Skip to content

Ambasada Ugandy w Berlinie

Ambasada Ugandy. Wiza do Ugandy
WizaSerwis.pl - Wizy, apostille, legalizacje
Godło Ugandy przedstawia afrykańską tarczę, w kolorze czarnym na której znajduję się w centralnej części złote słońce. Poniżej znajduję się tradycyjny bęben a powyżej srebrne i błękitne fale. Tarcza jest podtrzymywana przez antylopę oraz koronnika szarego, który jest narodowym ptakiem Ugandy. Za tarczą skrzyżowane są włócznie Tarcza stoi na kopcu oznaczającym żyzność ziemi, spod tarczy wypływa symboliczna rzeka Nil. Ukazane są też rośliny stanowiące podstawę rolnictwa - bawełna i kawa.

Sprawdź informacje o ambasadzie i wydziale konsularnym Ambasady Republiki Ugandy w Berlinie

Dane adresowe Ambasady Ugandy

Axel-Springer-Straße 54A, 10117 Berlin, Niemcy
Tel.: +49(0)30-2060990
Fax: +49 (0)30 – 24 04 75 57
E-mail: office@ugandaembassyberlin.de lub consular@ugandaembassyberlin.de
Strona www

Jakie są godziny pracy sekcji konsularnej Ambasady Republiki Ugandy w Berlinie?

Sekcja konsularna ambasady Ugandy jest otwarta od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:00 – 14:00.

Ambasada Republiki Ugandy w Berlinie – informacje ogólne:

Republika Federalna Niemiec nawiązała stosunki dyplomatyczne z Ugandą natychmiast po odzyskaniu przez ten afrykański kraj niepodległości 9 października 1962 r. Utworzony wcześniej konsulat niemiecki został przekształcony wówczas w ambasadę. Niemcy cieszą się pozytywnym wizerunkiem w Ugandzie. Zaangażowanie Niemiec w Radę Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz wzajemne wizyty głów państw i innych, wysokiej rangi urzędników państwowych podniosły pozycję Republiki Federalnej Niemiec. Dwustronne stosunki gospodarcze pomiędzy oboma krajami są regulowane szeregiem umów i protokołów (dotyczących m.in. ochrony inwestycji, współpracy finansowej i technicznej czy działalności na rzecz edukacji i kultury). Główny sektor eksportu towarów z Ugandy do Niemiec opiera się na kawie, rybach i kobalcie. Niemcy w głównej mierze eksportują do Ugandy maszyny i produkty chemiczne.

Od 2012 roku ambasadorem Ugandy w Berlinie jest Pan Marcel R. Tibaleka.

Czy wizy do Republiki Ugandy są wymagane?

Każda osoba zamierzająca wjechać do Ugandy powinna to zrobić wyłącznie w celach zgodnych z prawem i zgodnie z krajowymi przepisami imigracyjnymi, aktualnymi wytycznymi i z zachowaniem odpowiednich formalności. Zaleca się, aby wszyscy podróżujący do Ugandy przed wjazdem posiadali odpowiednią wizę wjazdową. Wszystkie osoby zamierzające udać się do Ugandy w celach wypoczynkowych, turystycznych, biznesowych, studyjnych, wizytowych itp. są zobowiązane złożyć wniosek i uzyskać wizę on-line. Ubiegając się o wizę można składać wniosek online o jednorazowe pozwolenie na wjazd do tego kraju, na maksymalnie 3 miesiące lub wizę wielokrotnego wjazdu na maksymalny okres 6 miesięcy. O przedłużenie tego pobytu można ubiegać się w Urzędzie Imigracyjnym w Kampali. Na takie wizy czeka się około 4-7 dni roboczych. Podróżujący w celach turystycznych także do Kenii i Rwandy mogą się ubiegać o wizę łączoną, tzw. EATV. Na taką wizę czeka się także około tygodnia i wniosek można składać również on-line.

Czy przed złożeniem dokumentów w Ambasadzie Republiki Ugandy w Berlinie wymagane jest wcześniejsze umówienie?

W związku z tym, że w większości sytuacji ambasada nie wydaje już wiz, należy skontaktować się z tą placówką przed planowanym przyjazdem, aby upewnić się, że usługi, o które nam chodzi mogą zostać zaoferowane.

Podsumowanie opłat za wizę do Ugandy

Rodzaj wizyOpłata konsularna
e-visa51.5 USD jednokrotna
103 USD wschodnioafrykańska, wielokrotna

Potrzebna Ci jest wiza do Ugandy?

  • Uganda wiza do Ugandy
    Uganda
    337,00 537,00 

Ambasada Ugandy na mapie

Potrzebujesz apostille? Karta pobytu?