Ambasada Iranu – wizy i legalizacja dokumentów

Sprawdź informacje o ambasadzie i wydziale konsularnym Ambasady Islamskiej Republiki Iranu w Warszawie.

Dane adresowe

Ambasada Iranu
Ul. Królowej Aldony 22,
03-928 Warszawa, Polska
Tel.: (22) 617 15 85 lub 617 42 93

Jakie są godziny pracy sekcji konsularnej Ambasady Islamskiej Republiki Iranu w Warszawie?

Ambasada Iranu w Warszawie jest otwarta od poniedziałku do piątku, w godzinach 08.00 – 16.00. Wydział konsularny przyjmuje interesantów w godzinach 09.00 – 12.00, również od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem dni świątecznych kalendarza irańskiego i polskiego.

Ambasada Islamskiej Republiki Iranu w Warszawie – informacje ogólne:

Stosunki dyplomatyczne pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Islamską Republiką Iranu sięgają jeszcze czasów Persji, XV wieku. Reaktywowanie stosunków po II wojnie światowej skutkowało powołaniem poselstwa, a następnie ambasady, której siedziba znajduje się od 1981 roku na ul. Królowej Aldony 22. Od 6 września 2018 roku funkcję ambasadora Iranu w Warszawie pełni Pan Masoud Edrisi Kermanshahi. Jest także akredytowany w Republice Litewskiej.

Czy ambasada świadczy usługę legalizacji dokumentów do Iranu?

Dokumenty, które będziesz wykorzystywać w Iranie powinny być poświadczone przez Ambasadę. Nie jest honorowana klauzula apostille i konieczna jest bardziej złożona procedura legalizacji dokumentów do Iranu.

Legalizujemy dokumenty do Iranu

Prywatny

117

+ opłaty urzędowe

Firmowy

147

+ opłata dla konsulatu

Ekspres **

297

+ koszty

* Opłata brutto w PLN dotyczy usługi wizyty w urzędzie a nie dokumentu. Maksymalnie 5 dokumentów. Za każdy kolejny 25 zł.

** Super ekspresowy tryb polega na złożeniu dokumentów w najszybszym możliwym terminie. Monitorowanie i przyspieszanie wydania decyzji.

Zamów legalizację dokumentów do Iranu

Np. akt urodzenia, dokument handlowy itp.
Podaj więcej szczegółów - ilość dokumentów, wymagane tłumaczenie, dane do faktury itp.
Prosimy o zgodę na kontakt. Dane z formularza wykorzystujemy jedynie do przesłania odpowiedzi. Nigdy nie wysyłamy reklam, spamu i innych ofert.

Czy Polacy potrzebują wiz do Iranu?

Wymogi wizowe uległy znacznemu rozluźnieniu w ciągu ostatnich kilku lat. Obecnie jest kilka opcji uzyskania pozwolenia na wjazd. Zalecane jest uzyskanie promesy przed rozpoczęciem podróży, aby uniknąć stresu i oczekiwania na lotnisku. W tym celu należy najpierw wyrobić kod autoryzacyjny skierowany do ambasady lub bezpośrednio na lotnisko. Po jego otrzymaniu trzeba dostarczyć wymagane dokumenty do sekcji konsularnej ambasady i po kilku dniach oczekiwania można odebrać paszport z pozwoleniem na wjazd.

Czy przed złożeniem dokumentów w Ambasadzie Islamskiej Republiki Iranu w Warszawie wymagane jest wcześniejsze umówienie?

Nie jest wymagane wcześniejsze umówienie się na spotkanie w Ambasadzie Islamskiej Republiki Iranu w Warszawie. Zalecamy jednak kontakt z placówką, aby upewnić się co do posiadania kompletu dokumentów i zasięgnąć informacji o ewentualnych dniach wolnych czy świętach, gdy ambasada może nie przyjmować wniosków.

Podsumowanie opłat konsularnych Ambasady Iranu

Rodzaj usługi Ambasady IranuOpłata konsularna
Wiza turystyczna55 Euro
Wiza wjazdowa (biznesowa)65 Euro
Legalizacja dokumentu prywatnego wyceniane indywidualnie przez ambasadę
Legalizacja dokumentu handlowegowyceniane indywidualnie przez ambasadę

Ambasada Iranu na mapie


Pokrewne informacje:

Wiza i zaproszenie do Polski

Wizy biznesowe do Arabii Saudyjskiej, Pakistanu i Indii