Ambasada Nigerii w Berlinie

Sprawdź informacje o ambasadzie i wydziale konsularnym Ambasady Nigerii w Berlinie

Dane adresowe

Ambasada Nigerii
Neue Jakobstrasse 4
10179 Berlin
+49 30 21230 113

Jakie są godziny pracy sekcji konsularnej Ambasady Nigerii w Berlinie?

Sekcja konsularna Ambasady Nigerii jest otwarta od poniedziałku do czwartku, w godzinach 10:00 – 14:00. Odbiory dokumentów są możliwe od poniedziałku do piątku, w godzinach 14:00 – 17:00.

Ambasada Nigerii w Berlinie – informacje ogólne:

Relacje między Nigerią a Republiką Federalną Niemiec są pozytywne. Oprócz rozwijania podstawowych stosunków pomiędzy tymi dwoma krajami rozmowy dotyczą głównie sytuacji wewnętrznej w Nigerii (w szczególności rosnącej liczby ataków Boko Haram) oraz kwestii wielostronnych, w szczególności bezpieczeństwa i rozwoju ogólnego na kontynencie afrykańskim, a także kwestii związanych z Unią Afrykańską, regionalną organizacją państw Afryki Zachodniej ECOWAS i Organizacją Narodów Zjednoczonych. Dobre stosunki między Niemcami a Nigerią znajdują również odzwierciedlenie w sferze kultury. W 1999 r. podpisano bowiem dwustronną umowę kulturalną, która umacnia stosunki kulturalne między tymi dwoma krajami na podstawie prawa międzynarodowego.

Ambasadorem Nigerii w Berlinie od 2017 roku jest Pan Yusuf Maitama Tuggar.

Czy Polacy potrzebują wiz do Nigerii?

Tak, wizy są wymagane udając się w podróż do Nigerii, bez względu na rodzaj i charakter wyjazdu. Ambasada Nigerii w Berlinie wydaje wizy turystyczne, biznesowe, z tymczasowym pozwoleniem na pracę, tzw. TWP lub pracownicze, tzw. STR.

Czy przed złożeniem dokumentów w Ambasadzie Nigerii w Berlinie wymagane jest wcześniejsze umówienie?

Przed udaniem się do Ambasady Nigerii w Berlinie należy skontaktować się z placówką, zapoznać z aktualnymi wymogami wizowymi i uzyskać potwierdzenie możliwości złożenia wymaganych dokumentów.

Podsumowanie opłat konsularnych w Ambasadzie Nigerii

Rodzaj wizyOpłata konsularna
turystyczna437
biznesowa
501
pracownicza494
STR 719
Ceny w Euro

Ambasada Nigerii na mapie


Tematy pokrewne

Ambasada Palestyny

Legalizacje dokumentów w Ambasadach