Skip to content

Ambasada Sudanu Południowego w Berlinie

Ambasada Sudanu Południowego. Wiza do Sudanu Południowego
WizaSerwis.pl - Wizy, apostille, legalizacje.
Na godle Sudanu Południowego znajduję się bielik afrykański z tarczą ze skrzyżowaną strzałą i motyką. W szponach trzyma szarfę z nazwą państwa w języku angielskim "Republic of South Sudan" Orzeł symbolizuję siłę, męstwo i gotowość do obrony i stawienia czoła trudnościom, tarcza zaś ma oznaczać ochronę nowego państwa.

Sprawdź informacje o ambasadzie i wydziale konsularnym Ambasady Republiki Sudanu Południowego w Berlinie

Dane adresowe Ambasady Sudanu Południowego

Leipziger Platz 8, 10117 Berlin, Niemcy
Tel.: +49-30/ 206 445 9-0
Fax: +49-30/ 206 445 9-19
E-mail: info@embassy-southsudan.de
Strona www

Jakie są godziny pracy sekcji konsularnej Ambasady Republiki Sudanu Południowego w Berlinie?

Ambasada Republiki Sudanu Południowego w Berlinie jest otwarta od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00 – 13:00 oraz 14:00 – 16:30. Sekcja konsularna przyjmuje wnioski i wydaje paszporty w godzinach 10:00 – 12:00 oraz 13:00 – 15:00 od poniedziałku do piątku.

Ambasada Republiki Sudanu Południowego w Berlinie – informacje ogólne:

Ambasada Republiki Sudanu Południowego w Berlinie została otwarta jesienią 2012 roku i znajduje się w samym sercu stolicy Republiki Federalnej Niemiec. Stosunki dyplomatyczne z rządem niemieckim nawiązano na początku historii niepodległej Republiki Sudanu Południowego, w 2011 r. Niemcy były krajem przewodniczącym Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych (RB ONZ) w momencie ogłoszenia niepodległości tego afrykańskiego kraju. Od dawna wspierały dążenia niepodległościowe Republiki Sudanu Południowego, dzięki czemu cieszą się dużym szacunkiem w tym młodym państwie.

Funkcję ambasadora Republiki Sudanu Południowego w Berlinie pełni Pani Beatrice Khamisa Wani Noah. W latach 2014 – 2017 była ambasadorem Republiki Sudanu Południowego w Demokratycznej Republice Konga.

Czy Polacy potrzebują wiz do Republiki Sudanu Południowego?

Planując podróż do Sudanu Południowego należy uprzednio uzyskać odpowiednią wizę. Ambasada wydaje wizy jednokrotne, zezwalające tylko na pobyt do 30 dni na miejscu. Wielokrotne wizy nie są wydawane. Przedłużenia pobytu w Sudanie Południowym można dokonać poprzez urzędzie do spraw paszportowych i imigracyjnych w Departamencie Narodowości w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Sudanu Południowego. Wiza kosztuje 100 USD – opłata konsularna wnoszona jest w euro, według aktualnego przelicznika kursu waluty.

Czy przed złożeniem dokumentów w Ambasadzie Republiki Sudanu Południowego w Berlinie wymagane jest wcześniejsze umówienie?

Umówienie się na spotkanie w Ambasadzie Republiki Sudanu Południowego w Berlinie nie jest wymagane. Należy sprawdzać tylko aktualne godziny otwarcia ambasady oraz informacje o ewentualnych dniach wolnych od pracy.

Podsumowanie kosztów wizy do Sudanu Południowego

Rodzaj wizyOpłata konsularna
turystyczna lub biznesowa100 USD (płatne w Euro według aktualnego kursu waluty)

Aplikuj o wizę do Sudanu Południowego

Ambasada Sudanu Południowego na mapie

Potrzebujesz zaproszenia do Polski? Karta pobytu do Polski?