Ambasada Kamerunu w Berlinie

Sprawdź informacje o ambasadzie i wydziale konsularnym Ambasady Republiki Kamerunu w Berlinie.

Dane adresowe Ambasady Kamerunu

Ulmenallee 32 ,14050 Berlin, Niemcy
Tel.: (+49) 30 89 06 80 90
Fax: (+49) 30 8 90 68 09 29
E-mail: berlin@ambacam.de

Jakie są godziny pracy sekcji konsularnej Ambasady Republiki Kamerunu w Berlinie?

Sekcja konsularna wydająca wizy do Kamerunu jest otwarta od poniedziałku do piątku, przyjmując dokumenty w godzinach 9:30 – 12:30 i wydając paszporty w godzinach 15:30 – 16:30.

Załatw sprawę do Kamerunu online

  • Bez wizyty w konsulacie
  • Bez chodzenia od okienka do okienka
  • Bez stania w kolejkach

Od 2006 roku pomagamy w sprawach konsularnych.

  • Wypełniamy formularze
  • Doradzamy
  • Wszystko w jednym miejscu – od A do Z

Masz znajomych w Kamerunie?

Sprawdź nasze usługi dla obcokrajowców.

Planujesz biznes?

Zamów usługi związane z przygotowaniem dokumentów:

Informacje konsularne

Ambasada Republiki Kamerunu w Berlinie – informacje ogólne:

Stosunki pomiędzy Niemcami a Kamerunem są dobre, głównie dzięki udziałowi Niemiec we współpracy na rzecz rozwoju tego afrykańskiego kraju oraz częstych wizytach przedstawicieli Republiki Federalnej Niemiec w Kamerunie po 2012 roku. W Kamerunie Niemcy cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na doskonałą reputację w dziedzinie nauki i technologii. W tym afrykańskim kraju języka niemieckiego uczy się obecnie około 230 000 uczniów, uczonych przez około 1000 nauczycieli władających tym językiem. Około 7 000 Kameruńczyków jest obecnie zapisanych na niemieckich uniwersytetach, stanowiąc jak dotąd największą grupę afrykańskich studentów w Niemczech.

Funkcję ambasadora pełni Pan Jean-Marc Mpay. Został on mianowany na te stanowisko w lutym 2008 r., przez Paula Biya, prezydenta Republiki Kamerunu, jako następca Jeana Melaga, który przez 24 lata służył jako ambasador dla byłej RFN oraz po 1990 roku zjednoczonych Niemiec. Jean-Marc Mpay jest także przedstawicielem dyplomatycznym Kamerunu również dla krajów: Estonii, Litwy, Łotwy, Austrii, Kosowa, Czech, Macedonii, Serbii, Czarnogóry oraz Polski.

Czy Polacy potrzebują wiz do Kamerunu?

Tak, wizy są wymagane jeśli planuje się podróż do Kamerunu. Ambasada w Berlinie wydaje wizy zazwyczaj po tygodniu. Kosztują 120 euro za pobyty do 3 miesięcy lub 240 euro za pobyty do 6 miesięcy na miejscu. Zdecydowanie najczęściej wydawane są wizy wielokrotne.

Czy przed złożeniem dokumentów w Ambasadzie Republiki Kamerunu w Berlinie wymagane jest wcześniejsze umówienie?

Wcześniejsze umówienie na wizytę w Ambasadzie Republiki Kamerunu w Berlinie nie jest konieczne – zalecamy jednak sprawdzać aktualne godziny pracy ambasady na wypadek jakichkolwiek zmian czy też świąt, w trakcie których przyjmowanie aplikantów może być niemożliwe.

Podsumowanie opłat konsularnych do Kamerunu

Rodzaj wizyOpłata konsularna
turystyczna lub biznesowa120 E jedno- lub wielokrotna do 3 mies.
240 E wielokrotna na 6 mies.

Tematy pokrewne