Ambasada Jordanii w Berlinie

Sprawdź informacje o ambasadzie i wydziale konsularnym Ambasady Jordanii w Berlinie.

Dane adresowe

Ambasada Jordanii
Heerstrasse 201,
13595 Berlin, Niemcy
Tel.: (+49) 30 36 99 60 0

Jakie są godziny pracy sekcji konsularnej Ambasady Jordanii w Berlinie?

Ambasada jest otwarta od poniedziałku do czwartku, w godzinach 9:00 – 15:00, w piątki w godzinach 9:00 – 14:00. Między 9:00 a 12:00 możliwe jest składanie dokumentów, natomiast odbiory są tylko w godzinach 14:00 – 15:00.

Ile kosztuje legalizacja dokumentu?

Koszt legalizacji dokumentu wynosi 69,75 euro. Kraj ten nie honoruje zapisów konwencji haskiej i wymagane jest poświadczenie przed użyciem prawnym. Legalizacja dokumentów do Jordanii wykonywana jest przez konsulat w Berlinie.

Legalizujemy dokumenty do Jordanii

Prywatny

117

+ opłaty urzędowe

Firmowy

147

+ opłata dla konsulatu

Ekspres **

297

+ koszty

* Opłata brutto w PLN dotyczy usługi wizyty w urzędzie a nie dokumentu. Maksymalnie 5 dokumentów. Za każdy kolejny 25 zł.

** Super ekspresowy tryb polega na złożeniu dokumentów w najszybszym możliwym terminie. Monitorowanie i przyspieszanie wydania decyzji.

Zamów legalizację dokumentów do Jordanii

Np. akt urodzenia, dokument handlowy itp.
Podaj więcej szczegółów - ilość dokumentów, wymagane tłumaczenie, dane do faktury itp.
Prosimy o zgodę na kontakt. Dane z formularza wykorzystujemy jedynie do przesłania odpowiedzi. Nigdy nie wysyłamy reklam, spamu i innych ofert.

Ambasada Jordanii w Berlinie – informacje ogólne

Niemcy od dawna utrzymują bliskie i przyjazne stosunki z Jordanią, są także kluczowym partnerem tego kraju na scenie politycznej. Oba kraje z powodzeniem współpracują także w zakresie rozwoju gospodarki i kultury. Liczne wzajemne wizyty polityków jordańskich i niemieckich dowodzą tego bliskiego związku pomiędzy państwami. Stosunki kulturalne między Republiką Federalną Niemiec a Jordanią opierają się zasadniczo na trzech głównych filarach: współpracy akademickiej, współpracy archeologicznej oraz dwustronnych programach kulturalnych i językowych prowadzonych przez instytut Goethego w Ammanie. Jordańskie uniwersytety i instytucje badawcze prowadzą ożywioną wymianę kulturową i edukacyjną z Niemcami w wielu, różnych dziedzinach.

Funkcję ambasadora od 6 czerwca 2017 roku pełni Pan Basheer Fawwaz Zoubi.

Czy Polacy potrzebują wiz do Jordanii?

Tak, wiza jest wymagana dla osób planujących podróż do Jordanii. Można ją uzyskać po przylocie (jako wizę jednokrotną), aplikując o nią razem z tzw. ,,Jordan pass”, umożliwiającym tańsze zwiedzanie najważniejszych miejsc tego kraju (m.in. słynną na całym świecie Petrę) lub składając dokumenty w Ambasadzie Jordanii w Berlinie. Ambasada wydaje wizy jednokrotne, ważne 2 miesiące od daty wydania, w cenie 67,50 euro, dwukrotne, ważne 3 miesiące od daty wydania, w cenie 97,5o euro lub wielokrotne, ważne 6 miesięcy od daty wydania, w cenie 187,50 euro. Aplikacje wizowe można składać nie później niż na 2 tygodnie przed planowaną podróżą. Ambasada zwraca uwagę na to, że osoby planujące zostać w Jordanii dłużej niż miesiąc, muszą dokonać rejestracji pobytu na policy, w ciągu 28 dni od daty przyjazdu do kraju.

Czy przed złożeniem dokumentów w Ambasadzie Królestwa Jordanii w Berlinie wymagane jest wcześniejsze umówienie?

Nie jest wymagane wcześniejsze umawianie się na wizytę w Ambasadzie Jordanii w Berlinie. Należy sprawdzać godziny otwarcia działu konsularnego lub informacje o ewentualnych dniach wolnych.

Ambasada Jordanii na mapie


Pokrewne informacje:

Apostille – klauzula legalizacji dokumentów

Wiza do Arabii Saudyjskiej

Zaproszenie do Polski