Odpis wyroku rozwodowego lub spadkowego

Co do zasady, sądy nie wysyłają postanowień do stron sprawy. Musisz złożyć wniosek o odpis wyroku, aby móc go wykorzystać w innych czynnościach. Pomagamy uzyskać odpis wyroku. Usługi świadczymy głównie w sprawach rozwodowych lub spadkowych. W Twoim imieniu przeprowadzimy czynności i wyślemy na wskazany adres gotowy odpis wyroku rozwodowego lub spadkowego.

Procedura krok po kroku uzyskania odpisu wyroku rozwodowego lub spadkowego?

Sprawdź jak przy naszej pomocy szybko i skutecznie pozyskać odpis wyroku.

Ustal pełnomocnika w postępowaniu

Przygotowane pełnomocnictwo zapisz na komputerze. Następnie wypełnij dane i wydrukuj. Formularz do wydrukowania. Dokument pełnomocnictwa musimy mieć w oryginale, więc należy wysłać na nasz adres.

Prace przygotowawcze pełnomocnika

Wykonujemy pierwsze prace związane z uzyskaniem odpisu. W pierwszym etapie ustalamy przede wszystkim wielkość dokumentu i możemy wskazać konkretny koszt.

Opłać usługę pobrania odpisu

Otrzymasz rachunek za usługę prawną. Prosimy o wniesienie opłaty na wskazany rachunek bankowy.

Odpis wyroku gotowy

Pozyskany odpis odeślemy na wskazany adres e-mail. Możemy także wysłać na wskazany adres kurierem lub pocztą.

W wielu sytuacjach uzyskanie odpisu wyroku sądowego to tylko część procedury. Możemy pomóc w legalizacji dokumentu, jeśli będziesz wykorzystywać go poza granicą Polski.

Wymagania do uzyskania odpisu wyroku rozwodowego

 • Pełnomocnictwo Pobierz dokument i prześlij podpisany oryginał.
 • Zgoda RODO
 • Opcjonalnie:
 • Apostille– jeśli dokument będziesz wykorzystywać poza Polską. Dokładna kwota legalizacji poprzez Ambasadę kraju docelowego określimy dopiero po pobraniu odpisu wyroku.

Cennik

Proste zasady bez żadnych “haczyków”. Jedyne dodatkowe opłaty jakie poniesiesz zlecając prace nam:

Standard

497 zł

 • Czas realizacji 2-3 tygodnie

Cena zawiera wszystkie opłaty administracyjne oprócz taksy sądowej – 6 zł za stronę odpisu.

Ekspres

777 zł *

 • Realizacja w 1-2 tygodnie

Tryb przyspieszony z opcją prośby o przyspieszenie czynności sądowych. Cena zawiera wszystkie koszty poza taksą sądową – 6 zł za jedną stronę.

Odpisy wyroków pobieramy z wszystkich sądów w Polsce. Tryby pracy każdego z nich są nieco zróżnicowane. Oszacujemy wstępny czas zaraz po Twoim zgłoszeniu zlecenia.

Do kogo skierowana jest usługa?

Nie masz możliwości samodzielnie złożyć wniosek lub nie masz czasu na te czynności? Możemy w Twoim imieniu pozyskać odpis wyroku. Załatwienie wszystkich spraw zajmuje trochę czasu i często wymaga monitorowania przebiegu sprawy.

Jeśli przebywasz za granicą odpis wyroku prześlemy na wybrany adres na terenie Europy i poza Unię Europejską.

Specjalizujemy się w odpisach wyroków rozwodowych i spadkowych. W przypadku innych spraw, prosimy o wcześniejszy kontakt, aby potwierdzić możliwość świadczenia usługi.


Odpis wyroku rozwodowego i spadkowego – najważniejsze informacje.

Odpis wyroku jest dokumentem potwierdzającym zakończenie sprawy z orzeczeniem sądu. Wyrok sądowy może być prawomocny lub nieprawomocny. Najczęściej do uprawomocnienia się wyroku musi upłynąć określony czas, w którym żadna ze stron nie wnosi sprzeciwu. Po upłynięciu danego czasu i braku sprzeciwów, wyrok staje się prawomocny i obowiązujący.

W przypadku, gdy jedna strona nie zgadza się z orzeczeniem sądu, może skorzystać z ewentualnej procedury odwoławczej. Wyroku sądów najwyższej instancji są najczęściej końcowe i nie dają możliwości odwołania. Wówczas wyrok staje się prawomocny.

Odpis wyroku jest dokumentem potwierdzającym stan rzeczy w danym postępowaniu i może być odpisem wyroku prawomocnego lub nieprawomocnego.

Jaki jest zakres prac z uzyskaniem odpisu?

Pozyskanie dokumentu składa się z kilku części:

 • Zgłosimy naszego pełnomocnika
 • Aplikujemy wniosek o uzyskanie odpisu sądowego
 • Monitorujemy przebieg czynności. W przypadku długotrwałego oczekiwania wysyłamy prośby o przyspieszenie.
 • Pozyskujemy akta z archiwum sądowego
 • Składamy osobiste wizyty w sądzie

Odsyłamy gotowy odpis na wskazany adres lub zapraszamy po odbiór osobisty w naszym biurze

Ile kosztuje odpis wyroku rozwodowego lub spadkowego?

Koszty sądowe to 6 zł za jedną stronę odpisu wyroku. Oprócz taksy sądowej pobieramy opłaty za naszą pracę. Koszty administracyjne zawarte są w koszcie obsługi przez nasze biuro.

Ile kosztuje pobranie odpisu wyroku sądowego?

Dokładna cena zależna jest od rodzaju sprawy. Odpis orzeczenia w sprawach cywilnych to koszt 20 zł za każde rozpoczęte 10 stron dokumentu.

Jaki jest czas oczekiwania na odpis wyroku?

Czas oczekiwania nie jest precyzyjnie określony. Zwykle 2-3 tygodnie.

Czy odpis wyroku otrzymuję automatycznie po zakończeniu sprawy?

Nie. Odpisy wyroków wydawane są na wyraźną prośbę wnioskującej strony orzeczenia.

Gdzie należy złożyć wniosek o wydanie odpisu wyroku?

Możesz złożyć osobiście w Biurze Obsługi Interesanta. Możesz skorzystać z pełnomocnika. Rekomendujemy tę drogę dla osób, które chcą szybko i skutecznie otrzymać dokument. Istnieje też możliwość złożenia wniosku przez pocztę. Przygotowany wniosek musisz wysłać na odpowieni adres. Musisz natomiast wnieść odpowiednią opłatę za wydanie odpisu. Dlatego wcześniej należy sprawdzić ilość stron wyroku, aby zrobić odpowiedni przelew.

Czy na odpisie wyroku można uzyskać apostille?

Jeśli znajduje się na nim pieczątka Prezesa Sądu Okręgowego to jak najbardziej będzie to możliwe. Przygotowując dokumenty dokładamy starań, aby każdy dokument jaki pozyskujemy mógł być procedowany w przyszłości przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Odpis może być zalegalizowany też przez odpowiednią Ambasadę, kraju gdzie chcesz wykorzystać dokumenty.


Sprawdź tematy pokrewne

Legalizacja dokumentów rozwodowych za granicę

Zaproszenie dla cudzoziemca

Notariusz online

Wypis z Księgi Wieczystej

Odpis z KRS