Wyjazd do Rosji bez wizy w paszporcie? Tak, jest to możliwe!

Interesuje Cię wyjazd do Rosji? Możesz odwiedzić kraj sąsiadów bez wizy w paszporcie. Tak, jest to możliwe!

Rosja jest ogromnym krajem mogącym zaoferować wiele odwiedzającym ją osobom. Wspaniałe dzieła sztuki zebrane w Państwowym Muzeum Ermitażu w Sankt Petersburgu, piękna cerkiew Wasyla Błogosławionego na moskiewskim Placu Czerwonym. Dzikie i oszałamiające widoki dalekiej Syberii czy Jeziora Bajkał, smaczna kuchnia i gościnność miejscowej ludności to tylko część jej bogactw. Nadal jest mocno niedoceniana pod względem turystycznym. Wielu ludzi nie widzi jej wielkiego potencjału i omija ten kraj w swoich planach podróżniczych. Obwód Kaliningradzki – najbliżej położona część Rosji powinna być nam szczególnie bliska przez wzgląd na historię.

WizaSerwis.pl – Wizy, apostille, legalizacje

Od dawna myślałeś jednak o wyjeździe do Federacji Rosyjskiej, ale przerażała Cię wizja czasu i kosztów związanych z wyrobieniem wizy w konsulacie?

Wybierając się koleją transsyberyjską czy planując odwiedzić Moskwę co prawda nadal musisz posiadać wizę wbitą do paszportu. Ale czy wiesz, że udając się do Sankt Petersburga czy Kaliningradu nie jest już to konieczne? Wprowadzono bowiem elektroniczne pozwolenia na wjazd do Rosji. Obejmuje ono Obwód Kaliningradzki oraz Obwód Leningradzki, które rozszerzono dodatkowo o Dalekowschodni Okręg Federalny Rosji. Planując więc podróż także do Kraju Nadmorskiego (Primorsky Krai), obwodu sachalińskiego, Kraju Kamczackiego, obwodu amurskiego, Kraju Chabarowskiego, Czukockiego Okręgu Autonomicznego, Buriacji czy Kraju Zabajkalskiego wystarczy złożyć wniosek on-line i można cieszyć się pobytem w wybranym regionie do 8 dni. Warunkiem jest tylko przylot bezpośrednio do danego portu lotniczego objętego wjazdem na wizach elektronicznych. Lot musi być bez przesiadki w innym mieście rosyjskim (np. w Moskwie).

Jak złożyć wniosek o wizę?

Wniosek o taką e-wizę można złożyć osobiście na stronie ministerstwa. Jednak jeśli nie posługujemy się językiem angielskim ani rosyjskim mamy możliwość skorzystania z usług firm w tym pośredniczących. Obwód Kaliningradzki lub Obwód Leningradzki możesz odwiedzić z e-wizą do Rosji!

Chcesz odwiedzić Moskwę lub po prostu interesuje Cię dłuższy pobyt w Rosji niż wspomniane 8 dni, na które zezwala e-wiza?

W Twoim imieniu możemy złożyć też wnioski o tradycyjne wizy rosyjskie w konsulacie. Opłata za nasze pośrednictwo jest dość niska, a pomoże zaoszczędzić CI czas, który spędziłbyś stojąc w kolejce do konsulatu. Ominiesz też konieczność tłumaczeniu strony ministerstwa rosyjskiego uważając, żeby nie popełnić błędów mogących zaważyć na wyjeździe do Rosji.

WizaSerwis.pl – Wizy, apostille, legalizacje

Sprawdź procedury dotyczące e-wizy do Rosji.