Wiza do Namibii.

Wiza do Namibii wydawana jest on arrival. Dotyczy to wizyt typowo turystycznych i jedynie lotniska. Tradycyjne wizy do Namibii można cały czas uzyskać w konsulacie w Berlinie. Rekomendujemy to rozwiązanie w przypadku wizyt biznesowych, bardziej rozbudowanych wizyt turystycznych lub gdy wolisz mieć pewną wizę przed wylotem na wakacje.

Rodzaje wiz do Namibii

 • Turystyczna – Przeznaczona dla osób indywidualnych i podróżujących grupowo w celach typowo turystycznych. Wiza może być jednokrotna lub wielokrotna.
 • Biznesowa – Dla osób udających się na negocjacje handlowe, targi, wizyty biznesowe. Możliwa wiza jedno lub wielokrotna.
Wiza / TrybNormalnyEkspresowy
Turystyczna jednokrotna80x
Turystyczna wielokrotna130220
Biznesowa jednokrotna105x
Biznesowa wielokrotnax220
Ceny w EURO

Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić.

Kolejka

Załatwisz bez wizyty w Berlinie

 • Bez wizyty w konsulacie w Berlinie.
 • Bez kolejek, korków i szukania konsulatu.
 • Bez ryzyka dalekiego wyjazdu.
Proces

Od A do Z

 • Kompleksowa usługa całego procesu.
 • Pomożemy w usługach dodatkowych: ubezpieczenie, bilet.
Dokumenty

Uzupełniamy formularze

 • Pomagamy uzupełnić druki urzędowe.
 • Udzielamy pomocy w wyborze wizy.
 • Wypełniamy załączniki wizowe.

Ile kosztuje wiza?

Standard

197 zł

Czas realizacji 16-20 dni

Opłata konsularna według typu wizy

Usługa kurierska od 147 PLN

Ekspres

297 zł

Czas realizacji 8-12 dni

Opłata za wizę

Kurier do Berlina 347 PLN

Kurier do Berlina liczony jest od zlecenia. Ta sama cena dla 1 aplikacji i 10. Dowiedz się więcej o usłudze.

Zamów wizę do Namibii

Wypełnij dane a w kolejnym kroku otrzymasz pełne informacje, jak przygotować dokumenty. Poprowadzimy Cię krok po kroku.

Wiza do Namibii
Rodzaj wizy

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

400 referencji

Każda z nich podpisana z imienia i nazwiska przez osoby decyzyjne w firmach lub instytucjach. Jesteśmy najbardziej rekomendowaną firmą w Polsce.

Ponad 100 000 zleceń

Na rynku od 2006 roku. Wiele tysięcy przeprowadzonych spraw. Jesteśmy autoryzowanym agentem w kilku ambasadach w Warszawie i Berlinie.

Bezpieczeństwo

 • Budynek monitorowany 24 h z ochroną i rejestracją wejść.
 • Ogniotrwały sejf.
 • Zabezpieczony system przechowywania danych.
 • Monitoring 24h pracy biura.

Wymagania

 • Paszport ważny minimum pół roku ponad planowaną podróż.
 • 2 x zdjęcie paszportowe na białym, jednolitym tle, aktualne
 • 2 x wypełniony i podpisany wniosek wizowy do Namibii
 • Saldo z konta z transakcjami z 3 ostatnich miesięcy
 • Rezerwacja biletu i hotelu – Kopia biletu lotniczego lub rezerwacji w dwie strony i plan podróży jest wymagany przez konsulat. Możemy pomóc odpłatnie w założeniu rezerwacji. Nie musisz jej wykorzystywać później.
 • Do wizy biznesowej: Zaproszenie i list delegujący
 • Do wizy prywatnej: Kopia dowodu osobistego lub paszportu osoby zapraszającej
 • Ubezpieczenie

Opłaty urzędowe : 80 EUR

Spodziewany czas : 15 days

Jak otrzymać wizę?

 1. Wypełnij wniosek wizowy.

  Przygotuj pakiet dokumentów: formularz wizowy, paszport, zdjęcia. Prześlij do nas.

 2. Aplikacja w konsulacie.

  Dokumenty składamy w ambasadzie Namibii w Berlinie. Czas oczekiwania na wizę około 1-3 tygodnie.

 3. Paszport z wizą gotowy.

  Możesz odebrać osobiście lub wskazać dowolne miejsce a odeślemy kurierem.

Uwagi:
 • N/A
Potrzebujesz:
 • 2 komplety dokumentów.

Wiza do Namibii – najważniejsze informacje

Nasze biuro może pomóc rodakom w uzyskaniu wizy do Namibii. W przypadku obcokrajowców wymagane jest okazanie dodatkowo dokumentu potwierdzającego zamieszkanie lub pracę na terenie Polski.

Informacje o kraju

NAMIBIA – Republika Namibii – państwo w Afryce, nad Oceanem Atlantyckim. Graniczy z Botswaną, Angolą, Republiką Południowej Afryki i Zambią. Do 1968 roku Namibia funkcjonowała pod nazwą Afryka Południowo-Zachodnia. Była to niegdyś niemiecka kolonia. W wielu miejscach można znaleźć pozostałości obecności niemieckie. Stolicą jest Windhoek. Wiza do Namibii jest niezbędna, aby odwiedzić ten kraj.

Wiza do Namibii – pytania i odpowiedzi

W jaki sposób mogę uzyskać wizę turystyczną do Namibii?

Do Namibii można uzyskać wizę tradycyjną, wklejaną do paszportu w konsulacie w Berlinie. Należy dostarczyć do nas w oryginale wymagane dokumenty.

Czy muszę się stawić osobiście w Waszym biurze w Warszawie, ubiegając się o wizę do Namibii?

Nie, ponieważ wymagane dokumenty do wizy do Namibii można wysłać do nas kurierem, pocztą lub przekazać przez osobę trzecią, w zależności od tego, która opcja jest dogodniejsza dla klienta. Korzystanie z naszego pośrednictwa zwalnia także z obowiązku stawiennictwa osobistego w konsulacie Namibii w Berlinie.

Czy dostanę wizę zanim wykupię bilet lotniczy?

Możemy uzupełnić rezerwację lotniczą do celów wizowych. Właściwy bilet można więc bezpiecznie zakupić dopiero po uzyskaniu wizy. Prosimy jednak pamiętać, że daty podróży należy już dokładnie określić w momencie ubiegania się o wizę.

W Namibii planuję nocować w namiocie na dachu wynajętego auta, nie będę więc posiadać rezerwacji hotelowych. Co w takiej sytuacji?

Nie stanowi to najmniejszego problemu, gdyż możemy uzupełnić braki w rezerwacjach w oparciu o dodatkowy voucher hotelowy.

Czy wniosek do Namibii mogę wypełnić ręcznie?

Wniosek o wizę do Namibii można wypełnić ręcznie. Prosimy o uzupełnienie danych we wniosku w sposób czytelny, drukowanymi literami. Najważniejsze, abyś złożył odręczny, oryginalny podpis, zbliżony do tego, widniejącego na paszporcie.

Czy muszę przykleić zdjęcie do wniosku o wizę do Namibii?

Nie, zdjęcia należy dołączyć oddzielnie. Prosimy o ich nie przyklejanie na wniosku, tylko np. włożenie do paszportu.

Czy planowanie podróży do tego kraju to teraz dobry pomysł?

Aktualne informacje i zalecenia dotyczące podróży do Namibii można śledzić na oficjalnej stronie MSZ – https://www.gov.pl/web/dyplomacja

Czy pomagacie w uzyskaniu wizy do Namibii dla cudzoziemca?

Tak, należy dołączyć kopię karty pobytu lub potwierdzenie zameldowania, aby potwierdzić legalny pobyt w Polsce.

Kiedy składacie wnioski w konsulacie Namibii w Berlinie?

W Berlinie jesteśmy w każdy wtorek, ale dokumenty zbieramy do poprzedzającego piątku, do godziny 13:00.

Jednym z wymaganych dokumentów jest wyciąg z konta – nie chciałbym podawać tak wrażliwych danych. Czy jest to naprawdę konieczne?

Niestety tak, gdyż konsulat wymaga, aby do dokumentów dołączyć transakcje z 3 ostatnich miesięcy wraz z aktualnym saldem. Jeśli nie chcą Państwo wskazywać wszystkich transakcji, można je przefiltrować i wydrukować np. tylko wpływy.

Wśród wymaganych dokumentów znajduje się ubezpieczenie – posiadam kartę kredytową z ubezpieczeniem. Czy mogę dołączyć kopię tej karty?

Niestety nie – do dokumentów musi być dołączona polisa, z treści której jasno wynika, że posiadają Państwo ubezpieczenie turystyczne. Musi być ono ważne na całe terytorium Namibii oraz w datach, w których planowana jest Państwa podróż. Ewentualnie można wydrukować warunki ubezpieczenia, jednak muszą być one sporządzone w języku angielskim lub niemieckim, aby pracownik konsulatu Namibii w Berlinie mógł treść tego dokumentu zrozumieć.

Do Namibii planuję wjechać samochodem z Republiki Południowej Afryki, dalej udać się do Botswany i wrócić znów do RPA. W takiej sytuacji potrzebuję zapewne wizy dwukrotnej. Jak mogę taką uzyskać?

Zgadza się, konieczne będzie uzyskanie wizy dwukrotnej. Oprócz podstawowych dokumentów prosimy dołączyć do aplikacji plan podróży, z którego treści będzie wynikało, że taka wiza jest Panu/Pani niezbędna ze względu na dwukrotne przekroczenie granic namibijskich.

Bilet lotniczy mam wykupiony do i z Republiki Południowej Afryki, a dalej będę się przemieszczać lądem, wynajętym samochodem. Nie posiadam więc biletu lotniczego do Namibii i z Namibii. Co w takiej sytuacji skoro konsulat wymaga takiej rezerwacji?

W tym przypadku nie jest konieczne wystawianie fikcyjnej rezerwacji z RPA do Namibii i z powrotem – należy dołączyć posiadane rezerwacje lotnicze plus sporządzić plan podróży w języku angielskim lub niemieckim, uwzględniający sposób dotarcia do i wyjazdu z Namibii.

Celem mojego wyjazdu są spotkania i rozmowy biznesowe – czy konsulat wydaje wizy biznesowe?

Tak, konsulat Namibii w Berlinie wydaje wizy biznesowe – opłata wizowa jest wtedy nieco wyższa niż w przypadku wiz turystycznych i jest to 105 E za wizę. Dodatkowymi dokumentami w takim przypadku będą – list delegujący z firmy wysyłającej pracownika do Namibii oraz zaproszenie ze strony partnera namibijskiego. Pozostałe dokumenty pozostają bez zmian i wiza do Namibii będzie wydana. Wizy biznesowe są najczęściej wydawane tylko na jeden wjazd.


Sprawdź tematy pokrewne