Ambasada Rwandy w Berlinie

Ambasada Rwandy – informacje o wydziale konsularnym w Berlinie.

Dane adresowe

Ambasada Rwandy
Jaagerstrasse, 67-69
10117 Berlin
Tel.: +49 30 2091 6590

Jakie są godziny pracy sekcji konsularnej Ambasady Republiki Rwandy w Berlinie?

Sekcja konsularna w Ambasadzie Republiki Rwandy w Berlinie przyjmuje wnioski wizowe od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00 – 13:00.

Załatw sprawę do Rwandy online

  • Bez wizyty w konsulacie
  • Bez chodzenia od okienka do okienka
  • Bez stania w kolejkach

Od 2006 roku pomagamy w sprawach konsularnych.

  • Wypełniamy formularze
  • Doradzamy
  • Wszystko w jednym miejscu – od A do Z

Masz znajomych w Rwandzie?

Sprawdź nasze usługi dla obcokrajowców.

Planujesz biznes?

Zamów usługi związane z przygotowaniem dokumentów:

Informacje konsularne

Jak wygląda legalizacja dokumentów do Rwandy w Berlinie?

Służby konsularne w ambasadzie są również upoważnione do poświadczania kopii oryginalnego dokumentu i wydawania uwierzytelnienia podpisów pod pełnomocnictwem lub legalizacji oryginalnych dokumentów, na których znajduje się już pieczątka Ministerstwa Spraw Zagranicznych danego kraju. Dokumenty muszą zostać przetłumaczone na jeden z rwandyjskich języków urzędowych (angielski, francuski lub kinya ruanda). Koszt legalizacji dokumentów do Rwandy wynosi 10 Euro.

Legalizacja dokumentów do Rwandy jest wymagana, chociaż w wielu sytuacjach akceptowane jest posługiwanie się dokumentami z pieczęcią apostille.

Ambasada Rwandy w Berlinie – informacje ogólne:

Stosunki dyplomatyczne między Rwandą a Niemcami po raz pierwszy nawiązano w 1962 r. Oba kraje mają swoje ambasady z siedzibą w Kigali i Berlinie. Kluczowe obszary współpracy obejmują decentralizację i zrównoważony rozwój gospodarczy, ze szczególnym uwzględnieniem promocji sektora prywatnego, a także szkolenia zawodowego.

Funkcję ambasadora Rwandy w Berlinie pełni obecnie Pan Igor Cesar. Został on powołany na te stanowisko w 2015 roku. Takie sprawy, jak sytuacja dotycząca uchodźców z Burundi oraz zwiększony postęp w zakresie stosunków pomiędzy Niemcami a Rwandą były pierwszymi punktami programu pracy nowego ambasadora.

Czy Polacy potrzebują wiz do Republiki Rwandy?

Tak, wizy są wymagane udając się w podróż do Rwandy. Można je uzyskać w ambasadzie w Berlinie (jedno- lub wielokrotne), a także on-line, aplikując poprzez specjalnie do tego stworzony portal internetowy. Osoby odwiedzające oprócz Rwandy także Ugandę i Kenię mogą aplikować o wizę łączoną, tzw. EATV, upoważniającą do wielokrotnych podróży pomiędzy wymienionymi wyżej krajami.

Czy przed złożeniem dokumentów w Ambasadzie Republiki Rwandy w Berlinie wymagane jest wcześniejsze umówienie?

Nie jest wymagane wcześniejsze umawiania się w ambasadzie celem złożenia wniosków. Należy jednak śledzić informacje o dniach wolnych i ewentualnych świętach, w trakcie których ambasada może nie przyjmować interesantów.

Podsumowanie opłat wizowych do Rwandy

Rodzaj usługiOpłata
Wiza tradycyjna turystyczna lub biznesowa45 – 90 Euro w zależności od rodzaju
e-visa50 – 100 USD
Legalizacja dokumentów10 Euro

Tematy powiązane