Ambasada Wielkiej Brytanii

Sprawdź informacje o ambasadzie i wydziale konsularnym Ambasady Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej

Dane adresowe Ambasady Wielkiej Brytanii

Ul. Kawalerii 12, 00-468 Warszawa, Polska
E-mail: info@britishembassy.pl
Tel.: +48 22 311 00 00

Jakie są godziny pracy sekcji konsularnej ambasady Wielkiej Brytanii?

Godziny pracy: od poniedziałku do piątku 08.30-12.30 i 13.30-16.30

Załatw sprawę do UK online

  • Bez wizyty w konsulacie
  • Bez chodzenia od okienka do okienka
  • Bez stania w kolejkach

Od 2006 roku pomagamy w sprawach konsularnych.

  • Wypełniamy formularze
  • Doradzamy
  • Wszystko w jednym miejscu – od A do Z
Zamów konsultację Zamów legalizację

Masz znajomych lub rodzinę w Wielkiej Brytanii?

Sprawdź nasze usługi dla obcokrajowców.

Planujesz biznes lub studia?

Zamów usługi związane z przygotowaniem dokumentów:

Informacje konsularne

Ile kosztuje legalizacja dokumentu?

Wielka Brytania od 24.01.1965 r. należy do konwencji haskiej, dlatego też dokumenty, których potrzebujemy do przedstawienia w tym kraju wystarczy zalegalizować w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w Polsce i otrzymać tak zwaną pieczątkę apostille. Koszt takiej legalizacji to 60 zł od dokumentu.

Ambasada Wielkiej Brytanii – informacje ogólne:

Ambasada Wielkiej Brytanii w Polsce ma na celu nawiązaniem i rozwojem ważnych i długoterminowych relacji z Polską. Odgrywa również ważną rolę w sprawach kulturalnych, polityki handlu, bezpieczeństwa oraz gospodarki, które mają wpływ na rozwój Polski i Wielkiej Brytanii.

Działalność wszystkich ambasad Wielkiej Brytanii zazwyczaj koordynowana jest przez Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Ambasada Wielkiej Brytanii w Warszawie jest kierowana przez Jego Ekscelencję Pana Jonathana Knotta. Urząd ten pełni on od 5.04.2016 r.

Ambasador reprezentuje Jej Królewską Mość Królową i rząd Wielkiej Brytanii w kraju, w którym został powołany. Odpowiada za kierownictwo i pracę ambasady i jej konsulatów, w tym za pracę polityczną, handel i inwestycje, stosunki prasowe i kulturalne oraz usługi wizowe i konsularne. W latach 2012-2015 Pan Jonathan Knott pełnił urząd ambasadora w brytyjskiej ambasadzie w Budapeszcie.

Czy Polacy potrzebują wizy do Wielkiej Brytanii?

Obywatele Polski nie potrzebują wizy do Wielkiej Brytanii. Mogą podróżować na jej teren na podstawie paszportu czy też dowodu osobistego. Jednak zaleca się odbywać podróż na podstawie paszportu. Wynika to z tego, że po pierwsze odprawa odbywa się dużo szybciej niż na podstawie dowodu osobistego w Wielkiej Brytanii. Po drugie po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej rząd brytyjski może zmienić w każdej chwili przepisy i podróż na podstawie dowodu osobistego nie będzie już możliwa.

Czy przed złożeniem dokumentów w ambasadzie Wielkiej Brytanii trzeba się wcześniej umówić?

Jeżeli potrzebujesz wizy do Wielkiej Brytanii musisz umówić spotkanie przez system zewnętrzny biura podawczego, które w imieniu konsulatu przyjmuje dokumenty. Umówienia można dokonać dopiero po wypełnieniu aplikacji wizowej i dokonaniu opłaty za wizę.

Podsumowanie opłat konsularnych ambasady brytyjskiej

Rodzaj wizyOpłata konsularna
Short-term (up to 6 months, single or multiple entry) / krótkoterminowa, do 6 miesięcy124 GBP
Longer-term (valid for up to 2 years) / długoterminowa, do 2 lat470 GBP