Ambasada Tanzanii w Berlinie

Informacje o ambasadzie i wydziale konsularnym Ambasady Tanzanii w Berlinie

Dane adresowe

Ambasada Tanzanii
Eschenallee 11
14050 Berlin (Charlottenburg, Westend)
Tel.: +49 30-3030800

Jakie są godziny pracy sekcji konsularnej Ambasady Tanzanii w Berlinie?

Ambasada Tanzanii w Berlinie jest otwarta od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00 – 16:30. Sekcja konsularna przyjmuje interesantów w godzinach 10:00 – 13:00 od poniedziałku do piątku.

Załatw sprawę do Tanzanii online

  • Bez wizyty w konsulacie
  • Bez chodzenia od okienka do okienka
  • Bez stania w kolejkach

Od 2006 roku pomagamy w sprawach konsularnych.

  • Wypełniamy formularze
  • Doradzamy
  • Wszystko w jednym miejscu – od A do Z

Masz znajomych w Tanzanii?

Sprawdź nasze usługi dla obcokrajowców.

Planujesz biznes?

Zamów usługi związane z przygotowaniem dokumentów:

Informacje konsularne

Ambasada Zjednoczonej Republiki Tanzanii w Berlinie – informacje ogólne:

Dwustronne stosunki pomiędzy Zjednoczoną Republiką Tanzanii a Republiką Federalną Niemieć koncentrują się na wymianie akademickiej, projektach ochrony kultury oraz promowaniu szkół i sportu. Jako oficjalna reprezentacja Zjednoczonej Republiki Tanzanii, ambasada w Berlinie zajmuje się wszystkimi sprawami dotyczącymi stosunków dyplomatycznych i odpowiada za promowanie przyjaźni i współpracy między rządami  obu krajów, a także państwami, w których ta ambasada jest również akredytowana (Republika Austrii, Republika Bułgarii, Republika Czeska, Węgry, Rzeczpospolita Polska, Rumunia, Republika Słowacka, Konfederacja Szwajcarska i Stolica Apostolska). Ambasadorem Zjednoczonej Republiki Tanzanii w Berlinie jest obecnie Pan Abdallah Saleh Possi. Ambasada Tanzanii w Berlinie oferuje szeroki zakres usług konsularnych świadczonych obywatelom Niemiec, Tanzanii oraz mieszkańcom pozostałych krajów, w których placówka jest akredytowana.

Czy Polacy potrzebują wiz do Tanzanii?

Wizy są wymagane planując podróż do Tanzanii, jednak konsulat w Berlinie nie przyjmuje już wniosków. Obywatele większości krajów mogą aplikować on-line o pozwolenia na wjazd, zarówno w celach biznesowych jak i turystycznych. Na wizy elektroniczne czeka się około 4-6 dni roboczych.

Czy przed złożeniem dokumentów w Ambasadzie wymagane jest wcześniejsze umówienie?

Wcześniejsze umówienie się na wizytę w Ambasadzie nie jest konieczne. Zalecamy jednak kontakt z ambasadą, aby ustalić czy usługi, które Państwa interesują będą mogli wykonać i czy w danym dniu nie przewidują świąt lub innych dni wolnych od pracy.

Podsumowanie opłat konsularnych

UsługaOpłata konsularna
e-Wiza30-250 USD w zależności od rodzaju

Tematy powiązane