmniej 30 000 Euro. Musi obowiązywać na terenie całej Algierii, przez okres planowanej podróży do tego kraju. Możemy pomóc w wystawieniu takiego dokumentu w oparciu o polisę ubezpieczeniową Towarzystwa Ubezpieczeń Europa. Takie ubezpieczenie jest akceptowane w konsulacie algierskim w Warszawie. To właśnie tam składamy aplikacje wizowe naszych klientów. Sprawdź usługi dodatkowe.

Jaki jest okres ważności wizy turystycznej, wydawanej w ambasadzie tego kraju w Warszawie?

Wiza turystyczna do Algierii ważna jest od daty wydania. Data ta jest wskazana we wniosku wizowym, jako data planowanego wjazdu do tego kraju. W zależności od wybranego rodzaju wiza jest ważna 90 dni lub 365 dni.

Jak długo trwa wyrobienie wizy do Algierii?

Konsul przyjmuje dokumenty tylko we wtorek i czwartek. Na wizę czeka się około dwóch tygodni w samym konsulacie. Czas ten jest liczony od dnia złożenia aplikacji w placówce. Okres oczekiwania na wizę turystyczną lub tranzytową może być nawet dłuższy.

Czy wniosek wizowy do Algierii musi być wydrukowany w kolorze?

Wydruk wniosku nie musi być kolorowy, w zupełności wystarczy czarno-biała wersja. Najważniejsze, żeby wniosek był czytelnie wypełniony, najlepiej drukowanymi literami. Istotne, aby na jego końcu znalazł się odręczny podpis, zbliżony do tego widniejącego w paszporcie.

Ważność paszportu kończy mi się za 3 miesiące. Czy otrzymam wizę?

Składając aplikację paszport musi być jeszcze ważny przynajmniej 6 miesięcy od momentu złożenia dokumentów wizowych w ambasadzie. Jeżeli ten dokument jest ważny jedynie 3 miesiące ponad planowaną datę zakończenia podróży, aplikacja nie zostanie przyjęta przez ambasadę. Żadna wiza algierska nie zostanie wydana.

W jakim języku mówi się w Algierii?

W Algierii głównym językiem jest arabski, który jest językiem urzędowym. Ponadto, powszechnie używany jest także tamazyght (berberyjski), który również ma status języka urzędowego. Wiele osób w Algierii mówi także po francusku, który jest językiem powszechnie nauczania i używanym w biznesie oraz mediach.

Planuję w przyszłym roku wyjazd turystyczny. Kiedy mogę rozpocząć przygotowania do tej procedury?

Dokumenty o wizę w konsulacie można złożyć nie wcześniej, niż 3 miesiące przed planowanym wyjazdem do Algierii, aby wydana wiza była ważna na podróż.

Gdybym miał odmowę przyznania wizy, to czy mogę liczyć na zwrot poniesionych kosztów?

Jeżeli aplikacja jest procedowania w konsulacie i opłata wizowa została wniesiona, nie ma możliwości zwrotu.

Sprawdź tematy pokrewne