Skip to content

Ambasada Jordanii w Berlinie

Ambasada Jordanii. Wiza do Jordanii
WizaSerwis.pl - Wizy, apostille, legalizacje
Godło przedstawia czarnego orła z rozpiętymi skrzydłami i który stoi na ziemskim globie, za orłem panoplium( motyw dekoracyjno-symboliczny złożony najczęściej z broni białej i uzbrojenia ochronnego) z włóczni i flag Jordanii. Korona symbolizuję królestwo. Płaszcz heraldyczny nawiązuje do dynastii Haszymidów. W centralnej części orzeł symbolizuję moc i potęgę. Flagi są odniesieniem do symboli arabskiej rewolty. Postument składa się z trzech źdźbeł pszenicy oraz liścia palmy – roślin stanowiących podstawę wyżywienia mieszkańców Jordanii.

Sprawdź informacje o ambasadzie i wydziale konsularnym Ambasady Jordanii w Berlinie.

Dane adresowe Ambasady Jordanii:

Heerstrasse 201, 13595 Berlin, Niemcy
Tel.: (+49) 30 36 99 60 0
Fax: (+49) 30 36 99 60 11
E-mail: jordan@jordanembassy.de lub consulate@jordanembassy.de lub pr@jordanembassy.de

Jakie są godziny pracy sekcji konsularnej Ambasady Jordanii w Berlinie?

Ambasada jest otwarta od poniedziałku do czwartku, w godzinach 9:00 – 15:00, w piątki w godzinach 9:00 – 14:00. Między 9:00 a 12:00 możliwe jest składanie dokumentów, natomiast odbiory są tylko w godzinach 14:00 – 15:00.

Ile kosztuje legalizacja dokumentu?

Koszt legalizacji dokumentu wynosi 69,75 euro.

Ambasada Jordanii w Berlinie – informacje ogólne

Niemcy od dawna utrzymują bliskie i przyjazne stosunki z Jordanią, są także kluczowym partnerem tego kraju na scenie politycznej. Oba kraje z powodzeniem współpracują także w zakresie rozwoju gospodarki i kultury. Liczne wzajemne wizyty polityków jordańskich i niemieckich dowodzą tego bliskiego związku pomiędzy państwami. Stosunki kulturalne między Republiką Federalną Niemiec a Jordanią opierają się zasadniczo na trzech głównych filarach: współpracy akademickiej, współpracy archeologicznej oraz dwustronnych programach kulturalnych i językowych prowadzonych przez instytut Goethego w Ammanie. Jordańskie uniwersytety i instytucje badawcze prowadzą ożywioną wymianę kulturową i edukacyjną z Niemcami w wielu, różnych dziedzinach.

Funkcję ambasadora od 6 czerwca 2017 roku pełni Pan Basheer Fawwaz Zoubi.

Czy Polacy potrzebują wiz do Jordanii?

Tak, wiza jest wymagana dla osób planujących podróż do Jordanii. Można ją uzyskać po przylocie (jako wizę jednokrotną), aplikując o nią razem z tzw. ,,Jordan pass”, umożliwiającym tańsze zwiedzanie najważniejszych miejsc tego kraju (m.in. słynną na całym świecie Petrę) lub składając dokumenty w Ambasadzie Jordanii w Berlinie. Ambasada wydaje wizy jednokrotne, ważne 2 miesiące od daty wydania, w cenie 67,50 euro, dwukrotne, ważne 3 miesiące od daty wydania, w cenie 97,5o euro lub wielokrotne, ważne 6 miesięcy od daty wydania, w cenie 187,50 euro. Aplikacje wizowe można składać nie później niż na 2 tygodnie przed planowaną podróżą. Ambasada zwraca uwagę na to, że osoby planujące zostać w Jordanii dłużej niż miesiąc, muszą dokonać rejestracji pobytu na policy, w ciągu 28 dni od daty przyjazdu do kraju.

Czy przed złożeniem dokumentów w Ambasadzie Królestwa Jordanii w Berlinie wymagane jest wcześniejsze umówienie?

Nie jest wymagane wcześniejsze umawianie się na wizytę w Ambasadzie Jordanii w Berlinie. Należy sprawdzać godziny otwarcia działu konsularnego lub informacje o ewentualnych dniach wolnych.

Ambasada Jordanii na mapie