Ambasada Nigru w Berlinie

Sprawdź informacje o ambasadzie i wydziale konsularnym Ambasady Republiki Nigru w Berlinie

Dane adresowe Ambasady Nigru

Machnower Strasse 24, 14165 Berlin, Niemcy
Tel.: +49 30 805 896 60
Fax: (+49) 30 805 896 62
E-mail: ambaniger@t-online.de

Jakie są godziny pracy sekcji konsularnej Ambasady Republiki Nigru w Berlinie?

Sekcja konsularna Ambasady Republiki Nigru w Berlinie przyjmuje wnioski wizowe od poniedziałku do czwartku, w godzinach 10:00 – 16:00 oraz w piątki, w godzinach 10:00 – 14:00.

Ambasada Republiki Nigru w Berlinie – informacje ogólne:

Stosunki pomiędzy Republiką Nigru a Republiką Federalną Niemiec są przyjazne. Pod koniec roku 2002 niemiecka ambasada w Niamey, stolicy Nigru, została ponownie otwarta po prawie trzech latach od jej ostatniego zamknięcia. Jednym z głównych elementów stosunków dwustronnych pomiędzy oboma krajami jest dialog polityczny z rządem i współpraca na rzecz rozwoju afrykańskiego państwa. Od 1962 r. dwustronna współpraca techniczna i finansowa opiewa na ponad 750 mln euro przekazanych przez rząd niemiecki rządowi Nigru. Nie mniej ważna jest także kwestia edukacyjna – w Niemczech studiuje wiele osób, chcących zdobyć dobrą edukację i nauczyć się posługiwać językiem niemieckim.

Aktualnie funkcję ambasadora Republiki Nigru w Berlinie pełni Pan Boubacar Boureima.

Czy Polacy potrzebują wiz do Republiki Nigru?

Tak, wizy są wymagane dla osób planujących podróż do Nigru. Ambasada Republiki Nigru w Berlinie wydaje wizy jednokrotne, ważne miesiąc w cenie 61 euro lub wielokrotne, ważne 3 miesiące, w cenie 100 euro. Czas oczekiwania wynosi 1-2 tygodnie, licząc od dnia złożenia kompletu dokumentów w ambasadzie. Wymagane jest dostarczenie dwóch, wypełnionych egzemplarzy wniosku wizowego, paszportu w oryginale oraz dwóch zdjęć paszportowych.

Czy przed złożeniem dokumentów w Ambasadzie Republiki Nigru w Berlinie wymagane jest wcześniejsze umówienie?

Wcześniejsze umówienie spotkania w Ambasadzie Republiki Nigru w Berlinie nie jest wymagane. Jednak zalecamy uważnie śledzić ewentualne informacje o zmianach godzin otwarcia ambasady lub wzmianki o dniach wolnych czy świętach, w trakcie których praca placówki może ulec zmianie.

Podsumowanie kosztów wizy do Nigru

Rodzaj wizyOpłata konsularna
jednokrotna61 Euro
wielokrotna100 Euro

Ambasad Nigru na mapie


Tematy pokrewne

Ambasada Dżibuti

Klauzula Apostille do Nigru