Skip to content

Ambasada Mongolii

Ambasada Mongolii. Wiza do Mongolii.
WizaSerwis.pl - Wizy, apostille, legalizacje

Sprawdź informacje o ambasadzie i wydziale konsularnym: Ambasada Mongolii w Warszawie

Dane adresowe Ambasady Mongolii:

Ul. Rejtana 15, lok. 16, 02-516 Warszawa, Polska
+4822 849 93 91, +4822 849 26 19

Jakie są godziny pracy sekcji konsularnej Ambasady Mongolii?

Od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 12:00. Odbiór dokumentów możliwy jest od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00 – 12:00

Ile kosztuje legalizacja dokumentu do Mongolii?

Mongolia od 02.04.2009 należy do konwencji haskiej, dlatego też dokumenty, których potrzebujemy do przedstawienia w tym kraju wystarczy zalegalizować w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w Polsce i otrzymać tak zwaną pieczątkę apostille. Koszt takiej legalizacji to 60 zł od dokumentu.

Ambasada Mongolii – informacje ogólne

Ambasada Mongolii w Warszawie akredytowany jest także w Republice Łotewskiej. W 1950 roku Polska nawiązała stosunki dyplomatyczne z Mongolią. Tego samego roku została otworzona Ambasada Mongolii w Warszawie. Pierwsza jej siedziba znajdowała się w hotelu Brystol przy ul. Krakowskie Przedmieście 42-44. Od 1996 roku Ambasada Mongolii znajduję się w obecnej siedzibie na ulicy Rejtana 15. Obecnym ambasadorem jest Jego Ekscelencja Pan Dorj Barkhas.
W Polsce jest również Polsko-Mongolska Izba Gospodarcza, która ma wspomagać rozwój stosunków gospodarczych i handlowych pomiędzy Polską a Mongolią, jak i pomoc w popieraniu polskich interesów na terenie Mongolii i mongolskich w Polsce.

Czy Polacy potrzebują wiz do Mongolii?

Tak. Obywatele Polski potrzebują wizy do Mongolii. O wizę należy wystąpić do konsulatu Mongolii. Na wizę czeka się około tygodnia w trybie normalny, w trybie pilnym są to 2-3 dni robocze.

Czy przed złożeniem dokumentów w Ambasadzie Mongolii trzeba się wcześniej umówić?

Ambasada nie wymaga umawiania się przed złożeniem dokumentów. Jeżeli ktoś będzie składał dokumenty w naszym imieniu musi mieć upoważnienie z danymi osobowymi, że wyrażamy zgodę na to.

Ile kosztuje wiza do Mongolii?

Rodzaj wizy do MongoliiOpłata konsularna
Wiza jednokrotnego wjazdu tryb normalny60 Euro
Wiza jednokrotnego wjazdu tryb pilny115 Euro
Wiza dwukrotnego wjazdu tryb normalny70 Euro
Wiza dwukrotnego wjazdu tryb pilny135 Euro

Złóż aplikacje o wizę do Mongolii

Ambasada Mongolii na mapie