Skip to content

Ambasada Wybrzeża Kości Słoniowej w Berlinie

Ambasada Wybrzeża Kości Słoniowej.
WizaSerwis.pl - Wizy, apostille, legalizacje
Godło składa się z 6 elementów: srebrnej głowy słonia, wschodzącego słońca, 2 palm, zielonego tła oraz wstęgi. W centralnej części tarczy znajduje się srebrna głowa słonia afrykańskiego. Nad tarczą umieszczono wschodzące słońce, które jest symbolem nowego początku. Na dole umieszczona jest złota wstęga z nazwą państwa w języku francuskim.

Sprawdź informacje o ambasadzie i wydziale konsularnym Ambasady Wybrzeża Kości Słoniowej w Berlinie.

Dane adresowe Ambasady Wybrzeża Kości Słoniowej

Schinkenstraße 10, 14193 Berlin, Niemcy
Tel.: +49 (0) 30 890.696-0 lub +49 (0)30 890696115
Fax: +49 (0) 30 25.758.993
E-mail: contact@ambaci.de
Strona www

Jakie są godziny pracy sekcji konsularnej Ambasady Wybrzeża Kości Słoniowej w Berlinie?

Sekcja konsularna jest otwarta od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:00 – 15:00.

Ambasada Wybrzeża Kości Słoniowej w Berlinie – informacje ogólne:

Stosunki pomiędzy Republiką Federalną Niemiec a Wybrzeżem Kości Słoniowej są przyjazne. Niemcy cieszą się dużym poparciem, a także doskonałą reputacją na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Dwustronne stosunki na rzecz rozwoju i współpracy gospodarczej nasiliły się od 2011 r. W 2014 r. Wybrzeże Kości Słoniowej zobowiązało się do wykorzystania środków przekazanych im przez rząd niemiecki, w wysokości 51 mln euro na energię i rozwój obszarów naturalnych i gospodarczych w Tai. Zarówno w 2015 r., jak i w 2016 r. Niemcy przekazały kolejne 20 mln euro na rozwój opieki zdrowotnej na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Ponadto oba kraje współpracują od 1993 r. w dziedzinie ochrony środowiska naturalnego.

Pan Houadja Leon Adom Kacou został mianowany 7 kwietnia 2008 r. ambasadorem Wybrzeża Kości Słoniowej w ambasadzie w Berlinie. Jest także ambasadorem akredytowanym dla Republiki Czeskiej, Rzeczypospolitej Polskiej, Republiki Węgierskiej i Republiki Rumunii.

Czy wizy do Wybrzeża Kości Słoniowej są wymagane?

Tak, należy posiadać wizę planując podróż do Wybrzeża Kości Słoniowej. Najprostszą opcją, aby ją uzyskać jest złożenie aplikacji poprzez stronę internetową. Otrzymuje się wówczas pozwolenie na wjazd, na podstawie którego odbiera się wizę po przylocie, na lotnisku w Abidżanie. Jeśli planowana podróż odbędzie się lądem, należy aplikować o wizę w ambasadzie w Berlinie osobiście.

Czy przed złożeniem dokumentów w Ambasadzie Wybrzeża Kości Słoniowej w Berlinie wymagane jest wcześniejsze umówienie?

Zalecamy wcześniejszy kontakt z ambasadą Wybrzeża Kości Słoniowej w Berlinie celem umówienia się na spotkanie i upewnienie się czy usługi, które nas interesują są świadczone.

Podsumowanie kosztów uzyskania wizy do WSK

Rodzaj wizyOpłata konsularna
e-visa73 Euro

Potrzeba Ci wiza do Wybrzeża Kości Słoniowej?

Ambasada Wybrzeża Kości Słoniowej na mapie

Szukasz informacji o apostille?