Ambasada Mozambiku w Berlinie

Sprawdź informacje o ambasadzie i wydziale konsularnym Ambasady Republiki Mozambiku w Berlinie

Dane adresowe Ambasady Mozambiku

Stromstrasse 47
10551 Berlin
Tel.: (+49) 30 398 765 00

Jakie są godziny pracy sekcji konsularnej Ambasady Republiki Mozambiku w Berlinie?

Sekcja konsularna Ambasady Republiki Mozambiku jest otwarta dla interesantów od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:30 – 15:00.

Załatw sprawę do Mozambiku online

  • Bez wizyty w konsulacie
  • Bez chodzenia od okienka do okienka
  • Bez stania w kolejkach

Od 2006 roku pomagamy w sprawach konsularnych.

  • Wypełniamy formularze
  • Doradzamy
  • Wszystko w jednym miejscu – od A do Z
Zamów wizę Zamów legalizację

Masz znajomych za granicą?

Sprawdź nasze usługi dla obcokrajowców.

Planujesz biznes lub sprawy osobiste?

Zamów usługi związane z przygotowaniem dokumentów:

Informacje konsularne

Ambasada Republiki Mozambiku w Berlinie – informacje ogólne

Niemiecka Republika Demokratyczna (NRD) nawiązała stosunki dyplomatyczne z Mozambikiem już w 1975 r., kiedy ten afrykański kraj uzyskał niepodległość. Po wojnie domowej w Mozambiku w 1992 r. Niemcy wspomogły odbudowę państwa. Główne stosunki pomiędzy oboma krajami są oparte przede wszystkim na współpracy na rzecz rozwoju, ponieważ Niemcy zapewniają obecnie Mozambikowi pomoc finansową na poziomie około 60 milionów euro rocznie. Relacje gospodarcze między tymi krajami są również dynamiczne dzięki zasobom naturalnym Mozambiku, takim jak gaz ziemny. Istotna jest także współpraca edukacyjna – wielu studentów z Mozambiku uczęszcza na niemieckie uczelnie.

Ambasadorem Mozambiku w Berlinie jest od 2011 roku Pan Amadeu Paulo Samuel Da Conceição. Posługuje się biegle językiem hiszpańskim, portugalskim, angielskim i francuskim. Funkcję konsula w Ambasadzie Republiki Mozambiku w Berlinie pełni natomiast Pan Juliao Armando Langa.

Czy Polacy potrzebują wiz do Republiki Mozambiku?

Przekraczanie granic Mozambiku może być dokonane przez osoby odpowiednio zidentyfikowane i upoważnione do tego, w związku z czym konieczne jest posiadanie odpowiedniej wizy. Wizy wjazdowe do Mozambiku można uzyskać w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i Współpracy, w misjach dyplomatycznych i konsularnych Mozambiku za granicą lub w Służbie Imigracyjnej tego kraju. Ambasada Mozambiku w Berlinie wydaje wizy jednokrotne lub wielokrotne, z pobytami do 30 dni na miejscu.

Czy przed złożeniem dokumentów w Ambasadzie Republiki Mozambiku w Berlinie wymagane jest wcześniejsze umówienie?

Nie jest konieczne wcześniejsze umówienie się na wizytę w ambasadzie. Zalecamy jednak sprawdzanie godzin otwarcia placówki oraz ewentualne informacje o świętach i dniach wolnych, kiedy złożenie wniosków może nie być możliwe.

Podsumowanie opłat wizowych w Ambasadzie Mozambiku

Rodzaj wizyOpłata konsularna
jednokrotna60 Euro
wielokrotna165 Euro

Tematy pokrewne