Skip to content

Ambasada Namibii w Berlinie

Ambasada Namibii. Wiza do Namibii
WizaSerwis.pl - Wizy, apostille, legalizacje

Sprawdź informacje o ambasadzie i wydziale konsularnym Ambasady Republiki Namibii w Berlinie

Dane adresowe Ambasady Namibii

Reichsstrasse 17, 14052 Berlin, Niemcy
Tel.:(+49) 30 254 09 50
Fax :(+49) 30 254 095 55
E-mail : namibiaberlin@aol.com
Strona www

Jakie są godziny pracy sekcji konsularnej Ambasady Republiki Namibii w Berlinie?

Ambasada jest otwarta od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00 – 17:00. Sekcja konsularna natomiast przyjmuje wnioski od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00 – 13:00.

Ambasada Republiki Namibii w Berlinie – informacje ogólne:

Niemcy skolonizowały Namibię w 1884 r. Z tego też powodu dotychczasowe relacje pomiędzy oboma krajami były dość napięte. Po uzyskaniu przez Namibię niepodległości w 1990 r. kraj ten nawiązał stosunki dyplomatyczne z Niemcami.

Obecnie funkcję ambasadora Namibii w Berlinie pełni Pan Andreas Benjamen Dawid Guibeb. Podczas swojej kadencji ambasador Guibeb nadal prężnie rozwija stosunki dwustronne między Namibią a Niemcami na bazie dokonań swoich poprzedników, m.in. Nory Schimming-Chase, ambasadora Hinyangerwy P. Asheeke, ambasadora Hanno Rumpfa, ambasadora prof. Petera H. Katjaviviego i ambasadora Neville M. Gertze.

Czy Polacy potrzebują wiz do Republiki Namibii?

Zgadza się – wizy są wymagane przy podróżach do Namibii. Oficjalnie można już je uzyskać na lotnisku, jednak w praktyce jest to bardzo długa procedura, wobec czego ambasada zachęca do dalszego aplikowania o wizy poprzez dział konsularny. Koszt wizy turystycznej, jednokrotnej wynosi 80 euro, wiza wielokrotna kosztuje 130 euro. Wizy wydawanie w celu odbycia podróży służbowej kosztują 105 euro. Istnieje opcja wydania wizy ekspresowej, w ciągi 1-3 dni roboczych – cena wynosi wtedy 220 euro bez względu na cel wyjazdu. Na wizy w trybie standardowym czeka się 1-2 tygodnie.

Czy przed złożeniem dokumentów w Ambasadzie Republiki Namibii w Berlinie wymagane jest wcześniejsze umówienie?

Nie jest konieczne umawianie się na spotkanie w ambasadzie Namibii w Berlinie. Zalecamy jednak uważne sprawdzanie aktualnych godzin otwarcia oraz informacji na temat ewentualnych świąt czy dni wolnych od pracy, gdy złożenie aplikacji wizowych w dziale konsularnym może nie być możliwe.

Podsumowanie opłat wizowych do Namibii

Rodzaj wizyOpłata konsularna
turystyczna


biznesowa
80 Euro jednokrotna
130 Euro wielokrotna

105 Euro jednokrotna

Aplikuj o wizę do Namibii

  • Namibia wiza do Namibii
    Namibia
    507,00 1.237,00 

Ambasada Namibii na mapie

Potrzebujesz legalizacji?