Ambasada Sierra Leone w Berlinie

Informacje o ambasadzie Sierra Leone w Berlinie

Dane adresowe

Ambasada Sierra Leone
Herwarthstrasse 4
12207 Berlin
Tel.: (+49) 30 772 058 50

Jakie są godziny pracy sekcji konsularnej Ambasady Sierra Leone?

Sekcja konsularna ambasady Sierra Leone w Berlinie przyjmuje interesantów od poniedziałku do czwartku, w godzinach 10:00 – 14:00.

Ile kosztuje legalizacja dokumentów do Sierra Leone?

Koszt legalizacji dokumentów wynosi 100 euro. Czas oczekiwania to około 1-2 tygodni.

Legalizacja dokumentów do Sierra Leone jest konieczna. Kraj ten nie honoruje zapisów konwencji haskiej z 1961 roku. Nie możesz wykorzystać uproszczonej procedury i posłużyć się klauzulą apostille. Dokumenty muszą być wcześniej poświadczone przez MSZ.

Legalizujemy dokumenty do Sierra Leone

Prywatny

117

+ opłaty urzędowe

Firmowy

147

+ opłata dla konsulatu

Ekspres **

297

+ koszty

* Opłata brutto w PLN dotyczy usługi wizyty w urzędzie a nie dokumentu. Maksymalnie 5 dokumentów. Za każdy kolejny 25 zł.

** Super ekspresowy tryb polega na złożeniu dokumentów w najszybszym możliwym terminie. Monitorowanie i przyspieszanie wydania decyzji.

Zamów legalizację dokumentów do Sierra Leone

Np. akt urodzenia, dokument handlowy itp.
Podaj więcej szczegółów - ilość dokumentów, wymagane tłumaczenie, dane do faktury itp.
Prosimy o zgodę na kontakt. Dane z formularza wykorzystujemy jedynie do przesłania odpowiedzi. Nigdy nie wysyłamy reklam, spamu i innych ofert.

Ambasada Sierra Leone – informacje ogólne:

Republika Federalna Niemiec oficjalnie uznała Republikę Sierra Leone po uzyskaniu niepodległości przez ten kraj w 1961 r. i otworzyła swoją ambasadę we Freetown (została ona na krótko zamknięta w latach 1999 – 2003). Od sierpnia 2007 r. misją dyplomatyczną Niemiec w Sierra Leone ponownie kieruje ambasador zamieszkały we Freetown. Niemcy są jednym z głównych partnerów rozwoju Sierra Leone, podobnie jak Stany Zjednoczone, Unia Europejska i Wielka Brytania. Republika Federalna Niemiec wniosła istotny wkład finansowy i techniczny w zwalczanie epidemii eboli.

Funkcję ambasadora Sierra Leone sprawuje Pan M`Baimba Lamin Baryoh.

Czy Polacy potrzebują wiz do Republiki Sierra Leone?

Wizy są wymagane dla osób planujących podróż do Republiki Sierra Leone. Ambasada w Berlinie wydaje wizy jednokrotne lub wielokrotne. Na wizę czeka się w konsulacie około 2 tygodni. W niektórych przypadkach ambasada zezwala wydać wizę w trybie szybszym, około tygodniowym.

Czy przed złożeniem dokumentów w Ambasadzie wymagane jest wcześniejsze umówienie?

Przed planowaną wizytą w Ambasadzie Sierra Leone w Berlinie nie jest konieczne umówienie się na spotkanie. Należy jednak sprawdzić aktualne godziny otwarcia placówki.

Podsumowanie kosztów konsularnych Ambasady Sierra Leone

UsługaOpłata
Wiza turystyczna lub biznesowa100-200 Euro
Legalizacja dokumentów100 Euro

Ambasada Sierra Leone na mapie


Tematy powiązane