Skip to content

Ambasada Kambodży w Berlinie

Ambasada Kambodży. Wiza do Kambodży
WizaSerwis.pl - Wizy, apostille, legalizacje

Sprawdź informacje o ambasadzie i wydziale konsularnym Ambasady Kambodży w Berlinie.

Dane adresowe Ambasady Kambodży

Benjamin-Vogelsdorf Strasse 2, 13187 Berlin, Niemcy
Tel.: +49 30 48 63 79 01
Fax: +49 30 48 63 79 01
E-mail: rec-berlin@t-online.de
Strona www

Jakie są godziny pracy sekcji konsularnej Ambasady Kambodży w Berlinie:

Sekcja konsularna przyjmuje dokumenty od poniedziałku do piątku, w godzinach 09:00 – 12:00  oraz 13:30 – 16:45.

Ambasada Kambodży w Berlinie – informacje ogólne:

Republika Federalna Niemiec nawiązała oficjalne stosunki z Najwyższą Radą Narodową Kambodży (SNC) w 1992 r. Stosunki są przyjazne, a Niemcy aktywnie wspierają Kambodżę w jej procesie rozwoju i demokratyzacji. Podstawą stosunków dwustronnych jest szeroko zakrojona współpraca na rzecz rozwoju pomiędzy tymi dwoma krajami. Ponadto Niemcy od wielu lat finansują program usuwania min i pomogli w pracach konserwatorskich w kompleksie świątynnym Angkor Wat w Kambodży.

Pani Sopharath Touch jest obecnie ambasadorem Kambodży w ambasadzie Niemczech – pełni tę funkcję od 06 czerwca 2017 roku. Przed objęciem tego stanowiska była zastępcą dyrektora Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Współpracy Międzynarodowej Kambodży. Ukończyła Australian National University.

Czy Polacy potrzebują wiz do Kambodży?

Tak, bez względu na cel wyjazdu wiza do Kambodży jest wymagana. Ambasada w Berlinie wydaje jednokrotne wizy, ważne 3 miesiące od daty wydania, na pobyt do 30 dni. Wiza turystyczna i biznesowa może być jednokrotnie przedłużona w Phnom Penh, o pobyt na kolejne 30 dni. Są także dostępne wizy ,,on arrival”, dostępne na przejściach granicznych Kambodży z Tajlandią (Cham Yeam, Poi Pet i O’Smach) i Wietnamem (Bavet oraz Kha Orm Sam Nor), a także na głównych lotnikach w Phnom Penh oraz Siam Reap. Wizę do Kambodży można także uzyskać poprzez aplikowanie przez portal elektroniczny, uzyskując w ten sposób e-wizę – wjazd do Kambodży z takim dokumentem możliwy jest poprzez przejścia lądowe z Tajlandią (Aranyaprathet / Poi Pet oraz Had Lek /Cham Yeam), a także z Wietnamem w Bavet (Svay Rieng)/ Moc Bai.

Czy przed złożeniem dokumentów w Ambasadzie Kambodży w Berlinie wymagane jest wcześniejsze umówienie?

Umówienie na spotkanie w ambasadzie w Berlinie nie jest konieczne. Należy sprawdzać aktualne godziny otwarcia ambasady oraz śledzić informacje o ewentualnych świętach, w czasie których składanie wniosków może nie być możliwe.

Podsumowanie kosztów konsularnych do Kambodży

Rodzaj wizyOpłata konsularna
turystyczna lub biznesowa35 Euro 
e-visa40 USD

Potrzebujesz wizy do Kambodży?

Ambasada Kambodży na mapie

Sprawdź informacje o apostille