Skip to content

Ambasada Laosu w Berlinie

Ambasada Laosu. Wiza do Laosu
WizaSerwis.pl - Wizy, apostille, legalizacje

Sprawdź informacje o ambasadzie i wydziale konsularnym Ambasady Laotańskiej Republiki Ludowo – Demokratycznej w Berlinie.

Dane adresowe Ambasady Laosu

Bismarckallee 2A, 14193 Berlin, Niemcy
Tel.: +49 (030) 890 606 47
Fax: +49 (030) 890 606 48
E-mail: info@laos-botschaft.de lub konsulat@laos-botschaft.de
Strona www

Jakie są godziny pracy sekcji konsularnej Ambasady Laotańskiej Republiki Ludowo – Demokratycznej w Berlinie?

Sekcja konsularna w ambasadzie przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00 – 12:00.

Ambasada Laotańskiej Republiki Ludowo – Demokratycznej w Berlinie – informacje ogólne:

Laos uzyskał niepodległość od Francji w 1953 r.. Stał się państwem z monarchią konstytucyjną. Wojna domowa zakończyła okres monarchii, gdy ruch komunistyczny Patet Laos doszedł do władzy w 1975 roku. Ambasada Laotańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej w Berlinie odpowiada za Niemcy, Polskę, Czechy, Litwę i Łotwę. Z reguły wizy wystawiane są w tej placówce dyplomatycznej właśnie dla turystów z wymienionych powyżej krajów.

Funkcję Ambasadora w Ambasadzie Laotańskiej Republiki Ludowo – Demokratycznej w Berlinie pełni od 20 września 2018 roku Pan Kaseumsack Sayosouriya.

Czy Polacy potrzebują wiz do Laosu?

Tak, przed wjazdem do Laosu należy złożyć wniosek o wizę. Można to zrobić on-line lub w ambasadzie Laosu w Berlinie. Wiza wklejana do paszportu w ambasadzie w Berlinie kosztuje 40 euro, jest ważna przez trzy miesiące od daty wydania i pozwala na pobyt do 30 dni (od pierwszego dnia wjazdu), nie można jej przedłużyć. Czas oczekiwania w konsulacie wynosi tydzień. E-wiza natomiast kosztuje 45 euro, czeka się na nią zazwyczaj 3-4 dni robocze od momentu złożenia aplikacji w systemie. Jest ważna 60 dni od daty wydania i upoważnia do wjazdu na teren Laosu przez przejścia graniczne z listy poniżej: Wattay International Airport (lotnisko),  Lao-Thai Friendship Bridge I (przejście lądowe), Luang Prabang International Airport (lotnisko), Lao-Thai Friendship Bridge II (przejście lądowe) oraz Pakse International Airport (lotnisko)

Czy przed złożeniem dokumentów w Ambasadzie Laotańskiej Republiki Ludowo – Demokratycznej w Berlinie wymagane jest wcześniejsze umówienie?

Nie jest wymagane wcześniejsze umawianie się na spotkanie w ambasadzie Laotańskiej Republiki Ludowo – Demokratycznej w Berlinie.

Podsumowanie opłat konsularnych do Laosu

Rodzaj wizy do LaosuOpłata konularna
turystyczna lub biznesowa40 Euro
e-visa45 USD

Aplikuj o wizę do Laosu

  • Laos wiza do Laosu
    Laos
    297,00 327,00 

Ambasada Laosu na mapie

Potrzebujesz legalizacji lub apostille?